Baresi: "Ważne, by nie stracić tradycji, tożsamości naszych barw i naszego klubu"

31 lipca 2020, 22:01, Adam6 Aktualności
Baresi:

Franco Baresi udzielił wywiadu dla serwisu Goal.com. Oto, co miał do powiedzenia legendarny obrońca Milanu:

- Zakładanie koszulki Milanu?  Było dla mnie celem, realizacją marzeń, które miałem jako dziecko i podwójnie mnie cieszyło, ponieważ zawsze byłem fanem Rossonerich. Koszulki z finałów pamiętam bardziej niż inne, ale pierwszą najważniejszą, jaką założyłem, była ta z mojego debiutu. Czule ją wspominam, bardzo prostą, z wąskimi pasami, tylko z numerem na plecach. Noszę ją w sercu i zawsze będę ją pamiętał.

- Numer 6 zastrzeżony?  Pamiętam ten wieczór, był bardzo ekscytujący. Dowiedziałem się, że chcą zastrzec mój numer i to napełniło mnie dumą. Był to bardzo piękny gest po 20 latach mojej kariery. 

- Przywiązanie barw klubowych?  Z pewnością teraz jest o wiele trudniej. Dzisiejsza piłka nożna bardzo się zmieniła, jest inna niż wtedy, gdy grałem. Może straciła trochę romantyczności i pasji. Utrzymanie wartości i posiadanie wielkiego poczucia przynależności klubowej nie jest obecnie łatwe. 

- Bycie kapitanem?  Wielokrotnie starałem się być odpowiedzialny, mieć cierpliwość, być też odważnym, lojalnym, inspirować kolegów z drużyny, nigdy nikogo nie zostawiać w potrzebie. To jest według mnie najważniejsze. Czy ktoś gra czy nie, powinien czuć się częścią zespołu. 

- Milan jako marka?  Myślę, że Milan jest nadal bardzo ważną marką, która wciąż ma wielki urok. W roli ambasadora klubu dużo podróżuję i zdałem sobie sprawę jak bardzo Milan jest kochany i obserwowany. Wierzę, że to zasługa emocji, które udało mu się dać fanom, którzy śledzą nas na całym świecie. Myślę, że ważne, by nie stracić tradycji i tożsamości naszych barw i naszego klubu. 

7 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
marcinmaly82
marcinmaly82
1 sierpnia 2020, 12:33
Coś kojarzę, ale ja tam bardziej zapamiętam takich jak Bertolacci, Mesbah, Constant itp. :D
0
ForzaMilan!!!
ForzaMilan!!!
31 lipca 2020, 23:43
I zeby Włosi dali trenowali betonstyl i zeby sie po pleckach klepac itd..
3
mpt1899
mpt1899
31 lipca 2020, 23:10
Jak gralem to Franco to byl moj wzor. Jako pilkarz, kapitan i czlowiek. Do dzisiaj pokazuje klase. Chyba zadna druzyna na swiecie nie ma takiej legendy zwiazanej z klubem prawie od urodzenia. ForzaFranco!!!
Edytowano dnia: 31 lipca 2020, 23:12
0
Vol'jin
31 lipca 2020, 23:06
a Giampaolo ponoć blisko Torino byłoby fajnie jakby zszedł z listy płac + chce Linetty'ego, Andersena, Murru tam zabrać

może sobie o Kruniciu przypomni? ;]
1
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
31 lipca 2020, 22:48
Tyle komentarzy, że podejrzewam, że pół strony nie wie kto to... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A legenda głosi, że kapitan był tylko jeden... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3
Gianni Rivera
31 lipca 2020, 23:05
Oczywista oczywistość. Kapitan był tylko jeden i był nim Gianni Rivera! Drugi najdłużej urzędujący kapitan Rossonerich. Ten "no-name" z powyższego artykułu go wyprzedził... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
1 sierpnia 2020, 00:27
Bo jego legenda nie wymaga komentarza ;)
3

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się