EURO 2020 - Dzień 13

23 czerwca 2021, 12:32, Purysta Aktualności

Trzynasty dzień Euro 2020 to puenta fazy grupowej turnieju i ostatnie cztery mecze, które mogły pozostać bez zwycięzcy. Późnym wieczorem poznaliśmy wszystkie 16 drużyn, które zakwalifikowały się do 1/8 finału.

O godzinie 18:00 rozpoczęła się rywalizacja w grupie E, gdzie nasza reprezentacja mierzyła się ze Szwecją w kolejnym "meczu o wszystko". Mecz zaczął się w najgorszy możliwy sposób dla naszej drużyny narodowej – już w 2. minucie Forsberg wykorzystał błędy naszej obrony i pokonał Szczęsnego. W 17. minucie powinien być remis, ale po rzucie rożnym Lewandowski dwa razy uderzał piłkę głową i dwa razy lądowała ona na poprzeczce. W 59. minucie z kontrą wyszedł wprowadzony kilka minut wcześniej Kulusevski. Zawodnik Juventusu popędził prawą stroną boiska, nieatakowany przez Polaków wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Forsbergowi, który precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie Szwecji. W tym momencie mogło wydawać się, że jest już po meczu, ale dwie minuty później Robert Lewandowski pokazał dlaczego jest najlepszą "dziewiątką" świata. Świetne podanie na wolne pole z własnej połowy posłał Zieliński, Lewandowski wpadł z piłką w szestnastkę i mimo asysty dwóch obrońców pięknym uderzeniem w okienko nie dał szans Olsenowi. W 64. minucie wyrównał Świerczok, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Nadzieje Polaków na zwycięstwo odżyły w 84. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Frankowskiego niepilnowany pod bramką rywali znalazł się Lewandowski i z kilku metrów zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, a trzecią w turnieju. "Biało-czerwoni" w końcówce rzucili wszystkie siły do przodu i zapomnieli o obronie – wygraną Szwedom zapewnił w doliczonym czasie gry Claesson. Szwedzi wygrali grupę, a Polacy zakończyli swój występ na ostatnim jej miejscu z dorobkiem zaledwie jednego punktu.

W drugim meczu naszej grupy Hiszpanie gładko pokonali Słowację aż 5:0. Rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze wyższe, ale w 12. minucie karnego nie wykorzystał Alvaro Morata.

Zmagania grupowe wieńczyły mecze grupy F, których start zaplanowano na godzinę 21:00. W hicie dnia aktualni mistrzowie Europy stanęli naprzeciwko aktualnych mistrzów świata. W starciu obu zespołów padł remis 2:2, a większość bramek została zdobyta po rzutach karnych. W 27. minucie Lloris znokautował Danilo we własnym polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Ronaldo. Jeszcze przed przerwą był remis, tym razem z karnego z drugiej strony boiska nie pomylił się Benzema. Ten sam zawodnik wyprowadził Francuzów na prowadzenie zaraz po przerwie. Napastnik Realu Madryt dostał znakomite podanie od Pogby i płaskim strzałem pokonał Rui Patricio. Początkowo sędzia liniowy wskazał na ofsajd, lecz po analizie VAR gol został uznany. Wyrównał, ponownie uderzeniem z jedenastu metrów, Cristiano Ronaldo, który z pięcioma trafieniami został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Wobec kontuzji Nelsona Semedo, w 79. minucie na murawie pojawił się Diogo Dalot, który został powołany awaryjnie z drużyny młodzieżowej przed samym rozpoczęciem rozgrywek.

