AC MILAN – AS ROMA 1:0!
Zespół Allegriego powrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując ekipę Giallorossi 1:0 na San Siro. Milan zrównał się teraz w tabeli z Interem oraz Romą (wszyscy po 21 punktów).
| p. | Drużyna | M | W | R | P | Bramki | PKT | |
| 1. | SSC Napoli | 10 | 7 | 1 | 2 | 16-8 | 22 | |
| 2. | Inter Mediolan | 10 | 7 | 0 | 3 | 24-12 | 21 | |
| 3. | AC Milan | 10 | 6 | 3 | 1 | 15-7 | 21 | |
| 4. | AS Roma | 10 | 7 | 0 | 3 | 10-5 | 21 | |
| 5. | Bologna FC | 10 | 5 | 3 | 2 | 16-8 | 18 | |
| 6. | Juventus FC | 10 | 5 | 3 | 2 | 14-10 | 18 | |
| 7. | Como Calcio | 10 | 4 | 5 | 1 | 12-6 | 17 | |
| p. | Strzelec | Bramki |
| 1. | Riccardo Orsolini | 5 |
| 2. | Hakan Çalhanoğlu | 5 |
| 3. | Christian Pulisic | 4 |
| 4. | Nico Paz | 4 |
| 5. | Kevin De Bruyne | 4 |
| 6. | Frank Anguissa | 4 |
| 7. | Santiago Castro | 4 |
| 8. | Federico Bonazzoli | 4 |
| 9. | Giovanni Simeone | 4 |
Portal MilanNews informuje, że Fode Ballo-Toure ponownie trenuje z drużyną na pełnych obrotach. Senegalczyk jest gotowy do występu w derbach Mediolanu z Interem i wszystko wskazuje na to, że zagra w wyjściowym składzie Milanu w miejsce zawieszonego Theo Hernandeza. Trener Stefano Pioli nadal nie będzie mógł jednak skorzystać z Ante Rebicia. Chorwat kontynuuje pracę indywidualną po kontuzji kostki i odzyska pełną dyspozycyjność po listopadowej przerwie reprezentacyjnej.
Ale chyba poszczególnych zawodników tylko.
Ja oczywiście nikomu złe nie życzę ale od roku spoglądam na dostępność zawodników Interu na kolejne mecze i tam praktycznie co kolejkę na galowo. Wiadomo Eriksen aktualnie, ale to osobna historia zupełnie.
Taki de Vrij, Skriniar, Barella, Brozovic, Handanovic graja w zasadzie od dechy do dechy każdy mecz. I nie bardzo te dysproporcje miedzy nami rozumiem. U nas nawet zawodnicy, ktirych kontuzje w miarę omijają (a jest ich niewielu) co chwila musza odpoczywać.
Ktoś nawet napisał po rewanżu z Porto, że potrzebujemy nowego bramkarza XDDDDD
Ale z drugiej strony Ballo też cienko przędzie i może mu się odnowić uraz
Ciężka decyzja