Gazidis: "Awans do Ligi Mistrzów to owoc ciężkiej pracy. Siłą Milanu jest jedność"

19 czerwca 2021, 15:45, Ginevra Aktualności
Gazidis:

Dyrektor generalny Milanu, Ivan Gazidis wypowiedział się dla Milan TV:

Sezon: "Przeżyliśmy wyjątkowy i emocjonujący sezon. Tutaj w Milanie panuje wielkie poczucie jedności, które jest dla mnie wielkim powodem do dumy. To daje klubowi niewiarygodną siłę". 

Powrót do LM: "Cóż za wspaniały moment! My, działacze przeżywamy wszystko tam samo jak kibice. Ten awans to owoc ciężkiej pracy. Zasłużyliśmy na powrót do Ligi Mistrzów. Ważny jest też styl w jakim to uczyniliśmy. To ważne osiągniecie dla nas wszystkich". 

Zespół: "To wyjątkowa grupa, są bardzo młodzi, ale mają niesamowitą mentalność. Mają wielką siłę w sobie oraz wielką wolę walki. Drużyna zawsze potrafiła odpowiedzieć w trudnych momentach - to znaczy, że ma wspaniałą mentalność. To bardzo silna ekipa". 

Kibice: "Brak mi słów, aby ich opisać. Przeżywaliśmy trudne moment, ale zawsze czuliśmy ich wsparcie. W Milanie wszyscy jesteśmy jednością, a z takim nastawieniem wszystko jest możliwe. Mam ciarki na samą myśl o spotkaniu z fanami pod Casa Milan. Chcę im podziękować, bo ich wsparcie jest kluczowe dl naszego rozwoju. Chciałbym w przyszłości być postrzegany jako taki właśnie kibic Milanu. Forza Milan zawsze!"

Przyszłość: "Przed nami jeszcze długa droga, jesteśmy dopiero na starcie. Milan wrócił do Ligi Mistrzów i to jest bardzo ważny krok". 

Milan Femminile: "Nasze dziewczyny zanotowały fantastyczny sezon, teraz muszą kontynuować. One też wywalczyły awans do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Giacinti? Jest nie do zatrzymania, zawsze daje z siebie 120%. Jest wielkim wzorem nie tylko dla piłki kobiecej, ale także dla tej męskiej". 

Klub: "Jest zawsze na pierwszym miejscu, ponad wszystko, a zwłaszcza ponad indywidulane interesy. Kluczowe jest nasze poczucie jedności". 

Pioli: "Dla mnie Stefano jest wielkim przykładem. Przez długi czas ciążyła na nim wielka presja, ale on zawsze myślał tylko o dobrze klubu. To bardzo głęboka osoba, zaskoczyła mnie jego pasja, jego zaufanie do zespołu i jego bliska relacja z wszystkimi zawodnikami". 

Drużyna: "Mamy silny zespół i silnych zawodników, tylko w ten sposób można odnieść sukces. Potrzebujemy zdolnych zawodników. Mamy bardzo nowoczesny zespół ludzi także poza boiskiem. Wszyscy wykonują fantastyczną pracę. Paolo Maldini jest punktem odniesienia pod kątem sportowym, jak również pod kątem wartości klubu. Kibice mogą wierzyć w tę drużynę". 

Wartość Milanu poza boiskiem: "Liczymy się w świecie piłki. Scaroni to wiarygodny prezes, który ma duże wpływy. Poza tym jest Maldini, który również ma wielki wpływ". 

Piłka nożna: "Ja kocham piłkę nożną, ona ciągle się zmienia. Nie ma jednego idealnego systemu gry, najważniejsze jest nastawienie. Nowoczesna piłka opiera się mocno na pojedynkach jeden na jeden i na szybkim przejściu z jednej fazy do drugiej. To piłka nożna, w której poza techniką bardzo ważną rolę odgrywają szybkość i siła".

Tomori: "Dla napastników gra przeciwko Tomoriemu jest koszmarem. Nic nie jest łatwe z takim rywalem - nie da się go pokonać ani szybkością, ani siłą". 

Kadra zespołu: "Mamy nowoczesnych zawodników, szybkich i silnych. Chcemy takich, którzy będą w stanie rozwinąć się w naszym zespole".

