Udany powrót na San Siro! Milan - Roma 2:0

28 czerwca 2020, 16:15, Leonardo 22 Główne newsy

Milan wygrał 2-0 domowe spotkanie z Romą. Pierwsza połowa pozostawiała wiele do życzenia, ale w drugiej części gry Rossoneri byli zdecydowanie stroną lepszą. Najpierw bramkę w niezwykłej sytuacji zdobył Rebić, a w końcówce rzut karny wykorzystał Hakan Calhanoglu. Restart sezonu jak na razie dla podopiecznych Piolego jest bardzo udany.

Goście z Rzymu sprawiali lepsze wrażenie, z piłką przy nodze byli groźniejsi i bardziej konkretni. W 20 minucie Dzeko miał fantastyczną okazję po strzale głową, ale piłka po jego strzale została odprowadzona wzrokiem przez Gigio poza światło bramki. Milan najlepszą sytuację wykreował w 39 minucie kiedy to Theo z lewej strony posłał świetne dośrodkowanie, zamykał wszystko Calhanoglu strzałem głową, ale niestety przeniósł piłkę nad poprzeczką! Pierwsza połowa ogólnie bardzo rozczarowała i wszyscy czekali z nadzieją na lepsze widowisko po zmianie stron.

W drugiej części gry Milan szukał bardziej bezpośrednich sposobów by zagrozić bramce Mirante i zaowocowało to strzałem w boczną siatkę Hakana czy ładny strzał wprowadzonego Paquety z którym bramkarz gości miał problemy. Dużo ożywienia wniosła też zmiana którą dał Saelemakers, młody skrzydłowy starał się robić na prawej stronie dużo zamieszania i przez niego defensorzy Romy musieli być ciągle na baczności. W 76 minucie Rossoneri wyszli na prowadzenie, Alexis wrzucił w pole karne, tam wolejem ładnie złożył się Kessie, Mirante obronił pod nogi Rebića który strzelił znów w taki sposób, że doświadczony bramkarz zdołał zbić to na słupek a na koniec Chorwat za drugim razem dopiął swego i wpakował futbolówkę pod poprzeczkę! Niesamowita sytuacja i obijanie bramki Romy ostatecznie zakończone sukcesem dla podopiecznych Piolego. W 89 minucie Theo był faulowany w polu karnym za co podyktowana została jedenastka którą wykorzystał Calhanoglu. Ostatecznie Milan uzyskał bardzo dobry wynik z wyżej notowanym rywalem i kibice mają powody do radości.

AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnaruma – Conti, Kjaer, Romagnoli, Hernandez – Kessie, Bennacer – Castillejo(54' Saelemakers), Calhanoglu, Bonaventura(54' Paqueta) – Rebić(78' Leao).

AS ROMA (4-2-3-1): Mirante – Zappacosta, Smalling, Mancini, Spinazzolla – Veretout, Cristante(81' Pastore) – Kluivert(58' Perez), Pellegrini(81' Diawara), Mychitarian(69' Perrotti) – Dżeko(69' Kalinić).

29 czerwca 2020, 22:12
Nie wiem , moze to za wcześnie ale wirusik chyba nam jednak posłużył..:) PASSA TRWA , OBY JAK NAJDŁUŻEJ.
0
jasiom22
jasiom22
29 czerwca 2020, 21:14
Solidne spotkanie, w sumie to dawno takiego nie było.. oczywiscie bez hurra-optymizmu, ale znów czuje że to powtórka z przeszłosci...

z przeszłosci typu Rino czy Sinisa, wreszcie... w końcu, coś sie zaczeło kleić, wyklarował zespół.. padło kilka lepszych wyników, mocne mecze przed samą końcówką sezonu, tylko po to żeby zaprzepaścić kolejny sezon w ostatniej kolejce, jakimś jednym dwoma punktami.. przez mecz ze zbyt silnym rywalem w końcowce, przez przypadek typu (bakayoko z gattuso) czy przez wczesniej stracone punkty.. (to będzie najczęstszy argument, porażki jaką ten sezon będzie, bez względu na styl w jakim go Pioli zakończy)

