Dalot i Leao lepsi od Diaza. Portugalczycy zagrają o złoto Euro U-21

3 czerwca 2021, 22:59, cinassek Aktualności
Dalot i Leao lepsi od Diaza. Portugalczycy zagrają o złoto Euro U-21

W rozegranym w czwartek półfinale Euro U-21, młodzieżowa reprezentacja Portugalii pokonała 1:0 rówieśników z Hiszpanii. Pełne 90 minut na murawie w barwach zwycięzców spędził Diogo Dalot, od początku do 64. minuty na boisku przebywał Rafael Leao. Po drugiej stronie barykady znalazł się Brahim Diaz - selekcjoner pozwolił mu rozegrać 66 minut, w trakcie których został ukarany żółtą kartką. O wyniku przesądziła bramka samobójcza w ostatnim kwadransie.

W niedzielę Portugalia U-21 zagra o złoto młodzieżowych mistrzostw Europy z Niemcami, które pokonały 2:1 Holandię. Mecz o 3. miejsce nie jest rozgrywany.

33 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Von Strauss
Von Strauss
4 czerwca 2021, 11:55
https://sempremilan.com/espn-raiola-went-back-to-milan-to-see-if-they-were-willing-to-reconsider

W skrócie - albo GD pali się przy dupie i zgodzi się na warunki Milanu (przy czym Milan prawdopodobnie nie chce się bawić z Raiolą dalej) bądź zagrywka Raioli czy w razie czego Milan go przygarnie jak nie znajdzie klubu.

Do tego GdS twierdzi, że Hakan nie ma oferty z Juve i w ciągu 10 dni ma podjąć decyzję o możliwym przedłużeniu umowy z Milanem.
1
Vol'jin
Vol'jin
4 czerwca 2021, 12:01
teraz niech się buja ^

