Bonera: "Nasi gracze wiedzą, co mają robić. Połączymy się z Piolim przed meczem i w przerwie, jeśli będzie trzeba"

21 listopada 2020, 19:31, Ginevra Aktualności
Bonera:

W zastępstwie trenera Stefano Piolego w tradycyjnej konferencji przedmeczowej zorganizowanej w Milanello udział wziął Daniele Bonera, który poprowadzi drużynę w meczu z Napoli:

Związki z Milanem: "Moje kibicowskie przywiązanie do Milanu wzięło swój początek od jednego z przyjaciół rodziny. Dołączyłem do klubu bez mrugnięcia okiem. Milan jest spełnieniem marzeń każdego dzieciaka, który gra w piłkę".

Powrót do Neapolu po sukcesie w 2010: "Z rozrzewnieniem wspominam wszystkie zwycięstwa. W Neapolu nie potrafimy wygrać od 10 lat. Wtedy ja grałem w obronie, a Zlatan w ataku".

Decydujący mecz: "Wszystkie mecze są równie ważne, nie traktujemy tego spotkania jako egzaminu finałowego, nasza droga rozpoczęła się dawno temu. Wierzę w poczucie odpowiedzialności zespołu. To kolejny etap w naszym dążeniu do ewentualnego sukcesu, ale do końca tego wyścigu wciąż jeszcze bardzo daleko i jest zbyt wcześnie, aby o tym rozmawiać". 

Gattuso: "Cieszę się z powrotu na San Paolo i ze spotkania z Rino, który tym razem będzie naszym rywalem. Był moim przyjacielem z boiska i jest nim nadal także poza boiskiem. Na pewno znajdziemy czas, aby pozdrowić się i zamienić kilka słów".   

Tydzień w Milanello: "Nie czułem się sam, jestem stale w ścisłym kontakcie z trenerem. Mogliśmy liczyć na duże wsparcie technologiczne. Dziękuję klubowi za to, co udało się zrobić. W trakcie treningów miałem wolną rękę".

Kontakt telefoniczny z Piolim w czasie meczu: "Rozmawialiśmy z trenerem na ten temat i sądzimy, że to mogłoby tylko wywołać niepotrzebne zamieszanie. Mamy zamiar zorganizować spotkanie przed meczem, jeśli potem pojawią się jakieś istotne wskazówki, połączymy się po pierwszej połowie". 

Forma graczy po powrocie ze zgrupowań: "Wszyscy wrócili w dobrej dyspozycji za wyjątkiem Leao, który doznał urazu i będzie odpoczywał 10 dni do następnej kontroli. Poza tym wszyscy są do pełnej dyspozycji. Najważniejszy był piątkowy trening, w sobotę mamy odprawę, a w niedzielę wyjazd do Neapolu". 

Wizja gry: "Czas pokaże, czy też zostanę trenerem. Jestem pod wpływem tego, czego nauczyłem się i wciąż uczę współpracując z trenerem Piolim. Jeśli chodzi o wizję gry, to nadajemy na tych samych falach i jego idee piłkarskie podobają się również mnie".

Presja: "Presja towarzyszy mi, odkąd jako 18-latek zadebiutowałem w Serie A. Nasi gracze muszą robić to, co robili do tej pory. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak pracują. Wszyscy jesteśmy pod presją, ale jednocześnie zachowujemy spokój".

Przerwa: "Mieliśmy za sobą dość intensywną serię spotkań, piłkarze mogli też odpocząć mentalnie, choć prawie wszyscy wyjechali na zgrupowania. W ośrodku panowała luźniejsza atmosfera". 

Forma Rebicia: "To bardzo ważny gracz, jest silny, szybki i żywiołowy, więc musi być w dobrej kondycji, aby wykorzystać w pełni swoje cechy. Wiemy, że jeszcze nie jest przygotowany na sto procent, bo problem z łokciem wpłynął na jego poruszanie się. Kontuzja Leao na pewno nie jest dobrą wiadomością, ale w tej strefie boiska mamy wiele rozwiązań".

