Pioli: "Zasłużyliśmy na wicemistrzostwo. Chcę dziś podkreślić siłę naszego kolektywu"

23 maja 2021, 23:53, Ginevra Aktualności
Pioli:

STEFANO PIOLI: "Misja dobiegła końca? Osiągnęliśmy nasz cel, bo zasłużyliśmy na to i zasłużyliśmy na drugie miejsce w tabeli. To sprawiedliwy werdykt. Niestety, zmarnowaliśmy piłkę meczową tydzień temu. Jestem naprawdę podekscytowany i szczęśliwy. Muszę podziękować klubowi, który pozwolił nam pracować we wspaniały warunkach. Dziękuję zarządowi, pionowi sportowemu, piłkarzom, współpracownikom i kibicom, którzy po raz kolejny dzisiaj pokazali, ile znaczy Milan. Jesteśmy usatysfakcjonowani i szczęśliwi. Kessie  twarzą Milanu? Sądzę, że dzisiaj jak nigdy wcześniej warto podkreślić siłę kolektywu ponad jednostkami. Sukces jest też zasługą tych graczy, którzy dostawali mniej szans, jak Gabbia, Krunic, Dalot, Kalulu. Kessie jest w świetle reflektorów i zasługuje wyłącznie na pochwały za swój wielki sezon. Wszystko jednak osiągnęliśmy wspólnie. Naszą siłą było niepoddawanie się w momentach trudności. Jestem bardzo dumny z rozwoju mentalnego mojej drużyny. Zlatan zagrał tylko 19 meczów na 38. Chciałbym zobaczyć, co w takiej sytuacji zrobiłyby inne ekipy, gdyby zabrać im takiego mistrza. Dziękuję klubowi, teraz jesteśmy szczęśliwi i będziemy się cieszyć tym sukcesem. Pomyślałem o tym, że gdybyśmy zajęli 5. miejsce, czekałoby nas trudne lato. Teraz jednak możemy świętować, a potem wystartujemy od nowa. Klub będzie gotowy, aby wszystko zorganizować jak najlepiej. Najlepsi na wyjazdach? Zastanawialiśmy się nad tym, staraliśmy się dobrze ten aspekt ocenić. Nie wchodziliśmy zbyt często w pojedynki jeden na jeden na ostatniej ćwiartce boiska. Brakuje nam trochę indywidualnych zagrań na wysokim poziomie, gdy drużyna przeciwna zamyka się w obronie, pod tym względem jesteśmy poniżej przeciętnej. Brakowało nam indywidualnych akcji. Na wyjeździe mieliśmy prawdopodobnie więcej miejsca. Musimy to jeszcze dobrze przeanalizować. Słyszałem, że mój zespół zyskał na braku kibiców na stadionach przynajmniej na początku, by odnaleźć nieco spokoju, ale jestem pewien, że entuzjazm naszych fanów na San Siro dodałby drużynie skrzydeł. To, co zrobili dla nas kibice dziś rano i przy innych ważnych okazjach, napełniło nas ciepłem i pasją. Pokazaliśmy, że wierzymy tak jak oni. Na zakończenie chciałbym złożyć mojej żonie najlepsze życzenia z okazji naszej rocznicy ślubu. To już 34 lata razem. Pozwólcie mi na ten moment prywaty [śmiech]".

60 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Orzelek79
Orzelek79
24 maja 2021, 12:02
Teraz już nikt Piolemu nie powie, że jego drużyny nic nie osiągają.
0
adamos
adamos
24 maja 2021, 10:17
Pioli już wpisał sukces w CV kolejny wygranie Ligi i LM... Trzymam kciuki... Pobij naszego Carlito.
1
jjfxp
jjfxp
24 maja 2021, 09:43
Pio Pio Pio Pio Pioliii ;-)
1
wojtekdio1234
wojtekdio1234
24 maja 2021, 08:35
robił świetna robote przez cały sezon, był aktywny , ciagle podpowiadał i ustawiał zawodników -świetny trener
0
bielu
bielu
24 maja 2021, 08:34
Wieczny szacunek dla Piolego za te 1,5 roku. Forza.
1
kusniak_22
kusniak_22
24 maja 2021, 08:34
Brawo Pioli, sezon przełamań, dla niego samego też, bo przerwał swoją własną złą passę związaną z dobrymi początkami w klubach i fatalnymi końcami.
1
Sagittarius18
24 maja 2021, 08:24
Chce zwrócić uwagę na jedną bardzo trafną (moim zdaniem) diagnozę.

