Romagnoli: "To nasza wina, bierzemy pełną odpowiedzialność. Trochę zlekceważyliśmy ten mecz"

13 lutego 2021, 23:19, cinassek Aktualności
Romagnoli:

ALESSIO ROMAGNOLI: "Byli od nas lepsi. Wygrali zasłużenie, zepsuliśmy ten mecz. Trochę go zlekceważyliśmy. To nasza wina. Musimy się odbić meczem czwartkowym, a za dzisiaj bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność. To nie miało prawa się wydarzyć. Od jutra wracamy do roboty. Jesteśmy przyzwyczajeni do gry co trzy-cztery dni, starcie z Crveną Zvezdą będzie kluczowe, żeby zapomnieć o Spezii. Celujemy w Ligę Mistrzów, a i tak wszystko zobaczy się na koniec. Dziś nie zachowaliśmy koncentracji, zwłaszcza na początku. Derby? To dla nas bardzo ważny mecz, ale jest wart trzy punkty. W czwartek będzie bardzo trudno. O derbach pomyślimy później".

46 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
krasy
krasy
14 lutego 2021, 22:43
Może zwiódł mikro cykl przygotowany przez trenera i taktyka? bo żeby wszyscy zagrali nagle taką padlinę to nie do uwierzenia jest. Rozumiem że ktoś może mieć słabszy dzień ale żeby zaraz cała drużyna to nie może być przypadek.
0
Asterix26
Asterix26
14 lutego 2021, 21:35
"Trochę zlekceważyliśmy ten mecz"

Mordo, ale takie przemyślenia zachowuj dla siebie. Ja od ponad ośmiu lat nie lekceważę włoskiego średniaka, oglądając każdy mecz. Każdy. Gramy dalej. Forza!
Edytowano dnia: 14 lutego 2021, 21:37
1
dejnio
dejnio
14 lutego 2021, 20:30
Jakim prawem zlekceważyli ten mecz? Przecież to było kluczowe żeby wygrać bezpośrednio przed derbami, w których można wkalkulować porażkę. Profesjonalizm pełną gębą widzę. Chłopaki poczuli się mocni, chociaż poza miejscem w tabeli nic na to za bardzo nie wskazuje, bo gra pozostawia od dawna sporo do życzenia.
2
wielki prostownik
wielki prostownik
14 lutego 2021, 18:19
Smutne to gdy kapitan drużyny która od lat nic nie osiągnęła mówi o lekceważeniu rywala. Wczorajszy mecz to kompromitacja na miarę 0:5 z Atalantą. Tamten był punktem zwrotnym, może i teraz się przebudzimy?
2
Victor Van Dort
14 lutego 2021, 20:50
To porażka jest smutna a wypowiedź kapitana nieco niefortunna, zbyt szczera i za mało zredagowana przez PR ale przynajmniej prawdziwa. Ja tą wypowiedź rozumiem tak, że nasza drużyna niczym bokser zawodowy przed walką trochę zlekceważyli (nie spinali się) przeciwnika, a później choć bardzo chcieli i się starali coś zdziałać byli już zamroczeni i pływali na nogach ostatecznie nie mogąc zmienić tego że gospodarze ich zaskoczyli i pokonali. Zgoda co do tego że ten mecz był kompromitujący ale też nie wiem dlaczego nagle mielibyśmy stwierdzić że Romek jest słaby jak dobrze wiemy że teraz szuka formy ale stać go na więcej bo już grał długimi okresami (latami) bardzo dobrze i bardzo równo.
0
kusniak_22
kusniak_22
14 lutego 2021, 13:30
No i co w tym dziwnego, że tak powiedział ? Grając z mocnymi ekipami od samego początku się mobilizujesz, masz całkowicie inne podejście niż z ekipami, które teoretycznie są słabsze, to normalne, sezon jest długi i wyczerpujący, trzeba być skupionym, ale momenty gorsze się zdarzają, to jest sport. Dajcie spokój z obrzucaniem Romagnoliego, bo to jest zwyczajnie słabe. Chłop był przez kilka sezonów nasza ostoją w obronie i w najgorszych chwilach nie odszedł, a mógł, nie odszedł bo mu na tym klubie zależy, więc polecam zbastować.