Rozgrywany równolegle w Monachium mecz dostarczył nie mniej emocji niż ten w Budapeszcie. Niemcy po pewnej wygranej z Portugalią wydawali się zdecydowanym faworytem do zwycięstwa nad Węgrami, którzy utracili atut własnego stadionu. Zaczęło się jednak sensacyjnie, bo od prowadzenia Węgrów. W 11. minucie goście wyszli z kontrą, Sallai dośrodkowaniem z głębi pola odnalazł Adama Szalaia, a ten głową skierował piłkę do siatki. Upragnionego gola Niemcy strzelili dopiero w 66. minucie, kiedy błąd Gulácsiego wykorzystał Havertz, jednak nie był to koniec emocji w tym spotkaniu. Natychmiast po wznowieniu gry ze środka Węgrzy przeprowadzili akcję, która ponownie wprawiła całe Niemcy w konsternację. Bramkę na 2:1 zdobył Schäfer i to znów nasi zachodni sąsiedzi byli za burtą turnieju. Czas biegł nieubłaganie dla Niemców, ale przeprowadzone zmiany i ofensywne nastawienie pozwoliły im w końcu ponownie wyrównać. W 84. minucie bezpańską piłkę kopnął Goretzka, ta musnęła jeszcze obrońcę i bramkarza, po czym wpadła do siatki. Dzielni Węgrzy ostatecznie odpadli z turnieju, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, grając bez kompleksów i remisując z Francją i Niemcami.

Środa, 23 czerwca

Grupa E, 18:00 (Sankt Petersburg): Szwecja – Polska 3:2 (2', 59' Forsberg, 90+4' Claesson – 61', 84' Lewandowski)

Grupa E, 18:00 (Sewilla): Słowacja – Hiszpania 0:5 (30' Dúbravka [sam.], 45+3' Laporte, 56' Sarabia, 67' F. Torres, 71' Kucka [sam.])

Grupa E

1. Szwecja 7 pkt; 4-2

2. Hiszpania 5 pkt; 6-1

3. Słowacja 3 pkt; 2-7

4. Polska 1 pkt; 4-6

Grupa F, 21:00 (Monachium): Niemcy – Węgry 2:2 (66' Havertz, 84' Goretzka – 11' Szalai, 68' Schäfer)

Grupa F, 21:00 (Budapeszt): Portugalia – Francja 2:2 (31' [kar.], 60' [kar.] Ronaldo – 45+2' [kar.], 47' Benzema)

24 czerwca 2021, 11:20
Dobry mecz z udziałem rep. Polski, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, które mnie wymęczyły, to spotkanie oglądałem z zainteresowaniem do samego końca. Myślę, że odpadliśmy zasłużenie, bo z takim słabiakiem jak Słowacja po prostu trzeba wygrać. Uważam, że trener Sousa powinien zostać i poprowadzić kadrę na mundialu w Katarze; dostał za mało czasu, aby wprowadzić swoją koncepcję (wina p. Bońka). Mam nadzieję, że w eliminacjach do MŚ dopracujemy grę w obronie, bo to mocno kuleje. Do ataku wrócą Milik i Piątek, więc powinno być tylko lepiej. Gratulacje dla Lewego za ważne bramki na wielkim turnieju, cieszę się, że się odbudował po fatalnym występie ze Słowacją.
