OFICJALNIE: Milan złożył zawiadomienie do FIGC w sprawie rasistowskich przyśpiewek

13 września 2021, 19:07, Adam6 Aktualności
OFICJALNIE: Milan złożył zawiadomienie do FIGC w sprawie rasistowskich przyśpiewek

AC Milan poinformował, że zdecydował się złożyć oficjalną skargę do FIGC w sprawie rasistowskich przyśpiewek kibiców Lazio podczas wczorajszego meczu. Klub prosi o wyjaśnienie sprawy. Przypomnijmy, że ultrasi przeciwnika wzięli na celownik Tiemoué Bakayoko

80 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Zielony2009
Zielony2009
14 września 2021, 12:22
ach, dziękuję, że nie zawiodłem się czytając komentarze pod newsem :)

Dodam jeszcze jeden argument, który widzę, że nie padł, a mianowicie piłkarze nagminnie manifestują swoje poglądy poprzez np. znak krzyża przed wejściem na murawę lub tatuaże religijne czy też polityczne (Che Guevara). Dodatkowo kibice bardzo często organizują oprawy nawiązujące do wrażliwych tematów, często budząc historyczne animozje i prowokując kibiców drugiej strony na tle narodowościowym/etnicznym. Wobec powyższych zachowań żadne ograniczenia nie zostały wprowadzone (czasem jedynie kibice dostaną burę za zbyt "odważną" oprawę) w związku z czym nie widzę problemu w tęczowych opaskach czy klękaniu przed meczem. Jeżeli już w piłce funkcjonuje jakaś przestrzeń na wyrażanie swoich poglądów lub po prostu osobistych przekonań, to każdy powinien mieć możliwość manifestacji, czy to poprzez znak krzyża czy poprzez tęczową opaskę, czy poprzez uklęknięcie, czy poprzez flagę nawiązującą do historycznych wydarzeń.
2
mix17
14 września 2021, 12:58
No klękają sobie i noszą tęczowe opaski, a my wyrażamy swoją opinię na ten temat, bo mamy do tego prawo, tak samo jak inni oceniają czyjeś tatuaże lub te Twoje wyżej wymienione oprawy, więc w sumie to nic odkrywczego nie napisałeś :)
2
artorn
15 września 2021, 11:54
spoko, tylko niech nie zmuszają do tego innych
0
mateuszradom
mateuszradom
14 września 2021, 09:38
Milan bardzo dobrze zrobił. Takie zachowanie należy piętnować. Naprawdę jestem w szoku że na tej stronie jest tyle osób, dla których porównywanie ludzi do małp nie sprawia problemów i doszukują się jakiejś lewicowej ideologii w walcę z takim zachowaniem. Prawda jest taka, że to często takie osoby mają przeżarty mózg ideologią oblężonej twierdzy. Tak, rasizm na stadionach istnieje. I o ile bardzo mnie irytują takie sytuacje jak z Glikiem , czyli fałszywe oskarżanie o rasizm (swoją drogą takie bezpodstawne oskarżanie też powinno być karane) to jeśli chodzi o incydent w meczu z Lazio bez cienia wątpliwości doszło do czegoś, co nigdy nie powinno mieć miejsca.
5
Rafał0209
14 września 2021, 09:15
zacznijmy nazywać rzeczy po imieniu czym jest rasizm? wyzywanie czarnoskórego od różnych jest rasizmem, wyzywanie i grożenie dla Glika jego żony i bliskich przez pana z czarnymi paluszkami przed laptopem nie jest rasizmem, jestem daleki od wyzywania kogokolwiek czy ktoś jest biały czarny żólty czy różowy ale ludzie wszystko w granicach rozsądku jakby przyjechał na San Siro z PSG Donnarumma i został zrównany z ziemią przez 50 tys kibiców o różnym kolorze skóry już by rasizmem nie było. kto nie lubi Tysona Alliego Lewisa Ronaldhinho Ronalado i wielu innych sportowców czy aktorów lub znajomych o czarnym kolorze skóry, świat jest normalny a że trafi się banda przygłupów co wyzywają od różnych to nie tylko czarnych. szkoda że nie walczą z tym w drugą stronę.
