SCUDETTO


Sacchi: "Donnarumma powinien był okazać Milanowi więcej wdzięczności"

18 lipca 2021, 14:37, Adam6 Aktualności
Sacchi:

Podczas rozmowy z Arrigo Sacchim La Gazetta dello Sport poprosiła go o komentarz w sprawie odejścia Gigio Donnarummy. Oto, co miał do powiedzenia na ten temat legendarny trener:

- Milan stracił Donnarummę i szkoda. Szkoda szczególnie dla wychowanka, którego klub poprowadził go ku dorosłości. On powinien był okazać więcej wdzięczności. Ci, którzy gonią za pieniędzmi, nie zawsze osiągają szczęście. 

56 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
DarQ
19 lipca 2021, 09:45
mam "zawieche"
0
DarQ
19 lipca 2021, 09:45
sory za wklejenie 2 razy
0
DarQ
19 lipca 2021, 09:42
Dla niego klub nie był na pierwszym miejscu?
To włóżmy kij w szprychy koła naszego rozumowania.
-do ostatnich meczów bronił jak lew naszej bramki
(było dużo zwątpień, wręcz zakazów bronienia z Juve), ze znakomitym skutkiem
-nie dał klubowi zarobić...ale padają tu argumenty , że piniondze to nie fszystko - czyli klub może być nastawiony na zysk , a zawodnik już nie?
-wypełnił kontrakt - a czy nie jest to z definicji dowód oddania?
0
goat333
goat333
18 lipca 2021, 23:03
Tak na chłodno. Donnaruma chciał zrobić krok do przodu. Nie ma co mu się dziwić. Każdy z nas by tak zrobił. Dla Gigio to była jedna szansa pójść wyżej. Szkoda że odszedł za darmo Ale to już nasza strata gigio wyszedł na plus i finansowy i marketingowy i sportowo. Ja tam nic do niego nie mam i życzę mu powodzenia w karierze. Być może na 251 się nie skończy i kiedyś jak dziś wraca Buffon do parmy za wiele lat do nas wróci gigio.
1
grzeniu
grzeniu
19 lipca 2021, 00:27
nie pisz kazdy z nas ,jest takie cos jak milosc do barw
9
dykt4tor
dykt4tor
19 lipca 2021, 04:33
@goat333

Mów za siebie.
5
Bradley
Bradley
19 lipca 2021, 05:18
"Być może na 251 się nie skończy i kiedyś jak dziś wraca Buffon do parmy za wiele lat do nas wróci gigio"

Ale po co? Milan stał się tak zaściankowym klubem, że powrót gwiazdy z emigracji ma być czymś nobilitującym? XD
2
Cesash
Cesash
19 lipca 2021, 08:29
Jaki krok do przodu? Zarobkowo w sensie?
2
Sobi
Sobi
19 lipca 2021, 08:30
Nie zgadzam się z taką opinią. Piłka to biznes, ale biznes wyjątkowy, oparty dla mnie na ciut innych zasadach, które mają swoje wady i zalety. Dlatego nie uważam, że to ok jak piłkarz stawia siebie i swój interes na pierwszym miejscu. I my kibice mamy prawo i powinniśmy mieć mu to jak najbardziej za złe. To nie jest kolejny dzień w biurze. To jest klub, który miliony kochają. Czy żonie powiesz, że ją kochasz, doceniasz X lat związku, ale masz teraz lepszą opcję dla siebie i musisz ją wykorzystać ? Dla mnie Dollar nie istnieje, życzę mu tragicznej reszty kariery, dziurawych rękawic i szmaty za szmatą wpuszczanej. I broń Cię Panie Boże / Latający potworze Spagetti przed powrotem kiedykolwiek do nas w jakiejkolwiek funkcji.
Edytowano dnia: 19 lipca 2021, 08:32
2
DarQ
19 lipca 2021, 09:42
Dla niego klub nie był na pierwszym miejscu?
To włóżmy kij w szprychy koła naszego rozumowania.
-do ostatnich meczów bronił jak lew naszej bramki
(było dużo zwątpień, wręcz zakazów bronienia z Juve), ze znakomitym skutkiem
-nie dał klubowi zarobić...ale padają tu argumenty , że piniondze to nie fszystko - czyli klub może być nastawiony na zysk , a zawodnik już nie?
-wypełnił kontrakt - a czy nie jest to z definicji dowód oddania?
0
DarQ
DarQ
19 lipca 2021, 10:27
"Dla Gigio to była jedna szansa pójść wyżej"

Serio? A to on jest umierający lub u schyłku kariery, że brzmisz patetycznie jakby miał ostatnią w życiu szansę coś osiągnąć?