Edytowano dnia: 24 czerwca 2021, 11:24
1
daro12555
daro12555
24 czerwca 2021, 10:54
Węgrzy pokazali bez największej swojej gwiazdy jak się gra z wielkimi .Krychowiak to porażka Bielik niech gra za niego jak wróci ,a za Klicha Moder .Trzeba odmłodzić kadrę znacząco .
0
ósmy
24 czerwca 2021, 07:06
-Jaki jest ulubiony dżem Roberta Lewandowskiego?
-Poprzeczkowy
:p
5
Materazzone
Materazzone
24 czerwca 2021, 05:52
Rasizm i homofobia. No tego w takich ilościach jeszcze na tej stronie nie widziałem. Przykro mi, że widzicie świat w taki sposób.
10
daro12555
daro12555
24 czerwca 2021, 10:51
Jaka homofobia jakby tamci żyli jak normalni ludzie a nie tylko jakieś manifestacje robili to było by normalnie .Dla mnie tylko kobieta i mężczyzna razem ,ale jak ktoś ma takie zdanie to od razu homofobem jest ,a niby walczą o wolność słowa .Wolność słowa dla nich jest tylko wtedy kiedy jest to dla nich wygodne .Co do rasizmu było sytuacja w stanach z tym bandziorem .Oczywiście jakby byłby biały i zabity przez czarnych policjantów to sprawy protestów by nie było .A nie długo Europe zaleją czarni ,i arabowie .Inne kraje arabskie ich nie przyjmują mimo ze są nie które bogate .Ale europa już tak .W takim niemieckim Berlinie rządzą na ulicach mafie arabskie .
6
Materazzone
Materazzone
24 czerwca 2021, 15:34
Daro, myślę, że przedewszystkim to nie jest formu, na którym należy w ogóle poruszać kwestie światopoglądu. Osobiście jedynie stwierdziłem, że takiej ilości, powtórzę homofobii i rasizmu na tej stronie nie było mi dane zauważyć. Jednak jeżeli chcesz to szybko odniosę się do Twoich słów. Przykro mi ale padłeś ofiarą wieloletniej propagandy medialnej, która ma na celu jedynie spolaryzować społeczeństwo. To też jest problem, znacznie większy i poważniejszy niż homoseksualizm, rasizm czy jego wszelkie wariacje. Widzisz, nawet tutaj dochodzi do sytuacji gdzie kilku heteroseksualnych Polaków drę koty o to czy kapitan Niemiec powinien chodzić w tęczowej opasce. Mam nadzieję, że zauważasz fakt, że jest to zupełnie nieistotne, a radzi jedynie konflikt między, teoretycznie takimi samymi jednostkami.

