Tomori: "Trzeba zatrzymać rasizm w mediach społecznościowych"

16 lutego 2021, 18:07, Adam6 Wywiady
Tomori:

Fokayo Tomori udzielił kilku wypowiedzi dla BBC. W rozmowie poruszono m.in. temat rasizmu i przyszłości angielskiego stopera Milanu. 

Rasizm wobec piłkarzy w social mediach? Dzięki mediom społecznościowym łatwo dostępnym dla każdego, każda osoba może łatwo założyć fałszywe konto w 5 minut i zacząć rzucać rasistowskie obelgi. Media społecznościowe, takie jak Instagram, Facebook, Twitter itp., nie mogą sprawiać, że coś takiego będzie łatwe. Powinni zrobić wszystko, aby to zatrzymać. Nie możemy tylko o tym mówić. W Premier League, odkąd wróciliśmy na boisko po lockdownie, przed każdym meczem ludzie klękają w geście antyrasistowskim, ale trzy, cztery miesiące później wciąż są tacy, którzy są ofiarami rasistowskich obelg w mediach społecznościowych. Wszyscy wiedzą, że to źle. Myślę, że muszą uczyć ludzi poprzez karanie. Jeśli ktoś ukradnie pieniądze z banku, zostaje ukarany. Jeśli ktoś jest rasistą, także powinien zostać ukarany. 

Przyszłość? Decyzja należy do obu klubów. Zwolnienie Lamparda? Odkąd dołączyłem do Milanu, myślę tylko o nim. To co dzieje się w Chelsea, zostaje w Chelsea. 

Cele na najbliższe miesiące? Jestem bardzo podekscytowany tym, co robimy w Milanie i finałem sezonu. Bycie w tak historycznym klubie, jak ten, by walczyć o szczyt tabeli… Mam nadzieję, że pod koniec sezonu będę mógł z Milanem świętować Scudetto, a z Anglią mistrzostwo Europy. Ale w piłce nożnej trzeba iść krok po kroku, nie można za bardzo wybiegać myślami. Każdy mecz to okazja do poprawy i pokazania się. Mamy nadzieję, że nadal będziemy to robić. 

15 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Dryzu1899
Dryzu1899
17 lutego 2021, 13:39
Z rasizmem trzeba walczyć - jasne. Ale nie w tak durny sposób jak akcje BLM, proste.

Różne uwarunkowania fizyczne, umysłowe itd. u różnych ras człowieka są faktem i jako takie nie powinny podlegać pod pojęcie rasizmu jeśli ktoś neutralnie zwraca na to uwagę.

Nielubienie kogoś za sam fakt bycia czarnym, białym etc. to poziom mułu.

