Scaroni: "To piękny moment, żeby kibicować Milanowi. Z naszej gry bije entuzjazm"

6 października 2021, 15:02, cinassek Aktualności
Scaroni:

Oto niektóre z wypowiedzi prezesa Milanu, Paolo Scaroniego, dla Radio 24: "Scudetto? To prawda, że należy podążać za marzeniami i ja również z przyjemnością odbieram ambicje piłkarzy i trenera. Osobiście jestem jednak biznesmenem i w budżecie na ten rok mamy awans do Ligi Mistrzów. Jeśli zdołamy się tam zameldować z pierwszego miejsca to będzie jeszcze piękniej. To w ogóle piękny moment, żeby kibicować Milanowi, także dlatego, że z naszej gry bije entuzjazm. Zaproponowałbym przepis, żeby nie podawać piłki na własną połowę, gdy już się jest na połowie rywala. My w Milanie rzadko podajemy ją do tyłu i to sprawia, że dobrze się bawię. Nowy stadion? Mam nadzieję, że ludzie zdają sobie sprawę jak to ważne. Bezużyteczne są wielkie ambicje bez posiadania tych samych środków co inne kluby. Drużyny, z którymi mierzymy się w Lidze Mistrzów, zgarniają ponad 100 mln euro rocznie z tytułu stadionu, Milan zgarnia 35 mln. To ogromna różnica. Pioli? Najniżej Milan upadł w Bergamo i to była pamiętna porażka. Od tamtej chwili klub się zmienił dzięki pewnej ręce kogoś takiego jak Pioli. On nigdy nie narzeka i to mi się podoba. Nawet jeśli mamy jakieś absencje to on zawsze daje radę znaleźć rozwiązania".

19 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
JAJO
JAJO
6 października 2021, 17:43
Szkoda, że zostało jeszcze ,,tylko" 31 kolejek ... Na takim dystansie może dużo wydarzyć się. Dlatego niczym Adam Małysz trzeba skupić się na kolejnym skoku/kolejce. Na podsumowanie przyjdzie czas w maju/czerwcu. Co do stadionu to Milan w każdym miesiącu jest stratny. Wiemy to nie od dziś. Może jestem w błędzie jak tak to proszę o korektę, ale chyba Atletico M. później zaczęło myśleć o nowym obiekcie od Milanu... Wszyscy wiemy na gdzie już gra drużyna rodem z Hiszpanii.
0
adamos
adamos
7 października 2021, 08:30
przepisy krajowe kolego i politycy, we Włoszech są bardziej rygorystyczne niż w Hiszpanii
0
JAJO
JAJO
7 października 2021, 13:12
Tylko generalnie kto na tym traci? Milan, włoska piłka. Chociaż teraz obraz jest zagmatwany bo Italia jest Mistrzem Europy.
0
ForzaMilan!!!
ForzaMilan!!!
6 października 2021, 17:02
Mam nadzieję że Inter za tych chińczyków popadnie w jeszcze większe problemy finansowe i nie będzie ich stać na połówkę stadionu i jakimś cudem rozpoczniemy działania żeby na własną rękę wybudować stadion, te przylepy nigdy się nie odwalą od Nas?
3
Margiorno
Margiorno
6 października 2021, 17:19
Milan i Inter mają w planach wybudować stadion za 1,2mld euro. To wychodzi po 600mln. Mielibyśmy żyło że stadionu wtedy ok 100mln. 100-35=65. Czyli że stadionu zarabiali byśmy 65mln rocznie więcej czyli stadion będzie zwracał się ponad 9 lat. Jakbyśmy budowali sami taki sam stadion to zwracał by nam się ok.18 lat. Czyli budowali byśmy wtedy stadion za powiedzmy 700mln, ale to wiązało by się że nie zarabiali byśmy że stadionu 100mln rocznie tylko np.80. A 80-35=45, więc ten by nam się spłacał przez prawie 16 lat. A do tego jest milion czynników których nie uwzględniłem, a to wszystko zostało obliczone. Czyli wyszło że stadion bardziej opłaca budować się w dwójkę.

Mam wrażenie że niektórzy są takimi cebulami co wolą zaszkodzić Milanowi, tylko po to aby Inter oberwał bardziej niż żeby oba kluby się rozwijały.
3
DarthImpaler
DarthImpaler
6 października 2021, 17:46
dobra a skąd wziąłeś dane że z Interem ze stadionu będziemy zarabiać 100 mln a bez interu 80 mln?? Skąd wiesz za ile stadion byśmy budowali bez Interu??

Mam wrażenie że niektórzy są takimi cebulami że wezmą sobie takie sumy jakie im pasują do teorii którą chcą udowodnić aby tylko wyszło na ich.

A to żeby Inter się rozwijał wcale nie leży w interesie "mojego" Milanu. Dla mnie mogą zbankrutować i zacząć od serie g grać czy jak tam się nazywa najniższa klasa rozgrywkowa.
5
Margiorno
Margiorno
6 października 2021, 18:08
O tym że będziemy zarabiać ok. 100mln wziąłem z wypowiedzi Scaroniego, a 80mln było założeniem. Nie chodzi mi nawet o wynik jaki mi wyszedł, tylko o to że wszystko zostało obliczone i nawet przy takich prostych założeniach widać, że dużo bardziej opłaca budować się w dwójkę.
1
DarthImpaler
DarthImpaler
6 października 2021, 19:17
Ale ameryki to ty nie odkryłeś zawsze opłaca się spółka bardziej niż solo biznes. W każdej dziedzinie prawie. Budowanie domu też taniej ci wyjdzie jak z kimś wybudujesz bliźniaka niż samemu budować solo ale nie o to chodzi.