ewentualnie pensja na 2 mln i zaczyna jako bramkarz nr 2 do większych wpadek Francuza
2
primo2p
primo2p
4 czerwca 2021, 12:12
Kontrakt 5 mln (8 rzekomo przez nas posiadane odjąć 3 dla Maignana) na 5 lat, ewentualnie jakieś bonusy +-1 mln, klauzula odejścia na 75 mln euro i możemy rozmawiać.
A jak nie to nie.
0
adrian20102
adrian20102
4 czerwca 2021, 11:08
Napiszę trochę nie na temat chociaż też o euro mi chodzi :-) pytania do was mam : jak myślicie Włosi dojdą do półfinału? Bo mam zamiar tak postawić :-) i mam przeczucie że Dania będzie w ćwierćfinale. Za wszystkie odpowiedzi dzięki :-)
0
Master of AC Milan
Master of AC Milan
4 czerwca 2021, 11:13
Jedno z drugim się wyklucza. Dania to grupa B a Włosi to grupa A. W grupie B jest jeszcze Belgia więc jeżeli Dania będzie 2 w grupie to gra w 1/8 z Włochami.
0
adrian20102
adrian20102
4 czerwca 2021, 11:20
No to danie mi wybiłes z głowy:-)
0
Rafał0209
Rafał0209
4 czerwca 2021, 11:34
Najlepiej spróbuj się dodzwonić do Hejtparku na kanale sportowym, tam to dopiero wszystko wiedzą najlepiej, tylko koniecznie jak będzie pan wszystko wiem najlepiej Kowalczyk:)
1
Master of AC Milan
Master of AC Milan
4 czerwca 2021, 11:34
Bo moim zdaniem prawdopodobieństwo jest dość niskie że Włosi i Duńczycy wyjdą razem z 1 miejsca a Włosi wtedy grali by raczej z Belgią, a Dania grałaby prawdopodobnie z Turcją lub Szwajcarią.
0
adrian20102
adrian20102
4 czerwca 2021, 11:56
Rafał0209 dzięki za wyczerpująca odpowiedź:-)
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
4 czerwca 2021, 12:27
To będzie EURO przeciążonych zawodników, więc potykanie się o własne nogi faworytów stanie się codziennością. W takich warunkach bardzo łatwo o kolejną Grecję, Rosję czy Turcję.
0
daro12555
daro12555
4 czerwca 2021, 10:41
Leao widać ze ma talent ,może naprawdę potrzebny były dla niego wstrząs najchętniej od Zlatana Wydaje mi się ze jednak Zlatan traktuje dość pobłażliwie i sadzę ze do Leao potrzebna jest mega twarda ręka bo gość ma dla mnie mega potencjał tylko sam jest podczas meczów zagubiony .Może naprawdę jakiś psycholog sportowy .Co do Dalota i Diaza chętnie bym ich zobaczył w przyszłym sezonie ponownie z opcją wykupu prezentują nawet dobry zespół są młodzi więc powinni swoją grę poprawiać i przede wszystkim już znają zespół .
0
ósmy
ósmy
3 czerwca 2021, 23:54
Leao zrywami pokazywał jaki talent ma w nogach. Gdyby tylko ten talent współgrał z pracowitoscią i profesjonalizmem. Niestety wydaje mi się, że mentalnie już nie zaskoczy. Rafałowi taki nieśpieszny, mało absorbujacy tryb pracy wystarczy. A szkoda, bo marnuje się kolejny brylant.
Podobał mi się jego partner z ataku, Dany Mota. 23-latek grający na codzień w AC Monza. Tam również drzemie fajna siła. Chociaż to już ten wiek, że powinien grać w lepszym klubie, a Juve oddało go do Monzy za niecałe 3 mln. Więc już sam nie wiem, co z tymi talentami. Zresztą, jakby każdy wybuchał z formą, i się spełniał, to by się tłoczno zrobiło.
2
Corsa
Moderator Corsa
4 czerwca 2021, 07:35
O tym samym pomyślałem, potencjał jest, ale co z tego. Nawet komentator, po ledwie 45 minutach zauważył ten rażący brak zaangażowania, kwitując zmianę mniej więcej takimi słowami - "schodzi Leao, nawet teraz po języku jego ciała widzimy, że nie podszedł do tego meczu zbyt energicznie". Normalnie zrobiło mi się wstyd, że to nasz zawodnik...
14
carrygun
carrygun
4 czerwca 2021, 08:45
O to właśnie chodzi. Ludzi z takim podejściem nie powinno być w europejskiej drużynie z aspiracjami. Takie wakacyjne podejście do meczów, to mogą mieć spełnione gwiazdy, które kończą karierę w MLS. Wtedy można mówić "czuć ten talent jakim piłkarz dysponuje, ale zaangażowanie nie to co kiedyś". Nic by mnie bardziej nie ucieszyło w tym okienku jak pozbycie się naszego rapera kosztem dużego transferu. Tyle że kluby nie są głupie i skoro my, prości kibice mamy takie a nie inne zdanie o nim, to zastanówmy się co w notatkach z obserwacji piszą o nim skauci. "Potencjał ogromny, szybki, dobra technika, leniwy, apatyczny, przechodzi obok meczów, kiedy wchodzi i schodzi z boiska ma ten sam wyraz twarzy, nie polecam, szkoda siana".
Edytowano dnia: 4 czerwca 2021, 08:47
3
SICKBOY
SICKBOY
4 czerwca 2021, 09:21
@carrygun
Pamiętam jeszcze, jak dziesięć lat temu w zimowym okienku odchodził Ronaldinho na życzenie Allegriego.

Za lenistwo na treningach, i brak zaangażowania.

Kto wie? Może dzięki właśnie tej decyzji wtedy zdobyliśmy Scudetto?

