Pioli: "Chcemy uniknąć błędów popełnionych w meczu z Sampdorią"

10 kwietnia 2021, 00:00, Ginevra Aktualności
Pioli:

Trener Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej w Milanello przed meczem z Parmą:

Mecz z Parmą: "Liczy się tylko ten mecz. Nie lubię, gdy mówi się ciągle, ile spotkań zostało do końca sezonu. Ważne jest tylko to najbliższe, do którego trzeba podejść na maksimum możliwości, a na pewno lepiej niż do potyczki z Sampdorią. Parma będzie trudnym rywalem, gra szybko i ma jakościowych zawodników".

Obecny tydzień pracy: "Jedna z rzeczy, którą cenię u moich zawodników, to ich koncentracja na osiągnięciu celu, która sprawia, że są bardzo rozczarowani, gdy nie potrafią zagrać meczu na wysokim poziomie. Wiemy, jakie błędy popełniliśmy i wiemy, jak chcemy ich uniknąć w przyszłości".

Calabria i Mandzukić: "Davide wywalczył sobie wszystko sam na boisku. Pokazał wielkie poświęcenie i inteligencję. Szkoda, że musi jeszcze pauzować, ale czuje się lepiej i powinien wrócić w przyszłym tygodniu. Mario miał pecha, ale to świetna osoba i wielki profesjonalista. Jeszcze nie jest w optymalnej formie, ale może nam bardzo pomóc w końcówce sezonu".

Błędy w meczu z Sampdorią: "Wiele różnych elementów nie zadziałało tydzień temu, ale nie możemy już o tym myśleć. Trzeba się skupić na czekającym nas spotkaniu. Jeśli utrzymamy średnią punktów, którą mieliśmy do tej pory, możemy zamknąć sezon na poziomie 80 punktów. Wiemy jednak, jak trudne wyzwanie nas czeka".

Znoszenie presji: "Potrafimy na pewno radzić sobie z presją. Przeszliśmy długą drogę w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy także na poziomie mentalnym. W sobotnim meczu musimy pokazać wielką determinację i intensywność".

Problemy z odrabianiem strat: "Nastawienie mentalne w trakcie spotkania może ulec zmianie. Wyjście na prowadzenie może dodać wiary. My potrzebujemy jakości i rytmu. Kiedy tego brakuje, pojawiają się problemy. Nastawienie jest bardzo istotne".

Pioli dłużej na ławce Milanu niż Gattuso: "Dobrze czuję się w Milanie, z obecnym zarządem i właścicielami. Pracujemy ciężko, aby przywrócić w klubie 'normalność', czy wrócić do Europy, która się liczy. Jest mi tutaj dobrze i mogę wnieść swój wkład, by poprawić sytuację klubu oraz formę graczy". 

Donnarumma i przedłużenie umowy: "Widzę, że wszyscy są spokojni i skoncentrowani. Naturalne jest to, że trzeba zaczekać na rezultat, gdy w grę wchodzą negocjacje, ale my myślimy tutaj jedynie o sobotnim meczu. Wszyscy zawodnicy są na tym skoncentrowani". 

Romagnoli, Diaz i Leao: "Jeśli wszystko się sprawdzi, to jedyni gracze, którzy nie mogą jeszcze trafić do kadry meczowej, to Calabria, Romangoli i Maldini. Wszyscy pozostali są do dyspozycji na mecz z Parmą". 

Rozmowy o scudetto: "Tak naprawdę to głównie wy, dziennikarze podnosiliście ten temat. My jesteśmy skoncentrowani na boisku. A słowa przemijają z wiatrem". 

Prawa flanka i Hauge: "Myślę, że pozycja Hauge to lewa strona, gdzie czuje się najlepiej. Nie chcę ustawiać zawodników tam, gdzie nie czują, że mogą dać z siebie maksimum. Diaz może grać na prawej stronie, to jedna z opcji". 

Spadek formy Theo: "Zagrał bardzo dobry mecz we Florencji, tydzień temu to nie był jego dzień. Widziałem, że był w tym tygodniu bardzo skoncentrowany i spodziewam się pozytywnego występu z jego strony". 