Podciąganie neutralnych słów (jak na przykład "Murzyn" w jęz. polskim, "Negro" w jęz. rumuńskim) to głupota, robiona zwykle przez tzw. twitterowe Julki.
1
adamos
adamos
17 lutego 2021, 09:34
Błąd w wypowiedzi Tomoriego... To Polska zdobędzie Mistrzostwo Europy ;-)
0
Adi.Milan
Adi.Milan
17 lutego 2021, 06:53
Co do rasizmu to śledztwo uefy dotyczące rumunskich sędziów w meczu psg basaksehir nie wykazało przejawów rasizmu:) pozdrawiam specjalistów od politycznej poprawności.
3
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
16 lutego 2021, 22:43
Klasyka: https://www.youtube.com/watch?v=G39AJrNlWw4
4
16 lutego 2021, 22:29
Ja np nie lubię rzodkiewki. I jej nie jem. Lecz nie niszczę plantacji. Jakbym niszczył plantację, to trzeba mnie ukarać. Ale mówić mogę, że nie lubię rzodkiewki.
3
16 lutego 2021, 23:44
Tak kurwa, bo co za różnica warzywo czy człowiekm, co nie. Jeśli nie lubisz kogoś i obrażasz tylko ze względu na orientację/rasę/pochodzenie/wiarę to jesteś zacofanym idiotą, którego ominęło minimum edukacji i podstaw człowieczeństwa. Nie wiem jak ograniczonym imbecylem trzeba być, żeby oceniać człowieka nie przez to jakim jest człowiekiem, co robi tylko przez to jaki ma kurwa kolor skóry, nigdy tego nie zrozumiem
5
17 lutego 2021, 07:25
To jest Twoje zdanie i masz do niego prawo, ale dlaczego tak niekulturalnie? I gdzie moderacja? Halo admin! Jakiś niebinarny brzydko piszę. Kipi od niego brakiem tolerancji dla moich poglądów i agresją. Czuję się zagrożony.
3
biedrus
biedrus
17 lutego 2021, 08:26
Czym różni się rasista od chama? Rasista za obrażenie "wybranych" ma kłopoty, chamowi za obrażanie każdego oprócz "wybranego" nie grozi nic.
PS. Ja rasizmu też nie rozumiem, ale w dzisiejszych czasach to jest chyba jakaś przesada z piętnowaniem każdego słowa czy gestu. Chamstwa też nigdy nie rozumiałem, a z chamstwa bierze się rasizm, jak ktoś nie ma hamulców wyzwać kogoś publicznie od idioty to jak może mieć hamulce od wyzwania kogoś ... (dopowiedzcie sobie jak)?
Edytowano dnia: 17 lutego 2021, 08:27
3
Barthezz99
Barthezz99
16 lutego 2021, 21:39
Nie macie innego zdjecia Tomoriego:) ?
0
biedrus
biedrus
17 lutego 2021, 10:05
Tak, jak klęczy w Anglii przed meczem.
PS. A to jest rasistowskie? Żart oczywiście:)
Edytowano dnia: 17 lutego 2021, 10:06
0
karp_fso
16 lutego 2021, 19:54
Karanie przez wykluczenie tworzy tylko kolejne enklawy typu Albicla. Brak konfrontacji to brak szans na zmianę poglądów, a tylko radykalizuje przez zamykanie w kręgu wzajemnego poklepywania się po pleckach. Rasizm można wyplenić tylko odpowiednią edukacją i naciskiem społecznym, a nie wykluczenie. Bo umówmy się, social-media to dziś na tyle nieodłączna część życia, że ban na takowej platformie to wykluczenie uprawomocnione, a nie społeczny ostracyzm.
0
PeterWarne753
16 lutego 2021, 19:53
Dyskutowanie non stop na temat rasizmu jako największym problemie tego świata uwłacza jakiejkolwiek logice i zdrowemu rozsądkowi. Nasycenie anty rasistowskim hasłami międzynarodowych organizacji piłkarskich takich jak UEFA, FIFA oraz krajowych Premier League, Seria A i inne przynosi efekt odwrotny od oczekiwanego. Ośmiesza to po porostu całą akcję. A klękanie piłkarzy przed każdym meczem Premier League jest zwyczajnie debilne i a piłkarze, którzy są z tego powodu dumni są kretynami. Coraz mniej piłki nożnej a coraz więcej ciągłego przepraszania za rasizm, LGBT i inne lewackie chore ideologie.
6
dawo62
dawo62
17 lutego 2021, 03:16
Zgoda w 100%
0
Jaca23
16 lutego 2021, 19:34
Jeśli ktoś z premedytacją używa określeń rasistowskich jest po prostu idiotą, ale nie uważam, że powinno być to karane jak przestępstwo. Jest to wyzwisko czy obelga jak wiele innych i co teraz po każdej kłótni czy wpisie ktoś ma mieć z tego powodu sprawę w sądzie? To jest właśnie absurdalne postrzeganie rasizmu, i przy walce z nim tę kwestię również należy mieć na uwadze, bo powoli z rasizmu robi się chęć wywalczenia czegoś więcej, a ten problem społeczny schodzi na dalszy plan.
1
Huczaj
Huczaj
16 lutego 2021, 18:26
Wszystko sprowadza sie do tego co to jest rasizm. Bo jak ktos rzuca bananami na boisko to wiadomo ze debil i kara ale jak ktos dodaje dodatkowe punkty za kolor skory albo twierdzi ze o zatrudnieniu albo edukacji ma decydowac kolor skory a nie kompetencje to nie bardzo.
12

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się