Pełny atak na Atalantę. Pioli ma postawić na Rebicia i Leao od początku

21 maja 2021, 09:24, Adam6 Aktualności

Na najważniejszy mecz sezonu Stefano Pioli nie będzie oszczędzał nikogo. Po rozczarowującym 0:0 przeciwko Cagliari, trener chce zobaczyć z Atalantą zupełnie inny zespół, a przede wszystkim skuteczniejszy. Piątkowa La Gazetta dello Sport donosi, że w Bergamo od pierwszych minut mają wyjść Ante Rebić i Rafael Leao. Milan nie może liczyć na awans do Ligi Mistrzów tylko czekając na fałszywy krok Juventusu lub Napoli, musi wygrać z Atalantą, a do tego potrzebuje bramek, najlepiej kilku. To doskonała okazja zwłaszcza dla byłego napastnika Lille, by pokazać, że po wzlotach i upadkach może przysłużyć się drużynie w ważnym momencie.

21 maja 2021, 14:25
Przecież Leao w składzie to jest osłabienie zespołu z premedytacją.. Będziemy grać 10 vs 11...
22 maja 2021, 19:40
Diaza, tak jak w trzech ostatnich meczach. Jedyna nadzieja w tym, że wybór Leao, będzie takim samym ruchem jak wybór Diaza na Juventus - pozornie bezsensownym, a jednak końcowo genialnym. Wiemy, że Leao jednak potrafi i jeżeli nos naszego trenera by nie zawiódł i tym razem, to czemu Leao miałby nie rozegrać najlepszego meczu sezonu (mimo nie za wysoko postawionej poprzeczki)? Oby tylko nie skończyło się jak z Meite.
0
dominik91p
dominik91p
21 maja 2021, 13:50
Panowie.
Przed Juventusem wiekszosc z was mowila ze juz pozamiatane. Wyszlo jak wyszlo.
Przed Torino ze z juve wygralismy to z torino wtopa bo tak Milan gra.
Wygralismy 2 mecze to twierdziliscie ze z Caglliari to tylko spaceerek... no i wyszlo jak wyszlo.
Kazdy chwalil tylko Napoli Inter i Atalante a tez pogubili punkty w decydujacym czasie co spowodowalo ze teraz jest tak jak jest i ze Milan nadal ma szanse. Nie twierdzde ze w niedziele wygramy ale w sumie dlaczego by tak nie twierdzic. Tegoroczne serie A udowodnilo ze pomimo tego ze ktos jest w czolowej czesci tabeli czy w spadkowej kazdy mecz trzeba ocenic na chlodno. Nie ma druzyn slabych i najlepszych. Sa tylko druzyny ktore maja malo lub dozo punktow. Z atalanta mozna wygrac tak samo jak przegrac np z Parma. Pozdrawiam fanow Milanu. Komentowac bedziemy po niedzielnym meczu.
0
Kosmateus123
21 maja 2021, 12:44
Jeśli nie wywalczymy LM na boisku, nie jesteśmy na nią gotowi. Jak pokazał mecz finałowy pucharu Atalanta jest do ruszenia, zostaje zagrać dobry mecz na koniec sezonu.
0
mufi
mufi
21 maja 2021, 12:10
a ja jakoś jestem spokojny o ten mecz :)
2
ensamh_3t
ensamh_3t
22 maja 2021, 19:43
Moim zdaniem w teorii jesteśmy faworytami tego meczu, także wierzę w zwycięstwo, natomiast boję się mocno, jak ta teoria przełoży się na praktykę.
0
Jaca23
Jaca23
21 maja 2021, 12:06
Ciężka decyzja. Moim zdaniem kluczowy w tym meczu może okazać się skuteczny pressing z naszej strony, a Leao na żadnej pozycji tego nie gwarantuje.
0
KosaX
KosaX
21 maja 2021, 11:02
Jak widze Leao w podstawowaje jedynastce to odrazu na mysl przychodza mi dwie rzeczy,jedna to taka ze bedzie znowu czlapal po boisku,a druga to taka ze wezmie pilke ominie 3-4 rywali i wywalczy dla nas staly fragment po ktorym padnie
21 maja 2021, 10:46
A mi się śniło, że Caldara wszedł w przerwie i w 48 minucie zapakował nam z główki :D
1
Dusiek
Dusiek
21 maja 2021, 10:57
Patoo , nie obraz się, ale wolę jednak sen Kozika :)
Edytowano dnia: 21 maja 2021, 10:58
1
MrWercyngentoryx
21 maja 2021, 11:19
Zmysł detektywa podpowiada mi, że ten sen może być złudny, śniło mu się 7-1 a gramy na wyjeździe. It's a trap!
21 maja 2021, 10:20
Co by nie mówić o Leao - że nie ma formy, że jest leniwy i brakuje mu zaangażowanie, nikt oglądający jego grę nie odmówi mu 3 rzeczy: talentu, świetnej techniki oraz WYLUZOWANIA. Co by się nie działo wydaje mi się, że nic go to nie rusza.
6
wielki prostownik
21 maja 2021, 18:17
Jak ktoś ma wywalone na wszystko dookoła to faktycznie ciężko aby coś go ruszało.
0
Gerada
Gerada
21 maja 2021, 10:13
Nawet jak miałby wyjść człowiek odpowiedzialny za dbanie o stan murawy na San Siro to jak strzeli bramkę, która da nam awans to jestem na zdecydowane tak. Kto by nie wyszedł w niedzielę ode mnie otrzyma wyłącznie wiarę w jego umiejętności. Leao wchodząc z ławki z Cagliari akurat pokazał, że nie dopadł go przede wszystkim negatywny mentalny bodziec, który spętał nogi reszcie drużyny. Wyszedł i robił co umie. To może być kluczowe.

