Zlatan znów decydujący! Udinese - Milan 1:2

1 listopada 2020, 11:32, Leonardo 22 Główne newsy

AC Milan wygrał 2:1 na wyjeździe z Udinese w spotkaniu 6. kolejki włoskiej Serie A. Jedynego gola w pierwszej części gry zdobył w 18. minucie Franck Kessie po kapitalnej asyście Zlatana Ibrahimovicia. Po zmianie stron w 48. minucie karnego wykorzystał Rodrigo De Paul, a decydujący okazał się znów nie kto inny jak Ibra, który sytuacyjnym strzałem przewrotką dał podopiecznym Piolego prowadzenie i ostatecznie komplet punktów.

Goście z Mediolanu od początku przejęli inicjatywę i narzucili swój styl gry rywalom. W 10. minucie Leao świetnie dograł do Saelemakersa, ale Belg nie zdążył dojść do piłki na tyle by skutecznie skierować ją do bramki. W 18. minucie Ibra przyjął w polu karnym dalekie podanie od Kjaera po czym wycofał piłkę do wbiegającego Kessiego, a Iworyjczyk świetnym strzałem odbitym od poprzeczki wyprowadził zespół na prowadzenie! W 40. minucie Zlatan oddał jeszcze groźny strzał z narożnika pola karnego, ale Musso był na posterunku. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych 1:0.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Milanu. Po faulu Romagnolego w polu karnym sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Rodrigo De Paul. Kapitan Rossonerich ewidentnie nie czuje się jeszcze najpewniej na placu gry po przerwie spowodowanej kontuzją. Trener Pioli po wyrównaniu szybko zareagował wprowadzeniem Sandro Tonalego i Brahima Diaza. W późniejszych fragmentach na placu gry pojawił się także powracający po kontuzji Ante Rebić.

Rossoneri bardzo starali się odmienić rezultat spotkania, przejęli kontrolę i próbowali ataków pozycyjnych, a przodowali w nich wprowadzeni młodzi zawodnicy. W 83. minucie po raz kolejny decydujący okazał się Ibrahimović! Szwed doszedł do piłki odbitej niefortunnie w polu bramkowej przez jednego z defensorów i przewrotką wpakował piłkę do siatki! Zlatan znów przesądził o wyniku i pozwolił drużynie pozostać spokojnie w fotelu lidera.

Udinese - Milan 1:2

Bramki: 48' De Paul (k.) - 18' Kessie, 83' Ibrahimović

UDINESE CALCIO (4-3-3): Musso - Larsen (82' Bonifazi), De Maio, Becao, Samir - De Paul, Arslan (63' Makengo), Pereyra(82' Forestieri) - Deulofeu (71' Owuajen), Okaka (71' Lasagna), Pussetto.

AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma - Calabria (71' Dalot), Kjaer, Romagnoli, T. Hernandez - Bennacer (57' Tonali), Kessie - Saelemaekers (57' Brahim), Calhanoglu (89' Krunić), Leao (71' Rebić) - Ibrahimović

Żółte kartki: 13' T. Hernandez, 24' Becao, 39' Arslan, 49' Donnarumma

Arbiter główny: Marco Di Bello (Brindisi)

Miejsce: Dacia Arena (Udine)