Poleciał za pieniędzmi do morderców z Kataru.

Materialistyczny Thiago Silva miał więcej godności niż ten cygan...
1
DarthImpaler
DarthImpaler
18 lipca 2021, 22:36
Proszę weźcie już dajcie spokój z tym dolarem. Ile można te4go czytać. Każdy "znafca" mówi że gigio zrobił błąd idąc do p$g.

Prawda jest taka że on poszedł za hajsem. Nie wiemy jaką on ma umowę z riolą podpisaną. Może być że riola ma więcej do powiedzenia niż dolar.

Nie chcę go bronić bo zachował się jak dzieciak i spalił mosty w Mediolanie za sobą. I nie chcę go nigdy więcej oglądać w czarno-czerwonej koszulce. Niech będzie kibicem.

Miał być legendą a został chciwą mendą,

życze mu ławki w p$g przez następne 5 lat. I chuj mu w dupe że jest mistrzem Europy i zawodnikiem tego chorego turnieju.

Niech mu ziemia lekką będzie, tyle w jego temacie
3
Starosta
18 lipca 2021, 23:10
To jest chwytliwy temat wiec redakcja wrzuca dla clickbajta. Tak serwis musi też na siebie zarabiać.
3
OnlyACM_
OnlyACM_
18 lipca 2021, 21:26
Dajmy juz spokoj z tym Gigio. Był zawodnikiem Milanu i odszedł, teraz jest w PSG koniec tematu.
5
DaRo_7
DaRo_7
18 lipca 2021, 20:49
Ja bardzo liczyłem, że Gigio zostanie legendą Milanu, niestety takie czasy, że rządzi €€€ misiu, kasa. Wartości ludzkie i moralne odchodzą w zapomnienie. Piłkarz teraz jest najemnikiem i niekoniecznie będzie się przejmował jaką koszulkę aktualnie nosi :P
0
dejnio
dejnio
18 lipca 2021, 20:42
Możemy dać już sobie spokój?
0
Victor Van Dort
18 lipca 2021, 20:38
To konflikt wręcz filozoficzny, z jednej strony trudno polemizować z Sacchi'm a z drugiej Gigio jest z nowego/młodego pokolenia ludzi urodzonych po '95 i niejako jego wybory są podyktowane warunkami które na świecie przecież nie on tworzył. Na naszym przykładzie. Powołując się na raport Newspoint wynika, że w Polsce mamy pięć grup pokoleniowych. Najmłodsza z nich (osoby urodzone po 1995 r.) to tzw. pokolenie Z czy pokolenie XD (XD emotikon oznaczający to samo, co LOL, czyli Laughing Out Loud który dzieci i nastolatki nagminnie stosują w SMS-ach czy rozmowach przez internetowe komunikatory). Czasami, w publikacjach naukowych i popularnonaukowych, opisuje się to pokolenie również jako "iGen". Ta grupa liczy niemal dziewięć milionów Polaków. To młodzi ludzie, którzy nie znają świata bez internetu i nowych technologii. "Odróżnia ich wysoka mobilność. Wszystko muszą mieć natychmiast - nie mogą marnować czasu. Gdy widzą coś, co im się podoba w telewizji, od razu szukają tego w internecie za pomocą swoich przenośnych urządzeń. Gdy decydują się na zakup czegoś w sklepie, najpierw porównują ceny i jakość online. Są również bardzo towarzyscy i udzielają się w mediach społecznościowych. Mówiąc krótko, są mocno powiązani z innymi ludźmi i mają stały dostęp do internetu". Charakteryzuje ich... pragmatyzm. "Co ja z tego będę miał". Pieniądze traktują bez złudzeń. Ludzie urodzeni po 2000 r., zdają