Maldini: "Kiedy dzwoni Milan, zawodnicy zaczynają marzyć"

11 marca 2021, 15:38, Adam6 Wywiady
Maldini:

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla So Foot, w którym ocenił aktualną sytuację drużyny i opowiedział o swojej pracy. 

Ostatnie lata Milanu  Nigdy nie myślałem, że ten klub może upaść. Wszyscy są świadomi trudności ostatnich lat ery Berlusconiego lub związanych ze zmianą na chińskiego właściciela w 2017 r. Fundusz Elliott przybył właśnie z powodu tych trudności. A kiedy stało się jasne, że może być właścicielem Milanu, skontaktował się ze mną latem 2018 roku Leonardo. Muszę powiedzieć, że w ostatnich latach prezydentury Berlusconiego, a także w półtora roku, w którym chiński właściciel był na czele klubu, takiej stabilności nie było. 

Powrót do klubu  Nigdy nie uważałem, że mój powrót to obowiązek, ani też nie uważałem za obowiązkowe, aby ludzie pracujący w klubie zadzwonili do mnie. Karierę zakończyłem w 2009 roku, potem żyłem innymi rzeczami, ponieważ moje życie dawało nowe doświadczenia, czasem odległe od piłki. Dlatego nie jest tak, żebym uważał to doświadczenie za konieczne. Oczywiście Milan jest i zawsze będzie moją pasją, tak jak piłka nożna. Wezwano mnie, gdy klub był własnością Chińczyków, ale niekoniecznie myślałem, by pełnić rolę operacyjną w klubie. Ludzie, których wybrałem do współpracy myśleli, że praca dla Milanu oznacza szacunek dla naszej historii. Nie możemy zbudować projektu, który nie ma pomysłu, choćby niewielkiego, na krótkoterminowy sukces. Wyzwanie polegało zatem na tym, aby ponownie stać się konkurencyjnym i poprawić kondycję finansową. I muszę powiedzieć, że dzisiaj znaleźliśmy tę równowagę. Milan obniżył średni wiek zawodników, to najmłodsza drużyna Włoch, jedna z najmłodszych w Europie. Droga została wytyczona. W tym wszystkim doświadczenie tych, którzy grali, służy temu, by nie kupować zawodnika tylko dlatego, że jest młody, ale też zwracać uwagę na przewodników, bardziej doświadczonych zawodników, zdolnych poprowadzić najmłodszych. 

Praca w Milanie  Jestem bardzo szczęśliwy, byłem szanowanym i odnoszącym sukcesy graczem. A teraz mam szansę pracować dla Milanu. Uwierz mi: Milan nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów od ośmiu lat, ale kiedy dzwoni, gracze na całym świecie zaczynają marzyć. Jasne, patrzymy w przyszłość, ale przeszłość, którą musimy szanować, liczy się i tak. Kiedy nazywasz się Milan i dzwonisz do gracza, jesteś jednym z trzech klubów odnoszących największe sukcesy na świecie. Zawsze o tym pamiętaj. 

Przekonywanie graczy do gry dla Rossonerich  

Prawdą jest, że dziś trudniej jest nam sprowadzić zawodnika. Prosimy graczy, którzy przychodzą, aby poświęcili się ekonomicznie. Więc ci którzy tu są, naprawdę chcą tu być. To zawodnicy, którzy zrezygnowali z dużych pensji, które mieli przed przyjazdem tutaj. Musimy być kreatywni i nie możemy walczyć z innymi klubami. Zawsze to powtarzałem: finansowe fair play było dobre dla piłki nożnej ponieważ jest mniej zadłużenia, ale poszerzyło to przepaść między dużymi klubami a tymi, którzy chcą inwestować i stać się konkurencyjni. Mamy obroty wynoszące około jednej czwartej lub jednej piątej najlepszych klubów w Europie. Milan ma takie same dochody jak w 2000 roku. Mówię to tylko po to, żebyście zrozumieli że od tego czasu świat poszedł w innym kierunku. Milanu nie stać na najlepszych graczy z finansowego punktu widzenia. Kiedy zagramy w Lidze Mistrzów cztery lub pięć lat z rzędu, będziemy w stanie poświęcić się finansowo. 

Transfery Nie możemy sobie nawet wyobrazić, jak będzie wyglądać następne okienko transferowe. To jest przerażające. Zaczęliśmy od pomysłu na oszczędnościowy projekt, więc nadal próbujemy obniżyć koszty, zaczęliśmy to przed pandemią, więc w pewnym sensie byliśmy lepiej przygotowani niż inni. 

Powrót na szczyt  Trudno powiedzieć, czego brakuje. Kiedy zarządzanie jest stabilne, cele są wspólne i istnieje pewna stabilność w budowaniu zespołu to łatwo to osiągnąć. Biorąc pod uwagę, że mamy młodą drużynę, nasi młodzi zawodnicy są prawdopodobnie skazani na rozwój. Fakt, że drużyna jest tak młoda, każe nam myśleć, że ci zawodnicy będą się poprawiać z biegiem lat. 

