Kalulu: "Trener Pioli ma do mnie zaufanie i pozwala mi grać tak, jak potrafię"

16 stycznia 2021, 15:07, Ginevra Aktualności
Kalulu:

Pierre Kalulu, odkrycie ostatnich tygodni w drużynie Rossonerich, wypowiedział się dla Milan TV:

Milan: "Przejście do Milanu to był dla mnie od początku wielki powód do dumy. Jest to mój pierwszy profesjonalny kontrakt. To były wielkie emocje. Poza tym Milan to historyczny klub, więc to normalne, że reprezentowanie tych barw jest zaszczytem". 

Debiut: "Przed meczem Sparta-Milan trener zapytał mnie, czy grałem już na środku obrony. Potwierdziłem. Wystawił mnie do gry i dobrze mi poszło. To było wszystko dość naturalne". 

Debiut w Serie A: "Mecz z Parmą był trochę zaskoczeniem, wszystko wydarzyło się szybko w pierwszych minutach meczu. Ale po opanowaniu zaskoczenia, trzeba było szybko wejść w mecz i myślę, że mi się to udało. Szczerze mówiąc, nie miałem czasu, aby się zbytnio emocjonować, wszystko potoczyło się bardzo szybko".    

Gra w parze z Romagnolim: "Z Romagnolim dobrze się rozumiemy na boisku, doradza mi, jak mam się ustawiać. Jesteśmy dobrze skoordynowani. Z innymi obrońcami równie dobrze się dogaduję, rozmawiamy i stosujemy się do tych samych koncepcji gry. No i po prostu gramy". 

Porównania z Desaillym: "Takie porównanie to dla mnie zaszczyt. Jestem młody i  nie miałem możliwości oglądać jego gry w czasie jego szczytu formy. Myślę, że są pewne podobieństwa, ale nie sądzę, że jesteśmy identyczni. Marcel to Marcel, a ja to ja".

Pioli: "Trener ma do mnie zaufanie i sprawia, że czuję się spokojny. Jestem młody i od trenera oraz jego sztabu uczę się bardzo wiele. Doradzają mi w zależności od meczu. Podoba mi się to, bo dają mi także wolność, pozwalają grać tak, jak potrafię i mają do mnie zaufanie". 

Ibrahimović: "Oczywiście, że go słuchamy. Kiedy przemawia zawodnik z takimi osiągnięciami i karierą jak Ibra, to normalne, że wszyscy słuchają. Staram się stosować do jego wskazówek, jednocześnie starając się grać swoje. Rady są jednak bardzo ważne". 

Mecz z Cagliari: "To ważne spotkanie, ale wszystkie takie są, więc każde wcześniejsze i każde następne, i to za miesiąc też takie będzie. My musimy się dobrze przygotować i walczyć o zwycięstwo".   

8 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Mieszko
Mieszko
16 stycznia 2021, 19:23
- Kalulu a na 9 kiedyś grałeś?
-Tak, z chłopakami pod trzepakiem.
- Dobrze, to dzisiaj zastapisz Ibrę...
0
Cimar94
Cimar94
16 stycznia 2021, 21:06
i zagrałby tam pewnie lepiej niż Rebić
1
pazioni
Moderator pazioni
16 stycznia 2021, 17:27
Za takie grosze,będziemy mieć super gracza.
1
BakajeTraktore
BakajeTraktore
16 stycznia 2021, 16:04
Nowy Thuram
4
ACOKS
ACOKS
16 stycznia 2021, 15:59
Bravo Pierre!!
1
ACstach
ACstach
16 stycznia 2021, 15:12
Taki talent ściągnięty za darmo, piękna sprawa.
Edytowano dnia: 16 stycznia 2021, 15:21
2
MrAncelotti
MrAncelotti
16 stycznia 2021, 15:31
Kosztował 480k. Ale to i tak tanio i teraz jest wart jakieś 10 razy więcej.
5
ACstach
ACstach
16 stycznia 2021, 15:36
tak, pół melona, powinienem napisać praktycznie za darmo.
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się