To że wszystko zostało dokładnie obliczone to też nie jest wielkie odkrycie. Takie "firmy" mają rzesze ludzi od tego żeby co do eurocenta policzyli co i jak mniej więcej będzie się opłacało.

Wielu kibicom (w tym mnie) po prostu bardziej podoba się projekt budowania solo a nie znowu z Interem. Jest to szansa odłączyć się od niebieskich i wejść w nową erę. Erę Wielkiego Odbudowanego Milanu na własnym supernowoczesnym stadionie. A nie znowu dzielić się zyskami z merdaczami.

Wiem, że ekonomicznie to może być mniej opłacalne albo inaczej dłużej w czasie się rozłoży spłacenie się nowego obiektu. Ale dla mnie lepiej mieć 100% z czegoś niż 50%. I tyle. Kieruję mną w tej opinii czysto kibicowskie serce nie słupki w exelu.
2
ForzaMilan!!!
ForzaMilan!!!
6 października 2021, 20:55
Margiorno
Wziąłeś te liczby chyba z oneta? Nw jak Ci to spłacanie stadionu wyszło razy dwa..? Ale na logikę weź fakt że, zarówno pieniądze z reklam, sponsorów, nazwy stadionu, z centrum handlowego itd, itp nie będą podzielone przez dwa więc zysk będzie dużo większy. Kolejna sprawa to fakt, że w pojedynkę podjęty taki projekt zmieniłby i zamiast budować obiekt za 1.2 mld budowalibyśmy stadion za mniejsza kwotę. Kolejna sprawa to spłacanie stadionu, w piłce nożnej przy FFP wygląda to tak że w infrastrukturę można inwestować dowolnie i ile się chce, tak samo w obiekty szkoleniowe itd, bo to są inwestycje które zapewniają stabilność klubowi i nie są wgl brane pod uwagę przy jakichkolwiek rozliczeniach przechodów/wydatków więc jeżeli chodzi o spłacanie takiego stadionu to zależy tylko od Elliota czy będzie chciał żeby jego własny klub mu go wgl spłacał..
0
szyka
szyka
6 października 2021, 23:29
Czyli kluby z Anglii i Hiszpanii to idioci, że każdy ma swój stadion?
0
LunaS
LunaS
6 października 2021, 15:32
Inter przy meczu z Realem przy 37 tys kibiców zgarnął 3.5 mln euro.

AcMilan przy meczu z Atletico przy 35 tys kibiców zgarnął 2.7 mln euro.

Myśl Paolo :)
0
DarthImpaler
DarthImpaler
6 października 2021, 16:59
Bo Milan obniżył ceny dla kibiców swoich. Pierwsze ceny były takie że fani się buntowali bo za drogo. Więc podali rękę kibicom dając bardziej przystępne ceny. Przynajmniej takie coś pamiętam
8
LunaS
LunaS
6 października 2021, 18:50
A ja czytałem że Inter ma tańsze dla chodzących stale - ale dużo droższe te z doskoku.
0
daszyn
daszyn
6 października 2021, 15:08
To staraj się proszę abyśmy z tej 4 nie wypadli i od czasu do czasu sypnij groszem ;) ale wiadomo jak biznesmen to biznes ma zarabiać a nie być zabawka.
0
Elek95
Elek95
6 października 2021, 15:08
Nowy stadion to klucz do dalszego rozwoju. W dodatku gdybyśmy mogli wybudować go na spółkę z Interem to koszty budowy rozbiły by się na pół. Na takie kluby jak Milan i Inter stadion w granicach 65 tys miejsc byłby idealnym rozwiązaniem
5
daszyn
daszyn
6 października 2021, 15:09
Tylko ze pamiętaj ze oprócz dnia meczowego zyski tez by szły na pół.
1
MrWercyngentoryx
MrWercyngentoryx
6 października 2021, 15:15
Stadion jest nam potrzebne, ale jest problem, duży. Milan chce, miasto nie.

Co do podziału zysków na pół tak samo jak i strat. Ma to swoje zalety i wady.
Z jednej strony takie prozaiczne rzeczy jak prawo do nazwy stadionu, sponsorzy i reklamy, wszystko byłoby dzielone na pół, z drugiej zaś strony na stadionie odbywać się będzie dwa razy więcej spotkań niż normalnie bo zawsze ktoś na nim będzie grał. To jest bardzo długi i szeroki temat jeśli chodzi o aspekt typowo finansowy. Niemniej, czy z Interem czy bez, jednak finansowo i tak o wiele bardziej opłacalnie niż na San Siro.
1
Vol'jin
6 października 2021, 15:28
tylko tu nie chodzi o sam stadion, i trzeba chyba przypomnieć, że wraz ze stadionem ma powstać kompleks usługowo-reakrecyjny
4
DarthImpaler
DarthImpaler
6 października 2021, 17:04
Jak budować stadion to tylko bez Interu. Takie jest moje zdanie. Fakt że budowa będzie droższa (bo bez podziału na 2 kluby) ale za to cały stadion nasz i całe zyski nasze. Jakoś sobie nie wyobrażam żeby man city i man utd miały wspólny stadion albo atletico i real. Skoro chcemy zacząć nową ere w Milanie to trzeba się uwolnić od niebieskich. Oczywiście to bardzo szeroki temat i nie będzie łatwo. Zobaczymy co wyjdzie.
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się