Mirante: "Szatnia Milanu już z zewnątrz wydaje się być na ogromnym poziomie"

14 października 2021, 15:12, cinassek Aktualności
Mirante:

Nowy bramkarz rossonerich, Antonio Mirante, udzielił następującego wywiadu Milan TV: "Moje odczucia są pozytywne, zwłaszcza z uwagi na sposób, w jaki nadeszło to wyzwanie i negocjacje. To daje mi kolejną motywację, także dlatego, że wraz z wiekiem zyskałem świadomość i nie wpadam w panikę widząc, że coś dzieje się nagle. Rozmowy potoczyły się błyskawicznie. Zadzwoniono do mnie po kontuzji Maignana, któremu bardzo mocno życzę powodzenia. Oczekujemy go wkrótce. Zaakceptowałem ofertę Milanu, bo to coś, o czym nie można dyskutować. To słuszne, że w moim wieku wnosi się do szatni także pewne cechy ludzkie. A ta szatnia z zewnątrz już wydaje się być na ogromnym poziomie. Można być pod wrażeniem tego zespołu, wielkiego entuzjazmu, wielkiej motywacji, tego pozytywnego nastawienia. To dla mnie wielka zaleta. Jak się ogląda Milan to rzuca się w oczy, że ten zespół ciągle ma pomysł, by mocno atakować, doskonale wie, co musi robić na boisku. Ma doskonale określoną osobowość. Aktualnie Milan może sprawić problemy każdemu. Pioli? Nigdy nie pracowałem z tym trenerem, spotykaliśmy się tylko po przeciwnych stronach. Zawsze miałem wrażenie, że to przygotowany trener, być może trafił do Milanu w najlepszym momencie i to pozwoliło jemu oraz drużynie mocno się rozwinąć. Sądzę, że związek trenera z Milanem może potrwać długo. Nowi koledzy? Z Florenzim wysyłaliśmy sobie wiadomości, mamy się spotkać w Milanello. W reprezentacji poznałem także Romagnolego, mam już swój wiek i prawie wszystkich spotkałem na boiskach. Jestem przekonany, że nie będę miał problemów, aby wdrożyć się do zespołu. Dida? Był doskonałym bramkarzem, od strony trenerskiej go nie znam. Już podczas gry w Romie zrozumiałem, że cały czas można się rozwijać i to jest moja filozofia. Każdego dnia wychodzę na boisko świadomy, że dokładam cegiełkę do swojego doświadczenia i umiejętności. Sądzę, ż Dida może dać mi wiele i pozwolić wyeliminowac mi moje wady. Nie mogę się zadowalać, będę z nim mocno pracował nad tym, co mogę poprawić. Cieszę się, że tu jestem, a wszystkim kibicom mówię do zobaczenia w sobotę na San Siro".

11 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
jasiom22
jasiom22
14 października 2021, 20:40
No dobra dobra, a kiedy wraca Plizzari!!
0
pazioni
Moderator pazioni
14 października 2021, 20:02
Życzę jak najlepszych występów .
1
LunaS
LunaS
14 października 2021, 15:38
No już nie będziemy najmłodszym zespołęm chyba w Serie A i jednym z najmłodszych w Europie ... Żwiru, Mirante, Mesiah.
1
Jaca23
Jaca23
14 października 2021, 16:20
No jak to? Przecież Messias to Junior XD

https://www.youtube.com/watch?v=6zXDo4dL7SU
3
zolwik9
zolwik9
14 października 2021, 15:20
No i miło, sympatyczny gość. Witamy na pokładzie! :)
0
marcinomilano
marcinomilano
14 października 2021, 15:20
Longo pisze, że to Mirante będzie brany pod uwagę jako 1 bramkarz.
0
Vol'jin
Vol'jin
14 października 2021, 15:39
“I believe that Tatarusanu has never given guarantees of reliability. He is a serious professional and respected in the locker room, but he is probably not Milan material. I think Mirante have an important role while Maignan is on the sidelines.”

ja tu nic takiego nie widzę ;) Rumun pewnie będzie bronił do 1-2 poważnych baboli, potem pewne Mirante dostanie szanse ?

z tego co jeszcze dodał wg niego to odejście Kessieog jest w 75% pewne, styczniowe okienko będzie "ostrożne" gdzie priorytet to będzie Faivre, ewentualnie Lang lub De Ketelaere.
Conti może odejść za darmo by zaoszczędzić na pensji, za Samu Milan chciałby ~6 mln euro
1
marcinomilano
marcinomilano
14 października 2021, 15:43
No jak to nie widzisz: "Wydaje mi się, że nigdy nie dawał gwarancji pewności, jest profesjonalistą, ale to nie materiał na Milan. Myślę, że Mirante odegra ważną rolę z Maignanem poza grą". Wyraźnie sugeruje, że to Mirante będzie zastępował Maignana.
1
inzaghi67
inzaghi67
14 października 2021, 16:14
Głupota. Żeby szansy nie dostawał rezerwowy bramkarz lub z Primavery tylko wolny agent który pół roku (sic) nie grał w piłkę profesjonalnie
1
marcinomilano
marcinomilano
14 października 2021, 16:25
Tzn. myślę że zamysł z Tatarusanu był taki, że to w miarę solidny bramkarz, który w razie czego jest w stanie wejść do bramki podczas meczu i ewentualnie zagrać 2-3 mecze w zastępstwie. Jednak nie ma co się oszukiwać, Mirante ma większe doświadczenie, jeszcze w zeszłym sezonie bronił w LE, np. przeciwko United. Ogólnie to patrząc przez pryzmat całej kariery, to jest to jednak lepszy bramkarz niż Tatarusanu.

Z kolei stawianie teraz na Jungdala, juniora bez choćby debiutu, to byłoby ogromne ryzyko, abstrahując już od tego, że on umiejętnościami pewnie w ogóle nie dojeżdża do tego poziomu. Pamiętaj, że za Jungdala miał być Plizarri, ale jest poważnie kontuzjowany. Nie każdy też jest Donnarummą, a czekają nas kluczowe mecze w LM.
Edytowano dnia: 14 października 2021, 16:26
1
inzaghi67
inzaghi67
14 października 2021, 16:37
Myślałem że Jungdal ma jakieś występy ale na Transfermarkt wychodzi na to, że chyba nie.
Swoją drogą ciekawostka - urodził się w w Singapurze :D
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się