Pioli rozmyśla nad zestawieniem ofensywy. Musi wybrać jeden z dwóch wariantów

21 maja 2021, 15:37, cinassek Aktualności
Na który wariant powinien się zdecydować trener Stefano Pioli na mecz z Atalantą?
Saelemaekers, Calhanoglu, Leao - Rebić 79.91%
Saelemaekers, Diaz, Calhanoglu - Leao 20.09%
214 oddanych głosów

Stacja Sky donosi, że trener Stefano Pioli wciąż nie podjął decyzji o kształcie formacji ofensywnej na niedzielny mecz z Atalantą Bergamo. Podczas piątkowego treningu sprawdzał wariant z Rafaelem Leao w roli środkowego  napastnika, Brahimem Diazem za plecami Portugalczyka oraz Hakanem Calhanoglu na lewym skrzydle. Do tej pory media donosiły o planach postawienia na Ante Rebicia na dziewiątce, a Leao i Calhanoglu odpowiednio na lewej flance oraz pozycji trequartisty.

Przed rossonerimi jeszcze jeden trening, sobotni, który będzie decydujący.

22 maja 2021, 10:09
Zdecydowanie ważniejsze od personaliów są same założenia taktyczne na mecz. Można mieć w kadrze dobrze wykorzystujących atak na wolne przestrzenie zawodników w świetnej formie i jednocześnie ograniczać się do pseudo ataku pozycyjnego oraz wrzuty na siłę do napastnika przeciwko zwartej, cofniętej formacji. A niestety mam wrażenie, że działające na Atalante rozwiązania nie są obecnie w kręgu zainteresowania trenera Piolego, stąd zadecydują czynniki motoryczne.
21 maja 2021, 22:25
A gdzie wariant z Mandžu na szpicy? Chociaż myślę, że lepszym wyjściem będzie wpuścić Mario już w drugiej połowie i dokończenie spotkania i dobicie rywala ;d
1
Patryk.Milanista.95
21 maja 2021, 22:01
Cholera. Do każdego z tych zawodników można się o coś przyczepić. Jaki Pioli skład by nie wybrał. To sami zawodnicy muszą zagrać na 200% w tym meczu, bez względu na wszystko. Mają latać za tą piłką jak reksio za szynką. Wygramy ten mecz.
21 maja 2021, 20:46
serio mario w pierwszej 11 w najważniejszym meczu sezonu??
4
plotek
21 maja 2021, 23:51
@DarthImpaler
Serio, nie grał nigdy od pierwszej minuty a mecz trwa 90 więc i w 30 można go zdjąć jak nic nie wniesie. Wolałbym to zaryzykować niż oglądać mającego wywalone Leao ;]
21 maja 2021, 20:42
Czym ostatnio przekombinował? Diaz zagrał dno z Cagliari, po dwóch dobrych meczach każdy go widział w pierwszej 11. Meite dał dobra zmianę z Juve. Właśnie mógł zakombinować bo ewidentnie zabrakło głodu na boisku po tych dwóch meczach.
21 maja 2021, 18:43
Trochę za dużo wiary w wystawianie Leao, ale podejrzewam, że ma to być jego mecz ostatniej szansy i jeśliby dał plamę, to pożegnamy go w przyszłym sezonie. Rebić raczej obowiązkowo w pierwszym składzie, właściwie to obecnie jedyny gracz w naszym zespole, który potrafi zagrać nieszablonowo. Hakan na 1 dobry mecz 3-4 rozgrywa przeciętnie/słabo, ale nie ma go kim za bardzo zastąpić.
1
HaLi
HaLi
21 maja 2021, 18:17
Od początku wystawił bym Leao, Rebić, Saelemaekers, Hakan i zobaczył jak nam będzie szło. Jeśli będzie remis to w drugiej połowie Chorwat za Leao, Rebić na swoją pozycję i za Turka wpuścił bym Diaza ;)
21 maja 2021, 20:45
Hauge to już ma spławiki przygotowane na ryby w wakacje,chłop musi reset mieć i zobaczymy co z niego będzie na nowy sezon
2
21 maja 2021, 20:47
zbylon i znowu 5-0 dla atalanty?? bez celnego strzału na bramkę??
1
zbylon
zbylon
22 maja 2021, 19:04
Gieemce - nabijaliście się ze mnie jak mówiłem, że to błąd sprzedawać Andre Silvę. Teraz twierdzę, że błędem jest trzymanie Hauge na ławce, zwłaszcza przy kontuzji Rebića.
0
Rossu
Rossu
21 maja 2021, 17:28
Co ten Pioli?