4
Willy
Willy
14 września 2021, 09:27
Doładnie, jak napisałeś niżej jedyne co potrafią to srać w swoje gniazdo.
1
DarQ
14 września 2021, 09:50
Przepraszam za wklejenie mojej wypowiedzi z wczoraj ale nie dostałem chyba właśnie od Ciebie odp. Gdzie jest to miejsce w sensie sportowym lub ogólnym.
"A powinni coś zrobić. A gdzie dokładnie jest to miejsce gdzie czarnoskórzy są przekoni, że ich stwórca lub biologia powołała ich by panować nad bladymi podpierając się często "naukowymi " dowodami , że czarna skóra jest u ludzi z inklinacją do władania?"
0
Rafał0209
14 września 2021, 10:17
Nie ma kogoś takiego jak stwórca białych czarnych czy żółtych są ludzie, światem od tysięcy lat rządzą jednostki i bez znaczenia koloru skóry pojawiają się dyktatorzy z przekonaniem władcy świata, dzisiejsza Korea wcześniej Obama w USA czy hitler i Stalin.
1
fajnynick
fajnynick
14 września 2021, 10:28
Czym (nie)zasłużył sobie Obama, żeby umieścić go w jednym kontekście z Hitlerem czy Stalinem? xD Wtf, co ty tutaj zrobiłeś, chłopie. Poza tym, jeżeli zrównujesz rasizm wobec czarnoskórych z odwróconym rasizmem, to przytocz proszę jakieś wydarzenie historyczne, gdzie osoby czarnoskóre były oprawcami przez kilkaset lat na kilku najistotniejszych cywilizacyjnie poziomach: prawnym, społecznym i z globalnym wydźwiękiem.
Edytowano dnia: 14 września 2021, 10:31
3
DarQ
14 września 2021, 10:36
Nasza europejska geneza ( amerykańska jest już trochę inna) rasizmu na tych kocopołach się opiera. To mix pseudonaukowych twierdzeń ( mierzenie nordyckiej szczęki :)) z topornym katolicyzmem.
W odwrotny sposób tego nie znajdziesz, dlatego tak trudno wskazać Ci poniżanie białego przez czarnego.
1
Rafał0209
14 września 2021, 10:47
odpowiem krótko RPA to nie historia a współczesność jak zobaczysz jak w XXI wieku traktowani są biali przez czarnych, to sobie odpowiesz co by było gdyby większość świata była o czarnym kolorze skóry.
3
DarQ
14 września 2021, 11:10
RPA ? Naprawdę to napisałeś.? Przecież to klasyczny przykład systemowego rasizmu wobec czarnoskórych. Po której Ty stronie jesteś tej dyskusji?
To ,że czarnoskórzy potrafią się odmachnąć co jakiś czas to fakt. Nie mylmy jednak oprawcy z ofiarą. Ciągle poniżany i bity pies ( może niewłaściwe porównania w tej kwestii) wkońcu pogryzie.
Naprawdę apartheid i skutki jego to Twój przykład na niesprawiedliwość wobec białych?
0
Kosmateus123
Kosmateus123
14 września 2021, 11:45
Jeśli chcesz by zacząć od tego czym jest rasizm to: rasizm to przypisywanie cech, najczęściej negatywnych, na podstawie koloru skóry czy przynależności narodowej/etnicznej. Jeśli obrażano kogoś ze względu na kolor skóry to mieliśmy do czynienia z rasizmem i działanie klubu jest uzasadnione. Byłoby równie uzasadnione gdyby obrażano z tych samych powodów Japończyka, Polaka czy Roma. Też nie podoba mi się przypisywanie podtekstów rasistowskich każdemu negatywnemu zachowaniu, więc wszczęcie dochodzenia ma sens- jeśli część kibiców po prostu zachowała się jak buraki to to wyjdzie, jeśli podtekst rasistowski tam był to należy z tym walczyć.
1
Rafał0209
14 września 2021, 15:03
