SCUDETTO


Pioli: "Dobre wyniki pomagają w szybszej regeneracji"

9 grudnia 2020, 21:50, Ginevra Aktualności
Pioli:

Trener Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV przed meczem ze Spartą Praga: "Rywale? Powinniśmy się spodziewać zdeterminowanego rywala, który będzie chciał udowodnić swoją wartość po ostatnich niepowodzeniach - odpadnięciu z Ligi Europy i przegranych derbach. Spodziewam się zatem drużyny, która będzie chciała się pokazać z dobrej strony. Jest to dobry zespół, który z Lille prowadził jeszcze na 10 minut przed końcem gry. Czeka nas trudny mecz, ale dobrze się przygotowaliśmy i jesteśmy gotowi, by zagrać dobre spotkanie. Zespół? Mam do dyspozycji bardzo profesjonalnych zawodników, którzy uczestniczą w życiu codziennym drużyny, chętnie przebywają we własnym towarzystwie i wiedzą, że bez poświęcenia nie da się nic ważnego osiągnąć. My chcemy wyciągnąć maksimum z tego sezonu. Nie wiemy jeszcze, jak to się potoczy, ale potrzebujemy takiej właśnie postawy. Napięty terminarz? Z pewnością dobre wyniki pomagają odzyskać energię i się rozluźnić, a co za tym idzie też szybciej zregenerować. Duża w tym zasługa profesjonalizmu zawodników. Niezwykle ważne w tym momencie są odpoczynek, właściwe odżywianie, koncentracja przed kolejnym meczem. Nasze wyniki i występy oznaczają, że mamy bardzo uważną grupę, chętną do pracy i profesjonalną. Myślę, że najlepszy komplement, jaki usłyszałem, padł z ust Ranieriego, który powiedział, że nie wydaje się jakby Milan grał co trzy dni. Muszę oddać zasługi drużynie i mojemu sztabowi. Musimy kontynuować, bo czeka nas bardzo intensywny okres. Po meczu ze Spartą mamy cztery ważne mecze ligowe do rozegrania w zaledwie 10 dni. Chcemy miło spędzić święta, więc jest jeszcze wiele do zrobienia".

6 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
PanX
PanX
10 grudnia 2020, 10:16
Jak ja się cieszę, że mamy Stefano na ławcę. Pioliego można jeszcze bardziej docenić po przeczytaniu wypowiedzi Conte, po wczorajszej przegranej.
3
roox
roox
9 grudnia 2020, 22:50
Jedź Stefan po majstra, a zapiszesz się w historii klubowej jako ktoś wyjątkowy.
1
dextermorgan
dextermorgan
10 grudnia 2020, 00:29
Zastał Milan drewniany, a zbudował murowany
8
Master of AC Milan
Master of AC Milan
9 grudnia 2020, 22:32
Nie wiem nie wiem, dzień po meczu wszyscy przychodzą do Milanello i nie wiem czy to dobrze dla regeneracji°•°
0
patoo_07
patoo_07
9 grudnia 2020, 22:46
Lepiej się człowiek regenruje delikatnym treningiem, pobudzającym organizm, niż siedzeniem na kanapie :P
7
Nelson_Dida
Nelson_Dida
9 grudnia 2020, 22:50
Trening to nie synonim biegania pod górę z worem kamieni na plecach, mogą to również być luźne przebieżki, zabawa z piłką czy zabiegi z szeroko pojętej odnowy biologicznej, a ponad to wszystko integracja zespołu, pozdrawiam
16

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się