"Brakuje nam trochę indywidualnych zagrań na wysokim poziomie, gdy drużyna przeciwna zamyka się w obronie, pod tym względem jesteśmy poniżej przeciętnej. Brakowało nam indywidualnych akcji. "

To pokazuje, że Pioli twardo stąpa po ziemi i nawet po takim sukcesie potrafi zauważyć, co nie grało, przez co straciliśmy kilka cennych punktów.
11
jasiom22
jasiom22
24 maja 2021, 10:45
Dokładnie, to też sugestia transferow w linii ofensywnej, wydaje mi się.
2
MK92
24 maja 2021, 08:15
Grazie, Mister! Jesteś za mojego kibicowania Milanowi moim ulubionym trenerem obok wujka Carletto!
1
pazioni
24 maja 2021, 07:13
Boże jak ja się cieszę, siedem mega suchych lat i nareszcie mamy to. Dziękuję Tobie trenerze za to co zrobiłeś z tą drużyną. Zasługujesz na to ,żeby prowadzić Milan w LM w 1899%
4
TR3V0R
24 maja 2021, 06:46
Gdy przychodzil, nikt nie spodziewał się, że zajmiemy 2 miejsce i to już w jego pierwszym sezonie. Chlop jak i cała drużyna mieli swoje wzloty i upadki, ale ostatecznie Milan wraca do domu. Nie oczekujemy ze od razu zajdziemy gdzieś daleko, bo LM nawet nie była celem na ten sezon, ale byłoby cudownie, gdybyśmy po prostu zagościli tam na stałe.
1
Manolas
24 maja 2021, 06:37
Stworzyłeś historie ! Forza Pioli!!
1
Lazarr
Lazarr
24 maja 2021, 06:13
Pioli is on fire !
1
adi_avanti
adi_avanti
24 maja 2021, 04:19
Przede wszystkim dziękuję Piolemu za zrealizowanie celu jakim był awans do Ligii Mistrzów. Zdobycie wicemistrzostwa Włoch to więcej niż się spodziewałem. Trener obronił się wynikami na boisku i końcowym rezultatem. Mimo wielu tarapatów ostatecznie dopisało mu szczęście, a to też liczy się w sporcie :)
5
karp_fso
karp_fso
24 maja 2021, 01:51
Ja myślę, że wiele osób inaczej w trakcie sezonu by oceniało Pioliego gdyby te wyniki rozłożyły się inaczej. Tzn. zamiast super długich serii zwycięstw przeplatanka. Byłoby "git, realizujemy cel, czasem się potkniemy" :p

Jak pisałem wielokrotnie, Pioliego ocenię dopiero po sezonie, bo trenera rozliczamy z ostatecznego wyniku. No i co by nie mówić, trzeba go ocenić pozytywnie - myślę, że przed sezonem wiele osób nie wierzyło nawet w wicemistrzostwo, tylko w uciułanie fartem tego 4tego miejsca. Fakt, faktem, że poza to top 4 mogliśmy wypaść, ale nie wypadliśmy.

Zaraz ktoś mnie nazwie narzekaczem, ale w beczce miodu jest kilka kropli dziegciu. Pierwsza dotyczy roztrwonionej przewagi po 1 rundzie. Druga zawalonego meczu z Cagliari i kilku naprawdę głupich potknięć, przez które musieliśmy drżeć do ostatniej kolejki. Miejmy nadzieję, że latem wzmocnimy i uzupełnimy kadrę, a Pioli wyciągnie wnioski z tego co nam w tym sezonie nie wyszło. Oby rozwijał swój warsztat trenerski równolegle z rozwojem naszych zawodników, bo jak już widzieliśmy - mister potrafi sporo wycisnąć ze swoich graczy.
7
rk140685
rk140685
24 maja 2021, 03:42
Wiesz, to wszystko da sie latwo wytlumaczyc. Mysle,ze wiele ze straconych punktow wynikalo z biedy w ataku pod nieobecnosc Ibrahimovica. Gdybysmy mieli wtedy kogos mogacego wziac na siebie ciezar gry w stopniu wiekszym niz pewnie dluzej potrwalaby nasza walka o scudetto.

Bardziej boli ta slaba postawa w domu ale z drugiej stronu nie kazdy potrafi wygrac w Turynie z juventusem,w Rzymie z Roma i w Naepolu,nie mowiac juz o pokonaniu Atalanty,ktora momentami w tym sezonie wygladala jak potwor.

