Pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Sporo absencji

16 lipca 2021, 17:33, cinassek Aktualności
Pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Sporo absencji

W sobotę o godzinie 17:00 Milan rozpocznie swój pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do sezonu 2021/2022. Rywalem będzie trzecioligowe Pro Sesto, a transmisja z Milanello zostanie przeprowadzona w oficjalnej aplikacji rossonerich oraz na kanale klubu na YouTube. Trener Stefano Pioli zyska szansę przyjrzenia się swoim podopiecznym w warunkach meczowych z niżej notowanym rywalem. Kolejne gry towarzyskie będą już z rywalami na wysokim poziomie.

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową, to naturalnie zabraknie wielu piłkarzy. Mowa o urlopujących się kadrowiczach - Mike'u Maignanie, Simonie Kjaerze, Ante Rebiciu oraz Olivierze Giroudzie - oraz wciąż leczącym kontuzję Zlatanie Ibrahimoviciu. Niepewny jest także występ Davide Calabrii, który dopiero niedawno uporał się z urazem. Listę nieobecnych uzupełniają powołani na igrzyska olimpijskie Pierre Kalulu oraz Franck Kessie.

23 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
jasiom22
17 lipca 2021, 02:02
Romek? podpis teraz albo sprzedaż, każda inna opcja będzie niemądra. Milanie quo vadis? 5 mln dla Kessiego czym prędzej, i podwyższyc salary cap, to powinno być zadanie priorytetowe dla Maldiniego, na to mercato. Przekonać Gazidisa i piłowac włascicieli że to nie poważne.
0
Nefez
Nefez
17 lipca 2021, 07:30
Niepoważne, to są zarobki piłkarzy w Atalancie. Robią wyniki? Robią, więc zarząd dobrze robi tnąc zarobki. Będziemy w LM kilka lat z rzędu to wszystko będzie wyglądało inaczej plus minie covid i zwiększy się dochód w klubowej kasie :)
Edytowano dnia: 17 lipca 2021, 07:31
0
milan2002
milan2002
17 lipca 2021, 08:36
Nefez
Z tą obecnością w LM przez kilka lat może być krucho. To mercato nie wygląda dobrze. Straciliśmy Hakana i Gigio a możemy stracić Theo. Podobno PSG go chce. Przyszedł Maignan, ale trudno powiedzieć czy się sprawdzi. Giroud to raczej armatka niż armata. Dla Hakana alternatywy brak. Pociesza mnie fakt, że trochę czasu do końca okienka jest. Przy czym na pozycję Turka przydałby się szybki transfer, żeby jego następca mógł się zgrywać z zespołem.
0
Zirytowany
Zirytowany
17 lipca 2021, 18:16
Przypominam, że nie można zmusić piłkarza do transferu, jeżeli nie chce odejść to nie odejdzie i wypełni do końca kontrakt, a Milan będzie musiał to uszanować.
0
FaNaTyK 2.0
FaNaTyK 2.0
16 lipca 2021, 21:24
Mam nadzieję że Romek zaciśnie zęby i zacznie walczyć o pierwszy skład. Póki co jest trzeci do wyjściowego składu. Ja osobiście wierzę w gościa. Ale teraz zależy wszystko od niego. Musi przedłużyć kontrakt albo baj baj. Pewnie będzie jak zawsze....Czekanie do stycznia a potem pójdzie za frajer.
2
SikamDoZlewu
SikamDoZlewu
17 lipca 2021, 06:54
Coś czuje że Nasz Romek szuka innego domu.. ;/
0
ACstach
ACstach
16 lipca 2021, 19:38
Oby Romagnoli nie poszedł w ślady Donnarummy - "ja i Mino to jedność".
Edytowano dnia: 16 lipca 2021, 19:38
1
Zirytowany
Zirytowany
16 lipca 2021, 21:56
Jeżeli będzie rezerwowym to wątpliwe że przedłuży kontrakt.
0
ACstach
ACstach
16 lipca 2021, 22:55
Na to się zanosi przynajmniej na początku. Tomori pokazał z miejsca, że jest mega defensor. Kjaer wiadomo, nie ma co dodawać. Musi walczyć o pierwszy skład.
0
Jaca23
Jaca23
16 lipca 2021, 17:42
Fotka w newsie słuszna, trzeba rozwiązać kwestie Romka. Albo podpisuje nowy kontrakt na rozsądnych warunkach, albo będziemy zmuszeni go sprzedać, żeby nie powtórzyć sytuacji z Donnarummą i prowizją dla Raioli.
10
kamilus
kamilus
16 lipca 2021, 18:07
Jest też trzecia opcja - Romagnoli odrzuca wszystkie oferty i zostaje do końca kontraktu, po czym odchodzi za darmo zapewniając sobie i swojemu agentowi sowite prowizje. I przed tą trzecią opcją nie możemy się uchronić, bo nie ma możliwości zmuszenia gracza do zaakceptowania jakiejś oferty.
11
Jaca23
Jaca23
16 lipca 2021, 18:13
Romagnoli zawsze wydawał mi się poukładanym gościem, więc myślę, że jemu aż tak Raiola w głowie nie zamąci. Pozycja Romka jest też z goła inna, niż Donnarummy, obecnie jest stoperem numer 3, więc nie jest graczem pierwszego planu. Jeśli jednak będzie szedł w zaparte, to jestem zwolennikiem twardych zasad i odpłacenia tym samym, czyli wysłaniem na trybuny.
7
Zirytowany
Zirytowany
17 lipca 2021, 08:43
Wysłanie na trybuny, oj to takie typowo polskie, zrobić na złość zawodnikowi, to jest tez przejaw braku szacunku. Chłop ma ważny kontrakt, chce go wypełnić do końca, trzeba to respektować jeżeli wcześniej nie pomyślało się o negocjacjach w sprawie nowej umowy.
1
Jaca23
Jaca23
17 lipca 2021, 09:28
Zirytowany
O jakim braku szacunku mówisz? Futbol to biznes, a po sytuacjach z Donnarummą i Hakanem powinniśmy się nauczyć, żeby lepiej ten biznes planować. W interesie Milanu jest, żeby zarobić na odchodzącym zawodniku, żeby z kolei mieć fundusze na jego zastępca. Nie wiem co w tym "typowo polskiego"