Niech wpuszcza Rade na lewe skrzydło, a Meite na '10'! ( ͡° ͜ʖ ͡° )
21 maja 2021, 17:22
Rebić to obowiązek w pierwszym składzie !
1
vorti
vorti
21 maja 2021, 16:58
88 minuta powinien wpuścić Mandzu i Diaza
21 maja 2021, 16:34
Ani tak ani tak. Według mnie: Salemakers, Hakan, Rebić - Leao. Dlaczego ? Współpraca i asekuracja na lewej flance + element zaskoczenia w postaci Leao na szpicy. Diaz z ławki na podmęczonego rywala, aby wprowadził nieco ożywienia oraz gry kombinacyjnej.
6
TwojaStara
TwojaStara
21 maja 2021, 16:33
Saelemaekers, Calhanoglu, Leao - Rebić.

Od początku drugiej połowy Mandzukić za Rebica/Leao, później wchodzi Diaz.
21 maja 2021, 16:22
Ja bym jednak na tego Diaza postawił, niby gra w kratkę, ale ma te swoje momenty, potrafi strzelić z niczego w okno. Taka bramka na otwarcie meczu to byłby dar z niebios.
21 maja 2021, 16:14
I weź tu człowieku wybierz najlepszą opcję...
7
Jaca23
Jaca23
21 maja 2021, 16:09
Diaza od początku nie ma co wystawiać, bo bardzo agresywnie grająca Atalanta szybko wybije mu grę w głowy. W drugiej połowie, na podmęczonego rywala jak najbardziej, to samo Mandzukić, jeśli będzie trzeba gonić wynik.

Moja jedyna zagadka to czy Rebić czy Leao na 9tce. Uważam, że mogliby zagrać po połowie, pierwsza Leao, żeby Rebić lepiej wspomagał defensywę, bo Atalanta z pewnością na nas ruszy od początku, a w drugiej pewnie spuchną jak z Juventusem.
4
LunaS
LunaS
21 maja 2021, 16:10
Leao na szpicy - weź wymyśl coś lepszego :)
0
Diavo
Diavo
21 maja 2021, 15:47
A nie lepiej Diaz i Hakan za plecami Rebica? 4321 może wyglądać fajnie, ale nie Pioli forsuje 4231 niezależnie od przeciwnika..
0
cinassek
cinassek
21 maja 2021, 15:50
Nie jest tak, 4-2-3-1 na ogół zawsze zapisują wszystkie media, ale na boisku widać, że w kilku meczach graliśmy 4-2-2-2 czy klasycznym nawet 4-4-2, różnie bywa.
9
filipacm
filipacm
21 maja 2021, 16:40
z juve to było jakieś 3-4-2-1 z Theo wysoko i Diazem z Hakanem na ofensywnych, teraz podczas jednego meczu masz 3 ustawienia zależnie od tego czy bronisz, czy atakujesz, także nie ma co się przywiązywać do grafiki
@filipacm

Też to zauwazyłem, jedynie Kessie z Benkiem zostawali wymiennie jako libero, w zalezności który sie zapędził w pole karne
0
Semper Fideli
21 maja 2021, 15:42
Nie wiem czy nie lepiej byłoby wyjsc:
rebic
leao hakan diaz
Czemu ? Bo z trojki Diaz, Leao Alex- to właśnie belg moze dac najwiecej z ławki, najwazniejsza bedzie druga połowa a tam pasuje miec kogo wpuść kto da jakąś nadzieje.