Moim zdaniem ten zespol ma cos czego brakowalo przez ostatnie lata. Wiara we wlasne mozliwosci i to,ze z kazdym mozna wygrac. Pioli odwalil kawal dobrej roboty i pozostawil po sobie ten fantastyczny rekord meczow wyjazdowych.
4
xpw99
xpw99
24 maja 2021, 10:24
Nawet z Cagliari jakby w paru sytuacjach był Ibra, albo klasowy zmiennik, to już wtedy mielibyśmy awans. Ogólnie było wiele problemów w tym sezonie i Pioli poradził sobie z nimi naprawdę dobrze
0
Orzelek79
Orzelek79
24 maja 2021, 01:25
Wielkie brawa dla Pana Piolego. Już zwątpiłem po porażce z Sassuolo ale na szczęście, udało się!!
2
Kempez
Kempez
24 maja 2021, 01:02
teraz Maldini powinien przelew zrobić dla kibiców po 40 zł na LM ;DDD
3
Jaca23
Jaca23
24 maja 2021, 00:50
Pod koniec sezonu straciłem wiarę. Dziękuję Padre Pioli.
4
zycumilanista
24 maja 2021, 00:45
Ponoć prawdziwego faceta ocenia się po tym jak kończy, a Pioli skończył za plecami naszpikowanego gwiazdami Interu, a przed Juventusem z Ronaldo, Dybala czy Kielonem. Także Pioli is on Fire
7
FanACM
FanACM
24 maja 2021, 00:42
Przepraszam Padre, że nazwałem Cię kilka razy betonem.
2
BartekWydziu
24 maja 2021, 00:39
Teraz pytanie, czy podziękować Łysemu (bo zapewne, jak łysy z Interu pewnego poziomu już nie przeskoczy) i postąpić jak kuzyni, którzy zatrudnili po dobrym sezonie trenera z topu?

Co sądzicie?
1
Yabaye
Yabaye
24 maja 2021, 00:53
Sądzę, że należy mu się zasłużony szacunek i jakakolwiek dyskusja w tym momencie jest nie na miejscu.
13
Jaca23
Jaca23
24 maja 2021, 00:59
Byłem za jego zwolnieniem, ale dałbym mu jeszcze przyszły sezon do ugruntowania nas w top4. Po LM się wiele nie spodziewam, później zrobiłbym krok naprzód.
4
100f
100f
24 maja 2021, 01:16
Ja uważam, że szansa mu się należy jak psu buda. Skoro z taką ławką zrobił taki wynik to chapeau bas.
7
xpw99
xpw99
24 maja 2021, 10:27
W LM cel to najwyżej wyjście z grupy zależnie od przeciwników a kluczowe jest ugruntowanie pozycji w top 4. Pioli rozwija się z całą drużyną i musi zostać
0
xpw99
xpw99
24 maja 2021, 00:31
Fajne jest też do że odkąd jest trenerem, nasza drużyna jest naprawdę zjednoczona, widać że wszyscy razem walczyli o konkretny cel.
8
jasiom22
jasiom22
24 maja 2021, 00:28
PioliOUT nie pisałem, ale przyznam szczerze że wiele razy zwątpiłem w Piolego tak już mocno - ostatnio z Cagliari, wczesniej z Sassuolo, ale w ostatnich tygodniach dwa razy mnie naprawdę pozytywnie zaskoczył, dziś i z Juve - nie dawałem za grosz wiary ze to może tak wyglądać, pozytywne zaskoczenia cięszą bardziej, po stanach zwątpienia... chuśtawki nastrojów straszne, ale na koniec, radość smakuje lepiej.

Wg.mnie nie było (nie powinno było być) wątpliwości że Pioli musiał dostać cały ten sezon, od początku do samego końca, po tak dobrej drugiej rundzie w poprzednim i dzisiaj udało mu się zwieńczyć całą tą robotę - choć nerwów nie brakowało. Jednak na koniec zdał egzamin na ocenę 5+. Gratulacje dla trenera, dla zespołu i dla indywidualności w zespole też. Kredyt zaufania dziś sięga zenitu.

