Kjaer: "Scudetto musi być celem, ponieważ jesteśmy Milanem. Mamy obowiązek w to wierzyć"

14 listopada 2020, 10:17, cinassek Aktualności
Kjaer:

Obrońca Milanu, Simon Kjaer, udzielił wywiadu La Gazzetta dello Sport. Oto, co miał do powiedzenia Duńczyk:

"Moja historia mówi jasno - potrzebuję odczuwać zaufanie. Zawsze odpłacałem trenerom, którzy dawali mi grać regularnie. Kiedy mam wątpliwości lub myślę, że są aspekty taktyczne, które mogą ulec zmianie, aby poprawić coś indywidualnie lub zespołowo, trener Pioli mnie wysłuchuje. On chce wypracować sytuację idealną dla swoich zawodników. Na sam koniec decyduje oczywiście on, ale panuje dialog. To dla mnie trener idealny".

"Czy jestem liderem? Tak, na boisku i podczas treningu. Obserwuję innych i pomagam. Staram się zawsze dawać przykład, poczuwam się. Próbuję wysłać młodszym wiadomość, ponieważ przez te wszystkie lata nauczyłem się, że nigdy nie wolno się zadowalać. Teraz jesteśmy pierwsi, ale nie można się zatracić w radości chwili. Trzeba pracować, aby wciąż się rozwijać. Maldini i Massara sprowadzili mnie do Milanu, aby mieć mocniejszy głos w szatni i aby to pomagało młodszym. Przybyłem w skomplikowanym momencie, ale pomimo krytyki, z którą wtedy mierzyli się zawodnicy, wiedziałem, że tu była jakość. Teraz jest inaczej: przyszły wyniki, pojawił się entuzjazm. Ale pamiętajmy, że nie potrzeba wiele, aby się cofnąć".

"Siła tego Milanu polega na umiejętności cierpienia pomagając sobie wzajemnie. Z odpowiednim duchem w drużynie zachodzi się daleko. Czerpiemy owoce doświadczenia skumulowanego przez ostatnie pół roku, dojrzeliśmy mocno i szybko. Teraz jesteśmy młodzi tylko w dowodach osobistych, ponieważ pokazaliśmy, że stanowimy znakomity zespół osiągając bardzo wysoki poziom. Próbujemy zaprowadzić Milan tam, gdzie musi się znajdować".

"Zlatan? On jest wyjątkowy ze względu na swoją umiejętność łączenia techniki i fizyczności, nigdy nie widziałem tak dominującego napastnika jak on. Mamy świetne relacje, tak jak i z innymi. Wypuszczanie napastników długimi piłkami podoba mi się odkąd byłem dzieckiem. Ale to jasne, że jeśli z przodu masz Ibrę, to masz też więcej szans na to, że się coś takiego uda. Jeśli grasz ciągle krótko to stajesz się przewidywalny. A takimi zagraniami zmuszasz przeciwników do popełnienia błędu, tworzysz miejsce dla tego, kto go szuka. Wiem dobrze jak to jest być obrońcą i kiedy mam piłkę to staram się czytać grę i obsłużać Ibrę".

"Romagnoli? Po długiej kontuzji to normalne, że trochę się cierpi. Alessio wychodzi na prostą i dobrze trenuje. Wkrótce ujrzycie go w jego najlepszej dyspozycji".

"Scudetto? Jesteśmy na czele, zatem patrząc z tego punktu widzenia - jasne, możemy wygrać. Sezon jest jednak jeszcze długi, trzeba kontynuować w ten sposób i żyć z meczu na mecz, tak jak to właśnie czynimy. Scudetto nie może stać się obsesją, ale musi być celem, ponieważ jesteśmy Milanem, a historia Milanu zbudowana jest tytułami. Po wielu latach z dala od szczytu, znajdujemy się tam - damy z siebie wszystko, aby wrócić do Ligi Mistrzów i spróbujemy powalczyć o wygranie Serie A. Mamy obowiązek w to wierzyć".

"W kwestii mojego letniego wykupu zawsze myślałem, że zrobiłem wszystko co możliwe, ale wiedziałem, że to klub podejmie decyzję. Kiedy podpisałem kontrakt to spełniłem marzenie. I nadal żyję tym marzeniem, jako że teraz jesteśmy pierwsi. A kolejne marzenie? Granica pomiędzy marzeniami a celami jest bardzo wąska - zacznijmy od powrotu do Ligi Mistrzów jako piłkarz AC Milan. A potem chciałbym zakończyć tutaj karierę. Wciąż jestem młody, nie?"

