Pioli: "Po ostatnich porażkach ten mecz mentalnie był trudnym wyzwaniem, ale zareagowaliśmy"

1 maja 2021, 23:48, Ginevra Aktualności
Pioli:

STEFANO PIOLI: "Bez poświęcenia dla drużyny nie da się zajść daleko. Nie możemy sobie pozwolić na to, by odpuścić asekurację czy przestać biegać przed końcem meczu. Dziś wieczorem widziałem pozytywne aspekty w naszej grze. Ibra? Mówimy o wielkim mistrzu, podnosi on wartość całej drużyny i jakość kolegów. Jego brak przez długi czas na pewno nam zaszkodził, teraz ważne jest, że wrócił do gry. To było mentalnie trudne wyzwanie, ale to naturalne po dwóch porażkach. Zareagowaliśmy, nasza drużyna na pewno jeszcze dojrzeje i się rozwinie. Rola Ibry? Ja uważam, że lepiej jest nie dawać obronie przeciwnika punktu odniesienia. Jeśli środek jest pusty, a atakujący włączają się do gry z bocznych sektorów, rywalom jest trudniej to przewidzieć. Zlatan posiada ponadprzeciętną inteligencję, lubi wziąć na siebie rolę reżysera gry ofensywnej. To opcja, która daj nam wiele korzyści. Sposób gry? Mentalnie nie było łatwo, to był ważny mecz dla układu w tabeli. Nie baliśmy się operować piłką, musimy grać właśnie w takim stylu, który wymaga wysiłku mentalnego i dużego zaangażowania. Musimy być nieco bardziej solidni, gdy rywala atakują, trzeba bardziej uważać w niektórych sytuacjach. Nasze cel jest wielki i takie muszą też być nasze występy. Calhanoglu? Jeszcze nie osiągnął pełni swojego potencjału. Bardzo mi się podoba ten gracz, bo łączy jakość i ilość, pracuje dla drużyny, musi jeszcze być nieco bardziej precyzyjny w ostatnim podaniu, ale odkrywa w sobie tę pewność siebie, której brakowało mu w przeszłości. Dla mnie to gracz, którego stać na dwucyfrową liczbę goli, ma technikę i jakość, aby to osiągnąć - nie tylko w liczbie bramek, ale również asyst. Wsparcie zarządu? Pion sportowy wspiera nas na co dzień. Mamy warunki, aby dobrze pracować i dzięki temu dawać z siebie 100%. Mówimy tu o ludziach piłki, oni wiedzą, kiedy i jak interweniować oraz jakich słów użyć".

14 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
stary_boss
stary_boss
2 maja 2021, 08:54
Na plus zmiana Benacer na Tonali, niezrozumiała
dla mnie zmiana Leao na Rebic ? dlaczego nie Hauge ale
to wie tylko trener przecież Rebic przy kartce nie zagrałby z Juve a dodatkowo grał tak jakby piłka go paraliżowała co do zmiany na Samu to nie komentuje bo Samu na 100% odejdzie ciekawe dlaczego tez nie grał Kalulu tylko Dalot który odejdzie a dla Kalulu to kolejne minuty i zbieranie doświadczenia
2
wielki prostownik
wielki prostownik
2 maja 2021, 08:20
Co jest z tym Hauge? Wczoraj w pierwszym składzie wychodzi Leao który jest tak beznadziejny że równie dobrze można by nikogo nie wystawiać na tej pozycji a na zmianę wchodzi zagrożony wykluczeniem z Juve Rebic. I to przy bezpiecznym 2:0 z beznadziejnym przeciwnikiem. Albo Pioli jest niespełna rozumu albo Norweg musi wyglądać jakoś naprawdę katastrofalnie.
1
TR3V0R
2 maja 2021, 07:46
Na mecz z juve, bardzo podobny skald, tylko za tomoriego kjaer, za dalota calabia, mimo tego że bardzo dobry występ Portugalczyka i no za leniao rebic, ale to raczej nikogo nie dziwi. Wreszcie jakos dalo się oglądać ten Milan. Mam nadzieję że na juve wyjdziemy z jeszcze większą motywacja i chęcią "zabicia" przeciwnika
1
Gutek
Gutek
2 maja 2021, 11:48
Graliśmy z Benevento więc można było oglądać bez stresu chociaż nieskuteczność mnie trochę przeraża.
0
TR3V0R
2 maja 2021, 12:49
no to racja, ten mecz powinien się skończyć co najmniej 4:0 :P
0
LunaS
2 maja 2021, 07:27
Końcówka sezonu, gość w kwiecie wieku a Pioli mówi że Hakan jeszcze nie osiągnął swojego potencjału ... ogólnie to na własne życzenie doprowadziliśmy do sytuacji gdzie będziemy musieli wygrywać z Juve cz Atalanta ... Myśl że do tych meczów dojedziemy z przewagą chociażby 4 pkt ... Nie ma co się podniecać, szansę mamy tak na 40 % już teraz. Jedyna nadzieją że Juve zanurkowało.
Edytowano dnia: 2 maja 2021, 07:41
2
TR3V0R
2 maja 2021, 07:43
Wiecznie młody talent. Skądś to znam... ;P
1
Gianni Rivera
2 maja 2021, 00:27
Co do Hakana, to mi się podobało, że stawiał się Zlatanowi. :) Ja rozumiem, że Ibra chciałby dostawać każdą piłkę w polu karnym, ale Calhanoglu miał też inne opcje - czy to piłka do Leao w pierwszej połowie, czy piłka do Alexisa itp. Widzi wolnego piłkarza włączającego się do ataku, to podaje, niekoniecznie musi podawać tylko do Zlatana, o co ten miał często do Turka pretensje. Szwed chyba by chciał, by każde podanie pod bramką rywala było kierowane do niego i nikogo innego.
12
MR.Czips
MR.Czips
2 maja 2021, 00:01
Co do Leao to nie powinno go być na boisku.
4
Margiorno
2 maja 2021, 08:19
Leao po jakimś czasie wczoraj się ogarnął.
0
MR.Czips
MR.Czips
2 maja 2021, 00:00
Jest takie powiedzenie Pioli że "im trudniej tym lepiej " oraz źe "za granicą strachu kryje się Twój największy rozwój"
https://youtube.com/watch?v=v-GjvY7US-o&feature=share
0
kamalh
kamalh
1 maja 2021, 23:55
a jak się ma projekt Leao?
1
MR.Czips
MR.Czips
2 maja 2021, 00:03
kamalh

Ty tak na serio czy tylko się z nami zgrywasz?:)
Z dystansem.
Pół żartem pół serio to napisałem.

Z całym szacunkiem do Ciebie bo szanuje Twoją wypowiedź.
0
jasiom22
jasiom22
2 maja 2021, 04:02
źle się ma, ale poddawanie się jest jeszcze słabsze. :-p
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się