Brahim Díaz: "Pioli to świetny trener. Bardzo pomógł mi w rozwoju. Ibra? To niekwestionowany lider zespołu"

14 października 2021, 16:42, Redakcja Aktualności
Brahim Díaz:

Brahim Díaz udzielił wywiadu dla Radio MARCA w programie 'La Pizarra de Quintana'. Oto, co miał do powiedzenia pomocnik Milanu: "Jestem szczęśliwy. Aktualnie robię teraz to, co lubię najbardziej. Gram i bawię się na boisku. Inauguracja sezonu była bardzo dobra i chcę nadal grać na tym poziomie. Ciągłość gry i zaufanie trenera, które czuję - to ważne elementy. Zawsze wierzyłem w swoje umiejętności, a to również jest przecież pewien talent. Muszę dalej prezentować taki poziom, aby pomagać drużynie".

"Gdy pojawiają się gole i asysty, to czyni mnie bardziej decydującym. Próbuję częściej wbiegać w pole karne. Każdy piłkarz chce być decydujący i na początku tego sezonu mi się to udaje. Dysponujemy naprawdę niezłym zespołem, a ja jestem ofensywnym pomocnikiem, który lubi czynić swoich kolegów z drużyny lepszymi. Moja umiejętność gry obiema nogami to cecha wrodzona. Gdy byłem jeszcze mały, miałem trenera, który dawał nam dwie skarpety, jedną białą, drugą czarną. Jedną dobrą, drugą złą. A ja zawsze wykonywałem wszystkie ćwiczenia dobrze obiema nogami".

"Wolę grać w środku pola, bo jest tutaj zdecydowanie więcej przestrzeni. Mam dobry drybling, a wspomniana umiejętność gry obiema nogami sprawia, że mogę rozgrywać piłkę na obie strony. Równie ważnym elementem jest dynamika. Wolę grać na środku, ale zawsze będę grał tam, gdzie wystawi mnie trener".

"Pioli jest świetnym trenerem. Bardzo pomógł mi w rozwoju, w sposobie prezentowanej gry. Udziela się w szatni jego duch i pasja do futbolu. Takie rzeczy trafiają do zawodników, którymi dysponuje w zespole. Mamy świetny początek sezonu, a ten poprzedni był również bardzo dobry".

"Scudetto? Zaczęliśmy sezon bardzo dobrze, a Scudetto jest naszym celem. Musimy konsekwentnie wygrywać i kontynuować tę passę. Każdy wnosi swój wkład, drużyna jest bardzo zjednoczona, a liga bardzo konkurencyjna".

"Ibrahimović? Gdy po raz pierwszy wszedłem do szatni, pierwszą osobą, na którą się natknąłem był Ibra. Wiemy jaki jest, ale to naprawdę niesamowite jak potrafi pomagać swoim kolegom i jak wiele od ciebie wymaga. To niekwestionowany lider na boisku i poza nim. Nasze relacje są świetne. Lubi ze mną grać i cały czas powtarza, że chce widzieć ode mnie jeszcze więcej, bo wie, że mam ogromny talent".

"Przyszłość w Realu? Teraz reprezentuję barwy Milanu, to wielki klub i nie mogę nic więcej powiedzieć. Życzę Realowi jak najlepiej, ale teraz jestem tutaj".

7 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Rafalzki
Rafalzki
15 października 2021, 09:32
ja przede wszystkim patrząc na Messiasa życzę Brahimowi zdrowia...
0
fristajlos
14 października 2021, 17:20
Lubię go, jak popracuje nad siłą strzału to będzie mega kotem.
1
Marcos Salinas
Marcos Salinas
14 października 2021, 18:41
Przede wszystkim trzeba poprawić wizję oraz jakość pionowych piłek, gdyż na tej pozycji kreacja sytuacji jest ważniejsza od strzałów z dystansu.
0
Zuber
Zuber
14 października 2021, 17:19
Czy tylko ja już mam dosyć tych pyta czy o Zlatana? Na początku to było spoko bo wrócił, ale pytanie każdego zawodnika w wywiadzie o Zlatana jest już niesmaczne, niektórych to po kilka razy pytają.
12
Rocker
Rocker
14 października 2021, 17:57
Może ktoś powie kiedyś coś innego i będzie można rozdmuchać temat ;)
0
Jaca23
Jaca23
14 października 2021, 17:05
Oby mu zdrowie dopisywało, bo kiepsko widzę naszą grę ofensywną bez Diaza w tej chwili. Głównie z braku jakiejkolwiek sensownej alternatywy w postaci innego trequartisty.
Edytowano dnia: 14 października 2021, 17:05
3
Rafalzki
Rafalzki
15 października 2021, 09:33
przecież jest wybitny brazylijski talent w postaci Messiasa... Jak tylko wyleczy się i dojdzie do formy w 2024 roku...
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się