PS: A Rangnick też dobry trener, ploty przydały sie do zmotywowania Piolego powiedzmy ;-) tak relatywistycznie i pozytywnie. ;-)
5
Maestro02
Maestro02
24 maja 2021, 00:27
Pioli is on fire! A tak naprawdę to po filmikach z autobusu gdzie już sam Pioli płynie z piłkarzami, śpiewa cieszy się jak małe dziecko, piękny widok bo gość zapisał się w historii Mialanu co by nie mówić, po okresie takiej biedy i nędzy to on wraz z całą drużyną nas wyprowadził na prostą. Do tego widać po nim chęć do pracowania też nad swoimi minusami. A teraz cieszmy się bo to jest cudowna historia!
12
lewysovski
24 maja 2021, 00:21
Tutaj w sumie można przytoczyć Allegriego (o którym w studio mówił dzisiaj Święcicki).
Sezon Pioliego wisiał na włosku i to odróżnia sezon wybitny od bardzo dobrego. To, że na ostatnich 3 metrach Pioli nie wypier**lił się na glebę, tylko zrobił wynik (co by nie mówić) ponad stan. 76-77 pkt byłoby wynikiem bardzo dobrym, ale bez tej kropki nad "i" nie znaczyłoby nic.
Mamy Panowie sezon wybitny, przyszły sezon będzie piękny, a korpo-środy nabiorą rumieńców.
Pozdrowienia dla wszystkich Milanistów, gospodarka odmrożona, proponuję złapać się w wakacje większą ekipą we Wro i trochę razem poświętować :)
Forza Milan!
9
Victor Van Dort
Victor Van Dort
24 maja 2021, 00:21
W decydującej chwili okazał się genialny, mając ograniczone możliwości nakazał zespołowi aby w pierwszej połowie totalnie skupili się na defensywie i nie angażowali sił na grę do przodu. Fart chciał że w chyba jedynej zespołowej akcji w pierwszej połowie wywalczylismy karnego. Milan mądrze zwalniał grę, rozładowywał napięcie, wybijał Atalantę z rytmu i ograniczał się do przeszkadzania i rociągania. Leao dziś miał niewdzięczną dla niego rolę napastnika i powiem wam, że nie był yaki zły bo on sporo górnych piłek wygrał, dziś naprawdę dał z siebie 100% i ile mógł tyle zrobił, szkoda że nie strzelił na 2:0 ale też ta akacja się na nas nie zemściła więc jest ok. Wracając do trenera, jak pokerzysta wytrzymał do końca ciśnienie i dostarczył nam tą LM, tego mu już nikt nie odbierze tak samo jak Maldnieniemu który też w obliczu tego wicemistrzostwa trzeba pogratulować nosa i kunsztu
8
CandyAmigo
CandyAmigo
24 maja 2021, 00:18
Ciekawostka, której nikt nie zauważył: po raz pierwszy w historii podium zajęte przez same drużyny z Lombardii.

Ciekawostka, której nikt nie zauważył 2: w trzech topowych ligach mistrzowie i wicemistrzowie są z tego samego miasta na literę M: Mediolan, Manchester, Madryt.

Ciekawostka, której nikt nie zauważył 3: Donnarumma ma już 453 minuty z rzędu bez straty gola i cichaczem goni rekord Sebastiana Rossiego.
13
kamilus
24 maja 2021, 00:25
Ciekawostka, którą zauważyli wszyscy - strona wywaliła się po raz 52131263 z rzędu przy tych ważniejszych meczach Milanu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
9
Gerada
Gerada
24 maja 2021, 00:12
Jeśli wynik weryfikuje pracę trenera to należy pamiętać, że zdobył wicemistrzostwo w sezonie, w którym trzeba było niespotykanie dużo punktów żeby być chociaż w czwórce. Grande Mister!
17
100f
100f
24 maja 2021, 00:06
Padre Pioli przepraszam, że byłem jednym z wielu, który przed Twoim zatrudnieniem pisał #PioliOut. Dziękuję za tą LM, jesteś wielki!
9
Rocket
Rocket
24 maja 2021, 00:04
Grazie Pioli !!! Kto by pomyślał że po takiej mordędze znajdziemy się tam gdzie teraz jesteśmy. Włochy pięknie świętują w ten weekend nie tylko z powodu piłki. Jedziemy do finału. Forza Milan!!
4
Puszek
Puszek
24 maja 2021, 00:03
Forza Padre Pioli!
7
Artemik
Artemik
24 maja 2021, 00:02
Dziękuję Stefano, jesteś wielki :D
6
Victor Van Dort
Victor Van Dort
24 maja 2021, 00:02
Stefan przybył w roli strażaka a okazał się naszym zbawcą, to że miał szczęście otrzymać Zlatana to szczęście które akurat miał, niemniej to jak potrafił wykorzystać zasoby które posiadał to jest absolutne mistrzostwo, Panie Stefanie najwyższe wyrazy uznania i oczywiście wielkie gratulacje oraz najszczersze podziękowania. Reasumując Pioli się obronił, Milan się obronił i dlatego Stefano jak najbardziej zasługuje na zaufanie, zapracował na to by trenować Milan w przyszłym sezonie a dalej nie wybiegam już myślami bo po co?
9
tober12
tober12
24 maja 2021, 00:01
Barwo Stefan! Ciężki sezon za nami, częstotliwość spotkań duża, kontuzje nas nie oszczędzały, Zlatan, podpora, pół sezonu niezdolny do gry. Wszyscy pokazali jaja i zgarnęli to na co zasłużyli. Nie mam zamiaru nikogo krytykować ani rozpamiętywać tego co negatywne, bo ta ekipa, cały sztab, piłkarze, po prostu na to nie zasłużyli, dali nam awans i ogromną radość. Tyle lat czekania! Jesteście wielcy!
Kibice też pokazali, że są i zawsze będą.