659 komentarzy
bobo6666
bobo6666
1 listopada 2020, 21:08
Wreszcie impas z Udine i meczy o 12.30 przerwany... teraz zapewnić sobie w czwartek 1 miejsce w grupie i czekać na Hellas... ave Milan i pzdr
2 listopada 2020, 17:58
To nie forum Barcy ;) tu piszemy forZa ;)
1 listopada 2020, 17:04
Bardzo cieszy wygrana bo było ciężko. Proszę się nie czepiać, ale powiem nawet, że mieliśmy farta bo sędzia mógł przy golu Ibry odgwizdać niebezpieczne zagranie(zbyt wysoko uniesiona noga przy zawodniku Udine). Szczęśnie sprzyja lepszym. FORZA MILAN
1 listopada 2020, 17:54
To raczej zarzut do VARowca, przerwał grę, żeby skonsultować. Ogólny bardzo dobry występ sędziego.
1
1 listopada 2020, 18:24
Takich zagrań przy bramce się nie odgwizduje jako niebezpieczne zagranie. Ile to goli z przewrotek padło gdzie zawodnik miał głowę centymetry od piłki?
7
Adiceusz
Adiceusz
1 listopada 2020, 17:00
Na takich przepychanych siła woli meczach osiąga się cele w kontekście całego sez. Juve tak właśnie budowało przewagę i zdobywało mistrza. Takimi gniotami, które zawsze rozstrzygali na swoją korzyść.
12
yagi
yagi
2 listopada 2020, 00:24
Dokładnie tak - ile oni zwycięskich goli wpierdzieli w ostatnich minutach meczu - tak się często zdobywa mistrzostwo.
2
grzegorzzg
grzegorzzg
1 listopada 2020, 15:40
Dzisiaj mecz był ciężki, zauważyłem że nasz zespół był zmęczony, ciężko ruszał się na boisku, ale liczy się wygrana i to mnie bardzo cieszy.
6
ba_acm
ba_acm
1 listopada 2020, 15:33
Trzeba być przygotowanym na takie wahania formy. Po tym meczu na pewno duży minus dla Pioliego że nie ściągnął Hakana w 55 minucie tylko wyglądającego całkiem dobrze Alexisa. Mecz do zapomnienia, czekamy na dwumecz z Lille, Napoli i Hellas :) Forza
3
_GAHU_
_GAHU_
1 listopada 2020, 15:39
Alexis też dzisiaj sporo niedokładności i moim zdaniem obaj do ściągnięcia chociaż nie mam wątpliwości że właśnie Turek powinien zostać z tej dwójki zmieniony pierwszy bo zaliczył dzisiaj bardzo słaby występ.
1
kamilus
kamilus
1 listopada 2020, 15:47
Spójrzmy tak realnie - do zmiany było wielu graczy, np. Theo, Hakan, Leao, może nawet Zlatan (oprócz asysty i bramki praktycznie bezproduktywny). Ale Pioli zdecydował jak zdecydował i teraz nie ma co gdybać, jak powinno być, bo skoro wygraliśmy i to po dobrych zmianach naszego szkoleniowca, to trzeba go tylko pochwalić. :)
1 listopada 2020, 15:21
Hakan mocno pod formą, nie spodziewałem się, ze przez kilka dni przerwy może tak wypaść z rytmu. Potrzebujemy starego hakana i starego Rebica
1 listopada 2020, 15:15
Posiadamy niesamowicie dojrzałą drużynę, mimo niskiej średniej wieku. Jak tak dalej pójdzie, to człowiek naprawdę zacznie myśleć o 19. scudetto dla Rossonerich. Przed pierwszym gwizdkiem wiadomo było, że obiadową porą w Udine jest zawsze ciężko, ale naszych chłopaków tego typu okoliczności w najmniejszym stopniu nie zrażają. Gospodarze świetnie się organizowali w obronie, lecz próbowaliśmy do końca zgarnąć trzy punkty, co ostatecznie zagwarantował Ibracadabra kolejnym w swojej karierze niezwykłym golem. Trzeba też pochwalić zespół za pierwszą akcję bramkową, zwieńczoną przez Kessie. Wyglądała jak jakiś podręcznikowy wzór. Znakomitą zmianę dał Rebić. Słabiej wypadł za to Calhanoglu, choć zaangażowania odmówić mu nie można. Z takich pozytywnych rzeczy, to jeszcze widziałem więcej cofania się do obrony Leao. Bardzo fajnie weszli na plac w drugiej połowie także Brahim, Tonali i Dalot. Pioli musi mieć pozytywny ból głowy. Forza Milan!
15
Corsa
Moderator Corsa
1 listopada 2020, 15:11
Każdy wyjazd jest ciężki, nie ma co narzekać, że grali topornie, najważniejsze, że są trzy oczka. W meczach u siebie wymagajmy od nich żeby grali ładnie, w gościach mogą nawet oczy krwawić, byle tylko wyrywali punkty, jak dzisiaj. Jestem dumny, wracam do marzeń o scudetto i życzę Wam miłej niedzieli :)