sobie sprawę z faktycznego znaczenia pieniędzy w życiu i nie zamierzają go lekceważyć. Mają poważne podejście do życia. Rozumieją nieuchronność upływającego czasu np. przed maturą myślą: jeśli przemęczę się przez ten rok, to w dalszym życiu będę mógł w końcu robić to, co lubię, a nie to, co muszę. Ten rok to jakaś masakra, ale wiem, że to zaprocentuje w przyszłości. Dalej, uczenie się od lepszych. "Oglądają Kammela, bo im mówi, jak nosić koszulę" nie dziwne to, skoro od najmłodszych lat bo od czwartego, piątego roku życia, klikają w telefonach i uczą się. Nie tego, jak zapamiętywać informacje, czego my byliśmy uczeni, tylko tego, jak wyszukiwać informacje, jak pytać, aby się dowiadywać. To przekłada się na to, że oni nie myślą ogólnie, tylko myślą skonkretyzowanymi celami. Posiadają poczucie życia w nowych czasach. "Ich rodzice i nauczyciele powstali w poprzednim wieku". Młodzi ludzie, którzy urodzili się w XXI wieku, żyją w świecie, w którym większość przydatnych im przedmiotów to dzieło kilku, kilkunastu ostatnich lat. Reszta niekoniecznie je interesuje choć to oczywiście uogólnienie.
Edytowano dnia: 18 lipca 2021, 20:41
1
kamilus
18 lipca 2021, 21:20
Najmłodsze pokolenie i pragmatyzm? Ja jak widzę zachowania ludzi w tym wieku to jedyne, z czym mi się to kojarzy, to sceny z filmu "Idiokracja"...
2
Victor Van Dort
18 lipca 2021, 22:06
@to popatrz co wybrał Gigo
2
Milanboy
Milanboy
19 lipca 2021, 09:31
kamilus - No tak, pragmatyzm, a wiem bo sam do niego należę.
0
Von Strauss
Von Strauss
19 lipca 2021, 09:46
Przepraszam, narażam się na warna, ale pie...nie o Szopenie. Jestem z pokolenia Y/Z+C - w zasadzie jestem z przełomu pokoleń. Mam w rodzinie pokolenie X, Y, Z i pokolenie XD jak to napisałeś (daty i podział pokoleń jest strasznie umowny). Mam kontakt z ich "przyjacielami", znajomymi etc. Pokolenie XD to pokolenie pragmatyzmu? No nie, to pokolenie egoizmu. Co JA z tego będę miał. Oni nie odnajdują się w grupie. Odnajdują się w social mediach, ale nie gdy mają się z kimś spotkać. Mówią krótko nie dlatego, że to jest dobre tylko dlatego, że inaczej nie potrafią, długie teksty stanowią dla nich ryzyko, że mózg się przegrzeje i nie zrozumieją co się od nich chce - przenoszą pisanie z komunikatorów do życia. Nudzą się, gdy mają robić coś dłużej niż 10 minut, nie potrafią skupić się na tym co mają zrobić dłużej niż 30 minut. Praca i wszystko inne są dla nich jak TikTok lub Tinder - przesuń i następne. Mają niepoważne podejście do życia - dziś tu, jutro tam, żadnych obowiązków, YOLO. Nie rozumieją upływu czasu. Są łatwi w zmanipulowaniu - wystarczy, że ktoś stanie się idolem w walce z światem i poprzednimi pokoleniami i już Nie uczą się na błędach i nie uczą się od najlepszych, tylko od tych co mówią tym samym głosem co oni. Pokolenie XD to pokolenie, które idzie tam, gdzie im będzie łatwiej, ale pod warunkiem, że ktoś ich tam zaprowadzi.

