EURO 2020 - Dzień 3

13 czerwca 2021, 01:27, Purysta Aktualności

Na koniec weekendu czekały nas trzy spotkania Mistrzostw Europy 2020.

Najciekawiej zapowiadające się starcie, czyli Anglia – Chorwacja, otworzyło ten dzień rozgrywek i jednocześnie zmagania w grupie D. Przez pierwsze dwadzieścia minut spotkania na Wembley Anglicy zdominowali Chorwatów, ale nie potrafili udokumentować przewagi bramką. Najbliżej był Foden już w 6. minucie, kiedy jego strzał wylądował na słupku. Potem gra się wyrównała i na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie. O zwycięstwie Anglików przesądził gol Sterlinga z 57. minuty, który zapewnił im cenne trzy punkty. Na boisku 78 minut spędził skrzydłowy AC Milan, Ante Rebić, ale nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Mecz w Bukareszcie między Austrią a Macedonią Północną uchodził za najmniej interesujący tego dnia, ale uraczył kibiców czterema bramkami. Prowadzenie objęli w 18. minucie Austriacy – świetny kros Sabitzera w pole karne zamienił na bramkę Lainer. Dzisięć minut później zamieszanie pod bramką Austrii wykorzystał Pandev, zdobywając historyczną, bo pierwszą dla debiutującej w EURO Macedonii bramkę. W drugiej połowie mecz był wciąż otwarty, ale to Austriacy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony Alaby piłkę w siatce umieścił Gregoritsch. Pod koniec spotkania wynik ustalił jeszcze Arnautović.

Mecz wieczoru był nim tego dnia zaiste – reprezentacja Niderlandów podejmowała w Amsterdamie Ukrainę i obie drużyny zapewniły widzom świetny sportowy spektakl. Spotkanie od początku było bardzo żywe – co rusz okazje stwarzali sobie Holendrzy, a Ukraińcy odgryzali się groźnymi kontraatakami. Mimo dobrego tempa gry, pierwsza połowa zakończyła się bez bramek. Początek drugiej zdecydowanie należał do Holendrów, którzy dzięki trafieniom Wijnalduma i Weghorsta wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Nadzieje Ukrainy na korzystny wynik odżyły po bramce Jarmolenki w 75. minucie. Zawodnik West Ham United pięknym podkręconym uderzeniem nie dał żadnych szans Stekelenburgowi. Nasi sąsiedzi poszli za ciosem i już kilka minut później cieszyli się z wyrównującej bramki – precyzyjnym strzałem głową popisał się Jaremczuk. Nie był to jednak ostatni gol zdobyty w tym meczu, w 85. minucie równie skutecznie główkował Dumfries i zawody zakończyły się zwycięstwem Holendrów 3:2.

Niedziela, 13 czerwca

Grupa D, 15:00 (Londyn): Anglia – Chorwacja 1:0 (57' Sterling)

Grupa C, 18:00 (Bukareszt): Austria – Macedonia Północna 3:1 (18' Lainer, 78' Gregoritsch, 89' Arnautović – 28' Pandev)

Grupa C, 21:00 (Amsterdam): Holandia – Ukraina 3:2 (52' Wijnaldum, 59' Weghorst, 85' Dumfries – 75' Jarmolenko, 79' Jaremczuk)