Dlatego też, nie zamierzam dyskutować. Osobiście nie mam nic przeciwko manifestacjom w różnych sprawach, gejom, czarnym czy Arabom i mało mnie obchodzi kto rządzi Berlinem.

Lubie obejrzeć mecz, wypić piwko, zajarać i koło dzyndzloka mnie lata czy grają czarni, geje czy ludzie helikoptery :D
1
24 czerwca 2021, 05:09
Tęczowe jełopy z muzułmańskich Niemiec, swoją drogą co za paradoks, fuksem przeciskają się dalej, teraz spotykają się z kolejnym pseudo państwem zwanym Anglia, szkoda że obydwie nacje razem nie mogą odpaść
5
hyrus13
hyrus13
24 czerwca 2021, 07:56
Kiedyś byli Niemcy, którzy mieli bardzo podobne poglądy do twoich. Oni przykładowo uważali, że Polacy powinni umieć się podpisać i liczyć do 500. Cóż, niektórzy na pewno.
8
Corsa
Moderator Corsa
24 czerwca 2021, 08:16
Odbijamy od polityki, to nie jest miejsce na takie dyskusje.

Nic nam do tego jakiego są wyznania, jakie opaski noszą i czy chcą klękać przed meczem.
3
Victor Van Dort
24 czerwca 2021, 11:50
0
Moderator pazioni
24 czerwca 2021, 01:32
Kurde szkoda Polaczków , całej drużyny i Lewego i całej Polski , no ale Hakan odszedł to jest tkw dzień Polskiego Kebaba
0
24 czerwca 2021, 11:49
"polaczek" - pogardliwie i ironicznie o mieszkańcu Polski lub osobie o rodowodzie polskim, co wy macie w głowach?!
24 czerwca 2021, 00:20
Zawsze zastanawiałem się co to za ludzie komentują mecze lib oceniają pod artykułami na portalach internetowych Dzisiejszy mecz obejrzałem u siostry razem z jej nic nie wiedzącymi o piłce, nawet nielubiacymi piłki nożnej znajomymi. Słuchając co oni mówią już wiem skąd te wszystkie debilne komentarze się biorą :)) i jak z instagramowych memow tworzy się ogólnopolska opinia o reprezentacji :)
0
biedrus
biedrus
23 czerwca 2021, 23:35
Szpakowski w 60min powiedział, że jest po meczu. Ręce opadają. Od 75 min podsumowanie Euro. Tego nie da się słuchać. Kto tą łamagę wyrzuci w końcu?
6
hyrus13
hyrus13
23 czerwca 2021, 23:36
Trochę szacunku dla legendy. Poza tym w 60 min było po meczu, a i podsumowanie nie nastąpiło za szybko.
6
biedrus
biedrus
24 czerwca 2021, 00:23
Hyrus13
W 60 min było po meczu? Chyba oglądaliśmy inne mecze. W tym meczu, który ja oglądałem po meczu było w 94 min, po golu na 3:2 dla Szwecji
24 czerwca 2021, 06:18
Szpak bardziej mnie zirytował niż wynik. Skandaliczne słowa o końcu meczu. Mogę mu wybaczyć pomyłki, zła wymowę nazwisk ale wczoraj dał popis . Jest mentalnym i faktycznym starcem , nie powinien niczego komentować. W takiej chwili, gdy Polacy atakują, mają swoje okazje , wszystko się może zdarzyć , jego beznadziejny ton rezygnacji, podsumowania na pół godziny przed końcem, to kompromitacja. Sam zniechęca ludzi do tej kadry i do oglądania kanału swojego pracodawcy. Idź precz , człowieku.
5
hyrus13
hyrus13
24 czerwca 2021, 07:58
Mnie nic nie zniechęciło bardziej niż kolejne szanse na Jóźwiaka i Krychowiaka no i Bereszyńskieo. Oczywiście można się było łudzić, że będzie inaczej. Ale wyszło na pana Darka :)
0
Dusiek
Dusiek
24 czerwca 2021, 11:41
D53. Jakbys tyle lat komentował polska kadrę co on, to byś tak samo komentował, bo wiedziałbyś co się wydarzy. Chłop widział już wszystko i zdaje sobie sprawę, że z tej mąki chleba nie będzie.
1
ACstach
ACstach
23 czerwca 2021, 23:23
Szkoda, że wszystkie drużyny z każdej grupy nie wychodzą, to by Polska grała dalej.
0
elporto
elporto
23 czerwca 2021, 23:17
Niemcy można powiedzieć, ze rzutem na taśmę wywalczyli awans.
I Ukraina dzięki wysokiej wygranej Hiszpanii nad Słowacją będzie grała w 1/8 finału.
1
Milanboy
23 czerwca 2021, 23:03
No i Dalot miał debiut.

