Capello: "Trening Milanu oglądałem z otwartymi ustami. Mogą celować w wygranie ligi"

10 lutego 2021, 09:16, cinassek Aktualności
Capello:

Były szkoleniowiec Milanu, Fabio Capello, ostatnio był gościem w Milanello podczas jednego z treningów rossonerich. Włoch wypowiedział się na ten temat następująco dla Sky Sport: "Obejrzałem ten trening i zespół bardzo mi się podobał. Jest w nim radość, nastawinie i chęć do roboty, a to bardzo ważne. Drużyna posiada schematy, system gry jest dobrze widoczny. Milan dotarł do tego miejsca także z wieloma absencjami, zatem sądzę, że może celować w wygranie ligi, nawet jeśli to Inter posiada większe doświadczenie. Rossoneri po prostu dobrze się bawią, a ich trening jednego dnia sprawił, że oglądałem go z otwartymi ustami".

12 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Manolas
Manolas
10 lutego 2021, 12:06
Aż serducho uroslo jak się czyta takie rzeczy :)
20
krasy
krasy
10 lutego 2021, 11:49
Nie widać tych otwartych ust przez maseczkę
3
bawolejaja
bawolejaja
10 lutego 2021, 11:28
Otwierać stadiony! Ja już mam walizy spakowane i wycieczka do Mediolanu obejrzeć WIELKI MILAN to MUS!
7
GiveMeReason
GiveMeReason
10 lutego 2021, 09:55
Padre Pioli wizjoner?
4
Diavo
Diavo
10 lutego 2021, 09:37
Oby po tej wizycie schematów nie poznała konkurencja ;)
0
Boro
Boro
10 lutego 2021, 09:53
Schematy są widoczne podczas meczów. Dla doświadczonego trenera nie jest tajemnicą jak gra Milan, co nie znaczy że jest się w stanie temu przeciwstawić.
10
Rafał0209
Rafał0209
10 lutego 2021, 09:26
Jak my się nie znamy na piłce 99,9 % z nas zwalniała Pioliego zanim przyszedł , tyle samo prawie już by wykupiło z Realu Diaza kiedy ten 3 razy poplątał nogami nad piłką , czy sprzedalibyśmy Kessie i Hakana za paczkę fajek i dwa czteropaki kiedy im nie szło , jak mi Maldini i Pioli imponują , do tego te piękne słowa Capello jak nie kochać tego klubu , rodzinna atmosferą bije z każdej strony w klubie jak i na tej stronie jakie to szczęście że człowiek związał sie z Ac Milan .
62
Sqnman
Sqnman
10 lutego 2021, 10:28
Nie no, wiele osób bazuję na emocjach, ale myślę że jest więcej osób które na tej stronie myślą chłodną głową. Jak przychodził Pioli to napewno było lekkie rozczarowanie, bo nastawiałem się na Ralfa. Był on nadzieją na coś innego, przede wszystkim zagraniczna myśl po tylu nieudanych włoskich projektach, albo ludzi związanych z Milanem. Ale napewno nie zwalniałem Stefano, bo każdy zasługuje na szansę. Co do Kessiego czy Hakana to zawsze byłem za nimi, chociaż głównie Hakana zawodził, to jednak świadomość, że grał nie na swoje pozycji mogło go usprawiedliwiać i często takie głosy na forum się pojawiały, od innych użytkowników. Co do Diaz'a to ja nadal bym go wykupił, bo jest w nim potencjał. Brakuje mu przede wszystkim siły utrzymania się na nogach, no i trochę zbyt samolubnie czasami, ale jak nie idzie to dobrze że jest taki zawodnik, który próbuje brać grę na siebie.
1
mix17
mix17
10 lutego 2021, 11:22
Też nie byłem zadowolony jak Pioli przychodził, ale nie chciałem go od razu zwalniać, a nawet na początku widziałem lekki progres gry z porównaniem do tego co było za Giampaolo mimo, że wyniki były przeciętne, ale po tym 5:0 z Atalantą zwątpiłem w Piolego i byłem za jego zwolnieniem, na szczęście nie ja o tym decyduje ;)
0
cbvirus
10 lutego 2021, 13:20
To nie jest tak, że tylko my to robiliśmy xD. Klub też rozważał te wszystkie opcje, o których tutaj mówisz, więc to nie jest kwestia znania czy nieznania na piłce, tylko zimnej krwi i zaufania do danych osób. Dobrze pamiętamy rozmowy z Rangnickiem czy szukanie kupca na Kessiego. Wielu graczy, którzy potencjalnie mogliby w tym Milanie odgrywać jaką rolę jak np. Cutrone, nie dostało tej szansy
0
karp_fso
karp_fso
10 lutego 2021, 13:25
A to nie jest kwestia znania się w kwestii Pioliego - nawet zarząd traktował go jako strażaka, dopóki nie przyszły wyniki. Milan w międzyczasie negocjował m.in. Spalettiego, ale ten nie chciał wracać z wygodnego urlopu za hajs Interu :p. Mieliśmy mega farta w tym wypadku.

Co do Kessiego, to jak napisał Sqnman, dużo osób bazowało emocjami. Moim zdaniem patrząc na trzeźwo było widać, że gość ma papiery na grę na najwyższym poziomie, kwestią było, żeby ktoś go naprawił mentalnie (za mało myślał na boisku). Piłkarza z takim potencjałem się po prostu nie pozbywa.

A w kwestii Hakana to i ja się srogo myliłem :p. Choć też nie dziwię się, że kibice dostawali pie*dolca jak go wystawiano na skrzydle...
1
mufi
mufi
10 lutego 2021, 09:24
mam nadzieję, że to nie kurtuazja :) a jeżeli ta wypowiedź jest prawdziwa........to trzeba będzie na koniec sezonu mieć odrobinę wolnego na wytrzeźwienie :)
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się