Rasizm to jest wymysł mediów,i półgłówków, robiących z normalnych ludzi rasistów, hitler mordował żydów stalin swoich, ilu białych wycierpiało przez mordy idiotów? wyzywa się czarnego białego morduje toż ten cały świat to jeden wielki rasizm, co do Obamy to wczytaj się ile przez całe USA zgineło ludzi w XXI wieku Hitler przy Obamie to grzeczny chłopiec.
2
Józio
14 września 2021, 15:24
Dlaczego Europa podbiła Afrykę a nie odwrotnie?
0
Rafał0209
14 września 2021, 15:27
podbiła ? nie widzę Polskich Niemieckich czy Rosyjskich miast w Afryce
2
Józio
15 września 2021, 01:13
Ogólnie chodzi o Francuzów Belgów Holendrów Portugalczyków a nawet Niemców. Ale nie o to mi chodziło. Dlaczego mieszkancy Afryki nie eksplorowali Europy? Tylko odwrotnie. Dlaczego nie wybudowali statków, nie wytworzyli konkretnego uzbrojenia, nie napisali map itd itp.
0
mix17
15 września 2021, 08:47
Józio
Bo byli mniej inteligentni, Europa przodowa w technologi od mieszkańców Afryki, a wtedy były takie czasy, że ten silniejszy dominował słabszego, czarni wtedy raczej byli bezsilni na tle Europy.
2
artorn
15 września 2021, 11:57
ja pierniczę Józio co Ty ćpiesz xD
0
Józio
15 września 2021, 17:12
Mix17 Otóż to. Stąd rasizm. Z nieba nie spadł. Silniejszy tłamsi słabszego i głupszego i ma do niego lekceważący stosunek od wieków. A, że dawali się łapać w siatkę na własnym podwórku stąd ten problem.
Edytowano dnia: 15 września 2021, 17:15
0
Willy
Willy
14 września 2021, 08:39
Widzę , że dalej ciągniecie ten temat.
0
majer1987
majer1987
14 września 2021, 00:32
Niepotrzebnie.
0
kusniak_22
kusniak_22
13 września 2021, 23:12
Każdy ma swoje. Ja nie jestem rasistą, dla mnie akurat bez przesady, bo jak afroamerykanin by do mnie powiedział białasie bym się nie obraził, ale dzisiaj na Afroamerykanina nie można powiedzieć czarny, bo to rasizm. Ok szanuję, nie mówię, a tym bardziej buczenie jak małpy jest czymś poniżej poziomu krytyki. Respekt i równość jest ok. Nie rozumiem jednak mieszania LGBT, tęczowych flag, opasek kapitańskich, klękania dla Floyda itp. jest to dla mnie nie pojęte po co mieszać sprawy społeczne z piłką i w ogóle ze sportem..
12
fajnynick
fajnynick
13 września 2021, 23:39
Uwielbiam ludzi, którzy wplatają w zdanie zwrot "nie jestem rasistą, ale..." jako wentyl bezpieczeństwa i próbę auto-usprawiedliwiania swoich kulturowych dualizmów moralnych xD Mordo, nie ma ŻADNEGO "ale", nie istnieje ŻADEN poglądowy pomost ani tym bardziej ŻADEN retoryczny półśrodek: albo nie jesteś rasistą/homofobem/ksenofobem/innym nadgorliwym dziwadłem i akceptujesz drugiego człowieka z pełną sumą jego cech psychofizycznych, albo jesteś po prostu rasistą - tutaj trzeba zaznaczyć, że model rasizmu jest niejednorodny, toteż ów zjawisku poświęca się od wielu lat mnóstwo badań naukowych; wyróżniamy jakieś milion rodzajów rasizmu i wcale nie trzeba biegać z maczetą za osobami czarnoskórymi, żeby dorzucać cegiełkę do umacniania szkodliwych i toksycznych przekonań.
9
mix17
14 września 2021, 07:13
Fajnynick
Czyli według Ciebie jak naśmiewam się z tego, że w Anglii klękają dla czarnych to już jestem rasistą?
0
kusniak_22
kusniak_22
14 września 2021, 07:26
fajnynick: cieszę się, że mnie uwielbiasz.
0
fajnynick
fajnynick
14 września 2021, 09:57
@kusniak_22
I mam rozumieć, że to jest jedyny wniosek, jaki wyciągasz z mojego komentarza?