I tak jest z Gigio, Raiola jest jego sterującym. To jest taki układ, w którym to ogon macha psem. I takie jest pokolenie XD.
0
dysha1992
dysha1992
18 lipca 2021, 20:27
Proponuję, żeby przestać posługiwać się nazwiskiem Donnarumma a zamiast tego mówić "Sami-wiecie-kto"
5
Jaca23
18 lipca 2021, 21:24
Ten, którego imienia nie wolno wymawiać
3
boro215
boro215
18 lipca 2021, 19:00
Jeny już odpuścmy sobie temat Gigio, odszedł to odszedł, patrzmy na swoje obejście nie cudze xd
1
Wolly
Wolly
18 lipca 2021, 18:11
Donnarumma powinien być tematem tabu. Lepiej więcej o nim nie wspominać i tyle.
2
iMmortal_1899
iMmortal_1899
18 lipca 2021, 16:51
A dajcie już spokój z tymi byłymi graczami Milanu. Ludzie mają gorsze problemy. Mi się np dziś kończy urlop i od jutra już arbeit :(
10
Fushnikov
Fushnikov
18 lipca 2021, 18:25
No mi np dzisiaj skończył się antybiotyk przeciw boleriozie i muszę wykupić nowy choć flaki już bolą. A oni ciągle o pieniądzach :x
5
ACstach
18 lipca 2021, 16:37
Paszoł za dolar... arabskimi euro i już nie wróci (oby). Skończmy z tą personą, nie ma już o czym rozmawiać.
0
MrAncelotti
MrAncelotti
18 lipca 2021, 16:06
Od czasu Porto z 2004 r., zwycięzcami Ligi Mistrzów zawsze były drużyny będące w top 10 najbogatszych klubów w danym sezonie.
Niestety, my w top 10 finansowym możemy znaleźć się dopiero po wybudowaniu nowego stadionu, a i Serie A musiałaby trochę być bardziej atrakcyjna dla widzów.
Jeżeli więc dla Dollara celem było wygranie LM, to odejście było słuszne.
Jednak sposób postępowania Dollara bardziej wskazywał na to, że chodzi po prostu o hajs.
Edytowano dnia: 18 lipca 2021, 16:07
5
roox
roox
18 lipca 2021, 15:56
Jest tam gdzie jego miejsce w FC szejkowie, ze srajtaśmą z dolarów. EOT.
3
Marios77
Marios77
18 lipca 2021, 15:50
Po co te ciągłe kręcenie lodów z tym Judaszem…. Wymazać go z gablot i jak najszybciej zapomnieć
7
mimi87
mimi87
18 lipca 2021, 15:45
Jak bym miał to bym mu polał
3
ba_acm
ba_acm
18 lipca 2021, 15:37
Panie Arrigo, czasy się zmieniły.
2
michalmisiu
michalmisiu
18 lipca 2021, 15:30
Ja myślę, że kibice Milanu powinni przestać już żyć Donnarummą. Gość był i go nie ma. Okazał klubowi mniej szacunku niż setki innych piłkarzy noszących czerwono-czarne koszulki, którzy nie byli wychowankami. Był, nie ma go, jedziemy dalej. To wygląda jakbyśmy za nim tęsknili. Myślę, że nikt nie tęskni. Nie mam mu za złe, że odszedł tylko w jakim stylu odchodził przez parę lat. Myślę, że za dużo się pisze o człowieku, który nie okazał należytego szacunku klubowi, który zrobił z niego top piłkarza i dał mu szansę w tak młodym wieku. Dla mnie go nie ma i szczerze: jak widzę kolejne newsy nawet na niekorzyść Donnarummy to mnie to wkurza. Skończmy temat. Ten gość już nie jest piłkarzem Milanu. I mam nadzieję, że nigdy do Milanu nie wróci nawet jako "syn marnotrawny". Pokazał swoim zachowaniem, że nie można mu ufać.
Edytowano dnia: 18 lipca 2021, 15:35
5
matten
matten
18 lipca 2021, 15:20
W tym przypadku nie mam pretensji do zarządu, bo było widać, że zawodnikowi zależy na kasie i nie byłoby sensu zatrzymywać go za wszelką cenę. Myślę, że sprawę zawalili przede wszystkim poprzedni dyrektorzy, którzy dali młokosowi bajoński kontrakt i już wtedy było wiadomo, że ciężko będzie go przedłużyć. W sumie to jestem ciekaw jak potoczy się dalsza kariera Donnarummy, bo wcale nie jestem przekonany, że będzie jedynką w PSG, choć z drugiej strony po co mieliby zatrudniać rezerwowego z taką pensją? Nie można też wykluczyć, że Donnarumma będzie się źle czuł w Paryżu i za jakis czas wróci do Milanu, choć byłby to szalony scenariusz :D
Edytowano dnia: 18 lipca 2021, 15:23
0
Vol'jin
18 lipca 2021, 15:24
skoro mogą mieć 3 bramkarzy na conajmniej solidnym poziomie to mogą mieć i 4 ;] + 5 prospectów
0
kamilus
18 lipca 2021, 15:24
Jak ma się nieograniczone fundusze to nie jest problemem zbytnia konkurencja w składzie, bo i tak każdemu zapłacisz tyle, ile zechce.
0
wielki prostownik
18 lipca 2021, 15:58
A ja uważam że zarząd zawalił w tym przypadku. Od czasu podpisywania poprzedniej umowy wiadomo było że z kolejną będzie cyrk i nierealne oczekiwania. I zarząd powinien ogarnąć temat znacznie wcześniej. Czyli zwyczajnie Dolara wytransferować byle gdzie. Nie zrobiono tego i Milan nie zarobił tego co spokojnie mógł zarobić. Nie mówię tutaj o absurdalnych 50 czy 60 milionach ale za 20 -30 można go było sprzedać dwa lata temu. Takie sytuacje zarząd zwyczajnie musi przewidywać i reagować. Nie zareagował na czas i Raiola złapał Maldiniego ze spuszczonymi portkami.
1
Vol'jin
18 lipca 2021, 16:02
to dwa lata temu narracja byłaby taka, że Maldini z Eliottem są debilami bo sprzedają Donnarummę za 20 mln euro ;]

