SCUDETTO


Dalot: "Mam nadzieję, że w Milanie stanę się graczem kompletnym"

20 października 2020, 17:49, Ginevra Aktualności
Dalot:

Diogo Dalot został dziś oficjalnie zaprezentowany jako gracz Rossonerich podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Milanello. Oto, co miał do powiedzenia nowy nabytek Milanu rodem z Portugalii: 

Doświadczenie z Manchesteru United: "Gra w wielkim klubie zawsze niesie za sobą ważne doświadczenie. Mam nadzieję, że to, czego nauczyłem się w Manchesterze, uda mi się przełożyć na występy w Milanie. Milan i Manchester United to dwa wielkie kluby".

Technika: "Zawsze można poprawiać swoje umiejętności. Jestem zawodnikiem, który lubi dużo pracować i dąży do rozwoju. Staram się pracować nad moimi umiejętnościami i chcę zawsze mieć takie nastawienie mentalne".

Faza defensywna: "Kiedy ktoś zna swoje słabsze strony, musi nad nimi pracować. Wiem, że mogę się poprawić w fazie defensywnej, ale także w fazie ofensywnej. Milan to właściwe miejsce, by to osiągnąć. Panuje tu właściwa mentalność, ja muszę tylko kontynuować swoją pracę. Mam nadzieję, że w Milanie stanę się zawodnikiem kompletnym".

Derby: "Brakowało mi słów, gdy jechaliśmy na stadion, tak wiele fanów pojawiło się, aby nas wesprzeć. Kiedy widzisz takie obrazki, wychodzisz na boisko podbudowany. Słyszeliśmy fanów fetujących nasze bramki i czekających nas pod stadionem. Mam nadzieję, że w tym sezonie zobaczę stadion San Siro pełen kibiców".

Leao: "Cieszę się z jego postawy w derbach. Jest bardzo zdolny, na pewno pomoże drużynie w tym sezonie".

Rola na boisku: "W trakcie mojej kariery grałem już na różnych pozycjach. Grałem zarówno na lewej, jak i na prawej stronie. Prawa strona jest moją ulubioną, ale jestem gotowy zagrać też w innej roli. Posiadanie wszechstronnych graczy to zawsze pozytyw dla drużyny".

Pozostanie w Milanie: "Kiedy podpisywałem kontrakt z Milanem, czułem wielką motywację. W tej chwili interesuje mnie tylko Milan, moja uwaga jest w stu procentach skupiona na obecnym klubie, mam nadzieję, że pokażę się z dobrej strony i z zespołem osiągniemy wyznaczone cele".

Ewentualna gra na lewej obronie: "Oczywiście, jestem gotowy, aby zagrać też w innych rolach".

Wybór Milanu: "Bardzo się ucieszyłem, jak tylko dowiedziałem się o zainteresowaniu Milanu. Jestem zadowolony z mojego wyboru".

Inspiracje: "Dorastałem obserwując tak świetnych zawodników jak Dani Alves czy Cafu, którzy byli dla mnie inspiracją, by grać na tej pozycji i gonić za marzeniami".

Aspiracje Milanu: "Myślimy o każdym meczu po kolei. Wygraliśmy derby, teraz jesteśmy skoncentrowani na Lidze Europy, a potem będziemy myśleć o kolejnym pojedynku w lidze. Teraz interesuje nas tylko mecz z Celtikiem".

3 komentarze
Musisz być zalogowany, aby komentować
Jaca23
Jaca23
20 października 2020, 18:10
Szczerze mówiąc niewiele się po nim spodziewam, więc mogę się tylko pozytywnie zaskoczyć :)
4
Gianni Rivera
Gianni Rivera
20 października 2020, 18:48
Święte słowa!
Theo wygryźć ze składu byłoby bardzo trudno, Calabrię w tej formie również. Laxalt zaś z jednej, a Conti z drugiej strony zawiesili tak nisko poprzeczki dla rezerwowego bocznego obrońcy, że gorzej się chyba nie da prezentować.
Trzymam za niego kciuki w każdym razie. Tak jak za każdego naszego piłkarza.
5
Robinowski
Robinowski
20 października 2020, 21:57
Szansa na grę nadejdzie szybciej niż się spodziewa. Calabria będzie zapewne pauzował kilka spotkań za środkowy palec w derbach.
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się