Styl czy wynik: "Każdy trener i każda drużyna mają swój styl. My staramy się grać ładnie i dzięki temu osiągnąć dobry wynik, który jest podstawą. Poza tym każdy może dążyć do zwycięstwa w stylu, jaki preferuje. My mamy swój sposób gry, a gracze dobrze się w nim czują". 

Wysoki pressing Parmy: "Włoska liga jest wyzwaniem, bo jest wiele wymagających ekip, które prezentują różne style. My jesteśmy gotowi na wszystko. Nie możemy popełnić tego samego błędu, co w meczu z Sampdorią, czyli zbyt rzadko wchodzić w pole karne rywala. Musimy dobrze wykorzystywać wolną przestrzeń i szybko się poruszać z piłką i bez niej". 

Prawie cała kadra do dyspozycji: "Oznacza to zwiększenie jakości i rytmu na treningach oraz szerszy wybór wykonawców. Mam nadzieję, że tak będzie do końca sezonu. Mamy więcej możliwości w wyjściowym ustawieniu oraz w postaci zmienników. Więcej opcji to zawsze pozytywna sprawa". 

Problemy w ataku: "Trzeba dokonywać lepszych wyborów, brakuje nam często ostatniego podania, udanego dryblingu. Nasze wybory w polu karnym decydują o wyniku". 

6 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Jaca23
Jaca23
10 kwietnia 2021, 16:53
Margines błędu nam się praktycznie skończył, po prostu musimy dzisiaj wygrać jeśli chcemy w przyszłym sezonie grać w LM.
0
pazioni
Moderator pazioni
10 kwietnia 2021, 15:37
Trzymam trenerze kciuki za dzisiejszy mecz, musimy wygrać.
0
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
10 kwietnia 2021, 11:04
Jak znowu przegra wysoko z Atalantą na koniec to pożegnać, nawet jak będzie LM.
0
Piotrek1899
Piotrek1899
10 kwietnia 2021, 14:05
Wydaje mi się, że to konferencja przed meczem z Parmą, ale mogę się mylić ;p
0
Gianni Rivera
Gianni Rivera
10 kwietnia 2021, 06:43
Moim zdaniem największym błędem w meczu z Sampdorią było podejście do spotkania, a przez to gra na stojąco z założeniem, że mecz sam się wygra.
Kiedy Milan przycisnął i zaczął grać swoje, to przez ostatnie dziesięć minut miał więcej okazji, niż przez całą resztę meczu - i to biorąc pod uwagę, że kupę czasu graliśmy z przewagą jednego zawodnika.
Po meczach z Manchesterem czy Romą widać, że kiedy Milan gra swoje, kiedy gra szybką, kombinacyjną piłkę, to może się postawić każdemu. I to zresztą pokazywał przez dwie trzecie sezonu, prezentując jeden z najładniejszych futboli we Włoszech i strzelając naprawdę dużo bramek. Niestety chyba w pewnym momencie zabrakło paliwa i skończyła się gra na wysokiej intensywności. Mam nadzieję, że w końcówce sezonu chłopaki się zepną, znajdą w sobie rezerwy sił i entuzjazmu, i te parę ostatnich spotkań będą gryźć trawę, grając po prostu swoje. Tym bardziej, że mamy praktycznie cały skład dostępny, chyba po raz pierwszy w tym sezonie, przynajmniej jeśli chodzi o zawodników ofensywnych (Maldiniego nie liczę).
Ugrać w pozostałych spotkaniach co najmniej 15 punktów i powinniśmy sobie LM zapewnić.
8
gieemce
gieemce
10 kwietnia 2021, 08:06
Zgadzam się z Tobą mam mieszAne uczucia co do Ibry, z jednej strony potrafi nam wygrać mecze gdzie trzbe po prostu wcisnąć jakaś bramkę ale pamietam tez kilkanaście spotkań które opuścił gdzie graliśmy szybka kombinacyjna piłkę i pięknie to wyglądało (wczesna jesień)
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się