Kjaer bohaterem! Dobry wynik na Old Trafford!

11 marca 2021, 17:49, Leonardo 22 Główne newsy

Milan zremisował 1:1 w spotkaniu z Manchesterem United. W deszczowej aurze na Old Trafford w pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy szybciej odbierali piłkę, grali wyżej pressingiem i stworzyli sobie lepsze sytuacje do zdobycia gola. W drugiej części gry gola szybko zdobył Amad Diallo, ale w końcówce Włochów uratował Simon Kjaer i tym samym przed rewanżem drużyna Milanu ma prawo czuć się pewnie i komfortowo. Mecz dostarczył wielu emocji, a gra Il Diavolo naprawdę mogła się podobać. Warto również zaznaczyć, że trener Stefano Pioli nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z wielu podstawowych graczyn ze Zlatanem Ibrahimoviciem na czele.

Włosi od początku zaczęli z dużym animuszem zakładając wysoki, agresywny pressing na rywalu. W 4. minucie Rafael Leao strzelił gola w sytuacji sam na sam, ale okazało się, że był na spalonym. Chwilę później gospodarze pierwszy raz zagrozili bramce Milanu strzałem Anthony'ego Martiala, który jednak Gianluigi Donnarumma z łatwością zbił na korner.

W 11. minucie Franck Kessie po podaniu z autu przyjął piłkę, odwrócił się i kapitalnie kropnął z półwoleja w długi róg! Dean Henderson nie miał nic do powiedzenia! Sędzia jednak dostał sygnał z VAR-u, że było w tej sytuacji zagranie ręką i trafienie niestety musiało zostać anulowane. W dalszych fragmentach widzieliśmy jeszcze strzały Rade Krunicia i Alexisa Saelemakersa, ale obydwa nie były zbyt groźne dla bramkarza Czerwonych Diabłów. Warto wspomnieć także niebywałe pudło Harry'ego Maguire'a - kapitan Anglików nie trafił do pustej bramki dosłownie z metra!

Do przerwy na Old Trafford bramek zatem nie oglądaliśmy choć lepsze wrażenie pozostawili po sobie podopieczni Piolego.

W 50 minucie. świeżo wprowadzony Amad Diallo dał prowadzenie gospodarzom. Bruno Fernandes fenomenalnie z głębi pola dograł w pole karne, a młody skrzydłowy urwał się obrońcom tak, że zdołał głową pokonać Donnarummę. Niesamowicie rozmontowana została defensywa Rossonerich. Trzeba też przyznać, że trener Ole Gunnar Solskjear miał nosa co do tej roszady w składzie. U Anglików po zmianie stron widać było zdecydowanie więcej wigoru i zaangażowania.

W 58. minucie po rzucie rożnym Saelemaekers ładnie zagrał do Kessiego, a ten znów przyjęciem zgubił obrońcę i wypracował sobie pozycję strzelecką. Po jego uderzeniu mieliśmy kolejny rzut rożny. Ofensywna gra gości z Mediolanu opłaciła się w końcówce. Simon Kjaer po rzucie rożnym głową doprowadził do remisu, strzelając swojego premierowego gola w barwach AC Milan i wykorzystując znakomitą centrę Rade Krunicia! Dzięki temu Rossoneri wywieźli z Old Trafford pozytywny wynik, który w połączeniu z jakością gry dobrze nastraja przed rewanżem na San Siro!

Manchester United - AC Milan 1:1 (0:0)

Bramki: Diallo 50' - Kjaer 90+2'

Żółte kartki: 18' Saelemakers, 55' McTominay

MANCHESTER UNITED (4-2-3-1): Henderson – Wan-Bissaka (74' Williams), Maguire, Bailly, Telles – Matić, McTominay – Greenwood, B. Fernandes (73' Fred), James (74' Shaw) – Martial (46' Diallo).

AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma – Calabria (74' Kalulu), Kjaer, Tomori, Dalot – Kessie, Meite – Saelemaekers (69' Castillejo), B. Diaz (69' Tonali), Krunić – Leao.