25 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
matten
matten
20 czerwca 2021, 09:12
Gratulacje dla zarządu za wytrzymanie ciśnienia i pozostawienie w klubie Stefano Piolego.
2
Jaca23
Jaca23
20 czerwca 2021, 09:04
Ivan, weź tam trochę poluzuj tabelki w Excelu, bo potrzebujemy kasy na kilka fajnych wzmocnień, jak już się do tej LM dostaliśmy.
5
kamilus
kamilus
20 czerwca 2021, 10:47
Moim zdaniem takie decyzje zapadają ponad Gazidisem, a on tylko odpowiada za wykonanie "planu" w klubie.
0
Piotrek1899
Piotrek1899
20 czerwca 2021, 08:55

Marcos Salinas
19 czerwca 2021, 17:43
Za samą szopkę z Perezem i Agnellim należy mu się ten hashtag. Sportowo też wszystko zawdzięcza trójce Ibra, Maldini, Pioli. A patrząc przez pryzmat poprzedniego sezonu zablokowaniem transferu Zlatana rok wcześniej przekreślił szanse Milanu na realną walkę o Scudetto.

Uśmiałem się do łez:)
Reasumując, Galliani sportowo też wszystko zawdzięcza Kace, Shevchence, Seedorfowi i jeszcze kilku innym ;) I generalnie wszyscy dyrektorzy są do bani, bo sportowo wszystko zawdzięczają Messim, Ronaldom i innym Van Bastenom ;) No szok! Niebywałe! Drugiego akapitu nie ma co nawet komentować, bo to jest poniżej krytyki. Podsumowując, mam wrażenie, że MS chce być za wszelką cenę oryginalny i rzeczywiście jest ;) Takiego, ze świecą szukać ;p
5
Marcos Salinas
Marcos Salinas
20 czerwca 2021, 09:34
Oczywiście, że Galliani w późniejszych latach działalnści zawdzięczał większość Braidzie i Leonardo. Wystarczy spojrzeć na politykę Milanu w okresie 2007-2010 i 2012-2016, żeby o tym się przekonać.
2
Vol'jin
Vol'jin
20 czerwca 2021, 00:43
Niby nawiązujemy mocniejsze kontakty w sprawie Zaccagniego
0
Semper Fideli
Semper Fideli
20 czerwca 2021, 09:10
Oby nie
0
Jaca23
Jaca23
20 czerwca 2021, 09:14
Oby tak. To chyba jedyna rozsądna opcja zastąpienia Hakana jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Nie ma co liczyć na innych De Pauli i 10tke za kilkadziesiąt milionów.
2
ósmy
20 czerwca 2021, 10:28
Wróble ćwierkały, że już jedną nogą w Napoli. Ale to był jeszcze ten okres, kiedy Gattuso miał tam coś do powiedzenia. Gdyby faktycznie było coś na rzeczy, to dla mnie fajna opcja.
0
Moris
19 czerwca 2021, 20:31
Kadra zespołu: Chcemy takich, którzy będą w stanie rozwinąć się w naszym zespole". Jak dla mnie to nie brzmi to jakiś optymistycznie. Wychodzi na to,że chcemy kupować koty w worku,a może sie rozwiną...
1
Milan1958
Milan1958
19 czerwca 2021, 20:49
Jeżeli masz określone możliwości finansowe , nie możesz kupować gwiazd, to jedyna droga, innej nie ma. Musisz wykreować sobie gwiazdy na boisku inwestując w młodych lub starszych ale głodnych sukcesu. Inna droga to zadłużanie klubu. Ten czas na szczęście minął bezpowrotnie.
4
Marcos Salinas
Marcos Salinas
19 czerwca 2021, 22:00
Milan1958
O możliwościach finansowych można byłoby pisać gdyby nie ponad 100 mln. na czwórkę Higuain, Paqueta, Piątek, Tonali oraz około 15 milionów rocznie pensji na dwóch zawodników poza optymalnym wiekiem piłkarskim w okresie, gdy nie było środków z LM. W rzeczywistości pełen rozwój klubu ogranicza jedynie FFP oraz utopijna wizja budowy w pełni konkurencyjnego zespołu z czołówki na piłkarskim przedszkolu, gdzie większość z tych dzieciaków potrzebuje najpierw zdjęcia ze swojej osoby presji trudnego środowiska niczym Suso w Genoi czy ostatnio Locatelli w Sassuolo.
0
DarthImpaler
DarthImpaler
19 czerwca 2021, 23:24
Salinas ale te 100 mln to można powiedzieć że w innej epoce budowania Wielkiego Milanu.

Higuain odpad z jufe.

Paqueta kot w worku z brazylii

Piątek jednosezonowiec

Tonali przyszłość

Zawodnicy poza optymalnym wiekiem to rozumiem Ibra i Mandzu?

