SCUDETTO


Hauge: "Nie obawiam się konkurencji. Chcę być częścią ambitnej drużyny"

20 października 2020, 16:27, Ginevra Aktualności
Hauge:

Jens Petter Hauge został dziś oficjalnie zaprezentowany jako gracz Rossonerich podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Milanello. Oto, co miał do powiedzenia nowy nabytek Milanu rodem z Norwegii: 

Mecz z Milanem i szybki powrót do Mediolanu: "To było duże przeżycie i ważne doświadczenie, że mogłem zagrać na San Siro przeciwko takiej ekipie jak Milan. Powrót tutaj na stałe to był dobry wybór".

Ambicja jako główna cecha: "To prawda i to jedna z przyczyn, dla których zdecydowałem się dołączyć do Milanu. Jest tutaj wielu silnych zawodników i z pewnością muszę codziennie pokazywać się z najlepszej strony, jeśli chcę się rozwijać jako piłkarz".

Norweska piłka nożna: "Myślę, że Norwegia ma w tej chwili wielu młodych, zdolnych zawodników i wszyscy dążą do tego, aby pokazać się na scenie międzynarodowej, a niektórzy już na niej zaistnieli. To dobry moment dla norweskiej piłki i dla reprezentacji, w której ostatnio zadebiutowałem. Dużo się nauczyłem od moich rówieśników i i od bardziej doświadczonych kolegów".

Emocje wokół derbów: "To na pewno motywujące wyzwanie. Grałem swoje ostatnie derby w Norwegii, ale derby Mediolanu to coś zupełnie innego. To było duże przeżycie zobaczyć fanów, którzy towarzyszyli nam w drodze na stadion".

Rola na boisku: "Mogę grać na różnych pozycjach - jako lewoskrzydłowy, wchodzący w pole karne albo współpracujący z napastnikami i ofensywnymi pomocnikami, mogę grać bliżej środka albo jako trequartista. Jestem zawodnikiem, który lubi dostawać piłkę, stwarzać zagrożenie oraz dobrze się bawić na boisku i bawić swoją grą kibiców".

Przejście do Milanu: "Klub miał swoich skautów, którzy zwrócili na mnie uwagę już wcześniej. Po meczach eliminacji Ligi Europy postanowili mnie sprowadzić. Wiedzą, na co mnie stać".

Konkurencja Rebicia i Leao: "Nie obawiam się konkurencji. Konkurencja to coś pozytywnego, gdyż ja chcę się rozwijać każdego dnia i na każdym treningu. Konkurencja mnie motywuje i dodaje energii".

Mecz Milan-Bodo/Glimt: "Co bym powiedział, gdyby ktoś stwierdził po tamtym meczu, że za tydzień będę graczem Milanu? Że nie mogę się doczekać".    

Mecz z Milanem i zainteresowanie włoskich klubów: "Cieszę się, że mogłem pokazać swoje umiejętności w starciu z silną ekipą. To była dla mnie możliwość, by zaprezentować moje zdolności. Były też inne włoskie kluby, które się mną interesowały, ale jestem teraz w Mediolanie i nie chcę już wracać do tego tematu".

Podpisanie kontraktu z Milanem i rady Haalanda: "To było dla mnie wielkie przeżycie i nie mogłem się doczekać, aby zacząć treningi. Haaland to mój przyjaciel i rozmawialiśmy. Mówił głównie o tym, abym cieszył się tą chwilą, dobrze się bawił na boisku oraz ciężko pracował".

Perspektywy Milanu: "W ekipie jest wiele utalentowanych zawodników i możemy osiągnąć w tym sezonie wysoki poziom. Chcę być częścią ambitnej drużyny, dążyć cały czas do przekraczania swoich granic i podnoszenia sobie poprzeczki. Miejmy nadzieję, że to będzie początek wiele udanych lat dla Milanu".

12 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
sebastek888
sebastek888
20 października 2020, 20:06
Trzeci akapit tytuł: "Ambicja jako gŁówna cecha"
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
20 października 2020, 19:25
Akurat w jego przypadku nie liczyłbym na nagłą, pozytywną niespodziankę jak w przypadku Alexisa. Konkurencja bardzo mocna, a między Calcio i Norwegią jest przepaść w poziomie sportowym. Tutaj sama surowa technika nie wystarczy. Co najmniej pół roku adaptacji z poziomu ławki rezerwowych.
2
zycumilanista
zycumilanista
20 października 2020, 20:38
A ja mam z gola inne zdanie. Może zbyt hurraoptymistyczne ale widzę w nim potencjał porównywalny do tego który miał Kaka. Ma przyspieszenie , fajny drybling i ogólnie jakoś tak mi się widzi:)
6
BadMad
BadMad
20 października 2020, 21:42
Ale z którego gola, nic przecież jeszcze nie strzelił;)
1
ósmy
20 października 2020, 17:56
Wbrew pozorom nic nie umniejszając Sandro, to właśnie wobec Hauge mam największe apetyty i nadzieje, jeśli chodzi o nasze ostatnie nabytki. Coś ten chłopak ma.
10
ksieciunio
ksieciunio
20 października 2020, 17:07
Offtop: podobno Labbadia zarządził swoim obcokrajowcom obowiązkowy kurs języka niemieckiego. Kolejny prztyczek w nos Krzysia P. :)
9
Adamken
Adamken
20 października 2020, 16:47
Haaland przyjacielem? A więc niech namówi przyjaciela, by dołączył do Milanu i następca Ibry będzie z głowy :D

Tak, tak, wiem - odleciałem i to na inną galaktykę :P Ale co tam, pomarzyć trochę można ;)
15
Nieszczesny
Nieszczesny
20 października 2020, 16:45
W czwartek musimy wyjść Hauge-Diaz-Saelemaekers/Samu a na szpicy Leo, niech Ibra odpocznie na Romę
0
Mieszko
Mieszko
20 października 2020, 17:08
Nie sądzę żeby zmienili całą formację ofensywna. Lepiej żeby roszad było mniej, a po pierwszej połowie przy pozytywnym wyniki można dać komuś odpocząć, jest 5 zmian do wykorzystania.
0
Adi.Milan
Adi.Milan
20 października 2020, 17:12
Dokładnie. Geniusz zidana polegał na tym że umiał oszczędzać Ronaldo. Pioli tez musi oszczędzać ibre
1
patoo_07
20 października 2020, 19:18
Z Romą gramy dopiero w poniedziałek, jakoś ten Ibra się zregeneruje. Najlepiej niecu zagra połowę, załatwimy sprawę szybko i porobimy zmiany.
0
Jaca23
Jaca23
20 października 2020, 16:43
Mam nadzieję, że zagra od początku przeciwko Celticowi, zważywszy na kontuzję Rebicia. Chciałbym zobaczyć jak zaprezentuję się grając w podstawowym składzie, a mecz LE to idealny sprawdzian dla młodego Norwega.
5

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się