Arbiter główny: Slavko Vincić (Słowenia)

Z jednej ze stronek MU:
"dlaczego my nie chcemy probowac zdobywac kolejnej bramki z lepszym zespolem niz przecietna angielska druzyna ... czuje ze odpadniemy ,choc nie chce byc prorokiem.
I z mutd.pl :
"Portugalczyk sam postanawia wykonać stały fragment gry i natychmiastowo posyła piłkę górom do przodu, wypuszczając młodego Amada. Iworyjczyk ubiega obrońcę i główką podpija piłkę na bramkarzem Milanu, zaliczając swoje debiutanckie trafienie w koszulce Manchesteru United."
13 marca 2021, 11:01
Właśnie. Wiadomo kiedy to ma się skończyć bo przez ten gest przestałem oglądać lige angielską.
2
dziadek
dziadek
13 marca 2021, 14:19
O co biega z tym klękaniem? Nie oglądam angielskiej ligi od dawna, więc nie jestem na bieżąco.
0
mufi
mufi
12 marca 2021, 17:04
każdy kibic na Świecie, obojętnie z kim się utożsamia, chce powrotu Milanu do gry ! :) oby tak się stało.......:) wczoraj dom był postawiony na nogi jakby to był finał LM :)
1
PeterSchmeichel
12 marca 2021, 15:47
Goddag! Gratuluję Waszej drużynie korzystnego rezultatu we wczorajszym spotkaniu z moim byłym zespołem. Pozdrawiam, Peter Bolesław Schmeichel.
12 marca 2021, 12:43
Wstyd mi za United. Wyglądało to trochę jakby całkowicie zlekceważyli Milan, a później byli w szoku, że jednak mecz się sam nie wygra. Szkoda, że te dwie bramki były anulowane, bo może taki zimny prysznic dobrze by im zrobił.

Nie mniej jednak jestem w szoku jak potrafiliście grać piłką. O ile widziałem, że w pełnym składzie fajnie operujecie futbolówką, o tyle myślałem, że rezerwowi już trochę gorzej będą sobie radzić.

Mam nadzieję, że na rewanż uda się wyjść znacznie mocniejszymi jedenastkami. Milan udowodnił, że nawet przetrzebiony kontuzjami potrafi sobie poradzić. United za to bez Rashforda nie istniało w ataku, a po zejściu Fernandesa nie istniało praktycznie w każdej formacji.

Tak jak sobie teraz patrzę, to nieobecności praktycznie niemal na tych samych pozycjach. Rebić - Rashford, Zlatan - Cavani, Hakan - Pogba. Fajnie jakby ta 6 wróciła na rewanż, bo wtedy dopiero mogłoby być meczycho.

EDIT: Żeby nie było nieścisłości - nie uważam, że Milan zremisował tylko dlatego, że United zagrało słabo. O ile rzeczywiście to był praktycznie najsłabszy mecz Manchesteru w tym sezonie, o tyle Milan zagrał po prostu dobry mecz. Całkowicie zdominowaliście środek pola i to było kluczowe dla przebiegu spotkania.