3
Victor Van Dort
14 lutego 2021, 12:30
Hola, hola... z tymi gorzkimi żalami i lamentem świętokrzyskim, Wy tak na serio czy zwyczajnie jeszcze rok temu kibicowaliście komuś innemu niż ACM? Dorosłych od dzieci rozróżnia m.in., poczucie czasu a w dalszej kolejności to że dzieci żyją tu i teraz (chwilą) a dorośli rozumieją że zdarzenia mają miejsce na osi czasu - dlatego mają kredyty;). Tak już jest że dzieci żyją każdym dniem/chwilą osobno i bardzo szybko potrafią z euforii wpaść w czarną rozpacz - klasyczna niedojrzałość, cyklotroniczna osobowość popadająca ze skrajności w skrajność, albo idziemy na mistrza albo jesteśmy najgorszymi z najgorszych, patałachami, nieudacznikami i nie nadajemy się do niczego. Zatem już mnie to nie dziwi że po gorszym spotkaniu dosłownie każdy może stać się adresatem pretensji, zostać zrównany z ziemią i uznany za piłkarza-porazkę który nie wiedzieć dlaczego znalazł się w ACM. Cały zespół zagrał źle, nawet jak by Romek zagrał super zawody jako jedyny to i tak pewnie przegralibyśmy przynajmniej 1:0 bo nie funkcjonował organizm drużyny. Powiedział prawdę o tym że zlekceważyli przeciwnika z szacunku do Was, powiedział nam w twarz - dali doopy Spezi, stąło się! Ale co to znaczy ze "zlekceważyli" to już każdy sobie sam tłumaczy. Zadajcie sobie sami pytanie, czy Wy codziennie funkcjonujecie na 100% czy codziennie tak pracujecie, tak uczycie się i czy cokolwiek innego robicie, to czy zawsze jesteście najlepszą wersją samego siebie, bardzo wątpliwe a wręcz niemożliwe, my ludzie nie jesteśmy robotami i piłkarze również, zarabiają miliony ale to ich praca którą wykonują latami i nieuniknione są "upsy i downsy". Dlatego mistrzostwo wygrywa się po całym sezonie a nie po jednej rundzie i dlatego powtarzam na okrągło że sezon jest długi i wiele może się po drodze wydarzyć więc nie ma co się "sadzić na mistrzostwo" w lutym. Teraz najważniejsze będą derby, LE swoją drogą ale to derby będą miały ogromne znaczenie i będzie to mecz o więcej niż 6pkt, to jak Milan zareaguje będzie znaczyło więcej niż nawet tysiąc słów kapitana po przegranym meczu ze Spezią.
5
Jaca23
15 lutego 2021, 14:30
Wreszcie jakaś mądra wypowiedź. Jak zwykle wielu tutaj brakuje "chłodnej głowy".
0
14 lutego 2021, 11:15
Gorszy kapitan niz Montopronto :D
0
lukasso95
lukasso95
14 lutego 2021, 10:49
Lekceważcie tak dalej to się nie załapiecie nawet do TOP4.
0
Diavo
Diavo
14 lutego 2021, 09:35
Lepiej jakby nic nie powiedział..
0
Rafał0209
Rafał0209
14 lutego 2021, 09:18
Kapitan mówi że zlekceważył przeciwnika , na wojnie gdyby padły takie słowa z ust pułkownika ten stracił by cały oddział , naprawdę dziwie się takiemu podejściu przez wiele lat wręcz wyśmiewani przez pół Europy , ciągłe rozczarowania , brak gry w Europejskich pucharach , a oni teraz kiedy każdy mecz powinni traktować jak finał bo mają wielką okazje coś osiągnąć , wychodzą i lekceważą przeciwnika jakby byli zespołem który ma w kieszeni mistrzostwo , to juve takie podejścia nie ma a przynajmniej o tym głosno nie mówi a ile lat z rzędu jest mistrzem . co do samego Romagnoliego nawet głupia gra jak Fifa sugeruje że ten nie ma cech kapitana , i ja się z tym od wielu lat zgadzam , co do jego formy on po prostu gra jak grał zawsze ,tylko przy świetnym Kjaerze i reszcie zespołu którzy zaliczyli progres nie wypada tak świetnie , Tomori który też nie jest w jakimś rytmie meczowym bo nie grał w Chelsea , pokazał w tych kilku spotkaniach więcej pewności niż Romagnoli w ostatnim roku .
