EURO 2020 - Dzień 12

22 czerwca 2021, 02:44, Purysta Aktualności

Wtorkowego wieczoru zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w grupie D. Na Wembley Anglia podejmowała reprezentację Czech. Anglicy od samego początku ruszyli do ataku i już w 2. minucie spotkania mogli cieszyć się z prowadzenia, jednak lob Sterlinga zatrzymał się na słupku. Zawodnik Manchesteru City wpisał się na listę strzelców 10 minut później – Grealish przedostał się lewą stroną w pole karne i miękko dośrodkował na długi słupek, gdzie z łatwością wykończył akcję Sterling. W dalszej części meczu Anglicy mądrze kontrolowali wydarzenia na boisku, nie dopuszczając Czechów do klarownych okazji i mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Anglii.

Zaledwie z dwiema zdobytymi bramkami, ale za to z dorobkiem 7 punktów, "Synowie Albionu" wygrali grupę D i w 1/8 finału spotkają się z drugą drużyną z grupy F.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu o pierwsze zwycięstwo walczyły drużyny Chorwacji i Czech. To zespół z Bałkanów otworzył wynik po trafieniu Vlasicia z 17. minuty. Na kilka minut przed gwizdkiem na przerwę Szkoci zdołali doprowadzić do wyrównania – płaskim strzałem z 16. metra McGregor nie dał szans Livakoviciowi. W drugiej połowie Luka Modrić udowodnił, że wciąż jest genialnym piłkarzem i to dzięki jego geniuszowi Chorwaci wyszli z tej batalii zwycięsko. Najpierw w 62. minucie wykończył koronkową akcję zespołu pięknym strzałem zewnętrzną częścią stopy. Kwadrans później idealnie dośrodkował z rzutu różnego na pierwszy słupek, a precyzyjnym strzałem głową piłkę do siatki skierował Perisić. W 81. minucie na murawie pojawił się skrzydłowy AC Milan, Ante Rebić.

Dzięki dwubramkowej wygranej Chorwaci wyprzedzili w grupie Czechów, którzy zakończyli zmagania z takim samym dorobkiem punktowym, ale mniejszą liczbą strzelonych goli. Na Chorwatów czeka zespół z drugiego miejsca z "polskiej" grupy, natomiast Czesi na dobór przeciwnika muszą poczekać do końca fazy grupowej.

Wtorek, 22 czerwca

Grupa D, 21:00 (Londyn): Czechy – Anglia 0:1 (12' Sterling)

Grupa D, 21:00 (Glasgow): Chorwacja – Szkocja 3:1 (17' Vlasić, 62' Modrić, 77' Perisić – 42' McGregor)