Pioli: "Popełniliśmy błędy, ale nic się nie zacięło w naszym silniku. Czujemy się mocni"

9 stycznia 2021, 15:47, Ginevra Aktualności
Pioli:

Trener Stefano Pioli wypowiedział się podczas konferencji prasowej przed meczem z Torino:

Kontuzje: "W trakcie wymagającego sezonu zdarzają się takie sytuacje. Mamy trochę problemów, ale nie możemy tracić energii na rzeczy, na które nie mamy wpływy. Musimy się skoncentrować na poszukiwaniu rozwiązań. Drużyna jest w dobrej dyspozycji, gra swoje i tak powinno być również w meczu z Torino". 

Rywale: "Torino miało problemy na początku, ale to naturalne w przypadku pracy z nowym trenerem, który wprowadza nowe koncepcje. W tej chwili mają pozytywny moment, zyskali więcej wiary w siebie i trzeba ich szanować". 

Drużyna po porażce: "Jak sobie radziliśmy? Tak jak wtedy, gdy wygrywamy. Nie jest potrzebna moja interwencja, by podnieść na duchu graczy, ani odwrotnie. Wiedzą, że zagrali dobry mecz i że trzeba myśleć o kolejnym. Wierzymy w naszą jakość i nasze umiejętności".

Powrót Bennacera i Saelemaekersa: "Przewidywania sztabu medycznego i nasze to ich powrót na Cagliari. Czują się dobrze, ale nie chcemy forsować tempa. Ibra? Pracował według swojego programu, sądzę że jednak nie wróci jeszcze [ostatecznie jednak Zlatan znalazł się w kadrze - red]. Czekamy na wszystkich kontuzjowanych. Wiadomo, że dzięki Ibrze nasza siła i osobowość rosną. Jego powrót na pewno pomoże, ale zespół pokazuje, że radzi sobie w każdych warunkach".  

Problemy: "Musimy zacisnąć zęby. Gdyby ktoś jeszcze miał wypaść, to byłoby naprawdę trudno. Musimy przetrwać ten moment i dobrze się zaprezentować. Przy braku 7,8,9 zawodników, każdy klub miałby problem. Spodziewamy się jednak, że nasi nieobecni wrócą lada chwila i będziemy mogli więcej rotować". 

Symptomy kryzysu w meczu z Juve: "Zdarzyły nam się dwa błędy, które wyjaskrawiła jakość naszych rywali. Nic się nie zacięło w naszym silniku. Takie błędy zdarzają się w każdym meczu i pracujemy nad ich wyeliminowaniem". 

Forma mentalna: "Większość zawodników poprosiła o dokładne przeanalizowanie zapisu wideo meczu, aby sprawdzić, jak mogą być groźniejsi dla rywala i jak lepiej bronić. To pokazuje ich chęć i koncentrację, a także wolę szybkiego powetowania sobie porażki dobrym występem".    

Mercato: "Jesteśmy w kontakcie z zarządem i właścicielem. Sądzę, że kogoś sprowadzimy, ale nie możemy dać się ponieść pospiechowi. Będziemy działać, jeśli będzie taka możliwość".

Kontrakt Calhanoglu: "Sądzę, że klub chce przedłużyć wygasające kontrakty, trwają negocjacje. Ja czekam na ich wyniki, ale najważniejsza jest wola obu strony, by osiągnąć porozumienie. Dla mnie istotne jest, by chłopcy byli spokojni i skoncentrowani". 

Simakan: "Nie mam nic do powiedzenia. Wypowiadam się tylko na temat tych graczy, których trenuję". 

Kjaer i Calhanoglu: "Simon był trochę poturbowany po meczu z Juve, ale trenował z zespołem. Sobotni trening będzie decydujące. Co do Hakana, to zobaczymy [również otrzymał powołanie - red]". 

Calabria w pomocy: "Davide to inteligentny zawodnik. Na początku miał trochę problemów, by porozumieć się z kolegami po prawej stronie, ale potem dobrze się spisywał. W swojej roli prezentuje się z meczu na mecz coraz lepiej. W razie problemów radzi sobie też w pomocy".  

Mecz Leao: "Zagrał świetny mecz. Przez cały czas intensywnie wywierał presję na rywalach. Tak samo było też z Benevento. Na to właśnie go stać, potrafi pracować dla zespołu i pokazywać intensywność. Takich występów od niego oczekujemy. Jego dalszy rozwój? W ostatnich dwóch meczach pracował przez 90 minut. Gra napastników zależy też od pracy drużyny. Rafa pracował cały czas i wie, czego od niego oczekuję. Pod tym względem się rozwija  i mam nadzieję, że będzie tak dalej, bo ma duży potencjał".   

Ambicja: "Czujemy się mocni, chłopcy to pokazują swoją postawą każdego dnia i także podczas meczów. Mieliśmy okazje bramkowe pod koniec meczu także z Juve. Zespół wierzy i ma rację. Aby pozostać w czołówce, musimy zachować koncentrację na najwyższym poziomie. Chcemy nadal pokazywać naszą ambicję i walczyć o wygraną w każdym meczu, Skąd się bierze nasza wiara? Nam pomagają dobrze rozegrane mecze, świadomość, że zaprezentowaliśmy wysoki poziom. Pierwsze miejsce dodaje wiary, ale na tym etapie sezonu niewiele znaczy. Musimy się skoncentrować na wygraniu jak największej liczby spotkań do końca rozgrywek". 

Hauge i Diaz a ich osobowość: "Osobowości im nie brakuje i już to pokazywali. Stać ich na zwycięskie zagrani, mają talent. Muszą się dalej rozwijać. Mamy najmłodszą ekipę we Włoszech i może w Europie. Trzeba dać im czas na wpasowanie się do zespołu i ligi. Mają dość talentu, by stać się ważnymi graczami".

4 komentarze
Musisz być zalogowany, aby komentować
MrCostacurta
MrCostacurta
9 stycznia 2021, 16:35
"Torino miało problemy na początku, ale to naturalne w przypadku pracy z nowym trenerem, który wprowadza nowe koncepcje." Dziwnie brzmią te słowa o Giampaolo z ust Piolego ;)
0
TR3V0R
9 stycznia 2021, 16:18
Dobrze Stefan jazda z ku***mi!!
3
pazioni
pazioni
9 stycznia 2021, 15:57
Forza Pioli
Forza Milan
12
POE
POE
9 stycznia 2021, 15:55
"Większość zawodników poprosiła o dokładne przeanalizowanie zapisu wideo meczu, aby sprawdzić, jak mogą być groźniejsi dla rywala i jak lepiej bronić. To pokazuje ich chęć i koncentrację, a także wolę szybkiego powetowania sobie porażki dobrym występem".

Jak nie trening piłkarzy w wolne dni od pracy to chęć poprawie swoich błędów
Ciągle zaskakują
12

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się