Forma Ibry: "Też potrzebował oderwać się mentalnie, wrócił tak jak zwykle jako szef grupy, wiemy, jak ważny jest dla zespołu. Cała drużyna bardzo się rozwinęła, zwłaszcza jeśli chodzi o poczucie odpowiedzialności i kulturę pracy. Widok graczy, którzy po powrocie ze zgrupowań kadry przychodzili specjalnie tylko po to, aby się przywitać, a potem szli na zabiegi, napełniał mnie dumą".

Stałe fragmenty gry: "Nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby razem nad tym pracować. Jeszcze zdecydujemy, czy wprowadzić jakieś modyfikacje". 

Kessie wykonawcą rzutów karnych: "Tak powiedział Ibra, jak się poddaję... [śmiech]. Jeśli sam tak powiedział, to będzie strzelał Franck".       

Kontrakt Calhangolu i wpływ na grę: "My jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy Calhanoglu. W trakcie sezonu każdemu zdarzają się lepsze i gorsze momenty. W kwestii kontraktu to nie chcę wchodzić w szczegóły, ale Hakan jest jednym z tych zawodników, którzy dali mi mocno do zrozumienia, jak bardzo zależy im na Milanie". 

Brak Piolego potencjalnym problemem: "Fakt, że to ja usiądę na ławce, a nie trener, nie ma wielkiego wpływu. Nie będę sam, a nasi gracze wiedzą, co mają robić i zawsze dają z siebie wszystko".

Mecz z Napoli: "To na pewno trudny mecz, wiele czynników może wpłynąć na wynik, ale nie ma żadnych wątpliwości, że jedziemy do Neapolu, aby narzucić własną grę".

Romagnoli i błędy: "To nasz kapitan, jesteśmy zadowoleni z tego co daje na boisku i poza nim, a błędy są częścią tej gry. Alessio może liczyć na nasze pełne wsparcie, nie widzę żadnych problemów".

Wrażenia z piątkowego treningu: "Byliśmy bardzo zadowoleni, jesteśmy dobrze przygotowani i wierzymy w siebie".

Bonera i porównanie z Chicco Evanim: "Nie myślałem o tym, ale to faktycznie interesujący punkt. Ja zadowoliłbym się, gdyby udało mi się wygrać ten pierwszy mecz. Chciałbym pogratulować Manciniemu, który zdołał skoordynować cały sztab na odległość". 

10 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
MK92
MK92
22 listopada 2020, 20:35
Kurczę, patrzę na to zdjęcie i nie mogę uwierzyć, a uśmiech nie chce zejść z mojej twarzy :D Forza Mister Bonera!
0
jedunio
jedunio
22 listopada 2020, 08:28
Liczę na karnego, w którym to Ibra sam ustawia piłkę Kessiemu na wapnie!
1
MrAncelotti
MrAncelotti
22 listopada 2020, 02:13
Liczę, że Boner stanie na wysokości zadania.
6
AcMati92
Moderator AcMati92
21 listopada 2020, 22:30
Myślicie, że jak sędzie gwizdnie wapno to Ibra odda piłkę koledze czy jednak wygra ego?
0
ACstach
22 listopada 2020, 00:03
Zapowiadał, że odda Kessiemu. Liczę na to, że tak właśnie się stanie:)
1
TR3V0R
22 listopada 2020, 10:42
wydaje mi się że to nie typ, który rzuca słowa na wiatr. Skoro tak powiedział, tak powinien zrobić. Tym bardziej że nie wychodzą mu te karne w przeciwieństwie do Francka.
0
FaNaTyK 2.0
FaNaTyK 2.0
21 listopada 2020, 21:53
"Fakt, że to ja usiądę na ławce, a nie trener, nie ma wielkiego wpływu." :)
3
hunga
hunga
21 listopada 2020, 21:08
Nie mieli czasu na stałe fragmenty, Pioli nie chce wprowadzać zamieszania i pogada z drużyną przed meczem...?
Wow spodziewam się bramki z różnego dla Napoli moim zdaniem K2 strzeli.
0
Kuszu
Kuszu
21 listopada 2020, 21:07
Lord Bonera " I want to BELIEVE" : )
1
ACstach
21 listopada 2020, 19:33
Bonera kołczu prowadź!
8

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się