Coraz bliżej celu! Parma - Milan 1:3

10 kwietnia 2021, 16:49, cinassek Aktualności

Wyjazdowy mecz Milanu z Parmą miał różne oblicza. Pierwsza połowa była w wykonaniu rossonerich klasowa i bardzo spokojna, a problemy zaczęły się po tym, jak w 60. minucie z czerwoną kartką wyleciał Zlatan Ibrahimović. Ostatecznie jednak mediolańczycy nie zawiedli i pokonali przedostatnią drużynę w tabeli Serie A 3:1.

Pojedynek rozpoczął się dla rossonerich w sposób wymarzony. Już w 8. minucie Zlatan Ibrahimović świetnie obsłużył Ante Rebicia, a ten efektownie obrócił się z piłką i trochę w stylu przypominającym gola zdobytego z Romą zapakował piłkę do siatki pod samą poprzeczkę. Od tej pory goście mogli grać oczywiście z dużo spokojniejszym podejściem. Nie znaczy to, że rozluźnili szyki - wręcz przeciwnie, szukali kolejnych goli, ale zrównoważonymi atakami, podczas gdy Parma nie potrafiła pokazać w ofensywie właściwie żadnych argumentów.

Pod koniec pierwszej połowy dwie żółte kartki dla rywali "wywalczył" Alexis Saelemaekers, który został potraktowany przez zawodników crociatich bez litości. W 44. minucie natomiast Theo Hernandez znakomicie zwieńczył nie najlepszą pierwszą połowę w swoim wykonaniu. Podał Franckowi Kessiemu, a Iworyjczyk wpadł w pole karne gospodarzy i spokojnym strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie rossonerich. Przyjezdni schodzili zatem do szatni na kwadrans przerwy w świetnych nastrojach.

Po zmianie stron boiska gospodarze ruszyli z animuszem, ale Milan miał wszystko pod kontrolą. Do czasu. W 60. minucie wielki brak odpowiedzialności zaprezentował Ibra - doświadczony lider rossonerich rzucił coś pod kątem sędziego Fabio Mareski, a ten od razu zdecydował się pokazać piłkarzowi czerwoną kartkę. Na domiar złego chwilę później Juraj Kucka podał do Graziano Pelle, a napastnik świetnie zgrał futbolówkę w centrum pola karnego i Riccardo Gagliolo zdobył gola kontaktowego.

Trener Stefano Pioli nie zamierzał ukrywać, że interesuje go obrona rezultatu. Wprowadził na murawę piłkarzy defensywnych, a poza nimi tylko Rafaela Leao. Do samego końca Parma liczyła na punkt, ale defensorzy rossonerich zachowywali czujność, a jeśli już zawodzili, to gospodarzom brakowało skuteczności albo na ich drodze stawał Gianluigi Donnarumma. Aż w doliczonym czasie gry futbolówkę świetnie wyłuskał Diogo Dalot, obsłużył wspomnianego Leao, a Portugalczykowi po podaniu rodaka nie pozostało nic innego jak tylko podwyższyć wynik, co też uczynił.

W efekcie w sporych nerwach, ale Milan ponownie wygrał na wyjeździe i jest coraz bliżej upragnionego awansu do Ligi Mistrzów!

Parma FC - AC Milan 1:3 (0:2)

Bramki: Gagliolo 66' - Rebić 8', Kessie 44', Leao 90+4'

Żółte kartki: Bani 10', Pezzella 37', Gagliolo 38', Kucka 64' - Calhanoglu 24', T. Hernandez 78', Kessie 81', Meite 90'

Czerwona kartka: Ibrahimović 60'

PARMA FC (4-3-3): Sepe - Conti (85' Traore), Bani, Gagliolo, Pezzella (74' Busi) - Kucka, Kurtić, Hernani (61' Grassi) - Man, Pelle, Gervinho (46' Cornelius)

AC MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma - Kalulu (77' Gabbia), Kjaer, Tomori, T. Hernandez - Kessie, Bennacer (72' Meite) - Saelemaekers (72' Dalot), Calhanoglu (77' Krunić), Rebić (84' Leao) - Ibrahimović