Pozdrawiam i liczę, że w rewanżu obie strony będą mogły być dumne ze swoich zawodników.
Edytowano dnia: 12 marca 2021, 13:06
17
pepe82
pepe82
12 marca 2021, 14:16
Gra sie na tyle na ile przeciwnik pozwala. Zapolniales jednak ,ze w Milnaie brakowalo dwoch kluchowych graczy czyli Teo I Bennacera . Ci dwaj robia duza roznice na boisku I to moim zdaniem byly najwieksze ubytki Milanu w tym meczu.
0
primo2p
primo2p
12 marca 2021, 17:46
Ja przede wszystkim liczę na dobry mecz w rewanżu. W zasadzie, to jest 'tylko' LE, zapewne w LM ten mecz wyglądałby zupełnie inaczej. Nie ma co okrywać, że ekipy pokroju ManU i ACM to swoje DNA mają w Champions League.
Powodzenia w rewanżu, aby ten mecz był dopiero dobry.
Forza ACM! :]
1
Rafalzki
Rafalzki
12 marca 2021, 10:53
Kilka wniosków po meczu: dla tych co widzą szklankę do połowy pustą, zwłaszcza przed meczem. Footbol bloody hell! Nigdy nie można skazywać kogoś na porażkę przed meczem. Dla tych co widzą szklankę do połowy pełną zwłaszcza po meczu: przypominam, że trąbienie sukcesu bo zdziesiątkowany Milan ugrał remis na Old Trafford jest ciut na wyrost bo United było równie zdziesiątkowane jak i Milan. Reasumując uważam, że przed rewanżem jest to bardzo dobry wynik i teraz wszystko w rękach a właściwie nogach Naszych chłopaków.
1
jayma21nalim
12 marca 2021, 10:32
Brakowało nam europejskich pucharów, super oglądało się mecz na Old Trafford :)
8
primo2p
primo2p
12 marca 2021, 17:49
Głęboko liczę, że może za rok z ManU zagramy w LM, np. w grupie byłyby to na prawdę ciekawe i elektryzujące mecze. Oczywiście Play-offy to jeszcze co innego, ale na razie musimy myśleć, aby dostać się do grupy a w niej nie dać ciała. Wszystko krok po kroku Panowie.
0
gieksa51
gieksa51
12 marca 2021, 10:27
nie chce nic mówić ale mam wrażenie że Milan bez Ibry gra lepiej z całym szacunkiem dla niego ale z nim gramy bardzo mało kreatywnie bo ino laga na niego a tak nie możemy grać
0
pepe82
pepe82
12 marca 2021, 10:12
Gdzie sa teraz Ci kibice sukcesu co skazywali nas na pozarcie ?!
Takie osoby co nie wierza w swoj zespol nie powinni sie nazywac kibicami. Oczywiscie United w dalszym ciagu jest faworytem do awansu ale ja wierze ,ze sie uda.
0
AlexTheWind
AlexTheWind
12 marca 2021, 10:02
Wczoraj cieszyłem się jak dziecko. Niekoniecznie z wyniku, ale z faktu, że Milan gra z Man Utd, mecz jest wyrównany, a nawet wyglądał jakby Milan miał przewagę. Seria A to jedno, ale Milan na arenie Europejskiej to drugie.