Kiedy w takim razie twoim zdaniem powinno się negocjować nową umowę, jeśli nie rok przed jej zakończeniem?
0
Reszkapl
Reszkapl
17 lipca 2021, 15:52
Jaca23
Pytasz o jaki brak szacunku chodzi...
Myślę że kolega Zirytowany miał na myśli, że piłkarze to przede wszystkim ludzie, a nie przedmioty i nie można ich tak po prostu niszczyć, bo ich interes nie jest zbieżny z interesem klubu w którym grają. Czy podpisując kontrakt zawodnik zobowiązuje się w jakikolwiek sposób do podpisania następnego? Cóż za pokrętne myślenie :)

Poza tym, ja bym nie szedł drogą robienia sobie negatywnego pijaru i tworzenia klubu kokosa.
1
Jaca23
Jaca23
17 lipca 2021, 16:44
A ja uważam, że klub powinien dbać przede wszystkim o swój interes, a dopiero później o interes zawodnika, cóż mamy inne spojrzenie na tę sprawę.

Tak jak napisałem wyżej, w tej kwestii jestem zwolennikiem twardych zasad, żeby nie powtórzyć sytuacji jak z Donnarummą i Hakanem.

Oczywiście, że zawodnik podpisując kontrakt nie jest zobowiązany do podpisania następnego. A czy klub podpisując zawodnika jest zobowiązany do wystawiania go do gry? Cóż za pokrętne myślenie ;)

A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do zasady działania klubów i traktowania zawodników, polecam poczytać taśmy Pereza ;)
1
Zirytowany
Zirytowany
17 lipca 2021, 18:00
Jak się dba o interes klubu wyrzucając zawodnika z ważnym kontraktem na trybuny? gdzie tu interes jak mamy niedostępnego gracza bo w ramach zemsty że nie podpisał nowego kontraktu zrobimy mu na złość żeby nie grał...taka jest tradycja w polskiej lidze, nie przedłużył to na trybuny. To jest właśnie brak szacunku dla piłkarza jako człowieka. Ma święte prawo wypełnić do końca kontrakt i odejść za darmo, nie powinno z tego powodu robić mu się problemów, piłkarz to nie jest niewolnik. Idąc twoim tokiem myślenia Gigio i Hakan powinni przesiedzieć na trybunach ostatnie pół roku czy nawet rok... tyle, że bez nich w składzie nie ugralibyśmy ligi mistrzów.

