W najbliższych dniach rozmowy w sprawie nowej umowy Kjaera

1 sierpnia 2021, 09:04, Adam6 Aktualności
W najbliższych dniach rozmowy w sprawie nowej umowy Kjaera

Kilka dni temu Simon Kjaer wrócił po wakacjach i dołączył do drużyny Milanu przygotowującej się do nowego sezonu. Jak podaje Corriere dello Sport, w najbliższych dniach agenci Duńczyka mają rozmawiać z Rossonerimi w sprawie nowej umowy piłkarza. Po udanym Euro 2020 stoper ma nadzieję, że nowa kampania będzie jeszcze lepsza od poprzedniej, a on sam nadal będzie dobrze wywiązywać się z roli lidera, nie tylko defensywy. Jego obecny kontrakt z Milanem wygasa w czerwcu 2022 roku. 

8 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
DarQ
1 sierpnia 2021, 20:38
Super ruch zarządu dotyczący kupienia Duńczyka. Jak pamiętam wiekszość z nas była za. Ale chyba nikt się nie spodziewał, że będzia aż takim filarem.
1
Gianni Rivera
1 sierpnia 2021, 09:37
Żywot piłkarzy się wyraźnie wydłuża. Dzisiaj wiek +/- 30 to optimum dla zawodnika - nadal maksimum możliwości fizycznych, a do tego dochodzą doświadczenie i ogranie. Dawniej piłkarz dobijający 30 powoli szykował się na emeryturę.

Kjaer spokojnie jeszcze 2-3 lata pogra na dobrym lub bardzo dobrym poziomie. Tym bardziej, że w jego przypadku upływającego wieku nie będzie widać aż tak - to nie jest piłkarz bazujący na szybkości, a na czytaniu gry i odpowiednim ustawianiu się. Pozytywny facet. Śmiało może u nas kończyć karierę.
10
Maestro02
Maestro02
1 sierpnia 2021, 10:29
Szczerze mówiąc patrząc na takiego Giroud który wczoraj wyglądał lepiej niż Mario przez cały okres u nas można śmiało stwierdzić że wiek piłkarza nie jest już aż tak ważnym elementem. Wiadomo że dalej ma duży wpływ ale jeżeli gracz prowadzi się wybitnie dobrze (czego nie można odmówić Zlatanowi, Giroud Kjaerowi, Ronaldo) to może spokojnie grać na wysokimi poziomie po wyżej wieku 35+ jeżeli taktyka będzie uwzględnieniała mankamenty "starszych" piłkarzy.
3
Cuchillo
Cuchillo
1 sierpnia 2021, 12:05
^
Wiadomo, że wyglądał lepiej niż Mario. Tylko totalni laicy ich porównują.
3
RockStar
RockStar
1 sierpnia 2021, 13:36
No nie wie, czy wiek +30 można uznać już optimum zawodnika. Jest coraz więcej zawodników, którym faktycznie wiek "służy" i dzięki trybowi życia, wydłużają swoją karierę piłkarską. Ale to jeszcze nie jest standard i ogromna większość zawodników po 30, ewidentnie traci na jakości.
1
WIELKIZNAWCAxd
WIELKIZNAWCAxd
1 sierpnia 2021, 15:06
Lista takich piłkarzy jest długa: Lewy, Messi, Modric, duża liczba bramkarzy, obrona Juve czy nawet nasz były obrońca Thiago Silva. Minus jest jeden, niektórzy za to doświadczenie liczą sobie sporych kwot za kontrakt i za grę, mimo iż na rynku już nie są tyle warci co w ich prima time.
1
Inzaghi4ever
Inzaghi4ever
1 sierpnia 2021, 09:25
As KJÆR. Musisz w Milanie zakończyć swoją karierę piłkarską.
6
pazioni
Moderator pazioni
2 sierpnia 2021, 15:14
Zgadzam się.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się