Trener przygotowania fizycznego Milanu: "Zawodnicy poświęcają się pracy także i po treningu"

7 października 2021, 14:45, cinassek Aktualności
Trener przygotowania fizycznego Milanu:

La Gazzetta dello Sport porozmawiała z Matteo Orsim, który w sztabie trenera Stefano Piolego odpowiada za przygotowanie fizyczne pierwszej drużyny Milanu. Oto słowa szkoleniowca: "Przygotowania się zmieniły, bo w tym roku udało nam się wykonać odpowiednią pracę już przed starem sezonu. To wartość dodana względem zeszłego roku, kiedy przez pandemię praktycznie nie było przerwy między jednym a drugim sezonem. Piłkarz musi się zaangażować także w pracę pod względem przygotowania fizycznego. Dlatego staramy się skupiać również na tych, którzy grają mniej. Jestem szczególnie usatysfakcjonowany faktem, że wcale nie tak rzadko widać, jak zawodnicy poświęcają się pracy także i godzinę po treningu. Pozostają na regenerację, uczą się tym zarządzać".

11 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Kosmateus123
Kosmateus123
8 października 2021, 09:27
Patrząc na to zdjęcie, to Samu rzeczywiście powinien uderzyć na siłkę- nawet Pioli na piłkarskiej emeryturze od lat zdaje się mieć lepiej zbudowane nogi od niego ;)
0
pazioni
Moderator pazioni
8 października 2021, 05:07
Na pewno przede wszystkim Ibra.
0
marion6660
marion6660
7 października 2021, 17:06
Myślałem wcześniej oglądając mecze Milanu w TV że to brat Pioliego. Taki podobny.
Edytowano dnia: 7 października 2021, 17:07
2
Jaca23
Jaca23
7 października 2021, 15:26
A nie zapytał go ktoś przypadkiem dlaczego Milan ma tyle kontuzji mięśniowych? Wszyscy zwalają winę na MilanLab, a oni są od leczenia, a nie od zapobiegania urazom.
7
Diavo
Diavo
7 października 2021, 15:38
Generalnie nie jest ich tak dużo, dosięgają z reguły tych samych graczy, druga sprawa pilkarz to taki zawód, gdzie mięśnie są pod ciągłym obciążeniem,to tak jakby mieć pretensje dlaczego kierowca rajdowy wypada z trasy,a zawodnik mieszanych sztuk walki przegrywa przez nokaut. Tak się zdarza i jest to wpisane w każdy zawód, pracownik biurowy również chodzi na rehabilitację;)
0
Gianni Rivera
7 października 2021, 17:40
Piolego o to pytali w którymś wywiadzie przedmeczowym. Stwierdził w odpowiedzi, że kontuzji może i sporo, ale mięśniowych dotychczas tylko dwie. Reszta to urazy mechaniczne, naciągnięcia, zapalenia itp., na które sztab mimo wszystko nie ma wpływu.
3
patoo_07
patoo_07
7 października 2021, 15:24
Tak dkbrze, że połowa ma kontuzję.
4
Rafalzki
Rafalzki
7 października 2021, 15:23
skoro jest tak dobrze to dlaczego pod względem liczebności kontuzji jest tak źle??
3
MrWercyngentoryx
MrWercyngentoryx
7 października 2021, 14:51
Mamy młody zespół, doświadczenia nabierają bardzo szybko, w tym sezonie doszła nam Liga Mistrzów. Na tle każdego zespołu wyglądamy dobrze, Pioli chce grać z taką intensywnością jak Angielskie kluby, nie tylko o tym mówi, ale też realizuje, nasi czują się coraz pewniej z piłką. Dla mnie ten sezon to nadal jest projekt Milan a jeszcze nie gotowy produkt, ale to na prawdę wygląda świetnie. Mieć młody zespół, który nabywa świeżość szybciej od pozostałych, jeszcze przygotować ich na grę na pełnych obrotach cały sezon a nie kalkulować jak to Włosi mają w zwyczaju to będzie na prawdę mocny team.
Pewnie trochę spuchniemy, gdzieś się potkniemy, normalne realia sezonu, ale jeśli utrzymamy to co jest obecnie a zanosi się jeszcze na poprawy, to kurde mnie się ten Milan chce oglądać łyżkami a czasem nawet chochlą.
11
Lipido
Lipido
7 października 2021, 15:15
Masz rację, super wygląda zwłaszcza pressing z naszej strony, przeciwnik praktycznie ma zero pola do gry i widać było to z Atalanta. W kończu nie ma wolnych przestrzen między formacjami. Ale do takich rzeczy też trzeba czasu i fajnie że Elliot nie wymienia co roku połowy składu i kontynuuje swój założony projekt a do tego Pioli odwala kawał roboty. Trzeba sobie uświadomić że mamy bardzo dobry skład i walka o czołówkę to nie anomalia ani jakiś zbieg okoliczności. Coraz większy szacunek mam do konsorcjum bo założyli pewien plan terminowy i widać progress kolosalny nie są zamknięci na zmiany, czyli jak pierwotnie zakładano brak wiekowych zawodników. Jeśli chodzi o kontrakty to niestety post pandemiczne czasy dają się we znaki i darmowe transfery będą na większą skale bo zawodnik z wolnej stopy wie, że więcej ugra.
2
Diavo
Diavo
7 października 2021, 15:39
Pressing ma swoje ceny,przecież Liverpool też borykał się z licznymi kontuzjami.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się