Kjaer jak Barzagli. Milan znalazł rozwiązanie na problemy w obronie

6 sierpnia 2020, 19:31, Adam6 Aktualności
Kjaer jak Barzagli. Milan znalazł rozwiązanie na problemy w obronie

Kiedy Milan zrezygnował z Mattii Caldary, pozwalając mu wrócić do Atalanty, nie brakowało rozczarowanych i niezadowolonych, przekonanych, że młody stoper wciąż miał coś do udowodnienia w barwach Rossonerich. Ta "frustracja" została wyładowana na barkach Simona Kjaera. Wielu przyjęło wiadomość o jego transferze z ogromnymi wątpliwościami, podsycanymi również trudnościami, jakie Duńczyk miał podczas gry u Gasperiniego. Karabiny krytyków były gotowe do wykonania wyroków po pierwszym błędzie byłego gracza Romy, ale broń, już wcześniej załadowana, została najpierw rozbrojona, a następnie umieszczona w piwnicy. Kjaer niemal natychmiast wskoczył do podstawowej jedenastki.

Za moment zwrotny zakończonego sezonu określa się dołączenie do drużyny Zlatana Ibrahimovicia. Ocena na pewno poprawna, ale nie do końca kompletna, bo wraz z powrotem Szweda należy również wspomnieć o zakupie Kjaera. Milan potrzebował pewności w obronie, potrzebował gracza, który wiedziałby jak uzupełniać się z Romagnolim. Gracza, który potrafiłby dobrze kryć i grać w powietrzu, a także w parterze. 31-latek grał tak, jakby nosił barwy Rossonerich od niepamiętnych czasów, świetnie radząc sobie nawet z przeciwnikami na najwyższym poziomie. Po przerwie związanej z pandemią jeszcze bardziej się poprawił, grając wszystkie mecze z wyjątkiem wyjazdu na SPAL.

Odkupienie Duńczyka, które miało miejsce w połowie lipca, było aktem koniecznym i logicznym. Kjaer nie jest zbyt młody, ale ze względu na rolę, jaką pełni, wciąż ma przed sobą wiele lat kariery.  Pomimo filozofii grupy Elliott, mądrze postanowiono wydać jedyne 3,5 miliona euro. Ten transfer można porównać do zakupu Barzagliego przez Juventus w  w styczniu 2011 roku. Mając trzydzieści lat, stał się mocnym punktem zespołu na dziewięć sezonów. Oczywiście nie można wyciągać pochopnych wniosków, ale po latach trudności i gorączkowych poszukiwań, obrona Rossonerich działała dobrze nawet po kontuzji Romagnolego.

Autorem tekstu jest Mateo Calcagni z portalu MilanNews

18 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Gol
Gol
7 sierpnia 2020, 08:59
Świetny obrońca wypatrzony niskim kosztem, bardzo dobry ruch.
Jak na niego patrzę od razu przypomina się mecz z Juventusem w którym tyle razy dostał piłką w twarz, że po meczu wyglądał jak Rocky.
3
Miszcz
7 sierpnia 2020, 08:24
Tak jak w przypadku Bennacera, tu też nie miałem takich wątpliwości. Caldara kompletnie tu nie pasował i wrócił do przyjaznego mu środowiska. Kjaer z kolei nie pasował w Bergamo. Dla mnie to było jasne, że ruch jest z korzyścią dla obu stron.
Jednakże absolutnie nie spodziewałbym się, że Simon stanie aż taką skałą, na której będzie można budować kolejna lata.
0
deshaun
deshaun
7 sierpnia 2020, 08:04
Ja zwróciłem na niego uwagę w meczu Dania-Polska (4-0).
To co w powietrzu niszczył Lewego to aż smutno się robiło to raz, a dwa - długie, celne passy na Corneliusa, który wszystko zgrywał. Miałem wrazenie, że cała taktyka wówczas Dunczykow to Kjaer i Cornelius.

Przyznam, że jeśli Ibra by został to ja bym takiego Corneliusa z chęcią przyjął, bo na rezerwę idealny, a dla mnie to taki trochę słabsza wersja Duvana.
3
pazioni
pazioni
7 sierpnia 2020, 07:43
Super się czytało, Kjaer tp strzał w 100
2
Andre
Andre
7 sierpnia 2020, 03:24
Kjaer jest bez wątpienia jednym z najlepszych transferów Milanu w ostatnich kilku latach.
0
hyrus13
hyrus13
6 sierpnia 2020, 23:41
Kjaer gra fajnie i cieszę się, że został wykupiony, bo sobie w pełni na to zasłużył. Nie popadajmy jednak w skrajności, przede wszystkim Barzagli kosztował dziesięć razy mniej niż Duńczyk, a poza tym był kilka razy lepszy. Troszkę inna klasa.
1
TwojaStara
TwojaStara
7 sierpnia 2020, 01:39
Już tam nie odlatuj z tymi zachwytami nad Barzaglim. To nie był Nesta.
5
hyrus13
hyrus13
7 sierpnia 2020, 09:13
A ja gdzieś porównałem Barzagliego do Nesty?
0
IL Capitano 3
IL Capitano 3
6 sierpnia 2020, 23:25
Dobry tekst i oby Kjaer okazał się drugim Barzaglim i utrzymał dotychczasową formę przez parę sezonów.

Forza Simon!
0
Levy11
Levy11
6 sierpnia 2020, 22:38
Z nim nie będzie nawet problemu jak będzie rezerwowym. Bez obrażania wejdzie z ławki i będzie grał swoje i to właśnie chodzi.
3
robert150695
robert150695
6 sierpnia 2020, 21:58
Chłop w końcu doczekał się gry w ulubionym Milanie to motywacja jest przeogromna. Jak ja bym miał taką możliwość to, po uprzednim zesraniu się oczywiście z wrażenia, też bym wymiatał tam wszystko :D :D a potem bym się obudził z prześcieradłem do wyprania
9
Harasimowicz
7 sierpnia 2020, 08:17
Ja byłbym tak zmotywowany, że Zlatana bym osobiście beształ :)
0
Fushnikov
Fushnikov
7 sierpnia 2020, 09:11
A później byś się obudził z bólem głowy na oiomie xD
0
maciejh
maciejh
6 sierpnia 2020, 21:39
gasperini w wywiadzie powiedział, że on nie potrzebuje charakterów, on potrzebuje żołnierzy wykonujących rozkazy. A z tego co dowiedziałem się po poczytaniu mądrych rzeczy, Kiear to lider.
1
rossocarlonero
rossocarlonero
6 sierpnia 2020, 20:02
Bardzo pewny, spokojny w swoich boiskowych poczynaniach, co mocno kontrastuje z dotychczasową grą Musacchio. Jedynym minusem, dosyć mocno rzucającym się w oczy, jest jego szybkość a raczej jej brak, jednak Simon dobrze to niweluje odpowiednim ustawieniem.
1
Maestro02
Maestro02
6 sierpnia 2020, 19:53
Ciężko sobie wyobrazić obecnie środek obrony bez Kjaera, klasowy zamiennik jest potrzebny ale ciężko będzie wygrać rywalizację z Duńczykiem jeżeli ten utrzyma taką formę.
4
kamilus
kamilus
6 sierpnia 2020, 20:45
Rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, więc jeśli kupimy jakiegoś stopera do walki o podstawowy skład, to obaj na tym skorzystają.
4
dextermorgan
dextermorgan
6 sierpnia 2020, 19:53
Jeśli przez kolejne 9 sezonów prezentowałby taki poziom to jestem za tym, żeby go trzymać jako stopera nr 3 lub 4.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się