Pięć zmian w meczach Serie A nadal w sezonie 2021/2022

29 lipca 2021, 22:18, cinassek Aktualności

To już oficjalna informacja - w sezonie 2021/2022 w meczach Serie A drużyny nadal będą mogły dokonywać po pięć zmian. Włosi zdecydowali skorzystać się z opcji przedłużenia tej możliwości, która została wprowadzona latem ubiegłego roku po lockdownie. Będzie to kontynuacja zasady z poprzednich rozgrywek, a zatem pięć roszad może być przeprowadzonych w trzech przerwach.

-Więcej zawodników może się wykazać w trakcie sezonu
-Zatrzymanie zawodnika w klubie (nikt nie lubi w dłuższej perspektywie grzać ławy, a dzięki zmianom będzie okazja by grać w każdym meczu.
-Mniejsza ilość kontuzji
-Większy wachlarz taktyczny w trakcie meczu
-W przypadku kontuzji gracza z boiska, do zmiany nadal zostaje 4 zawodników

Mi osobiście pasuje ta ilość zmian, mamy możliwość oglądania więcej zawodników Milanu w trakcie sezonu, co daje nam obraz jak zawodnik sobie radzi na boisku, a nie tylko na treningu.
7
Marcos Salinas
30 lipca 2021, 08:40
Kolejna głupota. Powinno dążyć się do zwiększania lub przynajmniej utrzymania konkurencyjności krajowych rozgrywek. Tymczasem ilość hokejowych wyników pokazuje, iż Serie A ponownie zmierza w kierunku rozwarstwienia poziomu, z czego najwięcej punktów ze zmian zbierały zespoły z szerszą/mocniejszą ławką, co oczywiście czyni ich głównym beneficjentem tej zmiany.
Edytowano dnia: 30 lipca 2021, 08:42
0
filipacm
filipacm
30 lipca 2021, 09:22
"Powinno dążyć się do zwiększania lub przynajmniej utrzymania konkurencyjności krajowych rozgrywek". Też jestem za tym, ale to Juve ma dążyć do poziomu Torino, czy na odwrót? Juve ma nie wykorzystywać całego potencjału kadry, czy Torino powinno się wzmocnić? Bo myślę, że jeśli będziemy dążyć do utrzymania równego poziomu w Serie A, to ten poziom spadnie i na arenie międzynarodowej nic nie będziemy znaczyć, także głupoty piszesz, pozdrawiam
3
30 lipca 2021, 09:37
Brak normalnej rywalizacji w lidze = powolnemu spadkowi popularności. Kto zabrania wykorzystywać pełnego potencjału kadry w lidze Juventusowi? Czy z racji zatrudniania takiego, nie innego trenera takie zespoły jak Juve mają być urzędowo uprzywilejowane nad tymi słabszymi? Do tego gdyby jeszcze te 5 zmian miało jakiś wpływ na arenę międzynardową, wtedy dzięki obecnemu kryzysowi Włosi ponownie rywalizowaliby o LM...
W rzeczywistości Mancini z Italią pokazał, że te porażki włoskich klubów to jedynie kwestia fatalnego podejścia do tychże rozgrywek.
0
Rossoneri01
Rossoneri01
30 lipca 2021, 09:55
Tak, tak wiemy, wszystko jest złe, głupie, niepotrzebne itp.
0
Milanboy
30 lipca 2021, 10:08
Obecnie w piłce nożnej gra się aż za dużo meczy, a 5 zmian jest rozsądną decyzją, zresztą rozwarstwienie poziomu? Xd, ja widziałem w tym sezonie bardzo wyrównaną ligę, tylko pod koniec Inter odjechał i były w tym sezonie zespoły pokroju Torino które były sporym zawodem czy Parma.

Juventus to tyle tych punktów zbierał, że prawie wypadł z ligi mistrzów.
2
30 lipca 2021, 10:44
Milanboy
Wyrównaną pod kątem rywalizacji 5 drużyn. Reszta ligi nie ma znaczenia. Szczególnie ta cała seria spotkań, gdzie słabszy zespół oddawał mecz faworytowi dając sobie władować 3, 4, 5 lub 6 sztuk minimalnym nakładem sił...
0
Milanboy
30 lipca 2021, 11:02
Marcos Salinas - Ciekawe, bo Sassuolo też całkiem nieźle sobie walczyło czy Hellas, w drugiej połowie Sampdoria grała już o niebo lepiej.

Zresztą 5 drużyn? Progres w porównaniu do tego co było niedawno w Serie A gdzie tylko było Juve I długo nic.
2
filipacm
filipacm
30 lipca 2021, 11:13
Marcos Salinas pokaż mi ligę, gdzie jest wyrównany poziom i wszystkie drużyny walczą o mistrza
Edytowano dnia: 30 lipca 2021, 11:13
5
dawko69s
dawko69s
31 lipca 2021, 11:13
Dokładnie to samo chciałem napisać Filipacm.

Każda liga charakteryzuje się tym, że ma 3-6 klubów, które co roku walczą o najwyższe cele. Więc o co wgl chodzi...?
1
SolemnSolimnia
30 lipca 2021, 01:17
I super, na pewno urozmaica to mecze i pozwala na ciekawsze taktyczne zagrania. Balem sie troche ze zmiana spowoduje ze roznica miedzy najgorszymi druzynami a tymi najlepszymi sie przez to powiekszy, bo te najlepsze maja wieksza glebie skladu, ale w zeszlym sezonie tak sie nie stalo, tak wiec poki co jestem za.
29 lipca 2021, 22:31
Okropna decyzja. Piłka nożna to sport, który się gra 90 minut.
3 zmiany to maksimum jakie powinno być.
W Premier League szybko usunięto ten głupi pomysł i znowu są 3 zmiany.
1
Yabaye
Yabaye
29 lipca 2021, 23:18
Idąc Twoja logika powinno się zlikwidować zmiany - Piłka nożna to sport, gdzie gra się 90 minut, oprócz 3 piłkarzy w Anglii i 5 w Italii.

Zmiana IMO dobra. Nie ma co zajeżdżać chłopaków
14
WIELKIZNAWCAxd
29 lipca 2021, 23:21
Okropna decyzja, bo piłka nożna to sport, który się gra 90 minut xD
Co to w ogóle za argument? xDDD
Równie dobrze można napisać: genialna decyzja, bo piłka nożna to sport, który się gra 90 minut. xD
13
29 lipca 2021, 23:55
A liczyłeś kiedyś ile różni się czasowo 3 zmiany po 1 zawodniku od 3 zmian z łącznie 5 zawodnikami? Niczym.

Już pomijam durnotę w stylu "gra się 90 minut". Realnej gry i tak jest ok. 60 minut. Reszta to czas upływający na autach, czekaniu na podejście do rożnego, kłótniach o faul, przeciągniętych wykopach bramkarskich itd.
Usiądź kiedyś do meczu ze stoperem i pauzuj go za każdym razem, gdy piłka nie jest w grze, polecam :)

3 czy 5 zmian to żadna różnica, bo liczba przerw w grze na przeprowadzenie tychże zmian to nadal 3.
Edytowano dnia: 29 lipca 2021, 23:56