PS. Mój pierwszy post tutaj. Pozdrawiam!
11
AC Kamil
12 marca 2021, 09:42
Można już raczej stwierdzić, że pożar w drużynie został ugaszony. Na ostatnie cztery mecz trzy były zagrane bardzo dobrze mimo licznych osłabień. Jedynie koszmar z Udinese, gdzie Milan nie był w stanie przeciwstawić się antyfutbolowi drużyny z Udine. Dobrze, że w końcu rezerwowi zaczęli pokazywać się z niezłej strony, bo tego brakowało od początku sezonu, a teraz może okazać się to kluczowym aspektem w zrealizowaniu celów na ten sezon.
0
Kusiu
Kusiu
12 marca 2021, 08:48
Mecz dobry w wykonaniu naszego Milanu. Powinniśmy mieć zwycięstwo już po pierwszej połowie, ale remis 1:1 na Old Trafford jest bardzo dobry. W końcu widziałem zespół, który się stara, biega ,walczy. Leao to straszny leń, jak się zakłada tę koszulkę to się powinno walczyć, a nie chodzić i nic nie robić. Oby Milan poprawił się na swoim stadionie. Po wczorajszym meczu widzę szansę na przejście United , której wcześniej nie widziałem. FORZA MILAN
1
gieemce
gieemce
12 marca 2021, 07:41
Czy macie podobne zdanie, ze po meczuze Spezia gdzieś do spotkania z Roma zespół znalazł świeżość w nogach? Mieliśmy od początku rundy rewanżowej zjazd fizyczny i ostatnie mecze pokazują znów więcej dynamiki przez 90 min, piłka porusza się dużo szybciej między pomocnikami itp.
12 marca 2021, 07:33
Prócz wyniku cieszy jedna bardzo istotna rzecz,a mianowicie sygnał,że ten DÓŁ być może jest już powoli za nami, mecze z Romą, Hellasem oraz wczorajszy,przedzielone "meczem pułapka";) - mam nadzieję że wracamy na słuszna ścieżkę;)
W tym m kontekście z niecierpliwością czekam na mecz z Napoli oraz kolejne:-)
12 marca 2021, 01:13
Warto wspomniec jedna rzecz,Krunic i jego pilki z wolnych/roznych.Chlop moze nie jest wirtuozem ale ma bardzo dobre dorzucenie pilki idealnie na glowe,dzis jak byl ten wolny to juz widzialem gola :v
5
gieemce
gieemce
12 marca 2021, 07:20
Liczę ze Rade zanotuje wzrost jak Rebic, bo zaczęli podobnie fatalnie będąc pośmiewiskiem (przypomnę pierwsze występy Rade w LE czy Anetę z Napoli) zeby później coś zaklikalo - Anetę z Udonese doskonała zmiana, Rade - Hellas, mysle ze będzie ważnym wzmocnieniem w ten końcówce sezonu jesli utrzyma ten poziom.
0
gieemce
gieemce
12 marca 2021, 07:42
Oczywiście Ante, ale słowni mi na Anetę zmienił :) wsit nie działa coś nie ogarniam dzisiaj
0
FX
FX
12 marca 2021, 00:29
Pamiętacie cudną bramkę Ibry po powrocie? Podobny motyw. Również mu jej nie zaliczyli. A piękniejsza była.
Edytowano dnia: 12 marca 2021, 00:34
1
FX
FX
12 marca 2021, 00:23
Mam świetny pomysł. Obciąć ręce piłkarzom z pola. Bramkarze niech mają ręce.
3
Dusiek
Dusiek
12 marca 2021, 08:41
Ja jestem za technologia i chciałbym takie rękawiczki , które dają sygnał arbitrowi, że rękawiczka dotknęła piłki.
1
FX
FX
11 marca 2021, 23:42
Chciałbym podziękować wszystkim użytkownikom, dzięki ktòrym mogłem obejrzeć mecz. :) Co do meczu, to jak tu nie być z tą drużyną? :)
5
michalmisiu
michalmisiu
Dzisiaj najbardziej napracował się Brahim Diaz. Chlop grał w obu drużynach. Szacun
12 marca 2021, 00:26
Z pewnością był w niebowzięty, jak Go Matic przywitał.
0
Kadet411
Kadet411
12 marca 2021, 06:13
Napracował się Kessie, jeśli ktoś tego nie dostrzega to znaczy, że jest ślepy, nie ujmuje Brahimowi ale to Prezes od wielu meczy ciągnie na barkach ten zespół, jego straca byłaby największym ciosem
3
gieemce
gieemce
12 marca 2021, 07:23
No Diaz nie nadaje się na Włochy czy Anglię, fizycznie to miazga i mając ostatnio szanse na grę to zostało uwydatnione - nie ujmuje talentu, ale nie wygrywa pojedynków 1-1 bo się nie przeciśnie, a z kryciem na plecach jest zmieciony. Co innego jesli ma dużo miejsca i może wykorzystać swój przegląd pola i dynamikę, jednak w mojej ocenie będzie mu ciężko przebić się tu czy w innym dużym klubie poza Hiszpania
0
azsbp
azsbp
11 marca 2021, 23:40
wynik solidny, ale trzeba pamiętać, ale Milan zdecydowanie lepsze wyniki notuje na wyjeździe. Choćby Lille u siebie 0:3, wyjazd remis. Z kolei Manchester Utd. również lepiej gra na wyjazdach. W lidze przegrali u siebie 4 mecze, na wyjeździe żadnego. Z PSG wygrali też na wyjeździe, by u siebie przegrać. Może być różnie.

pawel1989
i wcale mnie nie obchodzi, ze wczesniej stracil pilke!
2
Willy
Willy
11 marca 2021, 22:48
Jak można nie uznać prawidłowego gola nie oglądałem meczu, ale widziałem powtórkę tego gola Kessiego masakra to ma być Var
4
dawko69s
dawko69s
11 marca 2021, 22:42
Super mecz, super wynik. Gdy dodamy do tego jeszcze 8 kontuzji + oczywistą nieobecność Hauge, to wyjdzie nam, że na San Siro możemy spokojnie, z wysoko podniesioną głową powalczyć o awans do ćwierćfinału :)
FORZA MILAN
3
grzesiekpl88
11 marca 2021, 22:41
Plan na wieczór był prosty. Nie przegrać i się nabrzdyngolić. Mission completed. W rewanżu ich robimy. Forza Grande Milan !!