@mix17
Nie, przyznaję rację, że klękanie jest niezbyt efektywnym katalizatorem zmian obyczajowych i jednoczesną dźwignią utrzymującą spokój sumienia ludzi bezrefleksyjnie w tym uczestniczących, jak najbardziej warto dyskutować o wszystkich za/przeciw. Problem jednak pojawia się w momencie, kiedy śmiejesz się nie z samych efektów działania, ale z przyczyny - wtedy nie dostrzegasz rzeczywistej skali problemu (definiowanego m.in przez kolegów pokroju kusniak_22) i to zachowanie już nie jest spoko. W związku z tym mam pytanie: jakie rozwiązanie zaproponowałbyś wdrożyć, żeby na informację o nienawistnych słowach kierowanych w stronę piłkarza Milanu, połowa użytkowników tutaj zamiast pisać w oburzonym tonie fikołki w stylu: "po co?", "niepotrzebnie!", "nie jestem rasistą, ale...", mogłaby pisać raczej takie posty, jak: "dobra decyzja, w piłce nie ma miejsca na rasizm", "karygodne zachowanie" i tak dalej? Bo zgodzisz się ze mną chyba, że zestaw tych pierwszych komentarzy jest nieakceptowalny i powinien zostać zastąpiony wspomnianym drugim?
Edytowano dnia: 14 września 2021, 10:07
0
mix17
14 września 2021, 11:13
Fajnynick
W sumie to olewam komentarze tego typu i się nimi nie przejmuje, ale ludzie reagują tak pewnie dlatego, bo już są zmęczeni tymi skrajnie lewicowymi poglądami, bo jak już razem uzgodniliśmy to klękanie przed meczem jest już lekką przesadą i w sumie często ma to gorszy wpływ i zamiast ludzi oduczyć rasizmu jest wręcz przeciwnie.
1
Fushnikov
13 września 2021, 22:30
Czego się spodziewać po nazi klubie??
2
AdrianoGalliani
13 września 2021, 23:19
Mieliśmy faszystę na bramce to nikomu nie przeszkadzało.
6
Ooryl
14 września 2021, 11:01
Faszystę - nie rasistę. Cristian nie był uprzedzony rasowo. Miał za to swoje poglądy społeczno-gospodarcze. Rasizm nie jest wpisany w faszyzm włoski.
0
Willy
Willy
13 września 2021, 22:08
Koniec Panowie, bo nie warto rozumie każdego przynajmniej się staram zrozumieć. Ważne, żeby się nie dzielić każdy ma jakąś opinię a mój komentarz to nie atak na was.
1
Willy
Willy
13 września 2021, 21:58
Wyraziłem tylko swoją opinię i przed nikim się nie muszę tłumaczyć czy się komuś to podoba czy nie.Pozdrawiam
1
Józio
13 września 2021, 21:58
Świata nie zmienicie.
2
Nesta_13
13 września 2021, 22:06
Świata nie trzeba zmieniać, jest piękny. Gorzej z ludźmi, ale ci zawsze mają szanse zmienić się na lepsze i nie czynić zła. Nie rozumiem klękania itd., ale nie rozumiem też jak można przymykać oko na takie zachowania.
1
Józio
13 września 2021, 22:33
Utopia.
2
karp_fso
14 września 2021, 02:16
Oczywiście, to nie sprawi, że ultrasi Lazio zmienią swoje poglądy. Ale brak kary to ciche przyzwolenie.
0
Tobi
Tobi
13 września 2021, 21:40
Połowa tych komentarzy to jakiś element oblężonej twierdzy przełożony wprost z polityki. Zwyzywali nam zawodnika na tle rasistowskim a dla części tutaj jest to git. Upadkiem moralnym i dnem jest obrona rasistów i homofobów siadających na stadionach.
Zaraz mi zarzucicie kwestie klękania, w mojej ocenie to durny i arogancki gest, ale nie usprawiedliwiajcie upokarzania ludzi
17
Milanboy
Milanboy
13 września 2021, 22:15
Eee to Polska, nawet raporty wskazują na to, że Polska jest narodem najbardziej homofobicznym i rasistowskim co widać na wielu forach nie tylko piłkarskich, bo z rasizmem w internecie ja się spotykam na codzień.
1
Tobi
Tobi
13 września 2021, 22:20
@Milanboy

