Maldini: "Będziemy bronić Zlatana, jeśli będzie trzeba. Kontrakt Daniela? Nie ma się czego wstydzić"

30 stycznia 2021, 21:15, Ginevra Aktualności
Maldini:

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem w ostatecznie wygranym 2-1 meczu z Bologną dla Sky Sport wypowiedział się Paolo Maldini: "Epizod w derbach? Jestem człowiekiem, który reaguje bardzo instynktownie. Pracowałem na wizerunek człowieka opanowanego, ale piłkę nożną przeżywałem zawsze bardzo instynktownie. Zdarza się pokłócić z rywalem, to nie był przyjemny widok, ale już po wszystkim. Jesteśmy gotowi bronić naszego zawodnika w każdy możliwy sposób, jeśli ktoś miałby zarzucać mu rasizm. Ibra nie ma z tym nic wspólnego. Zlatan? Było mu przykro, że osłabił drużynę. Bronił kolegów, których Lukaku zaatakował bez żadnego powodu. Ta całą dyskusja trwa już zbyt długo. Liczę, że Ibra będzie grał tak jak wcześniej, jego statystyki są nadzwyczajne. Przedłużenie umowy z Donnarummą? Rozmawiamy. Ostatnio negocjacje w sprawie nowych kontraktów zostały chwilowo zamrożone ze względu na mercato, podczas którego byliśmy bardzo aktywni. Właściciele umożliwili nam posunięcia, na które liczyliśmy, w ramach naszych możliwości finansowych. Powinniśmy być za to wdzięczni. Mamy drużynę, by walczyć do końca na dwóch frontach. Tomori? To zawodnik, który fizycznie może robić różnicę. Potrafi walczyć i bronić w czteroosobowej linii obronny. Piłka zmierza w stronę pojedynków indywidulanych, ale nie można nigdy porzucać idei zgrania. Fikayo potrafi bardzo dobrze połączyć te dwie rzeczy. Minus jest tylko taki, że jak na zawodnika z takimi cechami, to grał za rzadko. Daniel i Cremonese? Ariedo Braida bombardował mnie telefonami w sprawie Colombo, który przeszedł do Cremonese tylko na wypożyczenie, bo bardzo w niego wierzymy. Nigdy nie pytał mnie o Daniela. Kontrakt Daniela zostały przedłużony za zgodą właścicieli. To delikatna kwestia, ale nie ma się czego wstydzić, kiedy ma się zdolnych młodych zawodników i chce się ich nagrodzić. Musimy przestać wstydzić się tego, co robimy w dobrej wierze. Scudetto? Może jeśli udałoby się powtórzyć wynik 43 punktów jak w pierwszej rundzie. Jako kadra jesteśmy kompletni, mamy więcej wiary w siebie. Jeśli się okaże na koniec sezonu, że nie wygraliśmy scudetto, to nie będzie problemu. Problemem byłoby gdybyśmy nie spróbowali, bo to oznaczałoby, że brakuje nam właściwej ambicji".

23 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
31 stycznia 2021, 21:16
Jak młody Maldini grał, to widziałem iskrę talentu w jego grze. W końcowych fazach podejmował złe decyzje ale to może być efekt wksnie braku zrozumienia i doświadczenia przez małą ilość minut.
0
pazioni
Moderator pazioni
31 stycznia 2021, 12:39
Młody musi iść gdzieś na ogrywanie się.
0
muamba_kabumba
muamba_kabumba
31 stycznia 2021, 12:16
Tutaj jakieś wojny o młodego Maldiniego .. a nam potrzeba skrzydłowego na prawą stronę żeby powalczyć o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu.
0
KingBunny
KingBunny
31 stycznia 2021, 05:34
PO tytule aż się dotkryna Neumanna przypomniała ;)
0
DarthImpaler
DarthImpaler
31 stycznia 2021, 01:29
"Jeśli się okaże na koniec sezonu, że nie wygraliśmy scudetto, to nie będzie problemu. Problemem byłoby gdybyśmy nie spróbowali, bo to oznaczałoby, że brakuje nam właściwej ambicji".