A co do tego samego wyrazu twarzy to od razu przypomniał się Cafu zawsze uśmiechnięty, nawet kiedy schodziliśmy pokonani z boiska, ewentualnie jeszcze bardziej irytujący był pan samolocik Montella ;)

Innymi słowy w pełni zgadzam się z tobą, nie widzę go tak samo w tej drużynie i też chciałbym aby znalazł się naiwny potencjalny klient na jego osobę..
2
my's
my's
4 czerwca 2021, 11:25
@Corsa

"niby nie zadowolony, ale jego mowa ciała nie pokazywała nam, że on jest napędzony, żeby tu bramki strzelać"

Powiedział to chwile po tym jak obaj widząc potrójną zmianę stwierdzili, że dał dużo w ataku, ale jest juz okropnie zmęczony, więc pewnie zejdzie.
Na to co ja oglądałem to rozegrał wczoraj naprawdę fajne spotkanie i jedyny minus to symulacja karnego za którą dostał żółtą kartę.
Naprawdę nie rozumiem tego hejtu. W razie co na tvpsport jest całe spotkanie do obejrzenia, z komentarzem.
Edytowano dnia: 4 czerwca 2021, 11:29
2
Manolas
Manolas
3 czerwca 2021, 23:31
Dlaczego jest post o Diazie i Dalocie kiedy nie są naszymi zawodnikami ? Co to onet
Edytowano dnia: 3 czerwca 2021, 23:32
1
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
3 czerwca 2021, 23:56
Oficjalnie kontrakty są do 30 czerwca i do tego czasu są naszymi piłkarzami. Tym bardziej, że Diaza chcemy wypożyczyć na kolejny rok a przy Dalocie mówi się nawet o kupnie.
29
Manolas
Manolas
4 czerwca 2021, 00:39
O wszystkim wiem tak jak każdy kto śledzi stronę. Mówisz o samych przypuszczeniach które są motorem napędowym Mercato Szkoda ze jak pojawiają się wieści na forum ze milan chce kupić gomeza to nie ma newsów że strzelił bramkę w meczu treningwym grając na lewym wahadle na zgrupowaniu kadry Argentyny po wypiciu Jerby z kupka 456mililitrowego ...póki co można gdybać tak samo jak o Taarabcie który również był u nas na wypożyczeniu I TEŻ CHCIELIŚMY go wykupić
2
brzydki
brzydki
4 czerwca 2021, 00:55
mamy tu mały błąd w interpretacji, bo ani Dalot ani Diaz nie są i nigdy nie byli piłkarzami Milanu, do 30 czerwca byli jedynie wypożyczeni bez nawet opcji wykupu :P
0
WIELKIZNAWCAxd
WIELKIZNAWCAxd
4 czerwca 2021, 01:01
Byli i wciąż są piłkarzami Milanu, więc pojawiają się o nich informacje.
To wy to źle interpretujecie i jak dzbany wmawiacie błąd innym ;>

"mamy tu mały błąd w interpretacji, bo ani Dalot ani Diaz nie są i nigdy nie byli piłkarzami Milanu, do 30 czerwca byli jedynie wypożyczeni bez nawet opcji wykupu :P"
To zdanie było zbędne
Byli piłkarzami Milanu przez rok, w sumie to nadal nimi są, do 30 czerwca. To tak jakbyśmy podpisali z kimś kontrakt tylko na rok. Na tym polega wypożyczenie. To, że głównym klubem jest ktoś innych nie znaczy, że możesz napisać, że Brahim czy Dalot nigdy nie byli piłkarzami Milanu, bo byli.

Ostrzeżenie. Na przyszłość proszę bez wyzwisk, nic one nie wnoszą do dyskusji. Corsa
Edytowano dnia: 4 czerwca 2021, 07:04
5
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
4 czerwca 2021, 01:15
Manolas - ale czemu Ty porównujesz piłkarza, którym jesteśmy zainteresowani do graczy którzy do 30 czerwca są u nas w klubie i się dziwisz czemu jest o nich więcej info. To czy ich wykupimy czy wypożyczymy nie ma znaczenia, do 30 czerwca są piłkarzami reprezentującymi Milan.
12
Corsa
Moderator Corsa
4 czerwca 2021, 07:42
Milan wciąż się nimi żywo interesuje, obaj mają dużą szansę pozostać na kolejny sezon, stąd newsy o nich.