2
KKP19
KKP19
14 lutego 2021, 11:27
Z ostatnim zdaniem się nie zgadzam. Nie wiem co wy macie z tym, że Romek zawsze tak grał, ale to by znaczyło, że ŚO w Europie uczynili ogromny progres, skoro piłkarz, który był dłużej nieprzedryblowanym obrońcą w Europie niz nawet sam Van Dijk w swoim prime, wygląda przy rezerwowym graczu Chelsea jak dziecko we mgle.
1
Willy
Willy
14 lutego 2021, 09:09
Zabieraj zabawki z Milanu
0
xodos
xodos
14 lutego 2021, 09:23
Bez przesady
2
gorylmagila
gorylmagila
14 lutego 2021, 08:58
Oto jest wypowiedź 5 krotnego zwycięzcy LM, 2 mistrza świata i 10 mistrza Włoch .... Zlekceważyli rywala ... Profesjonalizm poziom nieosiągalny nawet dla Roberta Lewandowskiego czy Ronaldo ...Smutne to a zarazem frustrujące, że kapitan wypowiedział takie słowa. Co do drugiej części wypowiedzi, że są przyzwyczajeni do gry co 3/4 dni to AR niech zda sobie sprawę, że mamy dopiero połowę lutego. Wciąż nie znam odpowiedzi na pytanie: Co stało się, że Milan wciąż ma siły? Siła mentalna, dobre przygotowanie, inne ? Mentalnie parę porażek i leżą. A przygotowanie ... ... Wszystko wyjdzie w praniu. Mam nadzieję, że nie zaczęli z przytupem a z każdą kolejką będzie co raz gorzej, wolniej, mniej dokładnie ...
2
TR3V0R
14 lutego 2021, 08:42
No niestety, takimi wypowiedziami kompromitujecie się jeszcze bardziej. Jak można wyjść na mecz i go zlekceważyć czy nie zachować koncentracji? Totalnie jest mi dzisiaj wstyd za Milan, bo to nie był ten Milan jaki znamy. Żeby przez cały mecz nie oddać strzału na bramkę to na prawdę trzeba zagrać tragicznie. Jeżeli chcemy walczyć o top4, bo właśnie takie mecze pokazują, że my nie walczymy o Scudetto tylko właśnie o LM, to powinniśmy wygrywać, bo jak my przegrywamy z taką Spezią, to ja się boję co za tydzień z nami zrobi Inter. Mam nadzieję, że KOLEJNY taki mecz, w którym dostajemy lanie, wreszcie obudzi tych ludzi, bo jak będziemy tak grali dalej jak wczoraj ze Spezią to będzie bardzo ciężko o LM. W dodatku nie potrafiliśmy stworzyć żadnej, powtarzam żadnej sytuacji, pod bramką Spezii. Nie sądzicie że z beniaminkiem, z którym praktycznie każdy z top6 wygrał, powinniśmy oddać choć jeden celny strzał? Ich bramkarz to tam chyba zasnął w tej bramce. Napiszę na koniec jeszcze raz, że mam nadzieję że to już koniec naszych kompromitacji, bo w ostatnim czasie było ich za dużo. Liczę na dobry, przede wszystkim wygrany czwartkowy mecz i zacięte derby. Choć w tym spotkaniu z Interem, po naszej wczorajszej potyczce, chyba nie ma co za dużo od naszych wymagać
1
banan1899
banan1899
14 lutego 2021, 08:39
Boli styl w jakim przegraliśmy.
0
krasy
krasy
14 lutego 2021, 06:57
Jak można ja się pytam zlekceważyć mecz ? I to mówi kapitan. Jestem w szoku. Pomijając że to ich zawód za który kasują ciężkie pieniądze to w sytuacji gdzie w końcu jest szansa wrócić do LM i zaistnieć w europie zarobić dla klubu potrzebne pieniądze lekceważą rywala . To brak szacunku dla rywala brak szacunku dla nas kibiców to brak szacunku dla siebie samych. Masakra
1
Victor Van Dort
14 lutego 2021, 12:04
Tak jak nakazuje obyczaj kapitan wziął na siebie wątpliwą przyjemność jaką było wytłumaczenie mediom przyczyn porażki ACM, mógł powiedzieć przygotowaną formułkę tak na odwal się z której nic by nie wynikało tylko aby coś powiedzieć i mieć spokój ale odpowiedział szczerze i prosto z serca - powiedział prawdę... może to nieprofesjonalnie ale uczciwie i autentyczne, ja to deceniam. Zapewniam cię szanowny kolego, że zlekceważenie przeciwnika to w piłce dość częste zjawisko i trudno się temu dziwić, bo natłok spotkań jest ogromny a Spezia to nie jest stymulujący przeciwnik, nie da się wykrzesać z siebie ognia za każdym razem, przeciwnik przygotował pułapkę w którą wpadliśmy i nie potrafiliśmy się z niej oswobodzić, brak strzału na bramkę to wina głownie Stefana który kompletnie przegrał taktyczną wojnę z V.Italiano. Wygrywamy razem i przegrywamy razem, sezon jest długi trzeba o tym pamiętać, taka niespodzianka-porażka była pewna wcześniej czy później musiała nadejść i tylko my kibice za szybko uznaliśmy że fenomenalna seria zdobyczy punktowych z rundy jesiennej którą mieliśmy się nam należy i będzie trwała zawsze...
