SCUDETTO


Ballo-Touré: "Nie mogłem zaprzepaścić takiej szansy. Chcę się rozwijać w Milanie i w Serie A"

22 lipca 2021, 20:15, Ginevra Aktualności
Ballo-Touré:

Fodé Ballo-Touré został dziś zaprezentowany oficjalnie jako piłkarz AC Milan podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Milanello. Oto jego wypowiedzi:

Wybór Milanu: "Bardzo się cieszę, że tu jestem. Kiedy Paolo Maldini skontaktował się z moim agentem, nie mogłem w to uwierzyć. Potem rozpoczęły się negocjacje z Monaco, ale uwierzyłem dopiero, jak dotarłem do Mediolanu". 

Początki w Milanie: "Pierwsze dni były bardzo pozytywne. Zostałem dobrze przyjęty. Znałem już Leao, ale wszyscy byli dla mnie bardzo mili. Powoli zaczym się uczyć języka. Trener Pioli powiedział mi, czego ode mnie oczekuje i że zawsze jest do dyspozycji, gdybym czegoś potrzebował". 

Strzelanie goli i porównania z Theo: "Zdobywanie goli to jeden z aspektów, które muszę poprawić. Chcę zdobywać więcej goli tak jak Theo Hernandez. Każdy z nas ma własny styl. Jeśli chodzi o podobieństwa, to ja również jestem szybki. Muszę się poprawić w wielu aspektach, ale każdy ma swoje zalety i swój własny styl gry". 

Spotkanie z Maignanem: "Bardzo się cieszymy, że jesteśmy znów razem w jednym klubie. Graliśmy razem w PSG i w Lille. Mike jest dla mnie jak brat, zawsze dawał mi wiele rad i nadal będzie to robił. Jestem szczęśliwy, że będę z nim grał ponownie". 

Tomori i pojedynek w finale Youth League: "Cieszę się również z tego spotkanie. Jeszcze nie rozmawialiśmy o tamtym finale, ale na pewno temat wróci. Bardzo mi miło, że będziemy razem grać". 

Wpływ Maldiniego: "Bardzo się cieszę, że Paolo Maldini sprowadził mnie do Milanu i że mi zaufał. Jest ważnym punktem odniesienia".

Inspiracje: "Nie ma jednego szczególnego gracza, na którym się wzoruję. Jako dziecko uwielbiałem napastników, ale nie ma jednego konkretnego zawodnika, którym się inspiruje". 

Pioli i rozwój w Serie A: "Trener Pioli przykłada dużą wagę do gry bocznych obrońców. Na pewno gra w Milanie i w Serie A pomoże mi w rozwoju. Mogę się jeszcze bardzo rozwinąć pod kątem techniki i taktyki. Na pewno mogę się poprawić w fazie defensywnej. Jestem zawodnikiem agresywnym i szybkim". 

Numer 5: "Numery 3 i 5 to zwykle te, z którymi występują boczni obrońcy. 3 w Milanie nie jest dostępne, więc wybrałem 5". 

Niepowodzenia w Monaco: "Taka jest piłka, zdarzają się wzloty i upadki. Teraz jednak jestem w Milanie i myślę tylko o dobrej grze w nowym klubie". 

Milan priorytetem: "Milan to wielki klub, nie mogłem zaprzepaścić takiej szansy. Chcę się tutaj rozwinąć, będę ciężko pracował, a trener zdecyduje, kto będzie grał". 

Puchar Narodów Afryki: "Będę zadowolony, jeśli będę mógł występować w barwach mojej reprezentacji na tym turnieju. Jeśli będzie trzeba porozmawiać o tym z klubem, to na pewno zrobimy to bez problemów". 

Piłkarze francuskojęzyczni w Milanie: "Cieszę się, że są w drużynie. Na pewno mogą mi pomóc w tłumaczeniu z włoskiego, jeśli czegoś nie zrozumiem. Z pewnością będę się czuł komfortowo z ich pomocą". 

Różnice między ligami: "We Francji gra jest bardziej fizyczna i intensywniejsza, we Włoszech jest bardziej taktyczna. Będzie potrzebna wielka koncentracja od początku do końca".     

15 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
TheVanson
TheVanson
24 lipca 2021, 03:24
Zamienić bogate Monaco, na stolicę mody Mediolan. Interesujące posunięcie. Widać na Instagramie, że Ballo dobry ma kontakt z Leo, czyli jak? Wspólna gra zaowocuje asystami dla pana Ballo? :D
0
LunaS
LunaS
23 lipca 2021, 09:44
Szykujemy powoli dobry grunt pod interesy :) czyt. sprzedaż tych którzy w tym roku wywalczą scudetto.
0
DarthImpaler
DarthImpaler
23 lipca 2021, 01:07
oby tylko to że znał leniao nie wpłynęło na jego zaangażowanie w treningi i mecze . Bo jak tak będzie to zostanie znienawidzony przez kibiców i szybciej de krujne zagra za theo niż on
5
Rafał0209
Rafał0209
22 lipca 2021, 21:54
Różnice między ligami pytają gościa który nie zagrał minuty w Serie A
8
MrCostacurta
MrCostacurta
22 lipca 2021, 22:14
I też stąd pewnie wynika ta kuriozalna odpowiedź ;)
7
Kadet411
Kadet411
22 lipca 2021, 22:48
Fizyczna i intensywniejsza ? HAHAHAHAA
3
DarthImpaler
DarthImpaler
23 lipca 2021, 01:10
Serie A zawsze była dla nowych graczy bardziej taktyczna.

A czy mniej fizyczna to trzeba zapytać samu.

O intensywności to już legendy chodzą, że angielska jest tak super intensywna a niektóre mecze "na szczycie" są bardziej usypiające niż torino-spal.
3
Rafał0209
Rafał0209
23 lipca 2021, 06:26
Nie przesadzaj czasami jak się przełączy mecz Serie A na ten z PL to jakbyś X3 przyspieszył telewizor. Bądźmy szczerzy.
1
dusiekxd
dusiekxd
23 lipca 2021, 07:28
Dla mnie najlepszym pokazem szybkości i zaangażowania w meczach drużyn z premier league, był mecz w LM Tottenham vs Manchester City ze 2/3 lata temu (gdzieś kolo ćwierćfinału). Pamiętam, że goście tak tam zapierdzielali, że az mi było przykro, że Milan gral wtedy taka padake. Wynikiem hokejowym jakieś 5:6 chyba się skończyło.
1
patoo_07
patoo_07
22 lipca 2021, 21:45
Ten sparing w sobotę będzie na YT?
0
DarthImpaler
DarthImpaler
23 lipca 2021, 01:11
zapewne będzie
0
Master of AC Milan
Master of AC Milan
23 lipca 2021, 09:26
Będzie też w apce Milanu.
0
El Diablo
El Diablo
22 lipca 2021, 21:44
Generalnie gość dużo się cieszy ;)
0
DarthImpaler
DarthImpaler
23 lipca 2021, 01:13
A co ma płakać że poszedł na zamiennika? I że nie wiadomo ile minut dostanie?? I że zapewne te minuty to będą albo ostatnie sec meczu albo z jakimiś ogórkami w PW czy przy 3-0 od 60 min?
1
JanekACM22
JanekACM22
22 lipca 2021, 20:41
Powodzenia mordeczko:-)
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się