Swoją drogą redakcjo, co zrobić z tym kuźwa filmikiem u góry który mi ciągle wyskakuje. Jakiś skrót Milanu.
5
ChristophFriday
24 czerwca 2021, 09:09
Już można go normalnie zamknąć. Pojawia się przycisk pod filmikiem.
23 czerwca 2021, 22:25
Utrzymajcie to bracia Węgrzy za te prowokacje.
2
ksieciunio
ksieciunio
23 czerwca 2021, 22:22
Prawicowe Węgry prowadzą z koszmarem Adolfa - pełną Murzynów reprezentacja Niemiec, której kapitan nosi propagującą homoseksualizm opaskę.
13
24 czerwca 2021, 00:27
A jednak... murzyńskie Niemcy wysyłają białych prawaków do domu.
1
Starosta
23 czerwca 2021, 21:15
Węgrzy zasadzili bramkę Niemcom na 1 0 i to teraz Niemcy są na ostatnim miejscu w tabeli. Przynajmniej na razie.
2
OnlyMilan2003
23 czerwca 2021, 21:10
Niestety jeśli na dwadzieścia dośrodkowań może z 5 spada gdzieś w okolicy Roberta, a reszta dochodzi ledwie na 14 metr, bądź jest bita w kosmos to o czym my mówimy... Inną sprawą jest że Polska nie potrafi grać 3 w obronie i z wahadłowymi, ogólnie mało jest drużyny którym to wychodzi a my zawsze staliśmy grą skrzydłami Błaszczykowski/ grosik i nawet w eliminacjach do jakiegoś turnieju była taka statystyka która pokazywała że Polska na 20 bramek 16 strzeliła po asyście ze skrzydła. Więc uważam że grają prostym 4-4-2 dalibyśmy radę awansować.
2
Marcos Salinas
23 czerwca 2021, 21:46
Daj Michniewiczowi lub Papszunowi wdrożyć tą formację, a daję sobie rękę odrąbać, że wyszlibyśmy z każdej grupy w najbliższych latach. Problem w tym, iż z taką pulą stoperów Polsce bliżej do tego, co 10-15 lat temu wprowadzał m. in. Prandelli niż niemieckiej hybrydy.
Edytowano dnia: 23 czerwca 2021, 21:47
2
Andre
Andre
23 czerwca 2021, 20:44
No i skończyły się nasze marzenia o wyjściu z grupy. Wnioski z tego Euro dla naszej reprezentacji są ta takie, że jeden Lewandowski to za mało, żeby chociaż wyjść z grupy, a poza tym, mecz ze Szwecją po raz kolejny pokazał, że nie potrafimy grać w ustawieniu z trójką obrońców i zachować czystego konta, a bez tego nie ma szans na wygranie żadnego ważnego meczu.
0
23 czerwca 2021, 20:28
Szczęsny to jest jakaś parodia... Doliczony czas gry, a on wali dwie lagi prosto do Szweda. Jedna akcja im nie wyszła, druga skończyła się golem. Krychowiak to samo, złe przyjęcie spowodowało, że musiał walić woleja z 30m, który skończył się kontrą i golem na 2-0. Dla mnie tym dwóm panom powinni już podziękować za grę w kadrze. Niby liderzy, a najgorsi w zespole.
2
ACstach
ACstach
23 czerwca 2021, 20:20
Niestety zabrakło czegoś więcej niż Lewandowski. Zielu próbował w tym meczu strzałów i to mi się podobało, jednak za blisko bramkarza. Już za cztery lata... yyy za trzy.
23 czerwca 2021, 20:13
Mam szczerą nadzieję, że cała trójka stoperów odpocznie sobie od wyjściowego składu na długi okres czasu. Duet Krychowiak/Bielik z rozwijającym się w Salzburgu Piątkowskim do momentu, aż nie znajdziemy drugiego zbalansowanego stopera lub Bednarek nie nauczy się porządnie bronić. Inaczej nie będzie nawet cienia szansy na grę w Katarze.
1
szfarceneger
23 czerwca 2021, 20:12
Za cienkich piłkarzy mamy i tyle. Trzeba się wziąć do roboty za szkolenie młodzieży i może za 20 lat będzie widać efekty. Takiej paki jak w 2016 nie będziemy mieć przez długie lata, szczególnie że Robert pogra może jeszcze ze 3 lata z orzełkiem na piersi.
1
TR3V0R
TR3V0R
Bez Roberta to polska sobie palcem do dupy nie trafi.
3
PanPrzemus313
23 czerwca 2021, 20:25
Ale my tak naprawdę mamy tą samą pakę co w 2016 a reszta reprezentacji wcale nie ma szczególnie lepszych składów ( o ile w ogóle ma lepsze jak mówimy o takiej Słowacji) - to raczej nie tu jest głowny problem a w złym zbalansowaniu i ustawieniu drużyny

