Nowy kontrakt Donnarummy wejdzie w życie na dniach

30 czerwca 2020, 09:33, cinassek Aktualności
Nowy kontrakt Donnarummy wejdzie w życie na dniach

Włoskie media nie mają wątpliwości, że lada chwila Gianluigi Donnarumma przedłuży kontrakt z Milanem. Do spotkania zarządu klubu z agentem bramkarza, Mino Raiolą, może dojść już w piątek, a jeśli nie, to w przyszłym tygodniu. Golkiper ma parafować umowę do połowy 2023 roku i "obserwować" rozwój klubu - Gigio wciąż chce występować na San Siro, ale, co jasne, ekipa nie może stać w miejscu. Co do zarobków, podtrzymane zostanie aktualne wynagrodzenie rzędu 6 mln euro rocznie, ale mogą zostać do niego dodane pewne bonusy. Niewykluczone także, że w kontrakcie znajdzie się klauzula odejścia ważna tylko latem 2022 roku - tak, aby Donnarumma mógł w prosty sposób opuścić klub, jeżeli kryzys Milanu wciąż nie będzie miał końca.

9 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Marcin1995
Marcin1995
30 czerwca 2020, 13:25
Nie spodziewałem się po słynnej akcji z dolarami że tak ocieplą się moje stosunki z tym zawodnikiem, mam nadzieję że zostanie naszym symbolem tak samo jak Alessio
1
marcinmaly82
30 czerwca 2020, 11:55
Jeśli Milan wróci do wygrywania i do Ligi Mistrzów, Gigo może stać się symbolem nowego Milanu
1
adamos
adamos
30 czerwca 2020, 11:22
" jeżeli kryzys Milanu wciąż nie będzie miał końca" - wszystko inne bezcenne.
0
patoo_07
patoo_07
30 czerwca 2020, 09:42
Uczciwa propozcyja
11
Kasa ACM
Kasa ACM
30 czerwca 2020, 11:24
Dokładnie. Bardzo fair umowa, aż niepodobna do Raioli :P
3
Gianni Rivera
Gianni Rivera
30 czerwca 2020, 12:41
Kasa ACM, Raiola to mimo wszystko "tylko" agent. Oczywiście mega dobry w tym, co robi, jeśli bierzemy pod uwagę generowanie dochodów dla siebie i dla swoich podpiecznych - jeden z trzech, może czterech największych aktualnie agentów piłkarskich.
Mimo wszystko nie może postępować wbrew woli samego piłkarza. Jest także agentem Jacka przecież, a nigdy nie było problemów z kontraktem Bonaventury. Jeśli piłkarz powie: "chcę tu grać, zorganizuj mi nowy kontrakt na warunkach dobrych i dla mnie, i dla klubu", to agentowi nie pozostaje nic innego, jak wynegocjować z klubem optymalną dla obu stron umowę.
Moim zdaniem Gigio po prostu w końcu dojrzał i to on zaczął decydować o swojej karierze, zamiast pozwalać na to swojemu agentowi, który jedyne, co osiągnął (oprócz gigantycznych apanaży, ale to "szczególik"), to zepsucie naszemu młodemu bramkarzowi reputacji już na starcie kariery. Długo jeszcze łatkę "Dollarummy" będzie z siebie zmywał.
1
Gianni Rivera
Gianni Rivera
30 czerwca 2020, 12:56
Tylko, że agentem Bonaventury jest CHYBA od niedawna i nie było żadnych negocjacji pomiędzy Milanem a Raiolą w sprawie Jacka. Po drugie primo - nie było chętnych na zakup leczącego kontuzję zawodnika. Nawet teraz z kartą na ręku przewijają się tylko Torino i Roma jako potencjalni pracodawcy Jacka.

Co do tych osiągnięć Raioli - dwóch graczy których utrzymanie kosztuje 14 mln euro rocznie, przez 5 sezonów wychodzi okrągłe 70 baniek. Czy Milan sprzeda Donnarume za większą kwotę ? Wątpię. Agent swoje przytulił - w bardziej lub mniej legalny sposób ale napewno coś mu skapneło z tych 7 mln które rocznie przytulają jego dwaj podopieczni. Może się okazać że Milan dołoży kilkanaście mln euro do pobytu dwóch braci w klubie. No ale za to należy podziękować duetowi chińskich dyrektorów których Raiola zrobił jak chciał bez mydła. Mino będzie na plusie, Milan raczej nie.
Edytowano dnia: 30 czerwca 2020, 13:07
2
Arva
Moderator Arva
30 czerwca 2020, 14:09
No nie, nie od niedawna. Nie mogę znaleźć w sieci konkretnej daty, ale info o rozmowach Mino z Milanem ws. Jacka pojawiało się już w 2016 roku.
0
Jaca23
30 czerwca 2020, 17:54
@NowyPorządek
Nie można patrzeć w ten sposób, że bracie łącznie zarabiają tyle, to nawet jak ich sprzedamy za tyle, to Milan będzie stratny, to bardzo uproszczone podejście. Nie jesteś w stanie przeliczyć na pieniądze, ile punktów wybronił Gigio, oraz ilu kibiców przyszło specjalnie by go oglądać, czy sponsorów, których zainteresował. Poza tym, jakby był jakikolwiek inny bramkarz, też by "kosztował", bo też pobierałby pensję.
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się