Nesta: "Zarządzanie kwestiami Donnarummy i Calhanoglu było na miarę Milanu z dawnych czasów"

10 lipca 2021, 14:25, cinassek Aktualności
Nesta:

Legendarny obrońca Milanu, Alessandro Nesta, w wywiadzie udzielonym Sportweekowi następująco poruszył tematy związane z rossonerimi: "W ubiegłym sezonie w Milanie została wykonana wielka praca ze strony wszystkich. Po czasach Berlusconiego dwukrotnie klub zmieniał właścicieli i dyrektorów. A to oznaczało, że zaczynało się praktycznie od zera z zawodnikami, którzy już byli, ale których trzeba było zatrzymać, bo mieli po trzy-cztery lata kontraktów. Zarządzanie kwestiami Donnarummy i Calhanoglu było bardzo odpowiednie, na miarę Milanu z dawnych czasów. Kiedy ja byłem w Milanie, drużyna była topowa i nie istniało nic lepszego od Milanu. Teraz klub jeszcze nie jest na tych poziomach. Tam znajdują się Manchester City i PSG. I jeśli Donnarumma zadecydował, że trafi do jednego z tych klubów, to nie pozwolę sobie go oceniać. Czy postąpił źle? To jego sprawa, sam się przekona. Potrzeba nowych zasad, aby wprowadzić dyscyplinę transferową. Wiele klubów zachowuje się jak ktoś, kto ma w portfelu dziesięć euro i idzie kupowac ubrania warte tysiące".

19 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Rafał0209
Rafał0209
10 lipca 2021, 22:46
Nesta co to był za obrońca chyba ten SO najlepszy w historii tej dyscypliny on nie miał wad.a jego odbiory na wślizgu przejdą na zawsze do Historii sam Ronaldinho w swoim prime miał z nim problem,co z dzisiejszym Bonnucim czy Chiellinim robiłby co chciał.
0
inzaghi67
inzaghi67
10 lipca 2021, 22:50
o Bonuccim to nie ma o czym mówić, ale jednak Chiellini w swoim prime był naprawdę dobry i każdy z najlepszych napastników mówił że Chiellini jest ciężki do przejścia
0
Rafał0209
Rafał0209
10 lipca 2021, 23:02
Jest ciężki i światowej klasy po dziś dzień,ale to jednak nie ten poziom co Nesta.
2
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
11 lipca 2021, 00:26
Baresi=Nesta -> Cannavaro -> Chiellini. Tak bym sklasyfikował włoskich ŚO.
3
wielki prostownik
wielki prostownik
10 lipca 2021, 22:19
O tym, że Donnarumma jest nie do zatrzymania było wiadomo już w chwili podpisania poprzedniego kontraktu. Należało go wtedy czym prędzej sprzedać. Jednak Maldini łudził się nie wiadomo czym. Z Hakanem natomiast ewidentnie przegapiono najlepszy moment na podpisanie kontraktu. Gdyby propozycja wyszła rok wcześniej to pewnie udało by się dojść do porozumienia i to na lepszych dla Milanu warunkach. Oczywiście wtedy grał niezbyt dobrze i być może zarząd obawiał się powtórki z Biglii. Tak czy inaczej wyszło niekorzystnie dla klubu i wina spada tutaj na zarząd który ewidentnie nie potrafił rozegrać tematów korzystniej. Czy się dało lepiej? Nie wiem. Dlatego daleki jestem od wieszania psów na Maldinim ale pomnika mu za to też nie będę stawiał.
2
Sieri
Sieri
10 lipca 2021, 21:00
Nic ani nikt nie jest ważniejszy od klubu. Nie podoba się to wypad, zostają najbardziej zainteresowani projektem i mogący stać się legendami którzy chcą odbudować dawna chwale. Najemnika mówimy nie !
1
Jaca23
Jaca23
10 lipca 2021, 18:48
Moim zdaniem dobrze powiedziane. Trafny przytyk w kierunku Realu czy Barcelony, które toną w długach, a wciąż realizują wielomilionowe transfery. Druga trafna analogia to moim zdaniem porównanie dawnego Milanu do City czy PSG. Różnica jest taka, że kiedyś było to w pełni dozwolone, a obecnie te kluby dziwnym trafem nic nie robią sobie z przepisów FFP.
0
DarQ
DarQ
10 lipca 2021, 15:41
Matten 100 persent zgodny.
Czemu Vol'jin widzisz to tylko jednostronnie?
Twierdzisz,że taki Zieach , James , Isco ( chyba 3krotny zdobywca LM) oraz ich agenci nie z pierwszej łapanki nie biorą dla siebie prowizji i kasy za sam podpis.? Biorą i to dużo wiekszą niż Hakan. Tam jest siła nazwiska. Dlatego na tej stronie wszyscy hejterzy Hakana się pochowali jak przeczytali ile Ci piłarze w.w. ( większość pod formą) sobie życzą.
1
Milanboy
Milanboy
10 lipca 2021, 17:00
Isco Lm zdobył 4 razy.
2
Grande
Grande
10 lipca 2021, 17:28
Hakan zdobył dobre dwa miesiące na sezon.
3
nrt2
nrt2
10 lipca 2021, 15:04
Offtop
L equipe donosi że marsylia była by skłonna przyjąć ofertę w wysokości 15 milionów za kamare. Wynika to z tego że nie przychodzą żadne oferty a został rok kontraktu.