0
PaoloACM
PaoloACM
14 lutego 2021, 00:35
Pierwszy komentarz napisałem po przeczytaniu newsa, teraz pisze po zapoznaniu się z opiniami innych w tym wątku. Milanisci apeluje o spokój i trochę wyrozumiałości. Tez oglądając ten mecz czułem się jakby wróciły demony przeszłości ale mimo wszystko robiąc ogólne rozliczenie to dawno mi Milan nie przyniósł tyle radości co w tym sezonie. Oczywiście wyłożyć się na Spezi to wyglada kiepsko jednakże nie tylko nam ta drużyna sprawiła problemy. Milan potrzebuje wsparcia a nie krytyki która była wskazana w latach poprzednich. Mi tez marzy się to Scudetto ale jeśli się nie uda go zdobyć to trudno, zwłaszcza ze przed sezonem nikt nie spodziewał się ze włączymy się do walki. Tą drużynę trzeba wspierać i wybaczać jej błędy, bo nikt poza jej kibicami nie spojrzy życzliwie na całokształt gdy przyjdą potknięcia. Jeszcze nic nie wygraliśmy ale tez nie ma się co wstydzić za to co przegraliśmy. Forza Milan ludzie! Niech się Inter boi bo rewanż za porażkę weźmiemy na nich!
10
Victor Van Dort
14 lutego 2021, 00:24
To było widać, czlowiek myślał że wyjdą rzucą się na rywala do przerwy strzela dwie bramki i będzie pykanko w drugiej połowie a oni wyszli myśląc że mecz sam się wygra, brak koncentracji, zaangażowania, szacunku do lekceważonego rywala a ten tylko a to czekał, miłe słowa na konferencji od trenera rywali i piknikowa przyjazna atmosfera zbytnio udzieliła się naszej drużynie a Spezia z minuty na minutę się rozkręcał i coraz śmielej grając przejęła kontrolę nad obrazem gry, całkowicie nas neutralizując. Ta bezradność była przerażająca.
2
FX
FX
14 lutego 2021, 00:05
FDL? Kto to? Moderator?
0
Reszkapl
Reszkapl
14 lutego 2021, 00:07
De Laurentis? :D
2
PanPrzemus313
PanPrzemus313
14 lutego 2021, 00:10
Gość który słusznie zwraca ci uwagę że robisz kosmiczny spam. Każdy zauważył pierwsze 5 wiadomości
3
PaoloACM
PaoloACM
14 lutego 2021, 00:05
Po 1 Derby to nigdy nie jest mecz tylko o 3 pkt I zwłaszcza kapitan powinien sobie z tego zdawać sprawę a po 2 w zaistniałej sytuacji to mecz z Interem jest o minimum 6pkt. No panie Romagnoli lepiej się bierz do roboty na boisku bo takimi wywiadami to sobie przychylności kibiców nie zjednasz.
2
FX
FX
13 lutego 2021, 23:59
Nie spamujemy @FDL
Edytowano dnia: 14 lutego 2021, 00:02
0
FX
FX
13 lutego 2021, 23:46
Nie chcę takiego kapitana, który ogarnia sprawy po meczu. ZMIANA!!!!!
1
inzaghi67
inzaghi67
13 lutego 2021, 23:44
O nawet Romek mówi o tym co ja, że przyzwyczajeni są do gry co 3-4 dni.
1
milan2002
milan2002
13 lutego 2021, 23:44
Brak słów. Zarabiają kosmiczne pieniądze i brak im koncentracji? Może więc trzeba zmienić system płacy w piłce nożnej i wypłacać kasę na koniec kontraktu w oparciu o wyniki? Niech biegają dostając kilka tysięcy euro na miesiąc mając miliony w perspektywie?
