Gazidis i Scaroni mówili dla Daily Mail o budowie nowego stadionu

17 sierpnia 2020, 17:06, Adam6 Aktualności
Gazidis i Scaroni mówili dla Daily Mail o budowie nowego stadionu

W wywiadzie dla Daily Mail, prezes Paolo Scaroni i dyrektor generalny Ivan Gazidis  mówili o nowym San Siro i możliwościach, jakie nowy obiekt zaoferuje Milanowi i miastu. 

IVAN GAZIDIS

 Znaczenie San Siro 

- San Siro to kultowy stadion. W tym budynku jest niekończąca się historia i darzymy ją dużym szacunkiem. Najlepszym sposobem na uhonorowanie historii dwóch klubów i San Siro jest stworzenie przyszłości klubu, która obejmie i zaangażuje następne pokolenie fanów. Obecne San Siro nie jest przygotowane na taką przyszłość, ponieważ kilka obiektów nie spełnia odpowiednich norm, przykładowo łazienki dla osób niepełnosprawnych. 

Nowy stadion

- San Siro generuje wiele wspomnień i emocji, ale nowy stadion zapewni lepsze warunki do oglądania meczów. Dodamy wszystko, co powinien mieć nowoczesny stadion. Kiedy kibice odwiedzą nowy obiekt, zrozumieją, że został wykonany właściwy ruch. Do tego czasu będzie oczywiście nostalgia. 

Brak modernizacji obecnego obiektu

Prawdopodobnie wydalibyśmy dużo pieniędzy na renowację stadionu. Remont sprawiłby, że San Siro stałoby się nie do poznania i mogło stracić duszę. Więc biorąc pod uwagę, że istnieje niesamowita możliwość wspólnego zbudowania nowego stadionu, dlaczego tego nie zrobić? Nowe San Siro będzie nie tylko drogowskazem dla włoskiego futbolu, ale jednym z najlepszych stadionów w Europie, jeśli nie najlepszym. 

Współpraca z Interem

Współdzielenie stadionu pozwala nam na przeprowadzenie wielu działań, których nie widać od razu. Posiadanie dwóch dużych klubów w takim dużym i międzynarodowym mieście jest czymś wyjątkowym. Wspólnymi siłami możemy zbudować stadion, który będzie najlepszy na świecie.

Sytuacja w Milanie

- Aby wrócić na szczyt, potrzeba wielu rzeczy, ale stadion jest dla mnie podstawowym elementem. Mamy globalną markę. Klub przeżył ciężki okres w ostatnich latach, ale marka jest nadal niezwykle silna. Milan jest jednym z pięciu największych klubów na świecie pod względem kibiców, więc musimy wrócić do bycia wielkimi nie tylko we Włoszech, ale także w Europie. 

 

PAOLO SCARONI

Decyzja o budowie nowego stadionu

Myślę, że nowy stadion to jedyny sposób, w jaki nasz klub może po raz kolejny rzucić wyzwanie czołowym drużynom na poziomie europejskim, kalibru Liverpoolu, Realu Madryt i Bayernu Monachium. Te kluby zarabiają ponad 100 milionów euro ze swojego stadionu. Jak możesz konkurować w świecie, w którym mamy finansowe fair play, jeśli nie masz tego samego źródła dochodu? Gdybyśmy dostawali co sezon o 70 milionów euro więcej w porównaniu do 34 milionów z San Siro i pomnożylibyśmy tę liczbę razy pięć, to mielibyśmy ponad 350 mln euro dodatkowych przychodów. Nie wiem, co właściciele klubu zrobiliby z tyloma pieniędzmi, ale taka kwota to paliwo, które jest potrzebne, aby wzmocnić zespół. 

Ocena obecnego San Siro

Z mojego punktu widzenia w San Siro podoba mi się to, że masz dobry widok na boisko, ale wszystko inne jest raczej negatywne i przestarzałe. Gdyby królowa przyjechała odwiedzić Mediolan, mielibyśmy tylko jeden odpowiedni dla niej pokój. 

7 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
LunaS
LunaS
18 sierpnia 2020, 09:35
Roma sprzedana - oby tam nie budowali czegoś fajnego ...
0
fett85
fett85
18 sierpnia 2020, 01:11
I to będzie ich jedyne dokonanie. Oby przynajmniej na to było ich stać.
0
satoshi
satoshi
17 sierpnia 2020, 22:45
Szkoda że budowane z interem
1
Boro
Boro
17 sierpnia 2020, 19:41
Dla każdego normalnego gościa to jest zrozumiałe i naturalne. Kawał pięknej historii ale trzeba iść dalej.
3
matten
matten
17 sierpnia 2020, 19:29
Mam nadzieję, że Elliot zostawi po sobie nowy stadion, bo na trofea się za bardzo nie nastawiam. Ja osobiście nie mam nic przeciwko temu abyśmy dzielili obiekt z Interem. Myślę, że dzięki takiemu posunięciu arena będzie tańsza w utrzymaniu i powstanie szybciej. Kwestią otwartą pozostaje pojemność nowego obiektu, w moim mniemaniu ok. 60 tys. byłoby optymalne.
Edytowano dnia: 17 sierpnia 2020, 19:33
5
adamos
adamos
18 sierpnia 2020, 09:07
tylko nie każdy teren i uwarunkowania się nadaja na takie wielkie stadiony i z tym może mieć problem miasto Mediolan. W Warszawie też miał być większy stadion Narodowy tylko by nie wytrzymał.
0
daro12555
daro12555
17 sierpnia 2020, 17:19
Szkoda San Siro ale niestety taka kolej rzeczy nowy stadion powinien mieć koło 65tys.
6

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się