Właśnie teraz dopóki jest Lewy to mamy jakieś szansę na cokolwiek jako reprezentacja - potem bedzie dramat
0
Nesta_13
Nesta_13
23 czerwca 2021, 20:38
Nie, nie mamy. W 2016 mieliśmy skrzydła w postaci Błaszczykowskiego i Grosickiego w mega formie. Teraz w/w Panowie zakończyli poważne granie w piłkę i mamy nieopierzałych Jóźwiaka, Puchacza i Frankowskiego. To właśnie przez ten element nie potrafiliśmy strzelić więcej bramek. Natomiast naszą aktualną grę obronną pozostawię bez komentarza.
2
23 czerwca 2021, 20:42
Do tego jeszcze Piszczek. Glik i Krychowiak byli w swoim prime. Milik po super sezonie w Ajaxie i jeszcze przed dwiema długimi kontuzjami.
1
23 czerwca 2021, 20:53
Grosicki w mega formie to poziom Jóźwiaka w normalnej formie - tyle że na Euro Jóźwiak w takiej nie był
A życiowa forma to wynikała z tego że może drużyna po prostu była dobrze przygotowana a teraz nie?
Krychowiak naprawdę ma dobre sezony w klubie a teraz nic nie grał - Błaszczu był już zdziadziały ale dobre przygotowania sprawiły że udało sie go odrestaurować i mieć super gracza
Teraz mamy np Ziela czy Bednarka których nie było w 2016 roku wiec bilans ubytków i plusów wychodzi na 0 zwłaszcza że Lewy obecnie jest o wiele lepszym piłkarzem niż był 5 lat temu
0
23 czerwca 2021, 21:11
Przecież Grosicki w reprezentacji grał na 300% swoich możliwości, a lata 15-16 miał akurat najlepsze.
Kubie nawet jak w piłce klubowej nie szło, to można było na niego liczyć w reprezentacji.
Obecni skrzydłowi nie mają do ww. dwójki podjazdu.
Krychowiak był po fantastycznym sezonie w najlepszej wtedy lidze świata, który zaowocował transferem do PSG. Teraz jest gwiazdą w lidze drugiej drugiej kategorii.
No i Pazdan w formie z Euro 2016 > Bednarek (który mam wrażenie, że nie jest tak dobry jak wielu Polaków myśli).
1
szfarceneger - ale ja temu nie zaprzeczam.
Po prostu moja teza jest taka że:
Potencjał tej kadry jest podobny, ALE
Jest o wiele gorzej przygotowana
Z resztą twoje przykłady to potwierdzają:
Pazdan który do Bednarka nie ma podjazdu jako piłkarz ale cała ekipa była tak ogarnięta że to działało
Albo Kuba po słabym sezonie którego odrestaurowano
Krycha jest gorszy ale tylko trochę a występy w kadrze to niebo a ziemia
Grosik to faktycznie trochę inny piłkarz i w repce był lepszy niż w klubie ale nie ma potencjału i umiejętności nad tego Jóźwiaka który grał tak katastrofalnie na tym euro
0
Rafał0209
23 czerwca 2021, 19:57
Wróci Milik wróci Piątek i w ofensywie ta kadra będzie mocna, ale obrona to masakra tam trzeba tylko Bednarka zostawić, bo z niego może coś będzie jeszcze.
3
Andre
Andre
23 czerwca 2021, 20:45
My po prostu nie potrafimy grać w ustawieniu z trzema obrońcami.
0
Ale nasza obrona to jest mem xD
0
DonDamiano
DonDamiano
23 czerwca 2021, 20:07
Jeśli gra się na 3 obrońców a się tego nie potrafi...
5
23 czerwca 2021, 20:09
Ale tutaj nawet nie formacja jest problemem tylko takie kaszaloty i wylewy indywidualne że się w głowie nie mieści
0
Andre
Andre
23 czerwca 2021, 20:47
To właśnie formacja z trzema obrońcami jest naszym największym problemem, gdzie kompletnie nie ma żadnej asekuracji.
0
23 czerwca 2021, 20:50
Jak w jednej akcji każdy po kolei obrońca popełnia karykaturalny błąd indywidualny to żadna asekuracja na to nie pomoże
0
milan2002
milan2002
23 czerwca 2021, 19:56
Katastrofalna gra w obronie zaważyła. Nie ma nas już na Euro.
1
Milanboy
23 czerwca 2021, 19:55
Niestety, a byliśmy tak blisko, a jednocześnie tak daleko.