Nawet wczoraj komentatorzy meczu Portugalia - Hiszpania co chwilę podkreślali, że Dalot, Brahim i Leao grają dla Milanu.
4
adamos
adamos
4 czerwca 2021, 09:29
Też kiedyś media wspomną, że Dollara PSG wypozyczy do Wieczystej.
0
brzydki
brzydki
4 czerwca 2021, 09:44
@WIELKIZNAWCAxd: no ale oni nigdy nie byli piłkarzami Milanu, tylko grali tam w ramach wypożyczenia, dlaczego to takie trudne do zrozumienia? xD Ich karty zawodnicze były cały czas w posiadaniu klubów macierzystych.

To tak jakbyś na lodowisku wypożyczył łyżwy i mówił, że przez najbliższą godzinę one należą do Ciebie. No nie należą, należą do osoby która Ci je wypożyczyła, a Ty z nich chwilowo korzystasz xD
4
WIELKIZNAWCAxd
WIELKIZNAWCAxd
5 czerwca 2021, 11:40
brzydki czyli jednak nie udajesz ;>
Co za idiotyczne porównanie. Już byś mógł bardziej wysilić swoją pustkę w głowie i ogarnąć bardziej adekwatne porównanie.
Piłkarza wypożyczasz na pół sezonu, sezon czy nawet na dłużej, więc to twoje porównanie jest bez sensu.
Już prędzej można by to było porównać do np. wynajmu domu. Jeśli wynajmujemy od kogoś dom, to mogę wszystkim mówić to mój dom ("zapraszam was do mojego domu", "zrobię coś tylko jak będę u siebie"). On nie jest całkowicie nasz, ale poprzez umowę najmu mamy do niego prawa.
Tak samo z piłkarzem, całkowicie do niego praw nie mamy, ale na ten jeden sezon jest NASZYM zawodnikiem, bo reprezentuje nasze barwy.
Pewnie pominąłeś moje porównanie do podpisania kontraktu z jakimś zawodnikiem na rok, pewnie albo go nie zrozumiałeś, albo zrozumiałeś i specjalnie to pominąłeś, bo wiesz, że mam rację.
Wypożyczenie jest pozyskaniem zawodnika na krótki okres czas, coś jak zrobiliśmy np z Mandzukicie - po wypożyczeniu zawodnikowi też się kończy umowa z nami tylko on nie kończy jako wolny gracz, a wraca do macierzystego klubu.
Pisanie, że to błąd w nazywaniu wypożyczonych graczy naszymi zawodnikami, jest idiotyzmem.
0
mmielczar123
mmielczar123
3 czerwca 2021, 23:21
Diaz pokazał że ma świetny drybling, ale gorzej z wykończeniem
0
inzaghi67
inzaghi67
3 czerwca 2021, 23:17
kto oglądał ten widział co miałem na myśli mówiąc że Diaz przypomina grą Messiego, nieoszlifowany diament. 10 lat temu pasowałby do Barcy Guardioli i ówczesnej drużyny Hiszpanii
12
WIELKIZNAWCAxd
WIELKIZNAWCAxd
3 czerwca 2021, 23:35
Też mi to dzisiaj przeszło przez myśl;)
0
brzydki
brzydki
4 czerwca 2021, 00:43
Jak Messi to on może wygląda grając z dziećmi w Pucharze Tymbarka, podczas normalnego meczu Serie A odbija się od każdego obrońcy jak perspektywy od Donnarummy :P
8
Boateng93
Boateng93
4 czerwca 2021, 01:26
Dokładnie. Fizycznie w Serie A to on wyglądał jakby chłopaka z 3 podstawówki wrzucić do meczu z 7 klasą. Z piłką przy nodze wygląda fajnie, ale co z tego, że fizycznie jest niszczony.
1
Milanboy
Milanboy
3 czerwca 2021, 23:11
Leao ładnie raz zakręcił Minguezą.
3
Milancampo31
Milancampo31
3 czerwca 2021, 23:07
Dalot wykup ale za 20
Edytowano dnia: 3 czerwca 2021, 23:09
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się