Jeśli poprzednia doniesienia były prawdziwe że zaproponowaliśmy 12 milionów to raczej nie powinno być problemu w dołożeniu kolejnych 3. Moim zdaniem napewno lepsza propozycja od bakayoko.
4
TR3V0R
TR3V0R
10 lipca 2021, 15:33
albo potargować się i te 3 dopłacić w jakichś bonusach :P Ja tam bym bardzo chętnie go u nas zobaczył i jeżeli zostałaby tam nam jakaś wolna kaska, to fajnie byłoby go sprowadzić do nas, tym bardziej że w nowym roku zostaniemy na miesiąc albo i dłużej bez środka pola :P
2
Cuchillo
Cuchillo
10 lipca 2021, 18:11
Fani Marsylii zgodnie twierdzą, że Kamara to talent klasy światowej. Jeśli nie zaliczy żadnej pechowej kontuzji, to na takim zawodniku za 15mln nie da się stracić pieniędzy. Można tylko zarobić. Do tego poradzi sobie zarówno na ŚO jak i na środku pomocy - ponieważ jest bardzo dobry technicznie jak na obrońce
0
Semper Fideli
Semper Fideli
10 lipca 2021, 14:44
Neste chętnie zobaczył bym albo w sztabie albo jako trenera młodzieży
4
matten
matten
10 lipca 2021, 14:41
"Zarządzanie kwestiami Donnarummy i Calhanoglu było bardzo odpowiednie, na miarę Milanu z dawnych czasów."
Nie zgadzam się. Mam wrażenie, że to dwie różne kwesie. Donnarumma był prawdopodobnie nie do zatrzymania, bo chciał inkasować kontrakt, na który może pozwolić sobie niewiele klubów. Poza tym szybko i sprawnie ściągnięto zastępstwo i jeśli Maignan obroni się pod względem sportowym, to pewnie niewielu zatęskni za Donnarummą. Co do Calhanoglu to sądzę, że mógł zostać gdyby zarząd dał mu oczekiwaną podwyżkę. Co więcej mam wrażenie, że dopiero szukamy kogoś na jego miejsce i nie wiadomo jak to się skończy... te nazwiska, które przewijają się w prasie nie napawają zbytnim optymizmem. Szczerze mówiąc byłbym zaskoczony gdyby Isco czy Rodriguez kręcili w Milanie podobne liczby co Calhanoglu, ale nigdy nic nie wiadomo.
1
Vol'jin
Vol'jin
10 lipca 2021, 15:00
jest jeden szczegół co do Hakana bo widziałem info, że agent dostał od Interu 3,5 mln euro prowizji i pewnie sam Turek coś jeszcze zgarnął za podpis ^
2
DarQ
DarQ
10 lipca 2021, 15:39
matten 100 persent zgodny.
Czemu Vol'jin widzisz to tylko jednostronnie?
Twierdzisz,że taki Zieach , James , Isco ( chyba 3krotny zdobywca LM) oraz ich agenci nie z pierwszej łapanki nie biorą dla siebie prowizji i kasy za sam podpis.? Biorą i to dużo wiekszą niż Hakan. Tam jest siła nazwiska. Dlatego na tej stronie wszyscy hejterzy Hakana się pochowali jak przeczytali ile Ci piłarze w.w. ( większość pod formą) sobie życzą.
1
Vol'jin
Vol'jin
10 lipca 2021, 15:46
Milan skłonny dawać dużych prowizji nie jest ^
2
muchaq3a
muchaq3a
10 lipca 2021, 14:33
Dobrze prawi
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się