31 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
jasiom22
jasiom22
17 listopada 2020, 12:48
Podoba mi się ta wypowiedz, dobra forma, jest dobrze. Oby tak dalej.. forza Kjaer.
5
kusniak_22
kusniak_22
16 listopada 2020, 12:58
Nie da się zbudować drużyny bazując na samej młodzieży lub samych doświadczonych piłkarzach to było od dawna wiadome, tylko Milan do wszystkiego dochodzi za późno.. tak jak nie potrafili zauważyć, że mamy problemy z pomocą, a później z odpowiednim napastnikiem. Sama młodzież, jest w stanie grać ciekawą piłkę ale na boisku nie tylko to się liczy, potrzeba psychiki, potrzeba kogoś kto Cię klepnie i opieprzyć jak trzeba, motywatorów i autorytetu. Dlatego taki Ibra dzieli i rządzi i dzięki niemu wyglądamy całkiem przyzwoicie w tym sezonie. Arsenal kiedyś budował drużynę na samych młodych i co ? I nic nie wygrali, co z tego że grali ładna dla oka piłkę ? Wyniki są najważniejsze.
1
hunga
hunga
15 listopada 2020, 22:21
OT
Dzisiaj Manu gra jak profesor.
0
Andre
Andre
15 listopada 2020, 19:05
Kjaer bez wątpienia ma w sobie DNA Milanu i jestem przekonany, że napisze jeszcze niejedną piękną kartę w historii tego klubu.
9
Victor Van Dort
Victor Van Dort
14 listopada 2020, 19:13
Doskonały i niepodważalny dowód na to, że doświadczeni zawodnicy są bardzo potrzebni, nawet jeśli budujemy z założenia młodą drużynę, to dla dobra projektu doświadczanie jest konieczne bo pewnych rzeczy nie da się nauczyć bazując na teorii, trzeba je przeżyć - to jest właśnie doświadczenie. Milan ma lidera w każdej formacji Krajer, Bennek i Ibra i wreszcie kibice są zadowoleni z gry Milanu.
14
Milanista1980
Milanista1980
14 listopada 2020, 19:48
Co do Benka to poniosło Cię
4
Milanista1980
Milanista1980
14 listopada 2020, 19:53
Bardziej bym widział w roli niezastąpionego Kessiego w naszej 2 Lini to raczej Jego jest niesamowicie trudno zastąpić
4
Victor Van Dort
Victor Van Dort
14 listopada 2020, 20:12
Pozwolę się nie zgodzić, wciaż jestem tu gdzie byłem i nigdzie mnie mnie poniosło... według mnie Kessie to nie jest żaden lider, to rzemieślnik, on nikim na boisku nie dyryguje, to bardzo dobrze działający trybik w maszynie, wypełnia powierzone mu zadania - głownie defensywne, ciężko tyra na boisku z pożytkiem dla Milanu, ma dużo mniejszy udział przy budowaniu akcji ofensywnych. Bennek to jednak piłkarz obdarzony znacznie lepszym przeglądem pola, rozgrywa, posyła długie piłki, rozciąga, przerzuca też walczy zawzięcie i bronie ale to on jest punktem odniesienia w pomocy i to od niego najbardziej zależy jakość drugiej linii w Milanie i to jego a nie Kessie było by trudniej zastąpić i to zdecydowanie, tak uważam.
4
Marcos Salinas
Marcos Salinas
15 listopada 2020, 06:00
Przed przybyciem Ibry oraz zmianą ustawienia jego wkład w liderowanie widzieliśmy szczególnie przy łomocie w Bergamo i innych porażkach w ważnych spotkaniach...Więcej szkody przy stratach, a także faulach na 20-30 metrze przed bramką niż pożytku z ofensywnej gry. Naprawdę nie bądźmy w tej kwestii naiwni. Oprócz wymiany napastnika to zmiana zadań Kessiego oraz Hakana umożliwiła większy balans oraz dominację w środku pola.
2
Milanista1980
Milanista1980
14 listopada 2020, 18:34
To jest nasz najlepszy transfer
4
Orzelek79
Orzelek79
14 listopada 2020, 18:06
Tak , muszą wierzyć w scudetto i zaszczepić tym młodych a ja będę szczęśliwy jak zakończą sezon w top 4.
4
mszpwo
mszpwo
14 listopada 2020, 16:35
Ktoś wie co z Brescianinim? Zszedł w 14 minucie
0
IL Capitano 3
IL Capitano 3
14 listopada 2020, 16:05
Takiej mentalności jaką prezentuje Kjaer & Ibra brakowało nam od 7 lat!