Maldini Ufam Tobie.
6
Dejv23
Dejv23
31 stycznia 2021, 01:28
Odnośnie Lukaku jeszcze to czy podczas meczu z Benevento nie celebrował on czasem gestem strzelania bronią? Takim samym gestem za który Cavani w PSG dostał zawieszenie na jeden mecz?
1
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
31 stycznia 2021, 00:29
Potwierdzam, nie dzwoniliśmy.
2
dejnio
31 stycznia 2021, 00:19
Jedyna słuszna opcja dla Daniela to wypożyczenie do klubu z drugiej połowy tabeli. Chłopak musi grać, najlepiej we Włoszech. W Milanie póki co wielu szans nie dostanie, i tak szczerze mówiąc to dobrze świadczy o naszej drużynie. Niech się młody ogrywa u słabszych.
0
jasiom22
jasiom22
30 stycznia 2021, 21:57
Ja uważam ze Daniel mogłby dostac troche wiecej minut, niz dostaje. Jak gra to nie gra źle, tylko pozniej siedzi i siedzi, a trener daje np. Jak dzisiaj Krunića, gdzie spokojnie mogłby dać szanse Daniele.
16
gieemce
30 stycznia 2021, 22:08
Uwazaj no bo cie zjedza, Daniel ma tylko nazwisko
10
FaNaTyK 2.0
FaNaTyK 2.0
30 stycznia 2021, 22:24
A może na treningach jest tragiczny?
3
Biegan
Biegan
30 stycznia 2021, 22:40
Nie pamiętam jego ani jednego pozytywnego występu. Słabiutki jest.
7
wielki prostownik
wielki prostownik
31 stycznia 2021, 00:04
Jak gra to nie gra źle? Nie przypominam sobie nawet jednego dobrego zagrania w jego wykonaniu. Nawet kiepski Colombo zawsze lepiej wypadał. Nie nadaje się jeszcze do dorosłej piłki. Albo pójdzie na wypożyczenia albo nic z niego nie będzie.
6
jasiom22
jasiom22
31 stycznia 2021, 01:42
"Nie przypominam sobie nawet jednego dobrego zagrania w jego wykonaniu." - bo nie gra! jest też youtube :-p .. miał ładne wymiany z Kessiem, widać że ma świetny przegląd pola, można też posłuchać wywiadów gdzie piłakarze (Leao czy Rebić) merytorycznie wypowiadają się o jego "wrodzonym" wielkim talencie (co w sumie nie powinno dziwić).

Tak więc, żeby go ocenić... czy jakiegokolwiek piłkarza, a szczególnie młodego (19 lat), wypadałoby żeby chwilę pograł.. nabrał odrobinę pewności siebie, ciągłosci, zgrania. Pózniej można zjezdzać.. jak ktoś ma taką potrzebę.

Prawda jest taka że Daniel od półtora roku zagrał dwa spotkania dłużej niż jakieś 45 minut, jedno pierwszego pazdziernika, drugie 15 grudnia i tyle, reszta to ogony nie dłużej niż po 9 minut, i to na przestrzeni półtora roku, totalny random, częsciej niż nie... szczerze to to ledwo rozgrzewką można by nazwać, a nie "szansami".

Nie twierdzę też oczywiscie, ze to marnowany wirtuz który wskoczy do składu czy wygryzie takie tuzy jak Castillejo czy Krunića ;-P ale "prawdziwą" szansę mógłby dostać, trochę zaufania dla 19-latka, a nie tylko strach przed hejtem że "synek tatusia" i ogony, żeby przypadkiem nie dać mu szansy. Lub żeby musiał zrobić coś na miarę oczekiwań, które wiadomo że każdego by przerosły, biorąc pod uwagę kariery ojca i dziadka.

Przypomnę że Paolo też był "synkiem tatusia", który wystawiał go jak był trenerem, tyle że wystawiał, i Paolo mógł się pokazać. Daniel póki w mojej opinii ma trudniejsze zadanie.. a przy okazji na prawe skrzydło by się faktycznie mógł przydać, czy gdy brakuje Hakana i Diaza.
3
wielki prostownik
wielki prostownik
31 stycznia 2021, 10:54
Skoro Pioli woli wpuścić takiego tuza jak Krunić czy Samu niż Maldiniego to chyba jakiś powód ma. Nie wydaje mi się aby tym powodem była chęć zemsty bo "to synuś tatusia". Nie wiem, nie widziałem treningów i się nie znam. Widziałem natomiast jego występ ze Spartą i te ogony i za każdym razem był albo najsłabszy w drużynie albo jeden z najsłabszych. Pioli nie bez przyczyny pomija go nawet kosztem beznadziejnego Samu czy Krunicia. Na tym etapie sezonu nie ma miejsca na eksperymenty z niańczeniem 19-latków "bo powinni dostać szansę".
Edytowano dnia: 31 stycznia 2021, 10:57
0
jasiom22
jasiom22
31 stycznia 2021, 21:38
Powody są więcej niż oczywiste. Samu nie może tracić za dużo wartości, i wiadomo że póki co jest lepszym piłkarzem niż 7 lat młodszy Daniel. A Krunić to zawodnik destruktywny, do zabijania meczów, męczenia i szarpania rywali.