ps. kij w oko Juventusowi, Forza Spezia!
9
rossocarlonero
1 listopada 2020, 15:09
Sztuką jest wygrywać w takich meczach, koniec końców takie wymęczone punkty mogą się okazać kluczowe. Ibra pomimo sporej ilości niedokładnych zagrań, zdobywa gola i asystę; po prostu zrobił swoje. Zmiany jak najbardziej na plus, w szczególności Diaz wniósł sporo ożywienia, dodatkowo Tonali parę razy fajnie porozrzucał piłki. Romagnoli wygląda średnio, odstaje motorycznie, daje napastnikom troszkę za dużo swobody, dla porównania Kjaer wchodzi w nich bardzo zdecydowanie.
2
ósmy
ósmy
Na 5 straconych bramek w lidze, to 4 padły po stałych fragmentach gry. Dwie z rzutów rożnych i dwie z karnego.
Jedyna póki co stracona bramka w LE również padła po rzucie rożnym.
Tutaj trzeba szukać rozwiązań.
A jak już je znajdziemy i wyeliminujemy, to będziemy się śmiać, pić i tańczyć!
8
artek1984
artek1984
1 listopada 2020, 15:05
Ale fajnie,juz w czwartek kolejny meczyk:D mozna nawet rezerwe wystawic aby nie przeciazac naszych aby byli gotowi na lige...potem przerwa wiec co niektorzy sie zregeneruja np Zlatan i po przerwie dalej jazda na maxa:D

1 listopada 2020, 14:57
Mecz ciężki, ale gdyby nie ten karny, to pewnie byśmy dowieźli 1-0 albo strzelili jeszcze gola na 2-0. Zrobiliśmy błąd, ale udało się z tego wyciągnąć. Udinese umie się bronić, ale nie potrafi atakować. Boli trochę, że na 4 ostatnie stracone bramki, sami strzeliliśmy sobie 3 i jedną strzelił nam sędzia. Powinniśmy też dzisiaj dostać karnego. I 3-1 już by wyglądało dobrze. Mimo wszystko zasłużyliśmy na wygraną i dobrze się skończyło. Tskie mecze trzeba wygrać i zapomnieć.
4
ALCANTARA
ALCANTARA
1 listopada 2020, 14:55
Zastanawiam się gdzie byśmy byli teraz gdyby dzbany nie sprzedali Ibry i Silvy do P$G.
1 listopada 2020, 16:52
Gdybym był dziesięć lat młodszy to byłbym o pół bani do przodu,takie dywagacje już teraz niczego nie przyniosą, wrócił szatan i nieprzypadkowo wrocilsmy na właściwe tory,trzeba patrzeć na tabelę-po prostu serce rośnie :-)))) oby jak najdłużej!
0
1 listopada 2020, 18:26
Trzeba raczej zadać pytanie gdzie byśmy byli jakby Fininvest nie musiał zapłacić bodaj 560mln kary... bo przez to sprzedaliśmy Zlatana i Silve.
1
Lipido
Lipido
1 listopada 2020, 14:53
Na dzień dzisiejszy idealnym następca Zlatana był by Haaland. Też cicho kibicuje, ze zawita do nas Belotti.
1 listopada 2020, 14:52
Romagnoli musi wejść szybko w rytm meczowy i grać na swoim poziomie. Kjaer dzieli i rządzi na razie. Ibra jak zwykle dobry mecz, decyduje o naszych 3 pkt.
4
ALCANTARA
ALCANTARA
1 listopada 2020, 14:48
Cieszę się z tych 3 pkt bardziej niż po meczu z Interem. To jest tak przerąbany teren, dramat. Jak te Udine się świetnie broni. Tam nie jeden zespół z czołówki straci pkt. Bałem się tego meczu bardzo i mało brakowało..
6
muamba_kabumba
1 listopada 2020, 14:47
Tonali dzis bardzo dobra zmiana .. tylko, żeby jeszcze w odbiorze się poprawił.. ale wszystko przyjdzie z czasem.
4
DragonAC
DragonAC
1 listopada 2020, 14:42
Ale się cieszę wiedziałem ze to będzie trudny mecz jak zawsze z nimi. Jak zobaczyłem zmianę Benka na Tonaliego to Asz mi ręce opadły. Cieszę się ze młody dał radę i nie odstawał.
0
Vol'jin
Vol'jin
1 listopada 2020, 14:45
zmiana była logiczna bo Bennacer fizycznie już wysiadał (on miał mecz z Romą w nogach i 80 minut ze Spartą) no i rywal też w piłkę zbytnio grać nie chciał :) ale przez pierwsze 30 minut to Bennacer dyktował tempo gry na naszą korzyść
2
rk140685
rk140685
Walsnie po to jest Tonali aby Bennacer i Kessie nie byli zajezdzani liczba minut na boisku.W czwartek Ismael zagral koncert w meczu LE ale dzis juz potzrba bylo kogso kto da wiecej w ofensywie czyli Tonali.
2
Zimer9009
Zimer9009
1 listopada 2020, 14:41
Ktoś się orientuje kiedy wygasa kontrakt Belottiemu ?

