MILAN GÓRĄ W DERBACH MEDIOLANU!
Milan po bramce Pervisa Estupiñána pokonał Inter 1:0. Seria bez porażki w derbach trwa – to już siódmy taki mecz bez porażki Rossonerich (od 22 IV 2024)!
| p. | Drużyna | M | W | R | P | Bramki | PKT | |
| 1. | Inter Mediolan | 28 | 22 | 1 | 5 | 64-22 | 67 | |
| 2. | AC Milan | 28 | 17 | 9 | 2 | 44-20 | 60 | |
| 3. | SSC Napoli | 28 | 17 | 5 | 6 | 43-29 | 56 | |
| 4. | Como Calcio | 28 | 14 | 9 | 5 | 46-21 | 51 | |
| 5. | AS Roma | 28 | 16 | 3 | 9 | 38-21 | 51 | |
| 6. | Juventus FC | 28 | 14 | 8 | 6 | 50-28 | 50 | |
| 7. | Atalanta BC | 28 | 12 | 10 | 6 | 39-26 | 46 | |
| p. | Strzelec | Bramki |
| 1. | Lautaro Martínez | 14 |
| 2. | Rafael Leão | 9 |
| 3. | Nico Paz | 9 |
| 4. | Anastasios Douvikas | 9 |
| 5. | Rasmus Højlund | 9 |
| 6. | Kenan Yıldız | 9 |
| 7. | Keinan Davis | 9 |
| 8. | Christian Pulisic | 8 |
Wydział Dyscypliny Lega Serie A w oficjalnym komunikacie poinformował o ukaraniu Zlatana Ibrahimovicia za czerwoną kartkę ujrzaną przez Szweda w starciu z Parmą. Piłkarz został zawieszony na jedno spotkanie - niedzielne z Genoą w 31. kolejce - a ponadto musi zapłacić 5 tysięcy euro kary. Jako powód wymierzenia takich konsekwencji podano "wypowiedzenie lekceważącej krytyki w prowokacyjny sposób w stosunku do sędziego".
Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, Milan najprawdopodobniej zaakceptuje tę decyzję i nie złoży odwołania. Ibra powróci do gry w zaplanowanym na przyszłą środę domowym starciu z Sassuolo.
I co panie Maresca?
Grubas Raiola?
Sytuacja to jedna wielka parodia, kompromitacja ligi. Milan pewnie na to pozwoli i nie będzie się odwoływać, żeby nie ryzykować spięć z sędziami, które zakończą się kolejnymi decyzjami z tylnej części ciała w kolejnych spotkaniach.
Serio bardziej obawiam się tego meczu, niż środowego z Sassuolo. Musimy wyrwać 3 pkt w tym meczu...
Zlatan niepotrzebnie się odzywał, ale też bez przesady za taki tekst dawać od razu czerwoną bezpośrednią. Na żółtą może i zasłużył, bo co by nie było komentował decyzje sędziego. Ale przypomnij sobie jak się darli piłkarze Fiorentiny z Prandellim na czele w meczu z nami. Jak Juve podlatuje do sędziego raz za razem, a Ronaldo łapie sędziego za ręce żeby mu patrzeć na zegarek, bo nie wierzy w goal line. Reakcją był jedynie uśmiech sędziego. Zlatan zachował się głupio, ale to Maresca wraz z całą tą komisją wydają się "strano" (podobieństwo do innych włoskich słów całkowicie nieprzypadkowe).