Ligowa wygrana najbliższego rywala Milanu w Lidze Mistrzów

21 września 2021, 21:33, Redakcja Aktualności

W spotkaniu 6. kolejki hiszpańskiej La Liga, Atlético Madryt w wyjazdowym spotkaniu pokonało ekipę Getafe CF 2:1 (0:1). Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Coliseum Alfonso Pérez musieli czekać do 45. minuty, kiedy to do siatki rywala trafił Stefan Mitrović. Po zmianie stron, w 74. minucie czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Getafe, Carles Aleñá. I przewaga jednego zawodnika spowodowała odważniejsze ataki piłkarzy Atlético. W 78. minucie losy meczu wyrównał Luis Suárez. Urugwajczyk wpisał się również na listę strzelców w 90. minucie, kiedy wykorzystał podanie od Šime Vrsaljko. Wtorkowe zwycięstwo zapewniło ekipie Atlético przynajmniej do jutra pozycję lidera tabeli. Drużyna z Madrytu przed wtorkowym pojedynkiem z Milanem rozegra jeszcze jedno ligowe spotkanie. W sobotę podopieczni Diego Simeone zmierzą się z ekipą Deportivo Alavés.