Letnia wyprzedaż SQN: "Nieśmiertelni" i "Basta" w niższych cenach!

24 lipca 2021, 00:06, Ginevra Aktualności
Letnia wyprzedaż SQN:

Drodzy fani AC Milan! Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z książkami „AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny” Arrigo Sacchiego oraz „Basta. Moje życie, moja prawda” Marco van Bastena, to zachęcamy do skorzystania z letniej wyprzedaży wydawnictwa SQN. Link do księgarni internetowej: http://idz.do/acmilan-ksiazki 

W trakcie włoskiej prezentacji książki Arrigo Sacchi mówił: "Byłem przyzwyczajony do sceptycyzmu wobec mojej osoby. Nie miałem za sobą kariery piłkarskiej, ale nawet jeśli nie masz przeszłości, możesz przecież mieć przyszłość. Miałem szczęście, że trafiałem na cierpliwe kluby - to synonim wielkiego rozsądku. Aby utrzymać się w Milanie, trzeba było postawić na etykę kolektywu. Piłka nożna nie bierze swojego początku w stopach piłkarzy, ale w ich głowach, dlatego chciałem ludzi godnych zaufania. Tamten Milan to była nadzwyczajna grupa dobrych ludzi, którzy zawsze dawali z siebie wszystko. Mówiłem, że chcemy wygrywać, grać skutecznie i efektownie oraz dostarczać rozrywkę w kraju, w którym dotąd liczyło się tylko wygrywanie".

We współpracy z Luigim Garlando Sacchi, zwany we Włoszech "Prorokiem z Fusignano", po raz pierwszy otwiera przed kibicami swoje sekretne dzienniki, aby opowiedzieć historię jednej z najsilniejszych ekip w dziejach futbolu. 

„AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny”
Autor: Arrigo Sacchi, Luigi Garlando
Liczba stron: 312

Przy okazji promocji swojej autobiografii na rynek włoski Marco van Basten udzielił wywiadu dziennikowi Il Corriere della Sera, w którym znalazło się w znamienne zdanie: "Z twojej książki, z każdego zdania przebija nieustanne poczucie żalu i straconej szansy". "Jestem piłkarzem, którego kariera została przerwana - odpowiada Van Basten - Być może najsłynniejszym w tej kategorii. Nie mogłem odejść w spokoju. Nie ukrywam, że wymyślenie siebie na nowo po tym wszystkim była bardzo trudne". I dalej jeszcze: "Żyję w ciągłym rozdwojeniu. Z jednej strony powtarzam sobie, że nie byłem aż tak ważny, że byłem jednym z wielu. Z drugiej zawsze bałem się tego, że ludzie o mnie zapomną. Dziś jestem dziadkiem, ojcem i przyzwoitym mężem. Człowiekiem niedoskonałym, który potrafił pogodzić się z własną kruchością". 

Marco van Basten w swojej autobiografii napisanej razem z Edwinem Schoonem "nie oszczędza nikogo, a już na pewno nie siebie samego".  

„Basta. Moje życie, moja prawda”
Autor: Marco van Basten, Edwin Schoon
Liczba stron: 360

ACMilan.com.pl jest patronem medialnym obu pozycji wydawnictwa SQN.

2 komentarze
Musisz być zalogowany, aby komentować
mathiaz
mathiaz
28 lipca 2021, 08:13
"Nieśmiertelni" idealna żeby wchłonąć całą w niedzielne popołudnie:-)
0
marcolino
marcolino
24 lipca 2021, 15:39
Dla mnie Marco nie byłeś jednym z wielu, bo tak się składa, że takiego intuicyjnego i perfekcyjnego uderzenia z obu nóg z każdej pozycji nie miał żaden piłkarz w historii piłki - lewa, noga, prawa noga, głowa, wolej, półwolej, gole z przerzutek i to z przed pola karnego w same okienka bramek - wszystko to na kosmicznym poziomie!!! - dla mnie w pełni zdrowy Van Basten to w polu karnym była najlepsza 9 w historii piłki... Nie mówię o kapitalnym rozgrywaniu piłki, czego dowodem były plany przesunięcia Holendra do linii pomocy Milanu... Szkoda, że tak szybko to się skończyło...
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się