I jeszcze typerka trafiłem, tyle wygrać.
Edytowano dnia: 11 marca 2021, 22:55
6
Levy11
Levy11
11 marca 2021, 22:36
Pisałem pod artykułem o meczach w LM,że nie uważam nas na straconej pozycji jeśli chodzi o mecz z Man Utd i się sprawdziło co mnie bardzo cieszy.
1
Misiek94
Misiek94
11 marca 2021, 22:35
My te LE po prostu musimy wygrać. Najpierw Rio Ave, potem wskakujemy na 1 miejsce w ostatniej kolejce, cyrki w doliczonym z Czerwoną Gwiazdą, teraz mimo przeciwności sędziego na koniec meczu puszcza rękę naszego obrońcy z tego idzie akcja, różny i gol w końcówce. Takie rzeczy nie dzieja się bez przyczyny. My mamy jakąś misję do odwalenia w tych rozgrywkach i los będzie robił wszystko by nas w nich zatrzymać. Na marginesie ładna bramka. El Shaarawiego
11 marca 2021, 22:29
Dzisiaj mimo mega osłabienia to jestem dumny z drużyny jaki zaprezentowała poziom , szkoda że nie było wielokrotnie dobrego wykończenia akcji bo na prawdę mogliśmy zabić ten mecz już w pierwszej połowie i rewanż byłby tylko czysta formalnością
11 marca 2021, 22:04
Buki dawały około 1,60 na UTD i 6,50 na Milan.
Really?
0
kamilus
11 marca 2021, 22:02
Tak z innej beczki - Milan zakończył serię 503 minut Manchesteru bez straty bramki we wszystkich rozgrywkach. Oj jak mi przykro. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
11
ACstach
ACstach
11 marca 2021, 22:43
Tak naprawdę to dużo wcześniej po golu Kessiego powinna już być przerwana ta seria no ale dzbany nie uznały.
3
robert150695
11 marca 2021, 21:53
Co wy macie z tym Tomorim? 8 minuta chłop popełnia błąd, w 32 minucie też średnio zatrzymał tę piłkę. Kto krył piłkarza MU przy stracie bramki? Ma potencjał, ale znowu robimy z gościa Neste. Romek też na tym forum był drugim Nestą. Też ma potencjał, ale bez przesady
7
Carlo88
Carlo88
11 marca 2021, 21:56
Gdyby nie popełniał błędów to by był najlepszym obrońcom świata, całkowicie naszym zasięgiem. Bo warunki fizyczne ma niesamowite. Więc to chyba normalne, że czasami popełni jakiś błąd. Ale warunki do grania ma niesamowite, jak nabierze doświadczenia i poprawi wyprowadzanie piłki to gość może być TOP na swojej pozycji.
2
11 marca 2021, 22:18
Napisałem, że gość ma potencjał. Choodzi mi o hurraoptymizm. Jak ktoś zagra 3 dobre mecze to robimy z niego Neste, a ilu nowych faktycznie Nestów było u nas od czasu Nesty? Zero.
1
wielki prostownik
11 marca 2021, 22:25
Tomori zaliczył dziś połowę bramki dla MU (druga połowa należy się Dolarowi) ale poza tym solidnie.
0
ACMAILAND!!
ACMAILAND!!
12 marca 2021, 01:50
Robert ty nie widzisz mobilności tego człowieka w stosunku do napastników? Jego przypadkiem raz objadą a on i tak ich dogoni i odbierze piłkę. Przy bramce zaj... Dalot który pokpił sprawę bo myślał, że Tomori za niego robotę zrobi i tak by było gdyby Tomori przez chwilę dokładnie sekundę nie pomyślał, że jednak Dalotowi zechce się dupę ruszyć za napastnikiem.
1
12 marca 2021, 08:46
Ja wiedzę jego zalety. Tylko historia zatacza koło, bo znowu po 3 meczach oceniamy gościa w kontekście całej kariery i robimy z niego Neste. Jak chłop zagr ponad pół sezonu na wyższym poziomie niż Kjaer przed kontuzją, bo Kjaer przed kontuzją był chyba najepszym obrońcą od czasu Nesty, to potwierdzę wasze słowa o Tomorim jako nowym Nescie.
0
Osp4922
Osp4922
11 marca 2021, 21:51
Leao niech jak najszybciej od nas wypier.... . Nerwy mi puszczają jak patrzę na jego wyjebkę na boisku . To jest kawał lenia , nie zasługuję na naszą koszulkę. Ibra wracaj !!!
4
pawel1989
pawel1989
11 marca 2021, 23:47
W sumie to mi bardziej nerwy puszczaja czytajac takie komentarze. Wolalbym, zebys ty (cytuje) wypierd...z tego forum niz Leao z Milanu :)
4
MK92
MK92
11 marca 2021, 21:45