Widziałbym go w Milanie po tym jak Ibra zakończy karierę (czyli pewnie ten i kolejny sezon)
1 listopada 2020, 14:46
Kontrakt ma do 30.06.2022, wiele osób by go chciało, ale tam chcą za niego chorych pieniędzy. Jedyna szansa to taka, gdyby Torino spadło z ligi, to teoretycznie powinniśmy go wyjąć tanio, ale z tamtymi to nigdy nie wiadomo :p
Edytowano dnia: 1 listopada 2020, 14:47
0
Belotti jakby chciał do nas przejść ... to musiałby jakoś postawić się Cairo .. bo ten odlatuje jeżeli chodzi o cenę za kartę Włocha.
0
Sqnman
Sqnman
1 listopada 2020, 14:49
30.06.2022

Również jestem wielkim fanem Bellotiego. Trochę niski, ale taki dynamit że fajnie się go ogląda. Jak Marco spuści Torino do serie B to będzie łatwy do wyciągnięcia ;)
0
ósmy
ósmy
Identyczna sytuacja jak z Sandro. Ponoć Belotti tez kibicuje Milanowi.
0
kamilus
kamilus
Wszystko zależy od tego, czy Belotti zechce przedłużyć umowę, bo jak nie, to już za ok. 1,5 roku będzie wolny.
0
1 listopada 2020, 18:28
Belotti dał się już raz w wała zrobił i przedłużył żeby klub godziwie zarobił to Cairo odleciał i stwierdził, że albo zgarnia 80mln albo nic. I tym sposobem ma ostatni dzwonek żeby na nim zarobić cokolwiek, za rok Andrea nabrać się już drugi raz nie da.
1
1 listopada 2020, 22:45
Trzeba kibicować aby Torino spadło to wtedy jest szansa na kupno Belottiego bo jesli znowu przedłuży kontrakt to już będzie po chłopie, zmarnuje swoją karierę którą głupio wyhamował zapomniał o podstawowej zasadzie: "nie rób innym dobrze, nie będziesz miał źle".
0
Sqnman
Sqnman
1 listopada 2020, 14:40
Takimi meczami zdobywa się puchary, brawo.
Decydujący Zlatan zapewnił 3pkt, aczkolwiek powtórzę to co w połowie, potrzebujemy drugiego napastnika, który będzie bardziej mobilny.
Fajnie że wrócił Ante, jak złapie rytm meczowy to będzie mega wsparciem.
Co do wieszających psy na Romku, poza karnym, całkiem dobre zawody, błędy zdarzają się każdemu, jak np Kessie w pierwszej połowie gdzie poszła kontra 4 na 2.
Jedziemy dalej, piękna seria trwa, byle do czwartku i kolejnych emocji
3
Boateng93
Boateng93
Tym drugim napastnikiem, bardziej mobilnym jest Leao.
0
Sqnman
Sqnman
1 listopada 2020, 14:44
Można stawiać na Leao, ale on jednak bardziej sprawdza się ze swoją szybkością na skrzydle niż grając tyłem do bramki w ataku pozycyjnym
1
TR3V0R
TR3V0R
1 listopada 2020, 14:37
Romek to cień tego Romka przed kontuzji. Mam nadzieję że szybko wróci do formy bo na razie to nie jest najlepiej
2
FanatykACM
FanatykACM
Wiem że Zlatan to wielka klasa i wgl al powoli trzeba się rozglądać za napastnikiem bo on wiecznie nie będzie grał. Ciężki mecz to był ale daliśmy radę wygrać.
TR3V0R
możesz zapomnieć, obecnie dosyć że nas na niego nie stać to i tak wątpię żeby ktoś u nas się nim w ogóle interesował
1
dejnio
dejnio
1 listopada 2020, 14:50
Taaa, Lukaku. Gośc, który jest w życiowej formie i gra w INTERZE. Po sezonie będzie wart pewnie z 90 albo i 100 mln. Także nie ma szans.
1
1 listopada 2020, 14:35
Ewidentnie nie leży Theo gra z Leao na stronie .. prawdopodobnie tak jak przedmówcy piszą .. Portugalczyk nie angażuje się w grę obronną jak Rebić.
9
ALCANTARA
ALCANTARA
Leao trzeba dać na szpicę i go rotować ze Zlatanem.
0
Leao w ofensywie potrafi zrobić mega różnicę .. ale chyba jest zbyt mało odpowiedzialny, żeby grać na skrzydle z tak ofensywnie usposobionym Theo.
0
Nevi
Nevi
1 listopada 2020, 14:34
Gra nie zachwycala przez wiekszosc czasu, ale byla terrminacja i to sieliczy! 19 lat kibicowania i nie pamietam takiej passy! zawsze jakies potkniecia i slabsze mecze sie zdarzaly. Nie da sie rozegrac calego sezonu na pelnym gazie.
7
Zimer9009
Zimer9009
Zobaczycie, że Theo odżyje przy Ante ;)
16
Diavo
To pewne ,aczkolwiek szkoda ,że tylko przy Antku wygląda jak pan piłkarz.
1
Zimer9009
Zimer9009
1 listopada 2020, 14:38
Racja, ale to normalne ze boczny obrońca musi się perfekcyjnie rozumieć ze skrzydłowym.