Swoją drogą wydaje mi się, że w Bergamo trzeba zagrać podobny mecz jak z Juventusem - w takim sensie, że w pierwszej połowie na potęgę uważnie i ostrożnie, licząc bardziej na kontry niż ułańską fantazję. Trzeba też podostrzyć grę bo Atalanta zagra ostro na pewno. Oni "lubią" dostawać kartki, w tym też czerwone, więc przydałoby się wprowadzić ich w stan takiej jednak solidnej walki. Z resztą Mariani prowadził w tym sezonie 17 spotkań Serie A i pokazał w sumie tylko jedną czerwoną kartkę. Żółtych pokazuje również mało, więc chyba nie ma co kalkulować za dużo. Natomiast gospodarze niedzielnego pojedynku w drugich połowach zazwyczaj grają inaczej - jest więcej rozluźnienia, kiedy prowadzą to im pomaga bo swobodnie mogą szukać kolejnych bramek, ale w przeciwnym razie daje to więcej miejsca rywalom. Może to być też związane z ogromną intensywnością z jaką grają w pierwszych połowach. Rywal najtrudniejszy z możliwych ale nie niepokonany. Oby Atalanta sezon skończyła z 6 porażkami w sezonie.
paweł_piotr
Ciekawe czy takie 4-2-2-2 czy 4-2-3-1 tylko wtedy, który z nich na szpicy.
0
ba_acm
ba_acm
21 maja 2021, 10:26
W ostatnich meczach (role te co prawda odgrywał Brahim i Hakan) to zamieniali się podczas meczu pozycjami, najczęściej w 1 połowach) także myśle że zaczniemy normalnie z Hakanem na 10, Leao na skrzydle a Rebiciem w ataku, a reszta wyjdzie w praniu.
21 maja 2021, 10:05
W sumie lepiej niz wystawic Meite na ofensywnym pomocniku.
2
zycumilanista
21 maja 2021, 10:02
Rzucić się im do gardeł i odebrać chęć do gry!
1
Gianni Rivera
21 maja 2021, 09:49
Cóż, nie mamy nic do stracenia.
Oczywiście można bronić tezy, że mamy, bo może nam nawet remis wystarczyć, jeśli wyniki na innych boiskach ułożą się po naszej myśli. Takie asekuracyjne granie/myślenie jednak może nas zaprowadzić na 5 miejsce na koniec sezonu. Trzeba się rzucić do ataku i wygrać, nie patrząc na inne spotkania. Przycisnąć ich, a defensywa Atalanty na pewno da nam okazję do strzelenia gola. Trzeba ją tylko wykorzystać, a nie kopać się po czole pod bramką rywali.
2
DragonAC
DragonAC
21 maja 2021, 09:39
potencjał ma ogromny, ale leń jak Balotelli.
21 maja 2021, 09:31
No i dobra, zobaczymy co z tego wyjdzie... ;)
0
Zbanowanyx3
Zbanowanyx3
21 maja 2021, 09:26
Potencjał Leao jest nieosiągalny dla reszty zawodników z Milanu, bardzo mocno na niego liczę w tym meczu
7
kamilus
kamilus
21 maja 2021, 09:29
Obecnie to poziom zaangażowania wielu zawodników Milanu jest nieosiągalny dla Leao. ( ͡° ͜ʖ ͡°)