SCUDETTO


Pioli: "Zlatan sam podejmie decyzję, czy grać dalej. Według mnie powinien zostać w Milanie"

7 lutego 2021, 18:24, Ginevra Aktualności
Pioli:

STEFANO PIOLI: "Ibrahimović? Nie jestem zaskoczony występami Ibry, bo widzę na co dzień jego treningi i przygotowania. To mistrz. Utrzymywanie takiego poziomu jest niezwykle trudne. Kiedy jest w dobrej dyspozycji, to prawie zawsze strzela po dwa gole. Taki właśnie jest Ibra. Bardzo pomaga drużynie w rozwoju. Jesteśmy zadowoleni. Ten mecz wcale nie był łatwy, ale wygraliśmy zasłużenie. Tabela? To, o czym rozmawiamy w szatni, zostaje między nami. Nasz cel to wymaganie od siebie zawsze maksimum i podjęcie próby wygrania każdego spotkania. Jesteśmy świadomi, że musimy codziennie dawać z siebie wszystko, by dalej się rozwijać. Każdy kolejny mecz jest tym, który trzeba wygrać. To nie czas, by spoglądać w tabelę. Czeka nas bardzo wymagający terminarz. Mamy nadzieję, że uda się awansować dalej także w Europie. Jest jeszcze wiele do zrobienia i wiele do rozegrania. Pozostanie Ibry w Milanie? Zlatan dobrze się czuje w naszym zespole, dobrze nam się razem pracuje. Piłkarze są zadowoleni, pracujemy w wielkim klubie. To Zlatan podejmie decyzję co do swojej przyszłości. Sądzę, że powinien grać dalej i że powinien to robić w Milanie ze względu na to, co wnosi do drużyny. To jest sportowiec, który ma ogromną motywację. Dba o swój organizm w perfekcyjny sposób - odżywianie, regeneracja, przewidywanie. To nadzwyczajny profesjonalista, który ma niewiarygodne możliwości fizyczne. Bywa zmęczony, owszem. Nie widziałem jednak nigdy, by odstawał. Nasi gracze niemal ścigają się, aby przybyć do Milanello jako pierwsi i wyjść jak ostatni, choć to ja zawsze przyjeżdżam pierwszy [śmiech]. Nie ma takiego dnia, by Zlatan opuścił jakieś zajęcia. Jeśli będzie się czuł na siłach, może nadal robić różnice ze względu na swoje umiejętności. Rebic lub Leao na prawej? Sądzę, że żaden z nich nie lubi grać na prawej stronie, obaj preferują grę na lewej stronie. Zdarzyło im się grać na prawej stronie w reprezentacjach, więc może to być jakieś rozwiązanie, ale zobaczymy. Jeśli gracze są dyspozycyjni, możemy grać wieloma napastnikami. Trzeba jednak poświęcenia, powrotu do obrony, czasem dodatkowego sprintu. Ławka rezerwowych jest bardzo ważna w tak trudnych i wymagających rozgrywkach jak nasze. Decydujący moment sezonu? Chciałby jeszcze nawiązać do występów Meite i Tomoriego - mam szczęście, że pracuję w klubie, który wybiera silnych zawodników. Mam kompletną i bardzo mocną kadrę. Decydujące mecze nadejdą później. Teraz jest wiele ekip w grze i małe różnice punktowe. Cała pierwsza siódemka jest silna i może walczyć o tytuł. Musimy zachować naszą mentalność i równowagę, wciąż będziemy myśleć tylko o następnym meczu".

9 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
adamos
adamos
8 lutego 2021, 12:33
Meite musi sie jeszcze sporo nauczyć... Czasami odpuszcza...
0
LunaS
LunaS
8 lutego 2021, 10:01
Drugiego zdania mógł już nie mówić to odnosiłoby się do meczu :) Chciał Hat-Tricka w końcu, tak mi się wydaje że Pioli dostał opierdziel w szatni :)
0
Zirytowany
7 lutego 2021, 20:20
Zostanie, bo w razie awansu do LM to ostatni dzwonek żeby w swojej bogatej karierze dopisać wygraną w LM : )
5
Cimar94
Cimar94
7 lutego 2021, 20:16
Kto przy zdrowych zmysłach brał na poważnie słowa Ibry, że gdyby był u nas od początku Milan walczyłby o Scudetto. Szwed po raz kolejny nie kłamał. Jestem przekonany, że zostanie na LM.
22
Olli666
Olli666
7 lutego 2021, 20:54
Ibra mówił ze zdobył by a nie walczył o Scudetto
4
LunaS
LunaS
7 lutego 2021, 23:30
Wszystko zależy od wyniku na końcu i ewentualnie od wzmocnień. Bo z takimi kasztanami jak samu w Europie Ibra by musiał przełknąć gorycz porażki na koniec ... Na co mu to...
0
olek22
olek22
7 lutego 2021, 18:49
Witam wszystkich!
Stronę śledzę od dawna. Odkopałem stare konto teraz, bo stwierdziłem, że wyjdę na kibica sukcesu jak zrobię to już po zdobytym scudetto ;)
Cieszę się, że Pioli dostał swoją szansę. To jedyny trener od dawna który potrafił wdrożyć skuteczny pressing. Ciężko niektóre rzeczy tłumaczyć tylko Zlatanem jak to niektórzy robią.
Forza Milan!
15
Victor Van Dort
Victor Van Dort
7 lutego 2021, 18:41
Niestety ale próby wymuszenia deklaracji o tym że Milan mierzy w mistrzostwo będą coraz bardziej nachalne oczywiście o ile uda nam się dalej utrzymywać pozycję lidera. Stefan jednak dobrze wie, że takie wypowiedzi mogą okazać się niefortunne i brzemienne w skutkach i mogą tylko przeszkodzić naszym młodym zawodnikom w systematycznym rozwoju i dobrej grze. Powtarzane jak mantra: "myślimy tylko o kolejnym, najbliższym meczu", to przemyślana strategia obrony przed naciskami na młodych chłopaków z zewnątrz. Nie potrzebne nam podnoszenia ciśnienia poprzez narzucanie na barki naszej młodzieży ogromnych oczekiwań bo tym jest głośne oczekiwanie mistrzostwa od ACM w tym sezonie. Wiem i jestem pewien że oni marzą o tym mistrzostwie i zrobią co w ich mocy by je zdobyć i zdają sobie sprawę że szansa jest jeśli powtórzą wyniki z rundy jesiennej to mogą to mistrzostwo wygrać, deklarowanie że idziemy po mistrza było by głupotą klubu który kopał się po czole przez większą część dekady.
27
Gutek
Gutek
7 lutego 2021, 23:18
Zaczela sie nowa dekada :]
3

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się