Daniel to zawodnik kreatywny, bardziej jak Samu, a wystawinia młodziaka jeszcze z takimi oczekiwaniam i narazaniem się na krytykę jak w pierwszej odpowiedzi w tych komentach, dokładnie "uważaj bo cię zjedzą" Pioli woli nie ryzykować, nie narazać się.. i tyle.

Wiadomo to nic dziwnego że Maldini ma mało szans, i mało pokazuje jak raz na półtora miesiąca dostaje pół-szansę. Jednak uważam że to szkoda, bo chwila większego zauwania, chwila ciągłosci, (oczywiscie jak były kontuzje i potrzeba) mogła by być idealnym momentem na ryzko i wprowadzenie Maldiniego juniora, któremu może nie ma co wrózyć dorównywania swojemu ocju, ale sądze że jeszcze jego talent zobaczymy. :-)

Forza Milan! nic więcej niż takie hasło - mógłby dostać więcej, lub konkretniejszą szansę, jakby powiedzmy zagrał trzy mecze pod rząd w wymiarze czasowym 70+ min, i nic nie pokazał to wtedy przynajmniej byłoby wiadomo że powinien zostać wypożyczony.

Albo Pobega czy Colombo, Milan w mojej ocenie źle ich prowadzi. Nie jest wcale powiedziane że wypożyczenia to jedyna droga dla takich zawodników, często wypożyczenia kończą się popadnięciem w przeciętność, a nie rozwijają. Szansa gry w Milanie nawet jak się zdarza żadko jednak motywuje, co widac po Calabrii, czy wczesniej Locatellim. Gigio też.
0
umbrella
umbrella
30 stycznia 2021, 21:53
Granie w Cremonese w Serie B albo treningi z pierwszą drużyną Milanu (treningi, bo Daniel wiele minut do końca sezonu pewnie nie dostanie). Moim zdaniem trudno powiedzieć, która ścieżka rozwoju okaże się lepsza dla tych młodych zawodników. Zobaczymy.
Było jakieś nowe przedłużenie kontraktu z Maldinim? Według transfermarkt kontrakt Colombo i Daniela kończy się w tym samym czasie - 30 czerwca 2024. Jeżeli informacje ta jest prawdziwa, to nie widzę problemu. Na razie żaden z nich się nie wyróżnił, choć należy wspomnieć o bramce Lorenzo w LE.
Nie mam nic przeciwko, żeby "syn Paolo, wnuk Cesare" kontynuował piękną rodzinną tradycję w naszych barwach i odziedziczył talent. A najlepiej gdyby razem z Colombo stanowili o sile naszego zespołu w ofensywie, jednak daleka do tego droga przed nimi.
3
DarthImpaler
DarthImpaler
31 stycznia 2021, 01:35
Ja bym chyba wolał trenować z pierwszą drużyną Milanu (Ibra, Mandzukic ((i w sumie nie ma więcej zawodników z mentalnością zwycięscy już (((brakuje mi słowa)))wyrośniętą? udokumentowaną?? udekorowaną?? - mimo, że ich nie lubię to mają tony wiedzy i umiejętności do przekazania) niż grać w kopiącym się po czole Cremonese.
Edytowano dnia: 31 stycznia 2021, 01:36
1
vorti
vorti
30 stycznia 2021, 21:41
Wypowiedź Paolo daje lekką nadzieję na to, że Gigio i Hakan są zdecydowani zostać, bo nie wyobrażam sobie puszczenie ich za darmo przez dział sportowy. Trzeba być dobrej myśli, a nasz cel to top4.
3
gieemce
30 stycznia 2021, 21:50
Sprawa kontraktów jest tematem delikatnym i liczę zw wyniki sportowe pozwolą na ich pozostanie. Ale jesli ktoś liczy na 5 letni kontrakt Gigio to jest naiwny. Sztuka polega na tym aby przedłużyć a za 2-3 lata to on chciał w tum klubie zostać, milan ponad resztę indywidualności
0
vorti
vorti
30 stycznia 2021, 22:03
Nie liczę na 5 letni kontrakt, bo przy tym agencie, którego ma Gigio to sci-fi, ale 3-4 letni, który pozwoli nam i Donnarumie na ewentualne przyszłe odejście/zostanie...
0
gieemce
30 stycznia 2021, 22:06
Eno Vorti komentarz ogólny :) zgadzam sie z toba
0
Adi.Milan
Adi.Milan
30 stycznia 2021, 21:18
Mlody Maldini nigdy nie odejdzie
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się