No czy przez uber presję na europę w samej koncówce.. a potem znów.. zamiast budować na tym co wychodziło, to rewolucja w momecie gdy coś w końcu zaskoczyło, roszady i zgrywanie od początku. Jak domek z kart, co sezon w tym naszym Milanie. Nadzieja w tym że Rangnick nie rozmotuje tego co Pioli upelił, w sumie już trochę pod niego, nie żeby Pioliego jakoś specjalnie chwalić, ale podstawy są, i idąc tym tropem uważam że najważniejsze jest zatrzymanie takich piłkarzy jak Kessie i Hakan, oczywiscie po Gigio i Romku. Kjaer też się przyda.
1
TR3V0R
TR3V0R
29 czerwca 2020, 08:12
Pierwsza połowa trochę taka mało widowiskowa, natomiast w drugiej już fajnie przejęliśmy inicjatywę. Milan zaczął naciskać, kreować sytuację i przyszły tego efekty. Bardzo dobry mecz Rebicia, Hakana i Theo. Może ktoś zarzucić że przecież on jest lewym obrońcą i powinien się trzymać obrony. Może i tak, ale gdyby nie te jego rajdy, czy walka do końca, jak pokazał w końcówce przy karnym, to byśmy byli w totalnej dupie. Według mnie dobrze zagrał też Lucas Paqueta, nie wiem czemu Pioli wystawia w pierwszym Jacka, który i tak odejdzie, a nie da zagrac młodemu Paquecie. Tak czy siak, fajnie że wygraliśmy z wyżej notowanym rywalem w tabeli, stworzyliśmy dużo więcej okazji niż Roma, co też cieszy i oby tak dalej bo teraz terminarz jest bardzo wymagający, a punkty trzeba zdobywać.
0
MK92
MK92
28 czerwca 2020, 23:30
Milan zupełnie nie potrafił dziś porwać swoją grą, ale uzyskał korzystny rezultat z wyżej notowanym rywalem, co mnie niezmiernie cieszy. W pierwszej połowie to goście mieli inicjatywę, jednak muszę przyznać, że coraz bardziej doceniam współpracę Romagnolego z Kjaerem. Trzeci raz w tym miesiącu bardzo dobrze wyłączali napastników rywali, więc z tych kreowanych przez Romę akcji niewiele wynikło. Druga połowa należała już do nas. Znowu kluczowy okazał się Rebić, ale też kolejne dobre zawody zanotował Calhanoglu. Fajne zmiany dali także Saelemaekers oraz Paqueta. Można pokusić się o wniosek, że ta długa przerwa wyszła nam na dobre.
19
KKP19
KKP19
28 czerwca 2020, 23:07
Widzieliście stastystyki? 18 strzałów 5 celnych u nas, a i Romy 7 strzałow, 1 celny
28 czerwca 2020, 23:35
Z tym że przy pierwszej bramce oddaliśmy z tego co pamiętam 3 strzały celne;)
2
28 czerwca 2020, 22:48
3 mecz bez porażki bez Ibry w składzie, drugi z rzędu wygrany. Przypadek? - Nie sądzę. Oby Pioli miał jaja i zostawił tego boiskowego kłapacza na trybunach do końca sezonu lub przynajmniej do momentu zapewnienia miejsca premiowanego pucharami.
Edytowano dnia: 28 czerwca 2020, 22:49
2
Marcos Salinas
28 czerwca 2020, 23:14
Przed tym ''boiskowym kłapaczem'' było 5:0 w Bergamo, więc jednak wolę jego obecność na boisku, która daje bardzo wiele w kontekście presji innej filozofii gry i mądre człapanie od 10/9 spuszczonych głów po kolejnym wpier*** z czołówką.
5
28 czerwca 2020, 23:24
5:0 z tegoroczną Atalantą to nic niezwykłego. Obecność piłkarskiego emeryta bez ważnych pucharów w karierze napewno niewiele by zmieniło w wyniku tamtego meczu.
0
PaoloACM
PaoloACM
28 czerwca 2020, 23:48
A opinia o klapaczu wzięła się skąd? Biegał średnio między 8,5-9km na mecz, żeby nie było to prawie identycznie jak Samu a tego jakoś nikt nie uważa za kłapacza. Polecam zweryfikować swoją wiedzę przed napisaniem takiego farmazona.
29 czerwca 2020, 12:10
no nie wiem czy wystawianie go w pierwszym składzie jest dobrą decyzją. Tak to wszyscy walą lage na Ibre, bo jak nie dostanie piłki to się ,,obrazi''. Bez niego nasza gra wygląda dużo lepiej, zespół jest bardziej zgrany. Najlepiej wg mnie gdyby wchodził w drugiej połowie.