Co Ibra zrobił z tym zespołem to nie trzeba pisać a Mandzu to po prostu nietrafiony transfer
1
Moris
20 czerwca 2021, 09:01
Ja nie mówię o gwiazdach,ale liczyłem na transfery w stylu Berardiego czy De Paula.Nasciagamy kolejnych Hauge,Leao i ani jeden ani drugi nie będzie się nadawać na pierwszy skład.Wypadniemy poza top 4 i koło przeciętności się zamyka.
1
Jaca23
Jaca23
20 czerwca 2021, 09:12
Moris
Ja też bym chciał De Paula czy Berardiego. Problem w tym, że obecnego Milanu po prostu nie stać na transfery rzędu 40-50 mln. Pandemia zrobiła swoje, może w przyszłym sezonie zobaczymy jakiś duży transfer z naszym udziałem. Ja się cieszę, że te niskobudżetowe transfery, póki co bardzo dobrze wychodzą Maldiniemu.
1
Marcos Salinas
Marcos Salinas
20 czerwca 2021, 09:28
DarthImpaler
Nie istotne w jakiej epoce i co wnieśli. Liczy się fakt, że Elliott był w stanie zainwestować takie pieniądze gdy nie było środków z LM, więc teraz niech ludzie nie próbują usprawiedliwiać lekkomyślności zarządu sloganami typu ''określone możliwści finansowe''. Ten argument miałby sens, gdyby Milan chciał podążać drogą PSG. A w tych warunkach one po prostu mijają się z prawdą.
2
kamilus
kamilus
20 czerwca 2021, 10:50
Elliott był w stanie inwestować dużo, ale z pewnych względów zmienili politykę transferową (może kwestia stadionu?) i jak się okazało, takie "ostre cięcie kosztów" przyniosło lepszy rezultat niż szastanie pieniędzmi, bo po takim pierwszym sezonie zdobyliśmy wicemistrzostwo. I teraz trudno jest oczekiwać, że okienko będzie inne, bo wciąż jest szansa, że nie stracimy żadnego podstawowego gracza z pola.
2
dusiekxd
dusiekxd
19 czerwca 2021, 17:27
Gdzie są Ci szczekacze : "GazidisOut" ? Czyzby po tym sezonie zamknal wam buzie ? :) tak, jest gorąco - przepraszam.
3
artorn
artorn
19 czerwca 2021, 17:30
tu jestem! :) Wg mnie to większa zasługa Piolego niż jego.
Edytowano dnia: 19 czerwca 2021, 17:31
6
Marcos Salinas
Marcos Salinas
19 czerwca 2021, 17:43
Za samą szopkę z Perezem i Agnellim należy mu się ten hashtag. Sportowo też wszystko zawdzięcza trójce Ibra, Maldini, Pioli. A patrząc przez pryzmat poprzedniego sezonu zablokowaniem transferu Zlatana rok wcześniej przekreślił szanse Milanu na realną walkę o Scudetto.
5
hyrus13
hyrus13
19 czerwca 2021, 19:15
Wynik w tym sezonie w żaden sposób nie zmienił mojego podejścia do tego człowieka. Owszem muszę mu oddać, że pojawili się nowi sponsorzy, ale poza tym nic dobrego o nim nie napiszę.

Knuł z Rangnickiem ponad Maldinim. Myślałem, że wyciągnął wnioski, ale jednak nie i dał się wmanewrować takim kanaliom jak Perez czy ten błazen z Juventusu w SL. Tak, dalej uważam, że lepiej dla Milanu by było gdyby Gazidis odszedł.
3
Margiorno
19 czerwca 2021, 19:24
Nie żeby coś ale w Superlidze nas reprezentował Scaroni.
0
Jaca23
Jaca23
20 czerwca 2021, 09:08
Narzekanie na Gazidisa w kontekście SL jest niezłym odpałem. Praktycznie wszystkie największe marki weszły w skład SL, a wy się dziwicie, że Gazidis również nas tam chciał? Ciekawe co byście powiedzieli jakby SL ruszyła bez Milanu. Przecież to by nas wepchnęło na lata w rolę ligowego średniaka. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Cieszmy się, że jeszcze ktoś nas respektuje jako klub z europejskiej czołówki, bo sportowo to niestety nadal jesteśmy daleko w tyle.
7
dysha1992
dysha1992
19 czerwca 2021, 16:53
A gdzie pytanie o Superlige i dlaczego to załatwił za plecami Maldiniego niemal niszcząc cały nasz sezon?
Te pytania Włoskich dziennikarzy są bardzo a nawet zbyt miłe i uprzejme.
1
malaka1995
malaka1995
19 czerwca 2021, 15:46
oglądałem cały "wywiad" całkiem przyjemnie muszę przyznać to wyszło, w między czasie pokazywane były wycinki z sezonu, i to jak reagował na dane sytuacje.
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się