Tomori: "Nie będziemy nad tym mocno rozpaczali"

18 marca 2021, 23:29, cinassek Aktualności
Tomori:

FIKAYO TOMORI: "Graliśmy dobrze w pierwszej połowie. Po straconej bramce od razu na samym początku drugiej odsłony wszystko zrobiło się trudniejsze. Nie będziemy jednak mocno nad tym rozpaczali. Zespół dał z siebie wszystko to co mógł".

18 komentarzy
ML89
ML89
19 marca 2021, 00:13
Ciekawe jak zakończymy sezon na 5 pozycji czy też tak powie "przecież awansowaliśmy do ligi europy"
2
ML89
ML89
19 marca 2021, 00:10
No pewnie wracamy do swoich willi, super samochodów, wyjdzie nie wyjdzie kasa gra !
2
Qiub
18 marca 2021, 23:34
No i super, trudno zdarza się. Z takim składem ten wynik i tak jest w porządku, zabrakło szczęścia i napastników.
15
Gzikuu
Gzikuu
18 marca 2021, 23:37
Nie zabrakło napastników. Jeden był zdrowy i do dyspozycji od początku, ale trener wolał wystawić na spicy najgorszego skrzydłowego a zarazem najgorszego albo drugiego najgorszego zawodnika w kadrze.
5
grzesiekpl88
19 marca 2021, 00:02
Gzikuu - a powiedz mi, bo jestem ciekaw, kto jes niby gorszy od Samu ?

19 marca 2021, 07:03
Gziku mówisz o 40 letnim ibrahimowiciu co od dwóch dni dopiero trenował z zespołem po kontuzji?? On był gotowy do gry od początku? Bo wg mnie jakby był gotowy to by zagrał.
5
Gzikuu
Gzikuu
19 marca 2021, 10:05
Skoro był gotowy od 65 minuty, to równie dobrze mógł zagrać pierwsze 45 minut i zejść w przerwie/chwile po niej.
0
marcinomilano
18 marca 2021, 23:31
Nie wiem czy mówienie ze nie będą rozpaczali to dobre podejście, bo sugeruje brak zaangażowania. Niemniej mam nadzieję że wykupimy Tomoriego, bo ma papiery na duże granie, więc oby pozostał z nami
2
pawel1989
pawel1989
18 marca 2021, 23:35
wedlug Ciebie im dluzej sie rozpacza tym wieksze zaangazowanie?
7
19 marca 2021, 09:26
Wręcz przeciwnie, ale mówienie czegoś takiego kilka minut po meczu nie wypada najlepiej
0
Gzikuu
Gzikuu
18 marca 2021, 23:30
Zespół może i dał, ale trener niestety nie.
2
pawel1989
pawel1989
18 marca 2021, 23:36
a co wedlug Ciebie mogl dać jeszcze Pioli? :)
4
Gzikuu
Gzikuu
18 marca 2021, 23:39
Wystawić najlepszy optymalny skład od początku. Zareagować zmianami. Nie schrzanić nastawienia w przerwie, tak jak z Napoli. Wystawić Tonaliego.
4
GreyWay
GreyWay
18 marca 2021, 23:55
Pioli nie chciał ryzykować grą Zlatana od początku. Sto razy bardziej wolę żeby zagrał w pełni mecz z Fiorentiną
5
No ale mógł dać choćby Krunicia na szpicę a Diaza na LS. A on wystawia Samu na grę przeciwko angielskim obrońcom gdzie wiadomo jak tamta liga jest siłowa. Przecież Samu by starcie fizyczne przegrał ze złożonym parasolem a co dopiero gośćmi po 80-90kg wagi... totalny bezsens. I czemu nie spróbował Tonaliego albo Benka choćby na 15min ?
3
Gol
Gol
19 marca 2021, 08:19
grzesiekpl88 - Założenie było proste, Castillejo miał naciskać pressingiem na obrońców Manchesteru żeby wyeliminować rozgrywanie przez nich piłki.

Przy obronie wyniku 0-0 i Zlatanie gotowym do gry na 30/35 minut, bez Leao, Rebicia i Mandziukicia nie było za wielu możliwości kadrowych, żeby to zagrać inaczej.

Castillejo grywał jako fałszywa 9, a Krunić to pomocnik który już z "przypadku" grał na skrzydle żeby łatać dziury kadrowe, nie wiem więc czy z zespołem rangi Manchesteru poradziłby sobie grając na tej pozycji pierwszy raz. Dodatkowo trener pewnie liczył, że z Castillejo łatwiej będzie rozegrać akcje.

Środek pola raczej nie był problemem, w pierwszej połowie dominowali, w drugiej popełnili tak naprawdę jeden błąd, czy coś wejście Bennacera który wraca po kontuzji czy Tonallego zmieniłoby w grze Milanu ? No nie wydaje mi się bo to atak był zdziesiątkowany i mocno wyczerpany w drugiej połowie, po prostu brakowało zmienników z przodu.

Pretensje do trenera są bardzo wygodne, ale prawda jest taka, że tworzyliśmy sobie sytuacje w trakcie tych dwóch spotkań które powinny zostać wykorzystane + mieliśmy przewagę przez 3/4 tego dwumeczu.

Niestety brakuje drużynie doświadczenia, i mimo tego co mówił na przedmeczowej konferencji Kjaer, to jest duży problem, w walce o najwyższe cele.
Po prostu psychika siada naszym piłkarzom od jakiegoś czasu, przestali strzelać bramki w prostych sytuacjach, zaczęli odczuwać presje i trudy sezonu, kibice "chorągiewy" podpalone wynikami zaczęły przeszacowywać siły drużyny, błyskawicznie po kilku porażkach zmieniła się narracja w okół klubu, a to są młode chłopaki w przedziale wiekowym 18-23 lata, na nich to robi wrażenie dużo większe niż na doświadczonych i ogranych zawodnikach.

Realnie, jeżeli uda się utrzymać czołowych zawodników, wrócić do LM i zrobić kilka wzmocnień to może w sezonie 22/23 będziemy wstanie powalczyć o topowe cele. Najważniejsze że widać postępy w grze i budowaniu akcji, bo plony tego na pewno za jakiś czas zbierzemy.

Nie ma co płakać nad Ligą Europy, szkoda bo z poważnych przeciwników został już tylko Arsenal i Roma, była duża szansa na wygranie tych rozgrywek przy ewentualnym wyeliminowaniu Manchesteru, ale mamy swoje do zrobienia w lidze, nie możemy złożyć jeszcze broni w walce z Interem o Serie A, jak i również nie możemy przestać się oglądać za siebie na drużyny z miejsca 5-7, żeby nie uciekła nam także LM w przyszłym sezonie.