12 kwietnia 2021, 08:14
Gdyby Maresca faktycznie miał olej w głowie(albo aktualne badania laryngologiczne) i nie dawał czerwonej kartki Ibrze, to być może nie doszłoby do sytuacji na gola kontaktowego dla parmeńczyków. Ba - jestem przekonany, że to my bylibyśmy bliżej gola na 3-0 i ten mecz zostałby zabity znacznie wcześniej.
Niemniej dyspozycja obiecująca, miejmy nadzieję że przełożymy ją na domową potyczkę z Genoą i przełamiemy słabą passę na San Siro.
15 kwietnia 2021, 08:30
Jak sie zna swoją wartość i ma troche oleju w głowie to nie potrzebny warchlaczkowi tłusty knur do ochrony interesów :P
0
my's
my's
11 kwietnia 2021, 15:08
Po ponad 20 kolejkach liderowania, po 30 ciągle jesteśmy na 2 miejscu w tabeli. Wiem, że jeszcze ciężkie mecze przed nami, ale naprawdę jest progres i co by sie nie działo do końca, Pioli powinien zostać.
2
MK92
MK92
11 kwietnia 2021, 14:05
Po tym spotkaniu najważniejszą sprawą są trzy punkty. Mało tych meczów zostało i trzeba je wygrywać, niezależnie od jakości naszej postawy na boisku. Najważniejsze, by nie dopuścić do sytuacji, gdy losy awansu do Ligi Mistrzów miałyby rozstrzygnąć się w ostatniej kolejce w Bergamo.
5
Victor Van Dort
11 kwietnia 2021, 12:51
Dopiero nadrobiłem zaległości... zgodnie z planem mamy 3pkt i za to brawo! Od razu człowiekowi lepiej na serduchu;) Ale dlaczegoż to znowu idiotycznie utrudniliśmy sobie życie, nie wiem?! Nie wiem też dlaczego cholerny proboszcz wymyślił chrzest o 18:00 w sobotę, jak się jest "nominowanym" tj. stoi z przodu pod ołtarzem ze świeczką to nie ma sposobu żeby obejrzeć na telefonie - skandal żebym Milanu nie oglądał, będąc przytomny:) Tak czy inaczej jeśli spojrzymy na naszą postawę w tym roku to zdaje się że jako zespół trochę stoimy w miejscu. Osiągamy na przemian lepsze i gorsze rezultaty zdecydowanie lepiej grając na wyjazdach, zatem mecz z Parmą był tym który wypadł po słabszym z Sampą i póki co podtrzymaliśmy ten trend wygrywając na wyjeździe. Wygraliśmy choć nie bez bólu mimo to trzeba teraz z całą moca zacisnąć co człowiek może zacisnąć i wygrać kolejny mecz u siebie rozpoczynając serię. Gra w kratkę może nas kosztować... wszystko! Ps. Dalot jaką akcję zrobił to Theo z Spamą mógł się uczyć:)
2
SolemnSolimnia
12 kwietnia 2021, 00:17
Ten gol Leao to masywny blad D'Aversy, ktory wposcil bardzo niedoswiadczonego i fizycznie slabego Traorè na boisko, podczas gdy Parma przegrywala mecz 1-2, i ktory koniec koncow zawinil nie "tacklujac" Dalota.
11 kwietnia 2021, 10:13