Po tym hitowym starciu z United na Old Trafford czuję dużą satysfakcję, ponieważ przed pierwszym gwizdkiem nie byliśmy faworytami, tym bardziej z tak przetrzebioną ofensywą, ale ta satysfakcja miesza się też z nutką rozczarowania, bo nie ma się co oszukiwać - wyglądaliśmy lepiej od gospodarzy i zasłużyliśmy nawet na wygraną. Tym niemniej wynik jest całkiem dobry przed rewanżem. Szkoda, że sędzia dał ciała z tym nieuznaniem gola Kessie, który ogółem kolejny raz w tym sezonie był naszym liderem. Facet za Piolego jest niezniszczalny. To samo można napisać o mistrzu Kjaerze, który swoją dotychczasową postawą w Milanie w ciągu minionego roku bardzo mocno zasłużył na premierową bramkę właśnie w takich okolicznościach. Widać, że zaczynamy wychodzić z tego kryzysu fizycznego, który dopadł nas na początku tego roku, bo motywacja to jednak cały czas w naszej ekipie była i jest widoczna. Mam nadzieję, że na San Siro zdąży wyjść już wykurowany Zlatan - dziś brakowało tego wykończenia w ataku. Jestem dobrej myśli. Może to jest właśnie ten sezon, w którym wreszcie wstawimy do gabloty brakujący dawny Puchar UEFA?
11
Mil_online
Mil_online
Przypomnę tylko, że ostatnią LM też zaczynaliśmy w eliminacjach, a tutaj ledwo, ledwo się wkulalismy do turnieju.
1
11 marca 2021, 21:43
Szkoda że graliśmy dziś w zasadzie bez napastnika. Z solidną 9 w składzie można było pozamiatać dziś MU niczym zdechłe muchy z podłogi. Coraz bardziej podoba mi się gra Meite. Z Kessim potrafią zdominować środek pola całkowicie. Benek będzie musiał się postarać aby wrócić do podstawy. Coraz bardziej zaczynam cenić Krunicia. Jako zmiennik powinien mieć miejsce u nas. Za to Dalot, Diaz, Samu i Leao to jakieś nieporozumienie. Całej czwórki pozbyłbym się przy pierwszej lepszej okazji.
Edytowano dnia: 11 marca 2021, 21:44
8
tommyb1
11 marca 2021, 22:16
Na szczęście z pozbyciem się panów D nie będzie problemu :)
0
Zuber
11 marca 2021, 21:42
Krunić lepiej bije stałe fragmenty niż Hakan. Powoli Bośniak co raz lepiej gra, nie ma takiej tragedii na tej 10 w jego wykonaniu. Meite tez pracuje na wykup, drugi Kessie nam rośnie. Mecz ogólnie dobry w naszym wykonaniu, szkoda trochę braku szczęścia przy tych dwóch nieuznanych bramkach.
4
Dusiek
Dusiek
11 marca 2021, 22:57
My to mieliśmy szczęście, ale przy słupku mcguire i kicksie Jamesa.
11 marca 2021, 21:37
Panowie obejrzałem 5 powtórek to gdzie tam ręką była? Bo coś nie widzę tam zagrania. Była czy nie bo do jaja pana!
10
rk140685
rk140685
Jestem zdania,ze zadna z powtorek nie pokazala ujecia po ktorym mozna byloby miec pewnosc tego ze Franck zagral reka.W takiej sytuacji moim zdaniem sedzia raczej powinien byl uznac gola,tymbardziej ze nawet zawodnicy gospodarzy nie protestowali i nie widzieli tam zagrania reka.
15
Entgen
Entgen
To samo mam, nie widzę tej ręki i się zastanawiam czy na VAR mają jakieś inne ujęcie.
0
Victor Van Dort
Nie było ręki ale Milan miał rozpaczliwie się bronić a nie atakować i jeszcze bezczelnie na samym początku gospodarzom gola strzelać, sędzia ukarał arogancję i brak manier gości;)
9
paweł_piotr
paweł_piotr
11 marca 2021, 21:46
Nie wiem po powtórkach na ES wiedzę że ręka jest. Wprawdzie trochę podpity jestem ale jednak wydaje mi sie że w lidze bardziej absurdalne ręki gwizdali xd
Edytowano dnia: 11 marca 2021, 21:47
1
viviek89
viviek89
11 marca 2021, 22:53
Zgadzam sie z pawlem reka jest nawet dwie i z daleka od pilki.
3
roox
roox
11 marca 2021, 21:35
...aha no i jak za tego Maguire dali 80 baniek to nie dziwie się że za Dalota wołają 20-ścia :) anglicy to jednak stan umysłu, ale stadion i murawa piękna - Milan mógłby tam grać co tydzień.
9
Max82
Max82
11 marca 2021, 21:55
Tak masz rację stadion fajny jest ale siedząc masz wrażenie że lecisz do przodu ja bynajmniej miałem takie wrażenie bo duży kont nachylenia jest ...
1
marunio
marunio
11 marca 2021, 22:00
dlatego tomori to super inwestycja, ogarnie jak kopac prosto i moze wrocic za 100 do pl