0
dykt4tor
29 czerwca 2020, 19:04
Nie ma takiej sytuacji ze każdy zagrywa tylko do Ibry, przynajmniej ja czegoś takiego nie zauważyłem. Najwazniejszą rzeczą moim zdaniem która daje nam Ibra, a mało kto to zauważa to to, ze jak ktoś u nas w defensywie jest pod presją, moze wywalić piłke do przodu nieważne gdzie, a Ibra i tak ją przejmie i odegra.
0
28 czerwca 2020, 21:58
Remis z Juve i zwycięstwo 4:1 to nie były przypadkowe wyniki myślę, że nasza drużyna całkiem dobrze pracowała w okresie koronazawieszeniaa, na pewno trenowali indywidualnie. Nowe okoliczności gry czyli brak kibiców i pięć zmian bardzo nam pasuje bo odciąża słabe głowy naszych łatwo załamujących ręce młodzianów, po Hakanie widać to najbardziej ale również Kessie gra znacznie bardziej odpowiedzialnie mam wrażenie że bez kibiców grają dojrzalej i z większym spokojem. Wygrana z Romą nie była przypadkiem, widoczna była wola potwierdzenia swojej formy nawet jeśli ta forma nie u wszystkich jest najwyższa to jednak jest, trochę przypominało to Milan Rino czyli Roma na początku meczu atakowała a Milan wyglądał co tu dużo czarować dość sałabo i miał trochę szczęścia ale głownie skupiali się na absorbowaniu ataków Romy i bardzo nieśmiałe ataki z naszej strony, gównie jednak absorbowanie, absorbowanie nazywane przez Rino "cierpieniem" aż przychodzi ten moment w meczu w którym przeciwnik zaczyna się czuć jak by walił w głową w mur i jak by nic mu dziś nie wychodziło,czuje się zmęczony tym jak ciężko mu się gra aż traci koncentrację i dostaje brameczkę. Świetne wyczucie zmian dziś Stefan zaprezentował w pełni korzysta z możliwości jakie daje 5zmian i dziś wyszło mu to bardzo dobrze. Nie ma co się nakręcać ale LE jak najbardziej w naszym zasięgu.
Edytowano dnia: 28 czerwca 2020, 22:11
2
serginho83
28 czerwca 2020, 21:38
Teraz koniecznie wygrać ze Spal i liczyć na remis Verony z Parmą :) zrobi się trochę spokojniej przed maratonem z górą tabeli ;)
5
DarthImpaler
28 czerwca 2020, 21:18
Kalinic to karłowata wersja Dzeko. Rozjebali mnie tym.
9
Trzesuaf
Trzesuaf
28 czerwca 2020, 20:56
Idą na mistrza, jeszcze 30pkt do wygrania zostało i można łatwo wyprzedzić Juve, aż o 3 pkt. Glory Pioli
3
Aniaa
Aniaa
28 czerwca 2020, 20:55
Włączyłam mecz na chwilę, akurat na bramkę, bo byłam w pracy. Totalnie się zapomniałam i wydarłam się jak durna, co wywołało powszechne poruszenie, jako że pracuje w Centrum Wsparcia Kryzysowego dla Dzieci i Młodzieży XD Będą teraz ma mnie dziwnie patrzeć.
Jak grali? Wynik lepszy niż gra, czy zasłużyli?
11
patoo_07
patoo_07
28 czerwca 2020, 21:33
W sumie Roma była lepsza w pierwszej połowie, ale miała na dobrą sprawę jedną sytuację i to z dośrodkowania po rykoszecie. W drugiej połowie Roma nie oddała strzału, a my zagraliśmy spokojnie, nieco bardziej ruchliwie niż w pierwszej i stwarzając kilka dobrych sytuacji. Mecz ogólnie w wolnym tempie, ale zwycięstwo zasłużone.
1
mpt1899
mpt1899
Pierwsza polowa do przerwy na picie z lekka przewaga Romy a pozniej Milan cos zaczal grac. Ogolnie niewiele ciekawego. Druga polowa zdezydowanie pod dyktando Milanu i zasluzone zwyciestwo.
1
serginho83
28 czerwca 2020, 23:36
Mecz ogólnie przypominał sparing, wolne tempo, w 1 połowie to wyglądało, jakby się obu drużynom nie chciało w ogóle grać... 2 połowa pod nasze dyktando, byliśmy konkretniejsi i jak dla mnie zasłużone zwycięstwo :)
0
Jalapeno
Jalapeno
Pany, jeszcze takie pytanie, dla pewnosci.

