MN: UEFA nie ma możliwości ukarania Milanu wyrzuceniem z pucharów

6 maja 2021, 09:18, cinassek Aktualności
MN: UEFA nie ma możliwości ukarania Milanu wyrzuceniem z pucharów

Na podstawie doniesień ESPN zaczęły podnosić się głosy, że Real, Barcelona, Juventus i Milan - jako ostatnie kluby pozostające przy Superlidze - ryzykują nawet dwuletnie wykluczenie z rozgrywek UEFA, a więc także i Ligi Mistrzów. Rewelacjom tym stanowczo zaprzecza jednak serwis MilanNews. Sąd w Madrycie wydał już werdykt, który stanowczo uniemożliwia UEFA podjęcie tak drastycznych rozwiązań. Kibice rossonerich nie powinni się zatem obawiać, że zespołowi zostanie odebrane to, co wywalczy na boisku.

15 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Jaca23
Jaca23
6 maja 2021, 16:43
Niech się lepiej przyjrzą reformie PW na wzór Superligi. To już im jakoś nie przeszkadza.
0
BartekWydziu
BartekWydziu
6 maja 2021, 14:12
Spokojnie, sami się wyrzucimy.
2
PaoloACM
PaoloACM
6 maja 2021, 13:24
Ale kopertę sędziemu pod stolikiem dać to już może ;)
0
Rocker
6 maja 2021, 13:18
A jaki może mieć wpływ hiszpański sąd na decyzje organizacji z siedzibą w Szwajcarii dotyczącą włoskiego klubu??? Równie dobrze możnaby „przekonać” czterema krowami i kręgiem Parmigiano Reggiano jakiegoś wodza z Burkina Faso, żeby orzekł, że to co robi Raiola jest złe i ma natychmiast przestać.
2
wielki prostownik
wielki prostownik
6 maja 2021, 13:34
A tyle, że skoro tak orzekł sąd w Hiszpanii to raczej miał ku temu jakieś podstawy więc sąd szwajcarski z bardzo dużym prawdopodobieństwem orzekłby podobnie. Zresztą tu nie ma nad czym dyskutować bo UEFA nie wykluczy Barcelony czy Realu z pucharów ponieważ finansowo im się to nie zepnie. Mogą nasikać Ceferinowi na głowę a on powie że deszcz pada dopóki będą generować mu przychody. Sam Milan może by i oberwał ale w takim towarzystwie nas też nie ruszą.
0
Vol'jin
6 maja 2021, 13:38
CAS by pewnie tą decyzję by uchylił^ Problem taki, że wojowanie sie z UEFA może trwać kilka-kilkanaście lat. Stad Eliott wolał iść jednak na drogę polubowną rok temu^
1
ksieciunio
ksieciunio
6 maja 2021, 12:14
Też mi coś... wyrzucić z pucharów klub który albo się do nich nie kwalifikuje albo sam rezygnuje z występu..
2
cbvirus
cbvirus
6 maja 2021, 12:06
Nie zostaniesz wykluczony z LM jeżeli się do niej nie zakwalifikujesz :)
2
carrygun
carrygun
6 maja 2021, 11:45
Ten Ceferin za bycie psem powinien wyłapać jakiś oklep na ulicy tak dla zasady. Skoro należy do mafii to niech liczy się z konsekwencjami. Duży pysk ma i nic więcej.
5
gieemce
gieemce
6 maja 2021, 11:19
A już mnie linczowania na innym newsie i porównywano temat superligi do usiłowania zabójstwa. Kluby mogą planować co chcą liczą się czyny i łamanie regulaminów jesli takowe są.

Jesli chodzi o przesłanki moralne i dyskryminacyjne to:
Legea Serie A sama dowaliła PW wyłączając Serie C i niżej, o UEFA i FIFA swoimi decyzjami dot LM i MS w KATARZE o łapówkarskich wyrokach prawomocnych powinni być ostatnimi do grożenia i moralizowania. Dziękuje.

Ps
Sam jestem przeciwnikiem SL
1
deshaun
deshaun
6 maja 2021, 09:24
Bardzo zastanawia mnie działanie UEFA

podskakują wyżej dvpy, a całe wielkie G mogą zrobić tym klubom. I jestem przekonany, że o tym wiedzą.

Z drugiej strony, nawet gdyby znaleźli jakiś kruczek prawny i wykluczyli te kluby na dwa lata - wyobrażacie sobie 2 lata ligi mistrzów bez Messiego, Ronaldo? Lub bez Barcy Realu i Juventusu? Ja sobie to wyobrażam jak najbardziej, ale oni z punktu biznesowego tego sobie raczej nie wyobrażają

Teraz moja prywata/opinia - już nie liczę lat ile czekam na powrót Milanu do Ligi Mistrzów, ale powiem szczerze że z każdym rokiem widzę jak ta Liga Mistrzów traci na znaczeniu w sensie atrakcyjności. Np. w tym roku finał będę oglądał z najmniejsza ciekawością odkąd pamiętam i to nie dlatego, że nie lubię tych klubów, tylko że mecze Chelsea City są kilka razy do roku na porządku dziennym. Reasumując, bardzo będę się cieszył jak Milan wejdzie do LM w przyszłym sezonie, ale coś czuję, że te mecze Milanu już nie będą mnie tak elektryzowały jak to było kiedyś ze wzlędu na range LM.