Szkoda po prostu szkoda.

Ale niestety kadra jest słaba i to widać.
23 czerwca 2021, 20:01
"Won stąd" zrobiłem ponad 30 lat temu i na dobre mi wyszło.
7
Rafał0209
23 czerwca 2021, 20:06
To się ciesz ze Szwedami.nie chcą z Tobą gadać czy jak, czy w 30 lat języka się nie nauczyłeś.
5
Vol'jin
23 czerwca 2021, 20:11
a ja gdzie mam iść jak wolę Italię od naszych kopaczy?
6
macViking
macViking
Vol'jin
Dokładnie kolego, ja tu jestem dla Ibry i Emila Robacka. I kurcze myślałem, że to polskojęzyczne forum.
1
Rafał0209
Wolisz bo są topem reprezentacji na świecie, gdyby Polska była kadrowo na miejscu Włoch i odwrotnie to byś nawet na Italie nie spojrzał wierny kibicu, Fajne to antypolskie myślenie kiedy nie idzie, Ja lubię Italie ale przede wszystkim kiedy grają w niej Milaniści dziś w takim meczu jak Dania vs Włochy życzyłbym z całego serca by Kjaer wyrzucił takie mordy jak Bonnucci czy Donnarumma z turnieju i się cieszył z awansu.
4
macViking
macViking
23 czerwca 2021, 20:41
Rafał0209
A ja Szwedów kochałem w 1994, kiedy zdobyli 3 miejsce na MŚ, także w ME2016 kiedy nie wyszli z grupy. I mimo, iż mieli Belgów i Włochów w grupie, odeszła część zawodników w poczuciu wstydu (w tym Ibra), że zawiedli kibiców. Ciekawe czy chociaż jeden z Polski odczuje wstyd.
0
Rafał0209
23 czerwca 2021, 21:05
Kolego kibicuj komu chcesz ale szanuj miejsce skąd pochodzisz i nie wiem czy urodziłeś ale Polska jak nie Tobie to z pewnością twoim bliskim jest dość bliska sercu i nie byłbyś tam gdzie jesteś gdyby nie Polska, a Ty tutaj wyskakujesz z radością jakby Szwecja ograła Danie czy Norwegie, trochę to nie fajne. i nie przystoi dla rodowitego Polaka.
1
macViking
macViking
23 czerwca 2021, 21:26
Rafał0209
To jest forum AC Milan, a nie reprezentacji Polski. A cieszę się tu, bo to tutaj pisano o cienkich Szwedach i Ibrze, który nic by nie dał tej słabej Szwecji. Kolejne porażki, niczego w Polsce nie uczą, pompowanie balonika i naśmiewanie się z innych to standard. A to o tym pochodzeniu, to anachronizm. Co by na to miał powiedzieć obecnie najlepszy tyczkarz świata Duplantis, który urodził się i wychował w USA, a po matce ukochał Szwecję. Zapewniam, że jak wygrywa, to nie cieszy się szeptem, by nie urazić tych z USA.
0
24 czerwca 2021, 15:58
Ale przykład z dupy, chłop nie wbija specjalnie na forum Amerykanów i nie obwieszcza tam swojej radości z wygranej.
Ty masz jakieś kompleksy, że wchodzisz specjalnie na polskie forum i cieszysz się na nim z przegranej Polaków. I nie pisz głupot, że to przecież polskojęzyczna strona, a Ty tu jesteś dla Ibry i Robacka. Dla nich piszesz takie debilne komentarze?

Vol'jin
A uważałem Cię za normalnego użytkownika, który w kulturalny i merytoryczny sposób prowadzi dyskusję. Od jakiegoś czasu twoje komentarze zmieniają moją opinię o Tobie. Widocznie szukasz jakieś zaczepki czy prowokacji, teraz na tle narodowościowym, w innym temacie na tle homosiów. ;>
Jeśli w meczu Polska - Włochy kibicowałeś lub kibicowałbyś Włochom to powinieneś się udać na forum włoskich sympatyków ;>
Też kibicuję Włochom, ale jestem Polakiem i w meczu reprezentacji kibicuje Polakom niezależnie z kim by nie grali i jaką by mieli formę. Według mnie to jako Polacy powinniśmy robić, zwłaszcza jeśli się interesujemy daną dziedziną
(w innych sportach też wspieram Polaków, ale jakoś nie śledzę ich wyników ani spotkań, ponieważ nie interesują mnie za bardzo inne sporty).
Skoro wolisz Włochów od Polski, jeśli chodzi o reprezentacje to widać, że jesteś reprezentacyjnym sezonowcem.
Łatwiej jest wybrać silną historycznie i obecnie kadrę narodową na rzecz słabej własnej, która nigdy nic wielkiego nie wygrała, a w obecnym wieku jest pośmiewiskiem na wszystkich turniejach. To jest dużo łatwiejsze i też bardziej modne, znajomym śmiało możesz rozpowiadać w nasz polski sposób, że jesteśmy słabi i w ogóle, nie to co ta Italia, którą wspierasz.
W Polsce mamy 2 patologiczne typy ludzi:
1 wszystko co moje jest najlepsze - inni czy sąsiedzi powinni mieć gorzej (również w stosunku do krajów)
2 wszystko co obce (zagraniczne jest najlepsze) - Polska/Polacy to shit i w ogóle jest najgorsza na świecie