StrongerTogether!!!
FORZA MILAN
9
Misiegg
Misiegg
24 maja 2021, 00:01
Wielu go już skreślało, na początku swojej przygody, po wpadkach, przed dzisiejszym meczem...
Ale to on zbudował drużynę która zdobyła wicemistrzostwo i powróciła do LM
Większość puknęła by się w głowę przed sezonem gdyby ktoś powiedział że zdobędziemy w takich okolicznościach wicemistrzostwo
A jednak dziś to my się możemy cieszyć i doceniać że na ławce trenerskiej zasiada właśnie MISTER PIOLI :D
7
pawel1989
24 maja 2021, 00:00
pamietacie jeszcze w jakich okolicznosciach przychodzil? #PioliOut bylo najpopularniejszym tweetem w calej Europie gdy kwaterowal sie w hotelu w Mediolanie. Nastepnego dnia podpisal kontrakt. Nigdy nie napisalem niczego zlego na jego temat, ale przyznam szczerze ze wewnetrznie bylem troche zawiodziony jego wyborem. #GraciePioli
7
Gzikuu
24 maja 2021, 00:00
"Sukces jest też zasługą tych graczy, którzy dostawali mniej szans, jak Gabbia, Krunic, Dalot, Kalulu"

Może źle to odbieram, ale to spory policzek w stronę Romka i Tonalego.
2
pawel1989
24 maja 2021, 00:02
mysle, ze Romek i Tonali byli w gronie tych, którzy dostawali 'wiecej' szans. Pioli to gentleman, napewno nie potraktowalby tak nikogo na konfie, a tym bardziej kapitana, i mlodego Tonalego :)
16
Majki85
Majki85
24 maja 2021, 00:05
Dlaczego? Romek czy Tonali na przestrzeni całego sezonu grali dużo. Tylko ostatnio trochę mniej.
5
Majki85
Majki85
24 maja 2021, 00:06
Mi tutaj bardziej brakuje Hauge.
5
100f
100f
24 maja 2021, 00:09
Co Wy z tym Hauge, chłopak zagrał 18 meczów w lidze norweskiej zanim przyszedł do Milanu. Bez przesady. Myślę, że w przyszłym sezonie też dostanie swoje szanse.
2
Gzikuu
24 maja 2021, 00:09
@Majki85

A no może. W drugiej części sezonu Tonali i Romek nie grali praktycznie wcale. Krunić i Dalot już tak, stąd moja wątpliwość.
0
24 maja 2021, 00:00
Grande Pioli! Wybaczam Ci te zmiany Krunica i Meite!;D
3
patoo_07
23 maja 2021, 23:59
34 lata, jasny gwint :D Szacunek :D
6
ForzaMilan!!!
23 maja 2021, 23:59
Wszystkim podziękował, ale tak naprawdę jemu się należą największe brawa, bo wielu z nas skreśliło na początku, pozostali powątpiewali, może nieliczni wierzyli, a gość twardo pokazał że potrafi, brawo Stefan jesteś Wielki!
13
carrygun
carrygun
23 maja 2021, 23:58
Dziękujemy trenerze.
6
Nelson_Dida
23 maja 2021, 23:57
co by nie mówić, to w porównaniu do tych miernot od czasów Allegriego jesteś trenerem, który dał nam LM, więc chwała Tobie Wielki Stefano!!
17
callmetede
callmetede
24 maja 2021, 00:01
Ja jeszcze Mihajlovicia i Gattuso oceniam w miarę pozytywnie. Montella, Giampaolo, Seedorf i Inzaghi TRAGEDIA.
10
xpw99
xpw99
24 maja 2021, 00:29
Montellę dałbym pomiędzy, bo jednak umieszczanie go z pozostałą trójką nie jest uczciwe
4
ForzaMilan!!!
24 maja 2021, 00:35
Ja to samo Rino i Miha swoje pokazali brakło naprawdę niewiele.
2
Margiorno
24 maja 2021, 07:06
Jeszcze był wspaniały Brocchi.
1
KosaX
KosaX
23 maja 2021, 23:56
No to +- 100 baniek na mercato jest :D
12
_GAHU_
23 maja 2021, 23:54
Trenerze Jesteś Wielki
12

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się