Napoli z racji Pucharu Wloch ma faze grupowa LE - wiadomo, ale...

Jezeli Napoli zajeloby 5 pozycje (czyli miejsce dajace awans do fazy grupowej LE), to rozumiem, ze 6 miejsce automatycznie ma faze grupowa, a 7 eliminacje, tak? Czy cos pokrecilem?
1
28 czerwca 2020, 21:19
Jeżeli Napoli nie wypadnie poza 6 to 7 miejsce daje eliminacje do LE
1
ósmy
28 czerwca 2020, 20:54
Czy tylko ja sądzę, że ten Pellegrini to zwyczajnie przeceniony grajek? To, że dziś nic nie wniósł do gry, to raczej nic dziwnego podpatrując tego zawodnika przez jakiś okres . Podpatruję, bo lubię Romę na swój sposób. A dziś wystarczyło, że zabrakło tej iskry bożej Dżeko, Turek kilka razy wszedł ostro w Ormianina i środek pola z przeciętnym Cristante i nad wyraz irytującym Pellegrinim został w miarę w drugiej połowie opanowany. Wygraliśmy ten mecz na przeczekanie, wygraliśmy go zmianami. W Romie Perez, Diawara, Perotti czy Pastore to były zmiany kosmetyczne, to były zmiany niedociągnięte,
Roma nie ma środka pola. Ale mimo to w pierwszej połowie nas tłamsili. Nie ma powodów do zachwytów. Wygraliśmy zmianami ze słabą Romą, ale nie widzę niestety Seleamakersa w podstawie na Lazio, czy Napoli. Paqueta zagrał poprawny mecz - był dużo lepszy od Bonaventury - ale to nie znaczy, ze wybiegnie w następnym meczu w podstawie i będzie czarował. Bardzo bym tego pragnał, bo podoba mi się ten chłopak i chcę szczyptę brazyliany w Milanie, ale to jeszcze nie jest to.
Wystawianie Bonaventury do pierwszego składu mija się z celem. Jego zjazd z formą jest bardzo widoczny, i może również zachodzić podejrzenie, że Bonaventura po prostu odpuszcza wysiłek i unika spiętych sytuacji na boisku obawiając się kontuzji, która może być kluczowa przed mercato.
Na plus dziś zdecydowanie Kjaer, poza tym Kessie i Calhanoglu, którzy podejrzewam wykonywali czyste założenia taktyczne trenera. Pisze tu o Kessim, kiedyś hura-bura byle do przodu, dziś mamy spokojnie rozgrywającego od tyłu człowieka od mokrej roboty.
Podsumowując, nie jest dobrze, przypominając sobie pierwszą połówkę. A czy pozostała część spotkania to zmiana naszego stylu gry, czy Rzymianie po prostu spuchli, tego dowiemy się w dalszej części sezonu.
Dodałbym coś jeszcze o Leao, ale nie....ten dzieciak musi dorosnąć do profesjonalizmu. Kiedy stanie się facetem z owłosieniem tu i ówdzie to może przekwitnie też jego talent.
Trzymam kciuki za następny mecz.
Forza Milan.
5
Gieno
Gieno
28 czerwca 2020, 20:29
Druga połowa w wykonaniu Milanu przyzwoita i należało nam się te zwycięstwo. Bardzo dobre zmiany przede wszystkim Paqeta i stelmakers. Mam nadzieję że w następnym meczu wyjda w pierwszej jedenastce.
1
dominord
dominord
28 czerwca 2020, 20:02
Dobrze, że Pioli nie czekał ze zmianami Saelemaekers i Paqueta wnieśli dużo w grę, a zwłaszcza Belg i fajnie by było, gdyby zaczął następny mecz w wyjściowym składzie. Z kolei Leao mecz ze Spal powinien przesiedzieć na ławce. Cieszą trzy punkty i liczę na więcej!
7
Cisek666
Cisek666
28 czerwca 2020, 20:00
Oby udało się urwać punkty wszystkim kolejnym rywalom. I będzie super.
0
Jalapeno
Jalapeno
28 czerwca 2020, 19:50
To w sumie bez roznicy czy my Napoli wyprzedzimy czy tez nie. Jak Napoli bedzie przed nami, a my zajmiemy 7 pozycje to mamy eliminacje LE, a jak zajmiemy 6 pozycje, a Napoli bedzie za nami, to tez mamy eliminacje LE. Jedynie faza grupowa na miejscu Romy, ale nie wierze, ze ich przegodnimy. Szkoda, ze LM tak odleciala. Atalanta juz zabawe zaczyna z Udinese, a Inter po ostatniej wpadce pewnie sie rozprawi dzis z Parma. NIby dla nas lepiej, ze Parma przegra, bo to nasz bezposredni rywal, ale bardziej chodzi mi o to, ze top4 tak odfrunelo.
28 czerwca 2020, 19:44
Poziom spotkania słabiutki, ale grunt, że udało się wygrać.
hyrus13
A gdyby się zdarzyło tak, że wejdziemy do LM to Piolego też zwalniamy?
hyrus13
Zwyczajnie pytam (nie żebym wierzył w LM).
0
zbylon
zbylon
28 czerwca 2020, 20:52
Trudno nawet myśleć o takim scenariuszu przy 12 punktach straty do Napoli a na ten moment to nawet i 15.
1
tomas76
tomas76
29 czerwca 2020, 11:03
do LM? prima aprilis jest 1-go kwietnia:)
MrAncelotti
Czy tylko ja miałem wrażenie, że Leao robił rozgrzewkę mając zamknięte oczy?
0
serginho83
28 czerwca 2020, 19:33
Obawiam się, że on nie zrobi kariery... brak mu takiej zawziętości i po prostu chęci do gry, biegania... niestety :/