Nie jestem nowy w internetach, ani w Polsce. Wiem jak się sprawy mają i jakie poglądy ludzie propagują. Zaskoczony jestem jednak tym, że tak łatwo jest zaakceptować Milanistom atak na własnego zawodnika i praktycznie jeszcze się z tego część cieszy...
2
Willy
Willy
13 września 2021, 22:33
Ja osobiście nie popieram takiego zachowania, bo jest to chore. Tak samo jak atak kibiców angielskich na rodzinę Glika. Tak jak powiedziałem każdy ma swoją opinię nie musisz wszystkiego akceptować wiadomo, jak każdy z nas.
0
Tobi
Tobi
13 września 2021, 22:36
@Willy

Akcja z angielskimi kibicami to pokrętło w drugą stronę, na siłę mu rasizm zarzucali ziali czystą nienawiścią. Powinna być kara za niezasadne oskarżenia do UEFY i PZPN powinien takie wystosować, za zorganizowaną i celową próbę dyskredytacji zawodnika. Tylko że te dwie sprawy nie mają nic więcej wspólnego niż: "piłka nożna" i przewijające się określenie "rasizm"
0
Willy
Willy
13 września 2021, 22:45
Ważne, że można porozmawiać z kimś na normalnym poziomie, bo tak szczerze to ja już sił niemam na to wszystko. Za bardzo dzielą nas dlatego tak to wygląda.Pozdrawiam już późno a muszę syna rano do szkoły wyprawić, będzie dobrze.
1
Rafał0209
14 września 2021, 09:02
Polska rasistowska ? na co dzień człowiek pracuje z ludźmi z zagranicy w szkołach widuje się dzieci o innym kolorze skóry, zapytaj jak masz jakiegokolwiek czarnoskórego znajomego czy kiedykolwiek spotkał się z rasizmem z otoczenia, jedyne co jest Polskie to sranie w swoje gniazdo jak Ty to robisz.
0
Willy
Willy
13 września 2021, 21:31
Wszystko Ok tylko zastanawia mnie jedno.Dlaczego, jak biały jest atakowany na tle rasistowskim, bo takie sytuację się zdarzają, Futbol milczy.Byłem fanem George Weah zresztą jestem nim dalej zawsze go szanowałem i nie przeszkadza mi jego kolor skóry.Tylko jest jeden detal dlaczego wszyscy milczą i godzą się na to, jak się na białego pluje.Albo wszyscy równi, albo co właśnie sami sobie dopiszcie dla mnie to jest dno, upadek zasad, moralności, szacunku i wartości chory świat. Forza Milan zawsze.
Edytowano dnia: 13 września 2021, 21:32
5
Relapse
13 września 2021, 21:42
"Byłem fanem George Weah zresztą jestem nim dalej zawsze go szanowałem i nie przeszkadza mi jego kolor skóry."