Forza Kjaer!
11
bielik93
bielik93
14 listopada 2020, 14:37
I to mi się podoba. Odpowiednie podejście. Forza Milan!
6
MK92
MK92
14 listopada 2020, 14:25
Nie wiem, czy Simon nie stał się w ostatnich miesiącach moim ulubionym piłkarzem naszego ukochanego Milanu. Pełen profesjonalizm, połączony ze skromnością, ale i pewnością siebie - to cechy, które uwielbiam u piłkarzy, a w przeszłości prezentowali je m.in. Maldini, Nesta czy Szewa. Słowa Kjaera na temat bieżącej sytuacji Rossonerich to miód na moje serce.
20
ACstach
ACstach
14 listopada 2020, 19:09
To jest niesamowite jak się u nas zaczął prezentować. Chłop gra na 100%, a i tak nikt by się nie spodziewał, że to 100% to będzie tak wysoki poziom.
3
Materazzone
Materazzone
15 listopada 2020, 08:23
On po prostu jest tam, gdzie całe życie pragnął być. Tyle znaczy prawdziwa pasja i przywiązanie do klubu, tyle daje spełnienie marzenia, tyle daje doświadczenie. Przeszedł długa drogę, dostał nagrodę i teraz się odpłaca.

Dla mnie nr. 1 ostatnich miesięcy mnie tylko w Milanie :D
3
Marcos Salinas
Marcos Salinas
14 listopada 2020, 14:00
Niesamowita przemiana. Jeszcze 3-4 lata temu gość był predestynowany do dorabiania sobie do kariery w egzotycznej lidze w wieku około 30 lat, a tu nagle prawie powtórka z historii Acerbiego(oczywiście pod kątem przebiegu kariery sportowej). Gdyby u każdego tak działała motywacja Milan mógłby na poważnie myśleć o Scudetto. Niestety przez zbytnie przechylenie w kierunku ''międzynarodowej'' młodzieży, która stanowi wartość dodaną lecz w kluczowych momentach przeważnie brakuje jej wkładu w zmienianie losów spotkań, tytuły na razie pozostają w sferze marzeń.
Edytowano dnia: 14 listopada 2020, 14:01
3
Trzesuaf
Trzesuaf
14 listopada 2020, 13:23
Kjaer to topka ligi na swojej pozycji, nic dziwnego, że scudetto mu nie straszne.
13
robert150695
robert150695
14 listopada 2020, 12:07
"Scudetto nie może stać się obsesją, ale musi być celem, ponieważ jesteśmy Milanem, a historia Milanu zbudowana jest tytułami." - od mniej więcej 3/4 roku Dania to jeden z moich ulubionych krajów ;)
7
Gzikuu
Gzikuu
14 listopada 2020, 12:05
Pamiętam, że na początku wyglądał, jak wagon z węglem. Zwątpiłem. Po tych kilku miesiącach przyznaję się, że nigdy się tak nie pomyliłem.
7
MilanHomer
MilanHomer
14 listopada 2020, 14:16
W sumie to cały czas jest wolny jak wagon z węglem :)
Tyle, że jego pozostałe umiejętności i forma niwelują braki szybkości :)
0
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
14 listopada 2020, 11:46
Wreszcie jakieś pozytywne informacje z klubu... Stefano Pioli...
( ͡° ͜ʖ ͡°)
3
pazioni
pazioni
14 listopada 2020, 11:41
Forza Kjaer.
7
Manolas
Manolas
14 listopada 2020, 11:22
Co za gość, uwielbiam go
5
Rafał0209
Rafał0209
14 listopada 2020, 11:16
Co robi atmosfera i gra dla zespołu o którym się marzyło by zagrać , Kjaer nie oszukujmy się z gracza przeciętnego solidnego , stał się jednym z najlepszych obrońców Ligi , a kto wie może gdyby zaczął z nami przygodę wcześniej i my byśmy byli w LM częściej a sam zawodnik jednym tchem byłby wymieniany wśród najlepszych ŚO obrońców na świecie , ale lepiej późno niż wcale wszystko przed nami :)
6
Yang
Yang
14 listopada 2020, 10:37
Lider którego potrzebujemy

Forza Kjear
16
ALCANTARA
ALCANTARA
14 listopada 2020, 10:28
Jakby nie było rocznik 89'. Spokojnie może jeszcze 3 lata pograć na tym poziomie.
11
Harasimowicz
Harasimowicz
14 listopada 2020, 12:51
A nawet z 5 myślę jesli kontuzje go ominą.
6
Trzesuaf
Trzesuaf
14 listopada 2020, 13:25
To jest śo nawet dawniej grano tam do 35 na poziomie.
1
MilanHomer
MilanHomer
14 listopada 2020, 14:17
Pomyśleć, że jestem 87....ale czuję się młodo :)
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się