Wynik w miarę kontrolowany, jednak około 50-60 minut kopaniny z obecnie drugą najgorszą drużyną Serie A nie daje żadnych perspektyw na poprawę. Wręcz przeciwnie. Trzeba będzie przeczołgać się na tych ostatnich kilometrach do mety. Byle przed Juve i Napoli.
11 kwietnia 2021, 00:53
bardzo ważne 3 pkt. Teraz 8 finałów. Trzeba mocno trzymać kciuki za przeciwników napoli w każdym meczu. Rino nie dałeś nam awansu będąc trenerem, zrób to dla nas los daje Cię druga szansę xD
10 kwietnia 2021, 22:06
3 pkt potrzebne jak tlen. Hakan znowu nie funkcjonuje. Reszta w sumie bez rażących zastrzeżeń, choć niektórzy daleko od swoich optimów.
0
carlos198325
10 kwietnia 2021, 21:57
Przykro to mówić ale tak doświadczony zawodnik jakim jest Zlatan zachował się jak idiota i naraził cały zespół na utratę punktów. Jeżeli chce zostać to kontrakt na poziomie 4mln i ani grosza więcej. Jeśli nie to wypad.
0
dykt4tor
dykt4tor
10 kwietnia 2021, 22:02
Jeśli nowe informacje są prawdziwe to sędzia to idiota, źle usłyszał, Ibra powiedział co innego i dostał czerwo
Edytowano dnia: 10 kwietnia 2021, 22:03
4
dejnio
dejnio
10 kwietnia 2021, 21:56
Zostało 8 meczów. 4 wygrane, 2 remisy, 2 wpier... i witamy LM.
0
Fushnikov
Fushnikov
10 kwietnia 2021, 21:04
Lełało zamyka usta hejterom w ciągu 5sekund w których był na boisku! Brawo Rafa strzeliłeś 1na1 i pozamykales nam w końcu mordy bo od 4 miesięcy po tobie jechaliśmy a Ty taki wyczyn i od razu morda w kubeł!!
XDddddd
10
Gattuso888
Gattuso888
10 kwietnia 2021, 21:18
Tak 1 akcją w tym meczu wymazał wszystkie złe spotkania z reszty sezonu. Na pewno.
10 kwietnia 2021, 23:14
Nam to by sie przydal taki Cornelius zastawic, przepchac, odegrac a Rafalek na skrzydlo.
10 kwietnia 2021, 20:49
Do myślałem się że będzie ciezko. Ale się udało i wygrana jest najważniejsza Forza
0
Starosta
Starosta
10 kwietnia 2021, 20:38
Wynik dzisiaj cieszy. Trzeba zbierać punkty z takimi rywalami. Nie wiem jak wy ale chciałbym jak najwcześniejszego awansu do LM aby ostatni mecz 38 kolejki kiedy gramy z Atalantą nie był on tym który będzie decydował kto będzie grał w LM. My czy oni.
2
sharakmilanista
10 kwietnia 2021, 20:37
Dzisiaj utwierdziłem się w przekonaniu że Pan Ibrahimovic mimo wielu plusów nie powinien z nami zostać w przyszłym sezonie. Jego ego zawsze będzie u niego na pierwszym miejscu a nie dobro drużyny. Gość z takim doświadczeniem!! pozwala sobie na jakieś komentarze jak jakiś młodzian. I nie chcę słyszeć że płynie w nim bałkańska krew zatem trzeba takie ekscesy jakoś zrozumieć..
5
xpw99
xpw99
10 kwietnia 2021, 21:52
Może raczysz zobaczyć nagranie z tym co powiedział?