i takie komentarze przy wymianie z Arreolą dominowały

teraz to mądry polak po szkodzie ;]
5
wielki prostownik
18 lipca 2021, 19:17
To prawda ale zarządu nie powinna obchodzić opinia kibiców tylko interes klubu.
0
strzala
strzala
18 lipca 2021, 20:36
Przypominam, że Milan z Donnarumą w składzie awansował wreszcie do LM, a on sam pomógł w wielu meczach. Trudno przewidzieć, czy by się to udało z innym bramkarzem, a przecież wszystko było na styku do ostatniej kolejki. Raczej zarobek z LM powinien być wyższy niż te 20-30 mln, o których napisałeś wyżej. Zatem zarząd bez problemu się wybroni, że zadbał o interes klubu nie sprzedając go przed sezonem.
0
Jaca23
18 lipca 2021, 21:00
Ja jestem ciekaw ile Donnarumma będzie chciał zarabiać za załóżmy 10 lat, będąc cały czas jedynką w klubie i reprezentacji? 30 milinów? 40? 50?
0
strzala
strzala
19 lipca 2021, 08:47
Tendencja w piłce jest taka, że młodzi ludzie przestają oglądać ten sport, bo mają lepsze rozrywki. Były przeprowadzone badania w UK i okazało się, że liczba widzów systematycznie spada oraz zmienia się ich struktura wiekowa. W związku z tym można się spodziewać, że ceny praw telewizyjnych zaczną spadać, a co za tym idzie, także pensje piłkarzy. Nie jest tajemnicą, że to pensje piłkarzy konsumują największą część budżetów topowych klubów. Być może to jest najwyższy kontrakt w jego karierze.
0
HaLi
HaLi
18 lipca 2021, 15:18
Pozbyliśmy się problemu i tyle :)
2
pazioni
18 lipca 2021, 15:17
PSG to nie awans sportowy,ale tylko i wyłącznie

Pieniądze

Góra.
2
Zielony2009
Zielony2009
18 lipca 2021, 15:11
Podoba mi się, że zawsze dajecie to samo zdjęcie Sacchiego, jest takie memiczne
2
kamilus
18 lipca 2021, 15:25
A może nie ma innych zdjęć Arrigo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1
karp_fso
karp_fso
18 lipca 2021, 15:48
Zgaduję, że kwestia braku fot z licencją Creative Commons.
1
Jaca23
18 lipca 2021, 15:04
Wszyscy to wiedzą, oprócz samego Dolara i Raioli.
6
ósmy
ósmy
18 lipca 2021, 15:01
"Niektórzy ludzie są tak biedni, że jedyne, co mają, to pieniądze"

