Wygrana na koniec sezonu.
AC MILAN – AC MONZA 2:0
Argentyńskie media informują, że Milan jest zainteresowany Nahuelem Bustosem, 22-letnim napastnikiem argentyńskiego Talleres. Wieści te potwierdził już prezes klubu, Andrés Fassi. Co więcej, w rozmowie z magazynem Late, zdradził, że Rossoneri złożyli już ofertę za napastnika, która wynosi ponad 10 milionów euro. Zgodnie z tym co podaje prasa, Bustosa mają na celowniku także trzy inne włoskie kluby i rosyjski Krasnodar, który wkrótce ma przedstawić swoją ofertę.
22-latek jest podstawowym napastnikiem Talleres. Bustos w sezonie 2019/20 rozegrał 21 meczów (1685 minut) we wszystkich rozgrywkach i 10 razy trafił do siatki. Ponadto udało mu się zanotować 4 asysty. Na początku tego roku zaczął występować w olimpijskiej (U-23) reprezentacji Albicelestes, gdzie strzelił 1 gola w 3 spotkaniach i zakwalifikował się z kadrą na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio.
Widzialem go na Youtube i za powiedzmy 10-13 mln mozna go sprowadzic i zobaczyc co z niego bedzie.Grajac w LE takich pilkarzy mozemy ogrywac i probowac zwiekszyc ich wartosc rynkowa. Nie oszukujmy sie,zle nie majac LM a majac Zlatana nie bedziemy szukac drogiego napastnika,ktory docelowo bedzie wchodzil z lawki.
Zreszta jesli mamy miec okreslony budzet na mercato na poziomie ok.70 mln euro to skupmy sie na partnerze dla Alessio,porzadnym prawym obroncy i ze 2-3 pilkarzy do srodka pola.
Ciekawe ile kosztowalby teraz taki Deulefeu po spadku Watfordu z Premier League.
Rebić, owszem, występuje w pierwszym składzie, ale grając na lewej stronie, nie jako cofnięty napastnik, ewentualnie wychodzi jako 9, kiedy Ibra nie gra w wyjściowej jedenastce.
Gramy ustawieniem z jednym napastnikiem i to się nie zmieni, bo Pioli wreszcie znalazł ustawienie, w którym nasi piłkarze świetnie się odnajdują: 4-2-3-1, i tego ustawienia będzie się trzymał, bo nie ma sensu go zmieniać.
Dlatego zarząd powinien szukać napastnika, który będzie mógł wchodzić za Zlatana i który go za rok zastąpi definitywnie. Do taktyki z jednym napastnikiem dużo lepszy jest właśnie wysoki zawodnik, który potrafi się zastawić i zgarniać górne piłki, a także grać tyłem do bramki, ponieważ taki napastnik gwarantuje więcej miejsca z przodu dla skrzydeł i środkowych pomocników. Nam jest potrzebny ktoś taki jak Zapata, Cavani itp. (nie, nie chodzi mi o tych konkretnych piłkarzy, a o piłkarzy o takiej charakterystyce). Niski napastnik mam się zbytnio nie przyda. I o to kamilusowi chodziło.
Bustos, rzecz jasna, to napastnik, ale nie zmieniłby Zlatana 1 do 1. Z Argentyńczykiem w składzie drużyna musiałaby całkowicie inaczej grać. Już Rebić ma charakterystykę gry bliższą Ibrze, dzięki czemu z nim ta gra dobrze wygląda. Pod Bastosa trzeba by grać zupełnie inaczej, bo taki mikrus na 9 nie zrobi miejsca dla skrzydłowych, nie wygra pojedynku główkowego, nie przedłuży podania.
W praktyce nasza drużyna musiałaby opanować dwie taktyki, mimo że ustawienie w obu byłoby to samo. Skoro jedna taktyka w końcu zaskoczyła po bólach i mękach, to naprawdę na razie bym w niej nie grzebał, tylko poszukał na rynku piłkarza o charakterystyce Ibry, Zapaty czy Cavaniego. Na pewno dałoby się znaleźć takiego za rozsądne pieniądze.
Argentyńczyk to nic innego jak kot w worku, a w naszej sytuacji gdy na pozycję nominalnego napastnika mamy tylko młodziutkiego Maldiniego i 39 letniego Ibre należy skupić się na solidnym napastniku, który będzie droższy ale będzie gwarantem tych 15 bramek w sezonie. Takim kimś mógłby być Andrea Belotti. Smutno się robi gdy narasta zainteresowanie tym grajkiem w Interze, a o potencjalnym zainteresowaniu Milanu nic nie wiadomo.
Poza tym Lautaro jest w wieku Bustosa i gra już drugi sezon na wysokim poziomie w Serie A. Jest w zupełnie innym miejscu swojej kariery bo jest kilka półek wyżej. Wystarczy zobaczyć na YT jakie bramki strzela Bustos, 80% bramek to idiotyczne zachowania bramkarzy i ich wina, a nie jakieś cudowne umiejętności strzeleckie napastnika. Z całym szacunkiem ale umiejętności bramkarskie w Superlidze można porównać co najwyżej do bramkarzy w Serie B.
Według mnie Bustos to ktoś pokroju Duarte. Kot w worku, cena mniej więcej ta sama, a na boisku pojawił się 5 razy w tym sezonie. Dziwi też fakt, że Bustos ma 22 lata i ciągle gra w Argentynie. Nie jesteśmy w ekstraklasie żeby nazywać 22 latka perspektywicznym młodym talentem :D
10 bramek mniej od Lukaku (23) strzelił Lautaro (13). Bustos zdobył 9 bramek w tym sezonie w Superlidze.
To coś co może nam sie przydać
Za 10 mln może być
Lepsze niewypały za 10, czy 14 niż Paquety za 45
Dużo nie stracimy, a może odpalić
W cenie Paquety stać nas na 4 Bustosów i jego połowę XD
Jeśli już na siłę chcemy się bawić w transfery low cost to te 10 mln mogli by przeznaczyć na Gianluce Scamacce. Rozegrał pełny sezon w Serie B, bramek ma tyle samo co ten Bustos, jest Włochem i ma świetne warunki fizyczne bo aż 195 cm wzrostu.
Widzę, że nie rozumiesz więc wyjaśnię Ci to dogłębnie. Potrzebujemy napastnika do pierwszego składu, który w tym sezonie będzie rywalizował ze Zlatanem o pierwszy skład, a w przyszłym roku go po prostu dostanie. Zlatan nie da rady grać przez cały sezon, niektórych rzeczy można się po prostu domyślić. Poza tym płatność można rozłożyć w ratach lub ściągnąć kogoś na wypożyczenie z obowiązkiem wykupu :)
Tym bardziej że ma świetne wykończenie, którego nam przed pandemią brakowało
Taki nie za profesjonalny...
Jakoś dotychczas żaden z naszych transferów Maldiniego nie był potwierdzany przez prezesów Realu, Empoli, czy nawet klubu Duarte ;)