IO Tokio 2020: Zwycięstwo Wybrzeża Kości Słoniowej. Bramka Francka Kessiego na wagę trzech punktów

22 lipca 2021, 12:36, Redakcja Aktualności

Wybrzeże Kości Słoniowej wygrało 2:1 (1:1) z Arabią Saudyjską w pierwszym meczu na Igrzyskach Olimpijskich. Wynik meczu dla WKS otworzył w 39. minucie samobójczym trafieniem Abdulelah Al Amri. Na minutę przed przerwą losy wydarzenia wyrównał Salem Al Dawsari. Po zmianie stron w 66. minucie do bramki rywali trafił reprezentujący barwy Milanu Franck Kessié. Bramka ta okazała się przesądzić o końcowym wyniku. Wybrzeże Kości Słoniowej dzięki dzisiejszej wygranej zdobywa komplet punktów.

W dniu dzisiejszym swój mecz rozegrał również drugi z reprezentantów Milanu - Pierre Kalulu. Reprezentacja Francji uległa Meksykowi aż 1:4. 21-latek spędził na boisku pełny wymiar meczu.