7
inzaghi67
inzaghi67
13 lutego 2021, 23:50
No pewnie i tak są różne klauzule że w przypadku awansu do pucharów europejskich albo kolejnej rundy Pucharu Włoch, albo strzeleniu określonej liczby goli/zdobyciu czystych kont itd. są premie więc dostają miliony euro mając w perspektywie kilka dodatkowych tysięcy XD
0
milan2002
milan2002
14 lutego 2021, 00:13
Ja mówię o czymś w stylu, że klub daje pensję stałą 10k na miesiąc. A każdy wygrany mecz to premia w wysokości na przykład 100k, za remis 20k a za porażkę 0. Oczywiście to przykładowe tylko liczby. Wtedy będzie motywacja.
0
inzaghi67
inzaghi67
14 lutego 2021, 01:09
No to jest teraz coś w stylu pensja stała milion euro, za 20 wygranych meczy powiedzmy 10k i tak bonusy wyglądają.
0
PanPrzemus313
PanPrzemus313
13 lutego 2021, 23:36
Wstyd. Lekceważenie jakiegokolwiek rywala to totalna żenada. Jeszcze gdybyśmy byli Juventusem dominującym ligę od wielu lat to może bym to zrozumiał, ale w naszym wypadku to wygląda jakby sodówka uderzyła od za dobrych wyników
Jedyny plus jest taki, że się do tego przyznali, teraz czekam na rehabilitację
10
Andre
Andre
13 lutego 2021, 23:34
Trochę zlekceważyliście ten mecz? Raczej kompletnie przeszliście obok niego, co tym bardziej nie przystoi jednemu z głównych faworytów do scudetto. Wstyd to za mało powiedziane za waszą dzisiejszą postawę na boisku...
3
Katan
Katan
14 lutego 2021, 01:09
Faworytów ? Niektórzy to odlecieli
3
Andre
Andre
14 lutego 2021, 01:27
Wciąż jesteśmy liderem tabeli i to od ilu już kolejek, więc chyba nazywanie nas jednym z faworytów do zdobycia scudetto jest w pełni uzasadnione.
1
goat333
goat333
13 lutego 2021, 23:33
XDDD
Edytowano dnia: 13 lutego 2021, 23:41
1
uczciwyoszust
13 lutego 2021, 23:31
W tym sezonie po słabych meczach zawsze się podnosiliśmy. Mecz ze Crveną i derby to test na to, czy ta drużyna nadal ma cohones.
Edytowano dnia: 13 lutego 2021, 23:32
6
Manolas
Manolas
13 lutego 2021, 23:29
To wy nie graliście z Realem Madryt?
1
Yabaye
Yabaye
13 lutego 2021, 23:26
WSTYD! Jesteście/byliście liderem tabeli Serie A mając świadomość, że wszystkie 49 zdobytych punktów nie wygrało się samo. Ligi Mistrzów i tej pozycji w tabeli nie wygrywa się na Interze, czy Napoli. Dlatego wstyd, że zabrakło Wam -dobrze opłacanym profesjonalnym sportowcom- koncentracji. WSTYD, dlatego kibice powinni oczekiwać dobrej odpowiedzi na tę wpadkę w najbliższych dwóch tygodniach.
3
pazioni
Moderator pazioni
13 lutego 2021, 23:24
W czwartek wygrana i później jedziemy z Merdami....
1
Maestro02
Maestro02
13 lutego 2021, 23:24
No szacunek, twardo z jajami a nie że murawa nie ta, czy tam zimne stopy. Daliśmy du*y i idziemy dalej. W sumie może formy nie masz Alessio genialnej ale takie wypowiedzi sprawiają że wiem czemu jesteś kapitanem
3
pejsu
pejsu
13 lutego 2021, 23:23
Panie Romku mam nadzieję że w następnym meczu zagra Tomori...może on nie będzie lekceważył rywala
5
nrt2
nrt2
13 lutego 2021, 23:21
Odbić się zwycięstwem w czwartek i jazda na Inter
0
Cimar94
Cimar94
13 lutego 2021, 23:20
Odważne przyznanie się do ogromnego błędu jakim jest zlekceważenie rywala. W derbach gryźcie trawę. Nie musicie wygrać. Gryźcie trawę tak jak dziś Spezia przez 90 minut, a naprawdę wszyscy wam wybaczą.
13

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się