Ty i macViking prezentujecie ten drugi typ i bardzo wam współczuję ;>
0
macViking
macViking
24 czerwca 2021, 17:02
My niby drugi typ, Ty jak widać ten pierwszy, niech i tak będzie. Ponoć niektórym należy ustępować i nie eskalować konfliktu.
Przypominam tylko, że to jest forum AC Milan i jestem na nim dłużej niż trwa Euro. Czytuje obie (acmilan24.com) polskie strony o AC Milan, a do aktywności sprowokowały mnie żenujące komentarze (m.in. tych 1 typu Twojej klasyfikacji) pod adresem Ibry i "cienkiej" Szwecji.
Dla nich może być cienka, a Ibra "dziadkiem" nie wartym swojej pensji. Prawda jednak broni się sama i jest taka, że Szwedzi grają dalej, a AC Milan gra w LM, bo "szwedzki dziadek" wypchnął jednego z polskich pozerów Piątka.
0
24 czerwca 2021, 20:03
Po czym typie wnosisz, że pierwszy? xDDDDDDD
Bo was uważam jako ten drugi?
Twoja argumentacja jest na tym poziomie co argumentaca polityków, dlaczego nie spełnili obietnic wyborczych

23 czerwca 2021, 19:29
Tragedii nie grają, ale do najwyższego poziomu błazenady brakuje im tylko samobója Szczęsnego. Dopóki nie rozstaną się z obecnym rozdaniem defensywnych zawodników jakikolwiek ambitniejszy futbol nie ma racji bytu w tej reprezentacji. Niska, agresywna defensywa i klasyczne catenaccio tu leży szczyt możliwości tej kadry.
23 czerwca 2021, 19:05
Aż włączę sobie kanał sportowy dzisiaj jak nie lubię Stanowskiego tak chętnie posłucham jak wyjaśnia tą Reprezentacje.
1
paweł_piotr
paweł_piotr
23 czerwca 2021, 19:17
To co dopiero Kowal będzie nawijał ...szkoda że na bukach nie ma zakładów jaką ocene wystawi Zielińskiemu ..choć pewnie przy ocenie 1 i tak był by kurs 1.01 xd
Cisek666
Z taką grą ekstraklasa to nawet za wysokie progi. To jest @@&&@%@ DRAMAT.
23 czerwca 2021, 18:53
Rybus za Puchacza i Kozłowski za Kryche i szansa będzie.
23 czerwca 2021, 18:50
Dosrodkowania do nikogo a to nasz plan na ten mecz.
2
Milanboy
23 czerwca 2021, 18:49
Brakuje nam pomysłu na ten mecz po straconym golu i to widać.

23 czerwca 2021, 18:43
Te mistrzystwa to jakieś zawody paralityków. Już 3 bramkarzy wpakowało siebie samobója, Portugalia wsadziła sobie dwa w 4 minuty, Hiszpania nie potrafi strzelić dwóch karnych a Lewy zalicza pudło turnieju trafiając w poprzeczkę niemal z linii bramkowej. O Moracie nie wspominam bo jego wyczyny nie odbiegają od standardu.
1
Starosta
Dodaj do tego jeszcze drugą bramkę dla Hiszpanów.
0
grzesiekpl88
Ty mówisz, że Morata nietrafiający to wyczyn, a jak oglądasz Serie A to powinieneś wiedzieć, że to tylko jego "kolejny dzień w biurze" ;)
5
Tutkovic
Tutkovic
23 czerwca 2021, 19:01
Brakuje mi jeszcze hat tricka Moraty ze spalonych :)
0
Rafał0209
23 czerwca 2021, 18:41
Z czego ten Lewandowski cieszy mordę cały czas zawalił setkę, drużyna w której jest kapitanem gra piach, odpada z turnieju a ten szczęśliwy, dać Ibre to by aż tam się gotowało od motywacji i czystej sportowej złości, jakiś taki Plastusiowaty ten nasz Robercik.

23 czerwca 2021, 18:35
Polska vs Turcja to dopiero byłoby starcie gigantów a na zwycięzców czekali by Rosjanie, a tak na poważnie będąc obiektywnym dla mnie jeżeli chodzi o grę, to Polskę ogląda się najgorzej na tych mistrzostwach.
3
Macedonia Płn. i Turcja zdecydowanie odstawali od stawki. Trochę wyżej jest Polska z Rosją.
23 czerwca 2021, 18:31
Bramkarz Słowacji wbił sobie piłke do własnej bramki. To jakieś są mistrzostwa paralityków.