10 kwietnia 2021, 20:25
Co do idiotycznego wręcz chamskiego faulu Theo to w zupełności się zgadzam . Niewiele brakowało do czerwonej kartki. Ale On już takie akcje niestety robił zwłaszcza jak jest pod forma jak był dziś
Edytowano dnia: 10 kwietnia 2021, 20:26
2
kamilus
kamilus
10 kwietnia 2021, 20:39
Bez przesady, to wejście w ogóle nie było na czerwień - ot, zwykły spóźniony faul i w konsekwencji wycięcie gracza, ale bez ryzyka dla jego zdrowia.
9
krasy
krasy
10 kwietnia 2021, 20:21
Mecz wygrany i to cieszy ale... po pierwszym golu zamiast na nich siąść oddaliśmy inicjatywę i choć Parma nie stwarzała sytuacji nie rozumiem tego. Dobrze że Franek trafił i wydawało się że po meczu. Potem Ibra, czy sędzia wyrzuciłby Go z boiska za bzdurę ? No chyba musiał tam coś mocnego powiedzieć ale tego nie wiemy jeżeli sędzia miał rację to zachowanie naszego kapitana kryminał nie tylko z powodu tego że mogliśmy stracić 3 pkt. ale także dlatego że wyeliminował się z prawdopodobnie dwóch domowych meczy . Ostatnio u siebie gramy padlinę bez pomysłu w ataku pozycyjnym więc Ibra by się przydał i na koniec nasz trener oczywiście powiecie o co chodzi mecz wygrany ale przez 30 minut po defensywnych ?! zmianach bronimy się wybijając piłki na oślep z przedostatnia drużyną w tabeli . To był pomysł trenera - wstawić wszystkich obrońców jakich mamy i wybijać piłkę nie ruszając się z własnej połowy . No super taktyka. Po raz kolejny pisze że mimo że lubię Pioliego to ja bym się z nim pożegnał po sezonie . Ogólnie cieszy wynik ale nie jestem do końca zadowolony. A Zlatan mnie mocno zawiódł. Już po Interze się kajał i znów to samo . Tak nie może postępować kapitan
0
Gerada
10 kwietnia 2021, 21:55
Zmiany Pioliego jednoznacznie obronił wynik i przebieg końcówki tego spotkania. Wybacz, ale jeśli prowadzimy, a trener robi zmiany, które skutecznie zneutralizowały poczynania ofensywne rywali to postąpił właściwie. Nawet z Dalotem i Leao się obronił, mimo iż pierwszego talentu nie dostrzegam, a drugi ostatnimi czasy nie zachwycał. Można powiedzieć, że Pioli zagrał asekuracyjnie - jak ktoś się uprze to może nawet powiedzieć, że "bojaźliwie" ale taktycznie boisko pokazało, ze zrobił zmiany wręcz idealne.
2
emil373
emil373
10 kwietnia 2021, 20:14
A ja postanowiłem zwrócić uwagę na idiotyczny faul Theo.
Tak kurła nie można !!!
Sytuacja w bezpiecznej strefie a tu takie gówno.
Gosiu jest pod formą i dobrze byłoby go zluzować na ostatnie 20 - 30 minut.
Theo to ogromny talent ale przydała by się poważna konkurencja.