Widać to chociażby po drugiej stronie gdzie co prawda nie ma to przełożenia ofensywnego, ale pomoc Alexisa w obronie jest nieoceniona.

Leao może być zmiennikiem Zlatana i wszyscy będą zadowoleni ;)
1
Vol'jin
Vol'jin
tu nie chodzi, że przy Ante, tylko o pracy w fazie defensywnej. Łatwiej jest robić rajd kiedy wiesz, że masz asekurację od skrzydłowego a w przypadku Portugalczyka zależy od jego chęci ;]
1
Jalapeno
Jalapeno
1 listopada 2020, 14:33
To jest wielkość, że nawet w meczu, który nie był do końca pod naszą kontrolą potrafimy wyrwać trzy punkty. Brakowało genu zwycięstwa, ale mam wrażenie, że już go oswoiliśmy.

Ibra to geniusz, naprawdę niesamowity zawodnik pod każdym względem. Liczą się tylko trzy punkty i już myślimy o kolejnym meczu.
14
Traitor11
Traitor11
1 listopada 2020, 14:32
Ja jestem kibicem Arsenalu, ale sympatyzuje sie z Milanem i tu zaglądam. Powiem jedno - Ibra to jest przekot. Dla porownania, on wyglada pare x lepiej niz 29letni Lacazette
Traitor11
Hahaha, cos w tym jest :D Polubilem Was po dwumeczu w LM 11/12 :) Piekne spotkania to byly
2
Oj była wtedy panika w tym meczu rewanżowym (chyba, że pomyliłem lata)..
0
Traitor11
Traitor11
Niee, dobrze mowisz. Bylo 3-0 do przerwy dla Arsenalu - ale wyszli takim pressingiem i nastawieniem bez zmiennikow, ze w 60min juz nikt nie miał sił :P
0
BadMad
BadMad
1 listopada 2020, 16:59
Tamten rewanż kosztował mnie kupę nerwów:-D tradycyjnie zresztą dla tamtego okresu i meczów rewanżowych w naszym wykonaniu%-)
Trochę mi szkoda Arsenalu "powengerowego" , w przeciwieństwie do pompowanego MUTD:-)
0
PanX
PanX
Nasz zarząd znowu powinien prosić o wyjaśnienia co do decyzji sędziów. Nie można odpuszczać, bo złe sędziowanie stanie się normalnością. Brak użycia VAR, przy karnym dla Udine, którego można byłoby podyktować albo i nie, ale przy takich sytuacjach po to jest VAR, by decyzja była jak najbardziej przejrzysta. Ręka w polu karnym Udine była ewidentna, bo był ruch ramienia w stronę piłki i tym razem VAR również nie został użyty. Tutaj chyba trzeba nakazać używanie wideo weryfikacji, żeby coś ruszyło.
PanX
Konsultacja była też przy karnym dla Romy i co z tego wyszło? Sędzia główny jest decydujący i przy sytuacjach spornych sam musi ruszyć cztery litery pod monitor.
3
Piotrek1899
Piotrek1899
1 listopada 2020, 14:39
Ja tylko zwróciłem uwagę na to, że minąłeś się z prawdą, pisząc, że VAR nie został użyty. Kropka.
3
PanX
PanX
To już jest łapanie za słówka. Chodziło oczywiście o użycie VARu przez arbitra głównego.