1
11 marca 2021, 21:33
Z uzasadnionymi obawami wybierał się Milan do Manchesteru na pierwszy mecz 1/8 w ramach LE, trudno się było dziwić, mocno osłabiony kadrowo Milan który początek roku miał wyraźnie słabszy jechał mierzyć się z MU które dopiero co w imponującym stylu ograło gnających po tytuł City. Tym czasem przez większą cześć spotkania to Milan grał a MU starał się reagować na to co robi ACM. Anulowany gol Kessie to żenada bo wyglądało na to że przyjął piłkę na ciało, żadnej ręki tam nie było a co ciekawe Kessie był otoczony przez 3-4 zawodników MU i żaden z nich nie podniósł swojej ręki w ramach protestu a to piłkarze czynią automatycznie reagując gdy reklamują zagranie ręką przeciwnika, żaden nie protestował. Tak czy siak, to Milan nadawał ton grze i wyglądało to naprawdę dobrze, Milan znowu grał dojrzale i ze świadomością tego jak chce grać, niestety im bliżej bramki MU tym gorzej bo nie było zębów - Leao jest totalnie bez formy co dobitnie było widać jak "przymierzył" do woleja na którego czasu i miejsca miał sporo, nie zgadzam się że mu nie zależy, uważam że on jest w dołku fizyczno-mentalnym i biega z wielkim niewidzialnym głazem na plecach który bardzo mu ciąży i wdeptuje go w glebę. Drugi Saelemaekers, niestety wygląda jak piłkarz wart parę milionów ale i tak jest lepszy niż Samu choć dziś mnie irytował co ostatnio dzieje za się często. Dalej przerabiając to co złe to niestety ale Diaz, chłopak może i ma atuty ale kompletnie nie wie jak z nich korzystać i zwyczajnie dokonuje złych wyborów a do tego co gorsze coraz bardziej widać że nie posiada dobrego przeglądu pola co jest kluczowe na jego pozycji może dlatego że holując piłkę ma spuszczoną głowę i za dużo na nią patrzy zamiast na kolegów, dziś zabrakło mu znowu szybkiego podania, jego szanse na wykup przez Milan są żadne. Martwi kolejny błąd Gigio choć obrona wsadziła go na minę. Jednakże oceniając Milan jako drużynę, było bardzo dobrze, ta grupa z wieloma rezerwowymi była znakomita. Calabria mistrz, Simon złoty chłop, Kessie kozak, Meite... może jednak go wykupimy bardzo dobry występ, bardzo dobry Meite. Milan nie jest chłopcem do bicia 1:1 to bardzo dobry wynik który podtrzymuje passę bez porażki i atmosferę, oby wszyscy byli zdrowi po tym meczu, bardzo cieszy mnie powrót Milanu do dobrej gry, brakuje wykonawców ale jest zespół. Stefan oczywiście też dziś podaołał brawo! Ps. Jeszcze słowo o sędziowaniu, Kessie powinien powiedzieć temu panu z gwizdkiem: Nie bądź tym co koń pod pod brzuchem nosi...
Edytowano dnia: 11 marca 2021, 21:39
9
hunga
hunga
11 marca 2021, 21:39
Pełna zgoda, no właśnie co z Davide czy to nie kolejna mięśniowa kontuzja?
1
dejnio
dejnio
11 marca 2021, 21:32
Niestety dopiero wróciłem z trasy i nie dane mi było obejrzeć meczu, ale z komentarzy wnioskuję, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Pytanie zatem, dlaczego tylko remis? :P
1
hunga
hunga
11 marca 2021, 21:49
Postaram się odpowiedzieć, Zdaje się, że nasze absencje nie dawały zbyt optymistycznych odczuć na wynik przed spotkaniem, Milan nic sobie z tego nie robił i w pierwszej połowie(30min) wyglądał jakby przyjechał po swoje. Wysoki pressing, rygiel na środku i MU (również z wieloma absencjami)wyglądało na zagubioną drużynę. Druga połowa to błąd podopiecznego Raioli i Tomoriego który spowodował wycofanie się Manchesteru, a ryglować to potrafią. Milan atakował jednak nie mamy napastnika i ataki kończyły się na 30 metrze, choć warto dodoać że kontry MU kończyły się na 50m. Milan wierzył do końca co zaprocentowało bramką pana obrońcy w naszym ulubionym czasie z LE czyli doliczonym.
dlatego też komentarze mogą trochę zakrzywiać rzeczywistość. Zagraliśmy dobre spotkanie na trudnym terenie i chwała za to chłopaką i trenerowi.