Wiesław Śmietana
Idiotyczny? Nie pamiętam, kto miał piłkę, ale facet przeszedł naszego zawodnika skrzydłem i szedł na wolne pole, idealne do dośrodkowania (nie wiem, czy ktoś był w środku, bo z ujęcia kamery nie widziałem, ale i tak mógł ktoś nabiec i wykorzystać okazję). Moim zdaniem faul był dobry, ale za co można mieć pretensje do Theo to ustawienie.
2
januchsztum2
10 kwietnia 2021, 20:24
Theo naprawiał błąd Kessiego, fakt, że wjechał bardzo ostro, faulować musiał. Ogólnie dla mnie Francuz zagrał solidnie, nic wyjątkowego, ale solidnie
10 kwietnia 2021, 20:54
PanPrzemus313 - to był dobry faul, bo zgasił całą akcję i dostał tylko żółć, gdyby dostał czerwień, wtedy bym się z tobą zgodził.
10 kwietnia 2021, 20:12
Rozumiem krytykę Ibry za kartkę, bo to była czysta głupota, ale to skreśla jego asystę przy 1. golu i asystę drugiego stopnia przy drugim? Ogólnie bardzo dobry mecz do tej krótki a potem pokazaliśmy że potrafimy się bronić w 10. Tak naprawdę poza czerwoną kartką wszystko zrobiliśmy po prostu bardzo dobrze. I do tego cieszy gol Leao.
5
Jachu1899
Jachu1899
10 kwietnia 2021, 21:22
Ciężko ocenić naszą grę w 10 jako " pokazaliśmy że potrafimy bronić" straciliśmy bramkę, Parma oddała kilka naprawde groźnych strzałów, a graliśmy na 19 zespół w lidze...
0
boro215
boro215
10 kwietnia 2021, 20:10
Na spokojnie...graliśmy jak stado mułów i ze Zlatanem i bez niego. Sytuacja...no nie da sie ukryć że zdzbanił, ale że Maresca (patrząc co odjaniepawlał dziś swoimi decyzjami) i tak chciał zrobić krajanom dobrze, to był to tylko pretekst. I krzyki co niektórych pt "Leao kocham cie" są według mnie bezpodstawne bo gość do tej kontry był sobą, czyli snującym się pierdem przeskakującym leniwie z jednego półdupka na drugi...i choćby i hat-tricka strzelił zdania nie zmienię
Edytowano dnia: 10 kwietnia 2021, 20:18
1
LunaS
LunaS
10 kwietnia 2021, 20:16
No niestety następny mecz musi wybiec od początku.
0
wielki prostownik
10 kwietnia 2021, 20:09
Nie czaje tego. Głupota Ibry oczywista ale dlaczego tak się cofnęliśmy? Przecież on i tak nie bronił. Co się zmieniło w tym zakresie bez niego? Prowadziliśmy dwoma bramkami i wystarczyło grać jak graliśmy i mecz pod kontrolą. A tymczasem ustawiliśmy się przed polem karnym i bronili Częstochowy jakby jakiś Real napierał a nie bezzębna Parmą. Druga połowa to tragedia.
6
LunaS
LunaS
Psychika, strach, oczekiwania. Nie jesteśmy mocni, ale walczymy. Może jakimś cudem uciagmoy to. Czuję że mecz z Atalanta to będzie bezpośredni mecz o LM.
2
xpw99
xpw99
My straciliśmy mentalnie, bo wypadł nam lider a Parma w tym momencie wyczuła okazję i ruszyła do ataku. To że gramy przeciwko słabemu rywalowi, nie znaczy że w 10 powinnismy grać na równi z nim. Ponad pół godziny w 10, wybroniliśmy się zdobywając gola na sam koniec, więc jest dobrze
4
jasiom22
jasiom22
10 kwietnia 2021, 20:07
Ja jestem wzrószony grą na trzech stoperów, lol... :-p A bardziej na serio 3 punkty, wygrana bramką i tak człapiącego Leao, mega cieszy. Nie ma co jechać na gościa, ale fakt faktem lubi sobie poczłapać, nawet jak wchodzi na ostatnie 15 min. spotkania. Krótka przerwa Zlatanowi nie zaszkodzi. Next, please..
0
Piotrek1899
I luzik;) 3 pkt wpadają, troszkę nerwów Zlatan nam zapewnił, aczkolwiek uważam, że nawet grając w 10-tkę nie powinniśmy się aż tak cofać przeciwko słabiutkiej Parmie. Teraz niech się martwią Napoli, Juve i Atalanta. Pozdro dla wszystkich malkontentów. Pioli rządzi ;)
1
LunaS
LunaS
10 kwietnia 2021, 20:04
Zlatanowi zawieszenie jakieś nie grozi co ?
Gianni Rivera
Po bezpośredniej czerwonej i tak ma jeden mecz przerwy, a jeśli zbierze się komisja, to go nawet dwoma lub więcej mogą ukarać.
Zależy co odwalił. Jeśli powiedział że Maresca klaszcze
u Rubika to pewnie na jednym się skończy. Ale jeśli odpalił że bzyknął jego matkę na planie Asteriksa to może być więcej. Zakładam że od "niebiałych" go nie zwyzywał bo wtedy to już ogóle rozstrzelanie by mu groziło.
5
mw121
mw121
10 kwietnia 2021, 20:03
Cóż, nawet jak Zlatan powiedział sędziemu, że piję wodę po pierogach, to i tak zachowanie idiotyczne. Rozumiem emocje, ale w tamtym momencie rywal nam praktycznie nie zagrażał, więc po co pyskówka ? Tym bardziej, że sędzia to z tych co kartki wyciąga jak z rękawa.
0
Milanboy
Milanboy
Pomimo czerwonej kartki rozegraliśmy bardzo dobry mecz i w pełni zasłużenie inkasujemy trzy punkty.

Cieszy mnie bramka Leao niezmiernie, bo chłopak może znów zacząć czarować jak na początku sezonu.