Czytałem o Perezie, pięknie opluwał legendy Raula i Cassilasa, teraz próbuje się wybielać, a zachował się jak cham i prostak.
Edytowano dnia: 17 lipca 2021, 18:11
1
Jaca23
Jaca23
17 lipca 2021, 20:46
Prawda jest taka, że dawniej zdecydowanie rzadziej działy się takie cyrki. Obecnie piłkarze wraz z agentami robią to celowo, żeby zgarnąć wyższy kontrakt i prowizję. Trzeba ukrócić ten proceder. Spróbuj w poniedziałek pójść do szefa, że przestajesz pracować, ale ma ci wciąż płacić, bo masz ważną umowę, ciekawe czy okaże ci szacunek jako człowiekowi i nie zrobi z ciebie niewolnika, jak to nazwałeś.

Napisałem wyraźnie PO sytuacji z Donnarummą i Hakanem, więc nie dopowiadaj, że ich też wysłałbym na trybuny. Romek nie ma bezapelacyjnego pierwszego składu jaki mieli wyżej wymienieni, więc nie będzie tak znaczący w tym sezonie. Nadal mamy czas, żeby go zastąpić, może kolejnym świetnym ruchem jak było w przypadku Tomoriego?

Widzę, że nie rozumiesz jaki to interes, ale już śpieszę z odpowiedzią. Ano taki, że zawodnik prawdopodobnie wtedy zmięknie i przystanie na ofertę innego klubu, a ty będziesz miał środki na sprowadzenie następcy.

To co mówił Perez dzieje się w klubach na całym świecie. Żyj sobie w przekonaniu, że tylko polska liga tak wygląda, tak samo jak to, że tylko nasi kibice to huligani.
Edytowano dnia: 17 lipca 2021, 20:47
0
Zirytowany
Zirytowany
17 lipca 2021, 21:31
W pracy, w życiu prywatnym, wiele osób w firmie dawało wypowiedzenie i musiało jeszcze 3 miesiące pracować, nikt nie robił tym osobom pod górkę bo zdecydowały odejść, normalnie jak wcześniej pracowały i wykonywały swoje zadania tak nadal to robiły. Tak samo jest z Romkiem, on przecież nie oznajmił że przestaje pracować, ma wciąż ważną umowę z klubem. Dla mnie to po prostu głupota wysyłać zawodnika na trybuny bo nie chce przedłużyć umowy, jest to nic innego jak robienie mu na złość lub co gorsza szantaż. Widocznie zawodnik stwierdza, że chce wypełnić kontrakt i odejść. Zmięknie i odejdzie? kto da jakieś rozsądne pieniądze za gracza rezerwowego i z rocznym kontraktem? litości.

Wysyłanie na trybuny to zwykła cebulandia. Gardzę takim postępowaniem mocno. Dobrze, że nasz zarząd nie myśli jak ty, jestem pewny że Romek nie zostanie odstawiony na boczny tor i wywalony z kadry meczowej, będzie walczył o pierwszy skład.
Edytowano dnia: 17 lipca 2021, 21:45
0
Gianni Rivera
Gianni Rivera
16 lipca 2021, 17:38
Kessie to jest cyborg. Półtora sezonu rozegrał praktycznie bez żadnej przerwy - jak po covidzie zaczął, tak dopiero skończył w maju. Teraz, zamiast wypoczywać, machnie sobie IO. Potem mamy sezon, w trakcie którego zaliczy PNA. Podejrzewam, że znów się skończy z 50+ meczami. Gość jest nie do zajechania.
2
cinassek
cinassek
16 lipca 2021, 17:39
Kessie miał normalny urlop od końca maja do początku lipca jak wszyscy. Teraz po prostu zamiast zacząć w klubie to pojechał na kadrę i jak z niej wróci to normalnie do treningu i gry.
1
Gianni Rivera
Gianni Rivera
16 lipca 2021, 17:40
Tyle, że reszta piłkarzy mecze o stawkę zacznie grać pod koniec sierpnia, a on już teraz. Mimo wszystko mecze towarzyskie to nie ta sama intensywność. :)
4
FanACM
FanACM
16 lipca 2021, 17:41
Faktycznie ładne tam kurację chłopak zażywa w MilanLab.

Poza tym chyba chłop boks trenuje bo wytrzymałość niesamowita.
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się