Leao ...
Zostawmy tak jak jest.
1
Vol'jin
Vol'jin
11 marca 2021, 21:22
Fizycznie wróciliśmy na stare tory. Może jakości nie ma jeszcze piłkarskiej u niektórych, ale pressingiem jesteśmy w stanie wymuszać błędy rywali, z czego robią się sytuacje^

mimo wszystko ostrożny byłbym też robieniem z Thauvina zbawcy bo widzę taka tendencja ^ Marsylii nie wybawia ;]. Będzie upgrade'm, ale nie zabijałbym się o niego aż tak mocno^
3
kamilus
11 marca 2021, 21:25
O Thauvinie to chyba można już powoli zapominać, bo chodzą słuchy, że nie chce "się poświęcić" dla Milanu i stawia cały czas spore wymagania finansowe, stąd też mamy kierować się bardziej w stronę Otavio.
0
muamba_kabumba
11 marca 2021, 21:26
Biorąc pod uwagę stan naszego budżetu .. to tak "zabijałbym się" o niego. Niemniej trzeba być ostrożnym, żeby nie przyszaleć też z pensja dla Francuza z racji, że przychodziłby za darmo.
0
paweł_piotr
paweł_piotr
kamilus

Tylko czy Otavio bardziej nie szykowany na dyche. Brahima nie wykupimy. Nie wiadomo też co dalej z turkiem.
2
kamilus
Otavio niby może grać wszędzie, ale spodziewam się, że z braku pieniędzy (co m.in. potwierdził w dzisiejszym wywiadzie Maldini) na transfery jeśli uda się pozyskać Otavio, to będzie on "przeznaczony" głównie na prawe skrzydło do rywalizacji z Alexisem. A na "10" zostaną Hakan i Krunic, a w razie pilniejszej potrzeby będzie tam można wystawić też Otavio.

Moim zdaniem nawet przy odejściu Hakana Brazylijczyk nie byłby podstawowym wyborem do gry przed napastnikami, bo wydaje się być za słaby, by "ciągnąć" zespół przez cały sezon.
0
ksieciunio
ksieciunio
11 marca 2021, 21:19
Czy ktoś tak jak ja dostrzega związek z przesunięciem Krunicia do przodu i radykalną poprawą gry w środku pola?
3
A co to za niespodzianka? Od zawsze wiadomo że to ofensywny zawodnik i wystawianie go jako DP to samobójstwo. Co kilka razy potwierdziło się.
11 marca 2021, 21:15
Serio powiem że sam średnio wierzyłem, a tu takie miłe zaskoczenie Milan był naprawdę bardzo intensywny dużo naciskał sporo biegał i dobrze przesuwał, no mógłbym tak jeszcze wymieniać długo, jednym słowem Pioli dobrze przygotował mocno podziurawiony skład kontuzjami co zasługuje na podwójne uznanie. A co do samego MU to jakoś nie uważam że są słabi tak jak tu co niektórzy kibice bo w meczu z City pokazali kawał dobrej piłki, to Milan zagrał dzisiaj świetnie z dobrym przeciwnikiem.