Ciekawe czy jakbyś napisał, że byłeś fanem Pirlo to też byś dodał, że kolor jego skóry Ci nie przeszkadza. Szczerze wątpię. A później piszesz o jakiejś równości. C'mon
8
Tobi
Tobi
13 września 2021, 21:42
Nikt nie milczy, obraza lub wyśmiewanie "białego" za kolor skóry jest również obrzydliwe. Daj jednak chociaż jeden przykład z futbolu kiedy tak było.
6
DarQ
13 września 2021, 22:00
Relapse.
Wyszarpałeś mi ten komentarz z mojej białej mordy :)
Willy
Problem polega na tym, że tekst " nie przeszkadza mi jego kolor skóry" nie powninien być w ogóle w kategorii Przeszkadzaczki - Nieprzeszkadzaczki.
Przeszkadzać może lub nie
u piłkarza , którego się ceni za dobrą grę np. że kiedyś coś tam ukradł, lub dał w mordę za darmo , ciągle zmienia żony i nie interesuje się dzieciakami i np. hard level - lubi sobie golnąć i dać w pysk kobiecie. Kolor to nie wada, na którą się dobrotliwie przymyka oko.
2
Willy
Willy
13 września 2021, 22:02
Tak byłem fanem Białego legandarnego Pirlo lepiej ci.
1
Zirytowany
Zirytowany
13 września 2021, 21:20
Czy piłkarze Milanu będą klękać na jedno kolano przed rozpoczęciem spotkań ?

:-)))
1
wielki prostownik
13 września 2021, 21:19
Jeszcze klękać zacznijmy...
1
ósmy
13 września 2021, 20:36
Ciekawe, jak się tam czuje Akpa-Akpro, czy Jordan Lukaku.
3
karp_fso
13 września 2021, 20:23
Serie A to nieprzewidywalna liga, ale jedno jest pewne - kara dla ultrasów Lazio za rasistowskiego przyśpiewki. Oni są niereformowalni.

Ktoś wie, czy Lotito spełnił swoją obietnicę i wysyła co roku 200 fanów Lazio na wyjazd edukacyjnych do Auschwitz? (wiem, źle to brzmi xD)
10
ksieciunio
13 września 2021, 20:17
Wzięliby się nawet nie ośmieszali...
0
Jaca23
13 września 2021, 20:15
Nie idźmy tą drogą. O ile samo zachowanie kibiców Lazio uważam za naganne to nie chciałbym, żeby Serie A wyglądało jak PL.
1
Szewczenko1899
Szewczenko1899
13 września 2021, 20:20
Wez jakoś sprecyzuj o co Ci chodzi bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem
1
Jaca23
13 września 2021, 20:29
Klękanie w hołdzie BLM, tęczowe opaski kapitańskie. Jestem przeciwny w mieszaniu polityki do sportu najbardziej jak to jest możliwe.
5
inzaghi67
13 września 2021, 20:30
Właśnie, co w Premier League jest takiego, bo nie oglądam?
(daj ktoś łapkę w górę proszę żebym wrócił tu)
1
Szewczenko1899
Szewczenko1899
13 września 2021, 20:34
Czyli udawanie odgłosów małp gdy murzyn jest przy piłce to coś co powinno przechodzić bez echa?
14
Master of AC Milan
13 września 2021, 20:49
@Jaca, to pokazuke jaki jest problem, gdyny tolerowali co niektórzy innych nie trzeba było by tego robić.
1
Manolas
13 września 2021, 21:03
Zawiadomienie Figc to nic złego ale mam nadzieję że dojdzie do wymiany pokoleniowej wśród Tifoschkich Lazio bo nie mam zamiaru oglądać tęczowyk opasek czy klękania stfu
1
karp_fso
13 września 2021, 21:08
Ale przecież nikt tu nie klęka przed meczem xD

Nie wiem jak ty to powiązałeś - bo z klękania faktycznie beka, tak samo jak z doszukiwaniem się rasistowskich gestów tam gdzie ich nie ma. Ale tutaj niczego nie trzeba się doszukiwać - kibice Lazio śpiewali rasistowskie przyśpiewki, nie pierwszy raz zresztą. To nie jest żadna polityka.

I właśnie jeśli ktoś miesza politykę do futbolu to ultrasi Lazio, którzy wnoszą flagi z Il Duce na stadiony.
3
Jaca23
13 września 2021, 22:26
Szewczenko1899
Próbowałeś zrozumieć, ale jak widać ostatecznie nie wyszło. Dlaczego uważasz, że akceptuje "udawanie odgłosów małp gdy murzyn jest przy piłce"? Przecież wyraźnie napisałem, że potępiam takie zachowanie.