Satysfakcja z pracy  Drużyna piłkarska rozwija się dzięki wynikom. Wyniki pomagają Ci być szanowanym, wstawać rano zadowolonym, czuć się dobrze. Ale to, co najbardziej dawało mi radość mi w mojej karierze, to relacje międzyludzkie. Bycie szanowanym w innej roli i dobra robota to coś, co daje satysfakcję. 

Zmiana nastawienia po 0:5 z Atalantą  Nigdy nie wiesz, co robić, a czego nie robić w tej sytuacji. Rozmawialiśmy jasno z zespołem. Nie wiem, czy wyniki, które przyszły później, zawdzięczamy słowom, których użyliśmy tamtego dnia., ale myślę, że musimy być zjednoczeni. Musieliśmy wyraźnie problemy, aby uniknąć sezonu który szedł w złym kierunku i ściągnąć takich graczy jak Zlatan. 

Ibrahimović  Prawda jest taka, że ​​klub jest ponad każdym graczem, ponieważ zawodnicy odchodzą, a klub pozostaje. Są zawodnicy, którzy zostawiają inny ślad od pozostałych, a Zlatan jest jednym z nich. Jest motywatorem, jest postacią. Samo w sobie może wydawać się to skomplikowane, ale dla tych, którym uda się wyciągnąć wszystkie jego cechy, jest to ogromny atut. Klub jest ponad każdym zawodnikiem i dotyczy to każdego, bo wynika z tego, jak postrzegamy lidera. Ta zasada zawsze będzie aktualna.

27 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
flattuso
flattuso
12 marca 2021, 08:33
Czy ktoś może powiedzieć czy kontrakt dla Gigio te 7mln to oni mu oferują brutto czy netto? Bo to jednak spora różnica.