28 czerwca 2020, 21:25
Leao to na boisko wychodzi za karę chyba. Nic drużynie nie daje po jego wejściu na boisko gramy w 10.
0
MrAncelotti
MrAncelotti
28 czerwca 2020, 19:24
Zdziwił mnie karny dla Hakana. U Gattuso to Kessie strzelał, zawsze bezbłędnie.
serginho83
Przypuszczam, że to mogła być taka nagroda za mecz z Lecce :)
3
ósmy
Ale po chłopaku naprawdę widać chęć gry i walki. Co jak co, ale zaangażowania Hakanowi nie wolno odmówić, a do tego dochodzą dobre walory futbolowe.
2
Paolo21
Paolo21
W końcu :) druga połowa o niebo lepsza. Cieszy wygrana i kolejne 3 pkt :) Teraz wyjazd do Ferrary po kolejne zwycięstwo, forza Milan :)
0
Pinokio
Pinokio
28 czerwca 2020, 19:23
Podobała mi się nasza gra. Mam nadzieje, że nie jest to przypadek...
0
Thomas21
Thomas21
28 czerwca 2020, 19:20
Leao wchodzi i nawet biegac mu sie nie chce.
Ibra1899
Mam nadzieję, że Paqueta od kolejnych meczy dostanie szanse od pierwszych minut. Nie rozumiem czemu się tak Pioli uwziął, żeby go nie wystawiać.
Kessie po tej długiej przerwie też bardzo dobrze się prezentuje, aż zachęca swoją grą do pozostanie na kolejny sezon. Forza Milan !
3
dragantomek@gmail.com
[email protected]
28 czerwca 2020, 21:26
Mnie tu ostatnio za te słowa o kessim zmieszali z błotem. Wiec zastanów się co mówisz Napewno dobrze widzisz ze dobrze gra ???
0
serginho83
28 czerwca 2020, 23:43
Kessie dobry mecz, zresztą nieźle grał też z Lecce i Juve :) tylko to jest gracz typowo do destrukcji, jeżeli tak go będziemy ustawiać, bardziej defensywnie, to będzie robił robotę ;)
0
Andre
Andre
28 czerwca 2020, 19:17
Jak widać Milan potrzebował potrzebował przerwy w rozgrywkach, żeby wreszcie nauczyć się wygrywać bez Ibry w składzie :) Oby tak dalej, a LE w przyszłym sezonie nabierze dla Rossonerich coraz bardziej realnych kształtów.
1
Piotrek1899
Piotrek1899
Pięknie ich Pioli rozpracował. W pierwszej połowie dał się Romie wyszumieć, w drugiej ich wypunktowaliśmy;) Świetna zmiana Saelemakersa. Brawo Panowie!
28 czerwca 2020, 19:28
"Seria"? 2 wygrane mecze i już "seria"? Milan jest w strasznej kondycji, skoro 2 zwycięstwa są już tak nazywane ;)
4
Nanti
Nanti
28 czerwca 2020, 19:42
No przecież o to mi chodzi, Milan JEST w strasznej kondycji i nie można być spokojnym o żaden wynik. A tym bardziej z zespołem z czołówki.
2
Dusiek
Dusiek
Theo przypomina mi Ronaldo, czy Messiego - nie potrafia sobie z nim poradzic, wiec go nieustannie kosza.
28 czerwca 2020, 19:12
Tak! Dwa mecze dwa zwycięstwa, zaczynam się bać, żeby Pioli czasem nie został :P