- Bob Marley
19
Cisek666
Cisek666
18 lipca 2021, 14:55
Amen
5
kamilus
18 lipca 2021, 14:44
Gigio przy odejściu miał dwie opcje, gdzie w jednej by zarobił klub (przedłużenie umowy na 2-3 lata z identyczną pensją i od razu sprzedaż), a w drugiej jego agent (odejście za darmo). Wybrał tę drugą i nic nam do tego, bo miał do tego prawo, ale dzięki temu każdy wie, co było dla niego ważniejsze. I żadne słowa tego nie zmienią, bo "po czynach ich poznacie".
9
Gianni Rivera
18 lipca 2021, 14:57
Zgadza się. Trzeba uczciwie przyznać, że PSG to awans sportowy. Drużyna co sezon walcząca o mistrza kraju (i z reguły go wygrywająca), do tego od kilku sezonów wesoło sobie poczyna w LM - dwa ostatnie lata to finał i półfinał. Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby poszedł tam nawet dla hajsu i niczego więcej. Jednak to, jak się wypiął na Milan, nie dając kompletnie nic zarobić klubowi, który go wypromował, który na niego postawił i który zrobił z niego multimilionera w wieku nastu lat... Splunięcie w twarz i klubowi, i kibicom. Mnóstwo piłkarzy chcących odejść ze swoich klubów przedłuża kontrakty, by wzmocnić pozycję negocjacyjną tych klubów, żeby sobie zarobiły. Tutaj - nic. Bo hajs dla Raioli był ważniejszy. Ech.
4
ósmy
ósmy
18 lipca 2021, 15:10
@Gianni Rivera
To prawda,
Tylko czy Donnarumma byłby atrakcyjnym towarem nawet dla PSG, kiedy musowo byłoby wyłożyć na niego gruby hajs?
Wątpię, i Raiola o tym wiedział. Dlatego pewnie wręcz zabronił Donkowi rozmawiać i cokolwiek podpisywać z Milanem.
PSG mając Navasa nie stało pod ścianą w kwestii bramkarza. Żaden klub z prężnymi finansami nie był zmuszony do zmiany na stanowisku bramkarza. Możliwe, że Inter, ale tutaj nawet Marotta machnął ręką, co przy lepszym budżecie Interu z pewnością by wykorzystał.
Donek miał w końcu z Milanem swoja upragnioną LM. Zaważyły tylko pieniądze. I nie rozważałbym tutaj aspektu awansu zawodowego, bo to w końcu PSG - klub mistrzowski, notorycznie grający w finałach LM.
Nie.
Zaważyły pieniądze, które przesłoniły gościowi całą swoją przeszłość.
1
Gianni Rivera
18 lipca 2021, 15:31
ósmy, ja się z tym zupełnie zgadzam! Nie uważam, jak niektórzy tutaj, że trzeba było przedłużyć z Gigio kontrakt za wszelką cenę, dając mu apanaże w wysokości 8-10 mln, a potem go sprzedać, bo na gościa z kontraktem +/- 10 milionów nie byłoby w ogóle chętnych. Nie, nie, nie. Mam tu na myśli to, o czym napisał mości Kamil - że Gigio przedłuża umowę na obecnych warunkach i umawia się z zarządem, że przy ofercie powyżej 30 mln pozwolą mu odejść. Te 30 baniek, myślę, że ktoś by wyłożył, jak nie w tym roku, to w następnym, a nawet 30 mln to dobry zarobek, jako że to wychowanek. Niestety, liczył się tylko hajs, więc nie przedłużył i nie dał Milanowi zarobić zupełnie nic.
Edytowano dnia: 18 lipca 2021, 15:32
0
bebok40
bebok40
18 lipca 2021, 14:40
..."Ci, którzy gonią za pieniędzmi, nie zawsze osiągają szczęście." - święta prawda :)
9

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się