7
Gol
Gol
6 maja 2021, 10:06
Abstrahując o tematyki wykluczenia to Messi i Ronaldo to od kilku edycji nie błyszczą już w fazie pucharowej LM.

Ronaldo ostatni większy błysk to dwumecz z Atletico w sezonie 18/19, a konkretnie rewanż w Turynie.
Messiego ta sama edycja i pierwszy mecz z Liverpoolem na Camp Nou. Od tego czasu trochę minęło, a piłkarze młodsi się nie robią. Bardziej więc - jeżeli tutaj podnosimy biznesową stronę LM - UEFIE opłaca się promowanie młodych zawodników jak Mbappe czy Haaland którzy przez kolejny X lat zapewnią im oglądalność, aniżeli stawianie na 33+ którzy, przy całym podziwie dla wyczynów obu Panów, najlepsze lata mają już za sobą i nie są już tak efektowni jak wcześniej.

"Np. w tym roku finał będę oglądał z najmniejsza ciekawością odkąd pamiętam i to nie dlatego, że nie lubię tych klubów, tylko że mecze Chelsea City są kilka razy do roku na porządku dziennym" - No to SL tutaj żadnym rozwiązaniem dla Ciebie nie była.

Na pewno brak dobrych kontaktów z UEFĄ nie jest dla klubu pod żadnym względem dobry. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek na tym korzystał, a zostaliśmy postawieni w takiej sytuacji, przez uczestnictwo w beznadziejnym i tragicznie organizowanym "projekcie" który zakończył żywot po dwóch dniach.
1
deshaun
deshaun
6 maja 2021, 11:15
Gol

od strony kibica, bardziej elektryzuje mecz Barca (Messi) - Juve (Ronaldo) czy Borussia (haaland) - PSG (Mbappe)?
Dla zwykłego, średniego, azjatyckiego lub amerykańskiego kibica wiadomo co jest bardziej pożądanym meczem i za co zapłaci więcej. Oczywiście to się będzie zmieniać, tylko weź pod uwagę fakt, że Haaland oraz Mbappe są bardzo łączeni z hiszpańskimi gigantami, co pokazuje gdzie się kończy łańcuszek skupisk gwiazd (właśnie w tych klubach) Także od strony biznesowej, nie zgadzam się z Tobą a przynajmniej w okresie średnio-terminowym (ok. 2 lata)

Oczywiście, że SL nie jest rozwiązaniem jeśli chodzi o atrakcyjność piłki nożnej, ale też nigdzie tego nie napisałem. Prawda jest taka, że po 'reformie', którą zaproponowała UEFA to wiele klubów chciałoby się temu przeciwstawić tylko właśnie dlaczego tego nie robią? Bo się boją UEFY? nie znam odpowiedzi na to, natomiast jeśli bycie w wirtualnej SL, która nie istnieje, ma być pstryczkiem w nos dla UEFY to ja chce żeby Milan tam był. Bo widać, że ta organizacja zaczyna bardziej przypominać model dyktatury, w której to oni decydują o całej piłce nożnej. Stosunki z UEFA sprowadzają się głównie do kwestii finansowych, więc czy koniecznym jest np. żebyś żył w dobrych warunkach z bankiem, od której dostajesz kredyt? Nie musisz, jeżeli bank zaczyna się wyziskiwać, zawsze możesz przenieść swoje zobowiązanie do innego banku

2
Gol
Gol
6 maja 2021, 15:16
deshaun - Napisałeś - "Wyobrażacie sobie 2 lata ligi mistrzów bez Messiego, Ronaldo ?"

Więc Ci odpisałem, że tak wyobrażam sobie, bo Panowie już od 2 lat nie zagrali w tych rozgrywkach wielkiego spotkania. Nie widzę więc powodu dla którego ich brak miałby być jakiś spektakularny. LM była oglądana przed Messim i Ronaldo i będzie oglądana także po zakończeniu przez nich kariery, co jest już bliżej niż dalej, a oczy widzów trzeba kierować na inne nazwiska które w przyszłości będą przyciągały widzów jak Haaland czy Mbappe. Paradoksalnie więc brak wielkich gwiazd spowoduje, że oczy widzów będą skierowane na innych piłkarzy i inne kluby w tym głównie na w/w dwójkę.

Co do tych transferów to pogadamy jak Mbappe czy Haaland faktycznie się w tych klubach znajdą. Hiszpańskie gazety i Hiszpańskie kluby mają o sobie wielkie mniemanie, że każdy piłkarz chce grać w Realu i Barcelonie etc. a i jedni i drudzy mają potężne długi i są skonfliktowani z UEFĄ.

Nigdzie nie pisałem, że pisałeś o SL jako o super rozwiązaniu nie wiem skąd to wziąłeś. Napisałem, że skoro nudzi Cię oglądanie w sezonie 4 spotkań między City - Chelsea to raczej SL niczym by Cię nie zainteresowała.

Reszty nie będę komentował, poza jednym SL i obecność w niej Milanu nie była żadnym pstryczkiem dla UEFY, Perez od początku tak formułował wypowiedzi, ale chodziło tylko i wyłącznie żeby bogate kluby mogły zarabiać więcej i więcej, argumentował to nawet chyba brakiem możliwości przeprowadzenia transferu jak ten Haalanda np.
0
Victor Van Dort
Victor Van Dort
6 maja 2021, 09:22
To było oczywiste od samego początku.
4

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się