Ps. Ewidentna szpila w Gigio. Może to i dobrze ale z drugiej strony jeżeli Maldini płaci od tak 4mln wrakowi to nic dziwnego że Raiola z Donnarummą chcą 10...
Edytowano dnia: 12 marca 2021, 08:35
0
Orzelek79
Orzelek79
11 marca 2021, 21:07
4 -5 krotnie niższy budżet........ boli , na szczęście pieniądze nie grają i 2 miejsce w tabeli na razie mamy .
Będzie LM bedzie kasa i to szybko.
0
pazioni
pazioni
11 marca 2021, 20:34
Super się czytało , dziękuję.
3
MK92
MK92
11 marca 2021, 19:40
Mądrego to i miło poczytać. Forza Paolo!
3
Rossu
Rossu
11 marca 2021, 18:02
Piękna szpila w pewnego Pana, który ma Milan w "sercu" :)
3
Rafał0209
Rafał0209
11 marca 2021, 17:35
Maldini głośno mówi że klubu nie stać na graczy za grube miliony , co za tym idzie z ogromnymi kontraktami a Donnarumma 7 mln ciągle mi mało udaje że nic nie słyszy i tak zmusi wydusić taki klub jakim jest Milan jak cytrynę , pięknie powiedziane piłkarze przychodzą i odchodzą a Milan trwa dalej . Ibra zaraz odchodzi na emeryturę to Raioli marzy się złoty najemnik któremu będzie zmieniał klub co 3 lata , tylko że z Ibrą jest tak że on sam zawsze wiedział czego chce to raz , dwa to Tytan jeżeli chodzi o charakter i psychikę grać w juve , Interze i Milanie i być szanowanym przez każdy z tych klubów , trzy to przez dwie dekady top światowy pewny swoich umiejętności który dostosuje się do każdych warunków i oczekiwań , Donnarumma myśle skończy dużo gorzej jeżeli pójdzie tą drogą kariery czego mu zresztą nie życzę tak po ludzku .
2
Rossu
Rossu
11 marca 2021, 18:06
Zgadzam się z wszystkim prócz jednego - Zlatan nie jest szanowany przez większość kibiców Interu, bo według nich jest okropnym rasistą za bardzo obraźliwe, rasistowskie, nietolerancyjne słowo "donkey" :P
0
milan78
milan78
11 marca 2021, 17:12
"Kiedy dzwoni Milan, zawodnicy zaczynają marzyć".Fantasmagoria,Paolo.Zagrac u nas może gwiazda po swoim prime time lub młody .obiecujący.Prawdziwe gwiazdy nawet w tym kierunku nie patrzą
0
grayman88
grayman88
11 marca 2021, 16:44
Czuje w podtekście szpile do Donnarumy. Ci którzy tu grają chcą tu grać. Poświęcenie ekonomiczne. Klub jest ponad graczem. Mam nadzieję że odejdzie w lecie. To tylko bramkarz. Przez te cyrki zacząłem doceniać bardziej Calabrie.
16
PaoloACM
12 marca 2021, 02:41
Dokładnie to samo wrażenie odniosłem. Co gorsze czuć tez budowanie gruntu pod usprawiedliwienie dlaczego straciliśmy Donnarume. Jeśli odejdzie za darmo to będzie przede wszystkim katastrofa finansowa i wizerunkowa dla klubu ale również PR Włocha ucierpi moim zdaniem. Już dawno mówiłem ze z Gigio będzie o wiele trudniejsza sprawa z przedłużeniem. Chce odchodzić to niech idzie ale za worek pieniędzy. Nie można mu zarzucić ze nic dla tego klubu nie robi i nie zrobił ale klub zrobił dla niego równie dużo i chociaż z samego szacunku powinien sprawy załatwić tak żeby nie uciekać za darmo jak zdrajca.
1
grayman88
grayman88
12 marca 2021, 11:25
ale będąc wolnym zawodnikiem ma lepszy start. prawda jak dupa. każdy ma swoją
0
Zirytowany
Zirytowany
11 marca 2021, 16:39
"Kiedy dzwoni Milan, zawodnicy zaczynają marzyć" ... ale gdy dowiadują się jaki kontrakt na nich czeka, marzenia schodzą na drugi plan :)
5
muamba_kabumba
muamba_kabumba
11 marca 2021, 16:37
Bardzo rozsądne podejście od odbudowy. Nie stać nas na utrzymanie niektórych zawodników i zapewne niektórzy odejdą. Cel jest jasny i żeby go osiągnąć trzeba być gotowym na wyrzeczenia.
6
MilanHomer
MilanHomer
11 marca 2021, 16:11
Ostatnie o Ibrahimoviciem, chyba odnosi sie do obecnych negocjacji z Niemcem i Gigim.
2
kamilus
kamilus
11 marca 2021, 16:23
Z jakim Niemcem negocjujemy? :P
1
muamba_kabumba
muamba_kabumba
11 marca 2021, 16:35
Chodziło chyba o Turka z Niemieckim obywatelstwem.
2
MilanHomer
MilanHomer
11 marca 2021, 17:48
Chodzi o Calhanoglu, Niemca z tureckim obywatelstwem :)
1
TR3V0R
TR3V0R
11 marca 2021, 16:06
panie Maldini ja mogę zagrać nawet za 20 tysięcy miesięcznie. Dam więcej zespołowi niż na przykład taki stary dollar ktory kasuje w pyte więcej.
1
banan1899
banan1899
11 marca 2021, 16:27
Ale ty nie masz brata, który ma na imię Gianluigi.:>
5
Mirek99999999
Mirek99999999
11 marca 2021, 16:56
Chciałbym zobaczyć jak w derbach bronisz tak jak "stary dollar"
2
TR3V0R
TR3V0R
11 marca 2021, 17:26
nie no dollara podałem tylko dlatego że zarabia bańkę na sezon a nie zagra w nim ani jednego spotkania. Ale ten, to tak z przymrużeniem oka, bo widzę że niektórzy się spinają bez sensu :P
0
kamilus
kamilus
11 marca 2021, 15:57
Tak czytając między wierszami to Maldini daje jasny sygnał, że nadal będziemy zaciskać pasa i oszczędzać pieniądze nawet podczas mercato. I można też coraz śmielej myśleć o tym, że nie będziemy się "wykrwawiać ekonomicznie" by walczyć o graczy, którzy są "skazani" na opuszczenie Milanu czy to własną wolą, czy nieuchronną dobrą ofertą z innego zespołu. I w sumie nie ma w tym nic złego, bo nie sztuką jest postawić wszystko na jedną kartę i liczyć na szczęście, tylko odpowiednio się przygotować tak, by wpływ losu ograniczyć do niezbędnego minimum.
8
pepe82
pepe82
11 marca 2021, 16:25
Daje tez jasny signal ,ze za jakis czas Milan wroci na top. Tylko to nie jest takie proste I na to potrzeba czasu.
Graw LM da naprawde wiecej niz sie wielu wydaje.
1
ksieciunio
ksieciunio
11 marca 2021, 15:53
To chyba Milan marzy o czołowych zawodnikach.
0
IL Capitano 3
IL Capitano 3
11 marca 2021, 15:51
"Transfery Nie możemy sobie nawet wyobrazić, jak będzie wyglądać następne okienko transferowe. To jest przerażające."

Dlatego właśnie trzeba korzystać z takich okazjii na rynku transferowym jak Thauvin i Otavio!
8
kamilus
kamilus
11 marca 2021, 15:59
Milan może chcieć kogoś sprowadzić, ale sytuacja niestety jest taka: "Prawdą jest, że dziś trudniej jest nam sprowadzić zawodnika. Prosimy graczy, którzy przychodzą, aby poświęcili się ekonomicznie.".

I jeśli ktoś nie będzie chciał z własnej woli się poświęcić, to nawet jakby Maldini stawał na głowie, to nie uda się doprowadzić transferu do końca.
3
Milanboy
Milanboy
11 marca 2021, 15:47
Niech do mnie dzwoni.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się