I czy przypadkiem słowo "murzyn" nie jest rasistowskie? XD
1
Szewczenko1899
Szewczenko1899
14 września 2021, 09:51
Jaca23

Napisałeś „nie idźmy ta droga „ komentując zgłoszenie przez Milan rasistowskich zachowań kibiców Lazio. Czyli twierdzisz ze sprawa nie powinna być roztrząsana tylko zamieciona pod dywan. Jednocześnie potępiasz tego typu zachowania czyli jaka masz receptę ? Uważasz ze sprawa powinna się zakończyć na wystawieniu nagany przez użytkowników portali internetowych ?

Słowa „murzyn” użyłem celowo żebyś nie myślał ze masz do czynienie z wyznawca poprawności politycznej. Ale ku..wa są jakieś granice prymitywizmu tych zwyroli.
0
pazioni
13 września 2021, 19:40
Kiedyś było Ku Klux Klan .Lazio to takie współczesne KLK , Ku Lazio Klaun...
1
Mirek99999999
13 września 2021, 19:45
Ku Klux Klan nadal istnieje i ma się nieźle :/
0
mmielczar123
13 września 2021, 19:31
Najgorsze jest to, że przez takich pseudo kibiców cierpi ich ulubiony klub i normalni fani, którzy po prostu chcą wspierać drużynę i oglądać jej mecze.
1
Diavo
13 września 2021, 19:30
Kara w stylu 3 mecze domowe i 3 wyjazdowe bez kibiców i już się te mordeczki co wyzywały dwa razy zastanowią czy warto przez swoją głupotę szkodzić klubowi.
0
Cisek666
13 września 2021, 20:48
Ale dlaczego normalni kibice mają cierpieć przez bandę upośledzonych jełopów? Czy to coś zmieni? Wątpie.
1
AdrianoGalliani
13 września 2021, 19:29
https://www.youtube.com/watch?v=yabmuExZGmg

XD
4
Relapse
13 września 2021, 19:35
Żałosne.
10
mix17
13 września 2021, 21:31
Pomysł nie najgorszy, wykonanie beznadziejne.
0
R44
R44
13 września 2021, 19:28
Lazio Ty rasisto! Wstydź się.
0
Milanboy
Milanboy
13 września 2021, 19:10
Milan od zawsze kiedy pamiętam w kwestiach polityki był bezwzględny wobec rasizmu, ksenofobii bądź homofobii.

Cieszy mnie to, że jestem kibicem klubu który nje dzieli na gorszych i lepszych :)
33
Maximilanista
13 września 2021, 19:25
Brawo! Dzielę z Tobą tę dumę...

Rasizm to zaraza czasów ciemnoty. Jeśli mienimy się ludźmi cywilizowanymi, naszym obowiązkiem jest potępiać i tępić ten syf.


AC Milan against racism.


17
grayman88
grayman88
13 września 2021, 19:55
White lives metter too:D, tak dla rownowagi
10
artorn
13 września 2021, 19:08
na co to komu...
1
Milanboy
Milanboy
13 września 2021, 19:09
Na to, żeby takie akcje minimalizować coraz bardziej.

23
DarthImpaler
13 września 2021, 19:23
Na to że takie przyśpiewki to debile śpiewają i trzeba z tym walczyć. Lazio dostanie jakąś karę finansową może jakaś kara związana z kibicami? nie wiem np zmniejszenie ich trybun czy zakaz wstępu na wyjazdy. Ale trochę tu trochę tam i odczują to.

Jakby kibice Milanu coś takiego śpiewali to co drugi trener na konferencji pomeczowej by po nas jechał bo rasizm.
8
artorn
15 września 2021, 11:53
Im więcej się o tym gada, tym bardziej to jest napędzane... to tak jak z trolami w internecie... co mecz jest obrażana kogoś rodzina itd...

Wiecie co? Odpowiedzialność zbiorowa zalatuje mi zbytnio hitlerowcami czy stalinowcami... ale widać ciągle żyje... Dlaczego normalni kibice Lazio, klub ma cierpieć przez 100 idiotów...
Edytowano dnia: 15 września 2021, 11:59
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się